Woensdag 1 Juli. A-; ,779. A°. 1885. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Bij dit nommer van het Leidsch Dagblad behoort voor de inteekenaren daarop het officieel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad: zitting van Donderdag den 18den Juni, bladz. 47 tot 50. EIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. franco per post1.40. Afzonderlijke Nomrners0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Groolere letters naar plaatsruimte. Voor het incassee- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Ofllci&ele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Leiden; 5 Gezien het adres van GERRIT JOHANNES DE JONGH, winkelier, wonende alhier, houdende verzoek om vergun ning tot het oprichten van eene machinale koffiebranderij door de plaatsing van een gukraohtmaclnne in een gedeelte van het perceel aan den Nieuwen Rijn No. 86. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (StaatflUd N®. 96); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag den 14den Juli aanst., des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 30 Juni 1885. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, SO Jnnl. Heden is aan de universiteit alhier de heer J A. G. De Vos Van Steenwijk, geb. te Zwolle, bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, met academisch ibroefschrift, get: „Artikel 156 der Grondwet" Hedennamiddag ontvingen wij per ËDgelsche tail de Indische bladen van 19 tot en met 22 Mei. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor- ipondentie naar Ned.-Indië en Padang, doormid- 1 van bet stoomschip „Limburg", waarvan de aktste baslichting aan het postkantoor te Rotter- v is bepaald op Zatordog den ld en Jnli a. 8., des namiddags te balfvier. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. das uiterlijk Zaterdag middag om 12.15 bezorgd zijn. De heer J. A. Van der Lee, notaris te Aar- indecveen, hoopt den 12den Juli a. s. den dag te herdenken, waarop hij vóór dertig jaren door den Koning tot notaris werd benoemd. Morgen, 1 Juli, is de heer G. J. Sprayt 35jaren Jiuris te Ouderkerk a/d. IJsel. Door den Raad van Westzaan is benoemd tot nderwijzeres aan de Noorderschool mej. M. Allan, hans te Nieuwveen. Thans is ook bekend geworden de uitslag van het examen B, artikel 60, en C, artikel 61 aan de Polytechnische School te Delft. Daaraan deelgenomen door 69 candidaten6 hebben zich teruggetrokken. Voor B, art. 60, lste gedeelte, teohnologen, zijn geslaagd de heeren: R. H. Arntzenins, M. Van Breukelveen, E. H. Ekker, J. Van Haarst, A. P. Van der Kolf, M. G. De Serrière, H. M. Suermondt, P. J. Van der Veen, P. F. Van der Wallen, A. Boxman Diemont. B. Art. 60. Technologen volledig, B. A. Carp. yC. Art. 61. Civiel-ingeoieur, S. Bouma, J. BJ Cores de Vries, D. Drost, J. M. Erdmansdörfer, A. D. Heederik, B. V. E. Honthnysen, F. H. Van KooteD, L. Van Krimpen, A. Van Lennep, H. London, F. J. Van Oppen, C. L. J. Palmer van den Broek, Van Pelser Bereosberg, L. L. Polis, J. Pompe, sVM. C. Quarles de Quarles, K. F. H. Roos, L. der Sande, Tb. W. L. Steinmetz, J. M. F. M. Winkel. C. Art. 62. Bouwkundig ingenieur, T. J. Van der Bent, G. Brouwer Jr., A. Reijding, J. L. Schouten, C. H. Verhulst. C. Art. 63. Scheepsbouwkundig ingenieur, G. A. an der Leyé, C. C. Prins, jhr. H. Rappard, J. Zeeman. C. Art. 64. Werktuigkundig ingenieur, H. Doyor Dz.. A. B. Hesselink, J. 