Tot handhaving van den naam van het hotel, dat zeker niet voor slechte of onaccurate bediening te boek staat, acht men deze korte mededeeling niet overbodig. Toen op het Levendaal gisteravond een melkwagen stilstond, hadden eenige jongens de baldadigheid het tonw, waarmede het paard stond vastgebonden, [os te maken en het dier te plagen, ten gevolge waarvan het op hol geraakte. "Weldra was alles in de bunrt in rep en roer, want een kind, dat op den heen en weer geslingerd worden den wagen zat, was in gevaar. Met veel moeite mocht het echter gelnkken het paard weer tot staan te breDgen. Intnsschen was een ton met melk op het voertuig omgevallen, den inhoud over de straat uitspreidende. Eenige blijkbaar niet zeer kieskeurig uitgevallen knapen haastten zich nog deze vloeistof als ware het „op te slurpen." Op den Leidschen maskeradedag werden door den IJselstoomtram alleen van Voor schoten naar hier en terug vervoerd ruim 3200 passagiers. Niettegenstaande dit groot aantal reizi gers heeft de orde er, naar onze berichtgever ons meldt, niets te wenschen overgelaten. De treinen gingen en kwamen op tijd: en ook den stations chef aldaar komt dus voor zijn beleid en goede maatregelen de meeste lof toe. In de Haarlemmermeer verdronk Woensdag jl. in een sloot aan het Schinkelveer een kiad, 13 maanden oud, van A. Vermist. Dit is het derde kind van Vermist, dat op die wijze het leven verloor. Op de gisteren te Hoofddorp gehou- den wolmarkt waren aangevoerd 320 vachten, wegende 1313 kilogram en welker prijs liep van 75 tot 80 ots., alsmede 3 paarden en 1 koe. Men meldt ons u i t H i 11 e g o m V e 1 e handen hebben ook thans weder in deze gemeente druk werk met het schoonmaken der tulpenbollen, hetwelk het meest door vrouwen wordt verrioht. Wat het gewas dit jaar betreft, het kan over het algemeen bevredigend genoemd worden. Op de ver schillende velden en tuinen worden thans de hya cinten opgenomen, zoodat van het gewas van deze nog niets met zekerheid kan worden medegedeeld. Twee jongens die 'savonds onder Voorburg waren gaan visschen, hadden zich tegen den morgen langs den berm van den IJselstoom tram weg te slapen gelegd. Esn van hen schijnt in zijn slaap te kort bij de rails geschoven te zijn; hij werd door de machine van den eersten tram aangereden en bekwam eene ernstige hoofdwonde. Na te Voorburg verbonden te zijn, werd hij naar het ziekenhuis te 's-Hage overgebracht. Door de beschuldigde Jeanne Lorette zelve is, naar het „Vad." verneemt, nog geen ver dediger gekozen; wel heeft mr. Haas verzocht bjj haar toegelaten te mogen worden, ten einde haar, namens hare familie, over de verdediging te spreken, doch zij heeft schriftelijk verklaard hem niet te willen spreken en niet tot verdediger te wenschen. Zij heeft in de gevangenis te Rotterdam een muis gevangen en mak gemaakt, en dat beestje, dat men haar vergund heeft naar Den Haag mee te brengen, bezorgt haar heel wat afleiding. Notaris Roldanus te Schiedam, be schuldigd van verduistering van gelden, hem als notaris ter hand gesteld, is door het gerechtshof te 's-Gravenhage ontslagen van alle rechtsvervolging. Te Amsterdam zijn aangehonden drie jonge Duitschers, die zicb, zonder voorkeunis hunner ouders, naar Amerika wilden begeven. Het rD. v. N." verneemt dat zij zich te Remscheidt (bij Elberfeldt) hebben schuldig gemaakt aan het vervaardigen van valsche wissels. Hun patroon ging hen te Rotterdam zoeken, daar de knapen in Duitsohland kaarten hadden gekocht om per Rot- terdamsche stoomvaartlijn naar Amerika te komen. Hij vernam dat zij te Amsterdam waren, kwam daarheen en met behulp der politie te weten dat zij in een logement aan de De-Ruyter kade hun intrek hadden genomen. In hun bagage waren scherp geladen revolvers. Zij hadden het zich in Nederland zoo prettig mogelijk gemaakt. In het Café, waar ze gearres teerd werden, had de jongste van bet drietal, 15 jaartjes oud en maker van den valscben wissel, juist het voornemen te kennen gegeven, om een partij biljart te spelen 1 Nu zijn ze aan den Hei- ligenweg. Bij vonnis van de rechtbank