e niet behoefde nit te komen, want door een ongelnk was de sciff gescheurd en kon deze alzoo geen water honden. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen en premiën in het „Hotel Denrlo" te 's-Molenaars- brug uitgereikt. Per stoomboot vertrok men daarop naar Alfen, waar in het „Hotel St.-Joris" een dioer werd gehouden, te gelijk met een café chantant. Een aan den hoek van de Bloemisten laan, aan de Heerenstraat, gemeente Zoeterwoude, geplaatst bord, waarop de naam en het beroep van zekeren H. zijn gesohilderd, is in den nacht van Zaterdag op Zondag 'uit aardigheid of balddadigheid uit den grond gehaald en medegenomen. Ook heeft men gisternamiddag onder dezolfde ge meente, aan Kronestein, de brutaliteit gehad om groenten van eens andersmans land te ontvreem den. Yan dit geval is aangifte gedaan bij de politie, die onmiddellijk pogingen in het werk heeft gesteld om den dader of de daders op te sporen, naar men verneemt voorloopig met gunstigen uitslag. Omtrent een brand te Lage-Zwaluwe wordt nader medegedeeld dat de arbeider Van D. voorloopig in verzekerde bewaring is genomen, daar er zware vermoedens tegen hem zijn gerezen om trent de oorzaak van den brand. De brand in de tentoonstelling van uitvindingen te Londen heeft, ofschoon spoedig ge- bluscht, belangrijke schade aangericht. De brand ontstond in de Indische afdeeling en verspreidde zich allengs verder. Daar alle gebouwen der ten toonstelling met asbest-verf zijn beschilderd en op afstanden van weinige meter telkens manden met Harden's bluschgranaten aanwezig zijD, is moeielijk te begrijpen, hoe de brand spoedig zoo groote uit breiding verkreeg. Waarschijnlijk heeft die lang gesmeuld eer de vlammen te voorschijn kwamen. Een aantal personen verleenden vrijwillig hulp om zooveel mogelijk voorwerpen in veiligheid te brengen. Een Parijsche giftmenger. - Eene groote menigte woonde verleden week in het paleis van justitie de zitting bij, waarin de horlogemaker Albert Pel, die beschuldigd wordt verscheidene personen te hebben vergiftigd, zou terecht staan. Reeds lang geleden was de instructie in deze zaak aangevangen en had groote belangstelling gewekt, te meer daar het openbaar ministerie tot het alleszins gegronde vermoeden waB gekomen dat de beschuldigde nog tal van andere misdaden van denzelfden aard had begaan. Pel heeft een zonderlinge loopbaan achter zich. Hij i6 de zoon van een horlogemaker uit Savoye; zijne moeder scheidde, kort na zijne geboorte, van haar echtgenoot, zoodat zijne opvoeding werd ver waarloosd. Een zijner ooms kreeg echter medelijden met den knaap, trok zich zijn lot aan en zond hem als leerling-horlogemaker naar Parijs, waarheen zijne moeder hem in 1869 volgde. In den herfst van 1872 kreeg zij hevige aan vallen van braking, en stierf na eene ongesteldheid van drie dagen. Pel toonde weinig berouw over dit verlies, maar des te meer ijver in het zoeken naar hetgeen zijoe moeder had nsgelaten. Hij had de planken uit de vloer gerukt, om de papieren van waarde te vinden, welke zij verondersteld werd te hebben bezeten. Destijds was hij horloge maker voor eigen rekening, maar hield zich bij voorkeur bezig met chemische en electrische proeven. Hij beweerde dat de dood zijner moeder door een electrischen schok was veroorzaakt. Het volgend jaar verloor Pel zijn vader, die hem een vermogen naliet van 25,000 fr. Hij verhuisde toen naar Passy, legde zich toe op natuur- en scheikunde en slaagde er in zich daar te laten doorgaan voor een professor aan het Lycée St.