't Hooft, G. De Vries, G. J. F. Van Vrijberghe de Coningb, jhr. L. M. Von Weiier. C. Art. 65, Mijningenieur, C. J. Van Loon. gou Bij beschikking van den minister van binnenl. zaben is bepaald dat de commissie, aan welke wordt opgedragen het examineeren van hen, die akten van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar of lager onderwijs in de gymnastiek, voor het jaar 1885 zitting zal honden te 's-Gravenhage, en zijn in die commissie benoemd, voor zooveel betreft de in Juli 1885 te houden examens: tot lid en voorzitter, de hoogleeraar dr. M. Salverda, inspecteur van het middelbaar ODder wijs te 's-Gravenhage; tot leden: dr. W. Koster, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. J. J. Le Roy, onderwijzer aan de Rijks Kweek school voor onderwijzers te Deventer; A. B. Meilink, leeraar in de gymnastiek te Schiedam, en Joh. Blom, leeraar in de gymnastiek te Arnhem. Het bericht van het „Vad.", als zou de Koning 10 Juli naar „Het Loo" terugkeeren, wordt tegen gesproken door de „A. Crt." Dit blad verneemt uit Königswart van de meest vertrouwbare zijde, dat Z. M. thans het voornemen te kennen gegeven beeft om tot 28 Jali a. s. aldaar te vertoeven. In verband met dat nieuwe reisplan zijn de heeren van 's Konings gevolg afgelost, en z|jn gisteren van 's-Hage naar Königswart vertrokken de adjudant en particulier secretaris, kapitein De Ranitz, en de ordonnance-officier baron Van Heeckeren. Mevr. A. Rössing Sablairolles zal met 1 Sept. het gezelschap van het Nederlandsch Tooneel ver laten. Ojk de heer J. H. Róssing treedt dan als litterair secretaris van het Ned. Tooneel af. Men schrijft uit Groningen dat prof. Van den Ham, die aau typhns lijdt, langzaam herstelt en ten minste thans bniten levensgevaar schijnt te zjjn. Naar de „N. R. Crt." verneemt, heeft de Nederlandsche Regeering besloten, wegens de weinig bevredigende uitkomsten der ÏDeDtings-proeven van dr. Ferran, vooreerst nog geen onderzoek in Spanje te doen instellen, maar nadere berichten af te wachten. Het ontwerp-handelstractaat tnsschen Frankrijk en ons land is door de Fransche Kamer aangenomen met 298 tegen 106 etemmen. Onze gezant te Parijs, baron Van Zuylen, werd gisteren in eene afsoheidsandiëntie ontvangen door president Grévy. Bij beschikking van den minister van water staat zijn, met ingang van 1 Juli a. s., bevorderd: tot opzichter van den waterstaat lste klasse A. J. H. Bauer, thaus opzichter 2de kl.tot opzichter van den waterstaat 2de kl. J. P. Van Balgooy, thans opzichter 3de k).tot opzichter van den waterstaat 3de kl. L. Kuiler, thans opzichter éde kl.en is benoemd tot opzichter éde kl. A. Maas, te Groningen. De detacheering van den kapt. ter zee H. Dyserinck, te Willemsoord, met den 16den Juli a. s., wordt ingetrokken. Ter vervanging van dien hoofdofficier wordt met genoemden datum aangewezen de kapt. ter zee jhr. T. E. De Brauw. De gewone audiënties van den minister van financiën op Donderdag en die van marine op Vrjjdag a. s. zullen niet plaats hebben. Z. M. heeft herbenoemd tot kantonrechter- plaatsvervanger: in het kanton Eindhoven, met ingang van 1 Juli a. 8., mr. D. R. Van den Acker in het kanton Dordrecht, met ingang van 15 Juli a. s., mr. J. M. Reus; in bet kanton Ridderkerk, met ingang van 15 Juli a. s., J. Nolenin het kanton Almelo, met ingang van 1 Aug. a. s., mr. R. E. Hattink en mr. W. Ten Bruggencate; - verleend de volgende pensioenen, als aanW. J. L. Grobbee, minister van financiën, f 1251; C. Kurver, zich schrij rende Cor ver, commies lste kl. bij 's Rijks belastingen f 800; J. Nyenhuis, ontvanger der dir. belastingen, f 1224; mr. A. I. Van