te Am- sterdam is de „Maxwell-Laud-Grand-Company", op verzoek van crediteuren, in staat van faillissement gesteld, met benoeming van mrs. J. C. De Vries en W. F. Van Leeuwen en den heer J. C. Loman, secretaris van het Maxwell-comité, tot curators. Gisteren is te Ambt Deutichem een groote Bouwhoeve, tegenover het landgoed „de Vinkenberg", met alles wat er zich in en om bevond, eene prooi der vlammen geworden. De oorzaak is onbekend. Men verneemt dat alles verzekerd was. In den achterhoek van Ge1der 1 and woedde gisteravond een zwaar onweder. Te Lich tenvoorde sloeg de bliksem in den kerktoren, zon der evenwel veel schade te veroorzaken. Dit was niet bet geval ten huize van de heeren Hulshof en Van Batenburg, waar bijna alles door het inslaan van den bliksem eene prooi der vlammen is gewor den. Weinig was verzekerd. Tot waarschuwing van velen kan dienen dat Dinsdag de rechtbank te Arnhem een 16-jarigen knaap veroordeeld heeft tot 4 maanden gevangenisstraf, wegens het plukken van seringen. Zekere Deprez te Brugge had gewed dat hij 18 borrelB jenever achtereenvolgens zou driuken. Hij won de weddenschap, maar viel toen bewusteloos neer. Een dag daarna stierf hij. Toen gistermorgen te Edam het telegraphisch bericht kwam van de aanneming van het wetsontwerp-Reekers, zag men weldra vlaggen wapperen. Weinig minder fraai dan de lucht- spiegeling, die onlangs boven Wieringen was te zien, deed er zich gistermiddag eene boven den Anna-Paulownapolder voor. Van de Tesselsche reede gezien, maakte het zeldzaam schouwspel eene zeer ongewone vertooning. Boomen, huizen, boerenschuren enz., zag men in de lucht zeer duidelijk in omge- keerdeu stand weerspiegelen. De drie werklieden, die bij het sprin gen van den ketel in de brouwerij Rougier Bertrand te Marseille werden bedolven door het puin, zjjn als lijken van onder de puinhoopen gehaald. Het aantal slachtoffers van de ramp in de mijn bij Manchester is 172. Men berekent dat 15 a 20 duizend pd. st. noodig zullen zijn voor de hulpbehoevende familiën. Van de 19 dooden te Tourcoing waren 10 vaders van gezinnen, 4 jongelieden tus- schen 14 en 16 jaren. De gemeenteraad zal tot ondersteuning van de noodlijdende gezinnen de 20,000 fr. bestemmen, die anders voor het feest van den 14den Juli zouden worden gebruikt. De gisteren uit Kaapstad ontvangen bladen maken melding van hevige storm- en regen vlagen in de Kaapkolonie van 11 tot 16 Mei. Vooral de stad en het district Oudshoorn hadden veel geleden. Op vele plaatsen waren hnizen weg gespoeld en moesten de bewoners vlochten om hnn leven te redden. Men berekent dat ten minste 3000 struisvogels in den watervloed of door de koude waren omgekomen, benevens eene menigte ander vee. Honderden bunders beste bouwgrond, benevens wijngaarden, tabaksplantages en boom gaarden zijn weggevaagd. De rivieren waren niet zoo vol geweest sedert 1849. De middelpilaar en twee derden van het bovenste werk der brug over de Olifantsrivier zjjn weggespoeld. Alle gemeen schap en de telegraaflijn waren gedurende eenige dagen geheel afgesneden. Gelukkig waren slechts enkele menschen om het leven gekomen. De schade wordt op één a anderhalf raillioen gulden geraamd. BUITENLAND. Frankrij k De Kamer van Afgevaardigden heeft het voorstel goedgekeurd van den heer Sadi-Carnot, tot het uitgeven van 416 millioen fr. aan obligatiën, om de kosten voor het schoolwezen en de gemeente wegen te dekken. Lord Lyons blijft naar men verneemt ook onder het nieuwe ministerie op den Engelsohen ge- zantschapspost te PArijs. Vuitry, lid der academie van zedekundige wetenschappen, is gestorven. Italië. De Kamer van Afgevaardigden is uiteengegaan, na de aanneming van het voorstel, om het scheep vaartverdrag met Frankrijk te verlengen. Zij zal over eenige dagen weder bijeenkomen, om mede deeling te ontvangen van de samenstelling van hét nieuwe Kabinet. Volgens een telegram aan de „Temps" zou de geheele verandering in het Italiaausche ministerie op ééne vervanging uitloopen, die van Mancini door den senator Cadorna, gewezen Italiaansch gezant te Lmden, thans