Deinse, ontv. der directe belastingen en acc. f 1496; -met ingang a 3 I - K. A van 1 Sept. a. s., aan dr. A. C. Eogelbregt, zich ook schrijvende dr. C. A. Engelbregt, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als directeur en leeraar aan de R. H. B -school te Utrecht; - aan mej. E. Krieger, geb. te Neucb&tel (Zwitserland), mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereischten voldoe, vergunning verleend tot het geven van middelbaar onderwijs hier te lande; met ingang van 10 September a. s., in zijn rang overgeplaatst bij het reg. grenadiers en jagers, den kapt. P. Vinkhnyzen, van het 3de reg. infanterie- den luit.-kolonel F. Knoote, van het 3de reg. veld artillerie, op zjjne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1800 'sjaars; - bij het personeel van den geneeskundi gen dienst der landmacht benoemd tot officier van gezondheid der 2de klasse, den stndent in de ge neeskunde (arts) S. De Jong; - aan mr. A. W. Van Beeck Calkoen, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als hoogheemraad van het hoogheem raadschap van den Lekdijk Bovendams, provincie Utrecht. Gemengd Nieuws. Het programma voor het hedennacht ons twaalf uren op de Rnïne af te steken vuur werk luidt als volgt: lo. hnlde aan de Leidsch© universiteit2o. carrousel3o. een bloemenvaas 4o. metamorphosen5o. een zeeschip6o. een loco motief in beweging7o. telegrafen8o. windmolen 9o. een zce,^wan Bengaalsch vuur; lOo. het Aca demiegebouw. De verschillende nomrners znlien worden afgewisseld door lichtkaarsen, vuurpijlen, zwermpotten, Bengaalsch vuur enz. Gedurende het vnnrwerk, dat vervaardigd is door den heer Galt nit Rotterdam, is er mnziek op het feestterrein. Door twee rechercheurs der politie alhier is in het Plantsoen in den nacht aange houden de warmoeziersknecht P. L., die een zak, waarin aardappelen en bloemkool, op den rng droeg. Hij gaf voor dat een en ander zijn eigendom was, als geteeld op een hem door zijn baas afgestaan stukje grond. Later gaf hij op aardappelen enz. van een We9tlandscfaen schipper te hebben gekregen, doch het bleek der politie weldra dat beide vruch ten van een land onder Zoeterwoude waren ont vreemd, waarom dan ook proces-verbaal is opgemaakt. Op de werf van de firma Botje, E n- sing Co., fabrikanten van stoom- en andere werk tuigen, stoombooten enz., te Groningen, is de kiel gelegd voor de schroefstoomboot „Volharding", ten behoeve van de Leidsobe stoomboot-maatschappij „Volharding". Per stoomtram naar Scheveningen zijn, toen de Leidsche stndenten zich daar bevonden, ongeveer 12,000 personen vervoerd. Nabij den Leidschendam is een roei- bootje dat met 6 koppen was bemand, omgeslagen al de passagiers redden zich door naar wal t© zwemmen. Woensdag en Donderdag, 1 en 2 Jali, wordt te Aalsmeer eene eigenaardige tentoonstelling gehouden. Zooals bekend is, vinden een groot deel der ingezetenen hnn bestaan in de opbrengsten van de boomkweekerij, de bloementeelt en den tuinbouw. Vooral de Aalsmeersche aardbeien handhaven baren ouden roem in de Hollandsche steden, 't Zijn echter niet alleen de oude soorten, waarmee die goede naam wordt gehandhaafd. Daarom was het een goed denkbeeld, om van al de variëteiten eene tentoon stelling te houden. Sommige kweekers leveren meer dan honderd soortenaardbeien zoo groot als erwten, maar ook reuzensoorten, zoo groot als kipeieren. Het gemeentebestuur heeft de lokalen der open bare school voor de expositie beschikbaar gerteld

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1