president van den Raad van State. Groot-Britaiiiiië. In de gisteravond door het Hoogerhuis gehouden zitting deelde lord Salisbury mede dat de koningin aan de wet op de nieuwe indeeling der kiesdistric ten hare goedkeuring heeft verleend. Hjj verklaarde verder dat hij niet veel te voegen had bij hetgeen Woensdag door den heer Gladstone in het Lagerhuis over de briefwisseling is mede gedeeld. Aanvankelijk had hij (Salisbury) aan de koningin als zijne meening te kennen gegeven, dat in den abnormalen, door de Redistribution Bill ont- stanen, toestand de vorige regeering zou kunnen aanblijven. De heer Gladstone seinde hierop dat het kabinet niet op zjjn besluit kon terugkomen. Toen volgde de reeds bekend gemaakte briefwis seling. Wel had de heer Gladstone bepaalde toe zeggingen geweigerd, maar in zjjne laatste brieven toch meer specifieke verzekeringen gedaan. De koningin had de aandacht gevestigd op het nadeel, dat voor den staatsdienst uit verdere vertraging ontstond, en meende ook dat billjjke verzekeringen aangeboden waren. De bedenking echter dat de dienst van den staat onder de onzekerheid leed, had hem (Salisbury) en zijne nieuwe ambtgenooten bovenal genoopt om het bewind te aanvaarden. Eene verklaring over de regeeringspolitiek behield hij zioh tot later voor. Beide Huizen van het Parlement zijn tot 6 Juli uiteengegaan. De „Globe" meldt dat sir Henry Drummond Wolff met eene bjjzondere zending naar Egypte belast is. Het blad noemt echter het bericht onge grond, dat hij sir Evelyn Baring zou vervangen. Prinses Louise, gemalin van lord Lome, heeft Dinsdag 11. te Chelsea den eersten steen gelegd van een gebouw, bestemd tot woning voor de ver pleegsters en voor patiënten van het Victoria-hospi- taal, voor kinderen te Londen die buiten het hospitaal kunnen verpleegd worden. De universiteiten van Oxford en Cambridge hebben der keizerin van Duitschland een exemplaar aangeboden van den herzienen bijbel, met de vol gende opdracht Dit exemplaar van de eerste uitgave van den herzienen heiligen bijbel is der keizerin van Duitsch land gewjjd door de universiteiten van Oxford en Cambridge. A. D. 1885. De keizerin bedankte uit Baden bjj eigenhandig sohrijven aan de schenkers. Rusland. Uit de beste bron verneemt de „Köln. Zeit." dat de heer Von Staal geen opdracht heeft om aan lord Salisbury eene vraag over zijne vroegere uitin gen tegenover Rusland te richten. Rusland heeft geen aanleiding om met het nieuwe Kabinet on- eenigheden te veroorzaken. Het zal de bedoelde redevoeringen eenvoudig stilzwjjgend voorbijgaan en denken dat Salisburys populariteit slechts stijgen zal in zijn land, wanneer hjj eene Russische vor dering kortweg van de hand wjjst. Egypte. De commissie voor de schadeloosstellingen wegens brand en plundering te Alexandrië had gisteren eene audiëntie bjj den khedive, en overhandigde hem eene petitie, waarin aangedrongen wordt op de uitgifte van schatkist-obligatiën, tot betaling van de bedoelde schadeloosstellingen, zooals zij bjj besluit der oommissie zjjn vastgesteld. De khedive beloofde de zaak te onderzoeken. Het scheelde niet veel of het Suez-kanaal ware andermaal geblokkeerd. Het stoomschip „Clan Sinclair" stiet op het gezonken baggerschip, maar kon gelukkig nog Kantara bereiken, waar het zonk, zoodat het kanaal vrjj bleef. Spanje. Volgens de „Correspondencia de Espana" blijkt uit het rapport, bij den minister van binnen- landsohe zaken ingediend, door de commissie welke van Valencia is teruggekomen, dat de in die pro vincie heerschende cholera is de Aziatische. De commissie acht de inenting, zooals dr. Ferran ze toepast, onschadelijk. Zjj is van oordeel dat de inenting onder staatstoezicht geoorloofd mag wor den, en dat dr. Ferran de bescherming van regee- ringswege verdient om zjjne proefnemingen voort te zetten. Telegrammen. PARIJS, 25 Juni. Heden werd in de „Académie Fran§aise" de verkiezing gehouden voor een lid, als plaatsvervanger van den overledene Edmond About. Bjj de vijfde stemming verkreeg Droz 10,

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2