-Louis en de Sorbonne. Het is vrij zeker dat hij indezen tijd eene poging heeft gedaan om eene oude vrouw, die bij hem diende, te vergiftigen; zij werd echter nog tijdig naar het hospitaal gebracht en behouden. Eugenie Meyer, een meisje dat daarop bij hem in dienst trad, werd aangetast door hedge brakin gen en is sedert niet meer gezien. De openbare aanklager vermoedt dat ook zij was vergiftigd en dat Pel het lijk uit den weg heeft geruimd. Nie mand toch werd in de woning toegelaten en de portier vond, toen Pel zijne kamers had verlaten, sporen van bloed op den vloer en op een karpet, dat in den tuin was achtergelaten. Pel ging zich nu weder vestigen als horloge maker en opende een winkel in de Avenue Kléber, j te Parijs. Hij trouwde in Augustus 1880 met Eugénie Bubbereau, eene jonge vrouw, die een kapitaaltje van 4000 fr. had opgespaard. Een maand na het huwelijk kreeg zij aanvallen Yan braking j en stierf reeds in October. De dokter, die haar slechts eens bad bezocht, dacht aan vergiftiging ten gevolge van paddestoelen; toen beide echtge- □ooten echter verklaarden, ze niet te hebben ge geten, behandelde hij haar als maaglijderes. Pel was zonder huwelijksche voorwaarden getrouwd en kreeg dus alles wat zijne vrouw bezat. Negen maanden later hertrouwde de booswicht, weer zonder huwelijksche voorwaarden, met Angèle Hurat Belleisle, die 5000 franken bezat. Hare moeder kwam bij hen inwo nen; zij werd overgehaald om eene beschikking te maken ten gunste van madame Pel en ten nadeele van eene andere dochter. Ternauwernood waren deze stnkken geteekend, toen Madame Murat Belleisle en hare dochter wer den aangetast door hevige aanvallen van braking. Pel had van de politie vergunning gekregen om vergiftige stoffen te verkoopenallerlei soorten ver gif waren dus in overvloed aanwezig. Madame Murat Belleisle verliet daarop haar schoonzoon, die met zijne vrouw naar Nanterre ging, waar zij tot het voorjaar 1884 bleven. Yan dezen tijd dagteekenen de bezoeken, die Pel •ontving van eene jonge Duitsche vrouw, Eliza Böh- mer, en die zijne echtgenoote dermate aanstoot gaven, dat zij hem verliet. Eliza Böhmer, eene dame met een zeer bont verleden, had 1000 fr. bijeengegaard, die zij leende aan den beschuldigde. Toen het geleende geld was verteerd, poogde hij zich van haar te ontdoen, maar slaagde niet. In Juni begaven zij zich naar Montreuil, waar Eliza BÖhmer den 12den Jnii door hevige braking werd overvallen. Den 22sten dier maand is zij verdwenen ea sedert niet meer gezien. De openbare aanklager vermoedt dat zij is vergiftigd en dat haar lijk ver volgens in stukken is gesneden en in het keuken fornuis verband. Pel verdedigde zich met kracht tegen alle be schuldigingen eu verklaringen der getuigen. Hij beweerde o. a. dat Elize Böhmer zijne beminde niet is geweest, dat hij niet weet waar zij gebleven is. Wat zijne eerste vrouw aangaat, zeide hij, dat indien hij haar had willen dooden, hij een plant aardig vergif zou hebben gebruikt, dat geen sporen achterlaat. Hij is door het hof tot de doodstraf veroordeeld, alleen echter wegens moord op Elize. Op de vraag of Pel ook schuldig was aan vergiftiging opEagé- nie Buffereau, luidde het antwoord der jnry ont kennend. Na het hooren van het verdict der jury stond Pel op en zeide zoDder eenige blijkbare aan doening: „Ik onderwerp mij met gelatenheid aan het lot dat mij wachtmaar herinnert u, mijne heeren, dat gij een onschuldige veroordeelt.'' Bij het voorlezen van het doodvonnis zag men den ver oordeelde herhaaldelijk de armen bewegen, ten teeken van protest. <3-©veilde perccelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op Zaterdag 13 Juni, ten overstaan van den notaris W. F. KaiserHet winkelhuis en erf aan den Nieuwen Rijn, tusschen de Hartesteeg en Hooi gracht, No. 58, Sectie I, No. 295, koopers J. N. v. d. Heyden en H. J. Brouwer voor 9101het pakhuis en erf aan de westzijde van de Krauwel- steeg, No. 1, Sectie D, No. 866, kooper J. I. Planjer voor 530het huis en erf aan de noord zijde van de 4de Groenesteeg, No. 88, Sectie C, No. 667, kooper G. W v. d. Drift qq. voor 2151. BUITENLAND. Belg'ië. Er was gisteren bij de verkiezing te Brussel van een lid van den Senaat weinig opgewektheidbijna onverschilligheid. Van de 12,457 ingeschreven kie zers hebben 7500 hunne stem uitgebracht. Er zal Zondag a. s. eene herstemming moeten plaats hebben tusschen de heeren Demeur en Goblet. De officieele cijfers zijn: Demeur 3079, Goblet 2876, Jourdain 1678. Men zegt dat Peter Benoit een cantatee zal componeeren bij gelegenheid van het bezoek van den Koning en d,e Koniogin der Nederlanden aan de tentoonstelling te Antwerpen. De Belgische regeering heeft dr. Van Ermeng- hem, denzelfden die tijdens de cholera-epidemie naar Marseille werd gezonden, belast met een onderzoek in loco van dr. Ferrans ontdekking. Groot-B ritannië. Het banket der Cobden-club, gisteravond te Greenwich gehouden, werd gepresideerd door sir Charles Dilke, die een dronk uitbracht op Cobden. Hij rcerde de Egyptische quaestie aan en zeide dat het doel van Engeland geweest was: Egypte te behoeden voor eene vreemde annexatie en de rust te bewaren. Na het vertrek der Engelsche troepen oordeelde hij het best den waarborg van Egypt es onzijdigheid door de mogendheden, even als dit met België het geval was. De rast in Egypte zou wel verzekerd kunnen worden door onderhandelingen met den sultan, wiens rechten men niet moe3t vergeten. Officieel wordt bericht dat lord Salisbury zich bereid heeft verklaard om een Kabinet samen te stellen. Er worden op dit oogenblik drukke onder handelingen gevoerd met de voornaamste staats lieden der Tory-partij. Spanje. De geneeskundige commissie met dr. Ferran is te Alberique (Valencia) aangekomen; aldaar zijn 159 choleragevallen geconstateerd, waarvan 59 met doodelijken afloop. Sedert het begin der epidemie zijn 342 personen naar het stelsel van dr. Ferran ingeënt; drie hunner werden aangetast, waarvan één overleed. De doctoren van Madrid zeggen dat de ziekte die daar heerscht geen Aziatische cholera is, maar sporadische cholera en cholera-diarrhee. De regeering zal van de Cortes 1 mïllioen vragen om gezondheidsmaatregelen te nemen. Het volgende een telegram wordt medegedeeld, dat dr. Ferran den 18den Mei aan Pasteur zond „In het belang der menschheid en der wetenschap heb ik de eer u de volgende resultaten mede te deelen: Te Alcira heb ik 5432 van de 16 000 be woners ingeënt. Onder de niet-ingeënten waren 64 ge vallen van cholera en 30 sterfgevallen; van de ingeënten werden 7 aangetast, geen stierf. Ik groet met eerbied den doorluchtigen panspermist. Zijn warme bewonderaar, dr. Ferran." Telegrammen. LONDEN, 15 Juni. De „Times" verneemt dat lord Salisbury de samenstelling van eeü nieuw Kabinet niet onvoorwaardelijk heeft aangenomen, maar deze afhankelijk stelt van de voorwaarde, dat de meerderheid van het Lagerhuis de nieuwe regeering tot bet tijdstip d-er algemeene verkiezingen in November ongemoeid zal laten, eene voorwaarde die de liberale partij zal hebben te eerbiedigen. BERLIJN, 15 Juni. Prins Friedrich Karl is op zijn jachtslot te Glienicke door eene beroerte getroffen. Zjjne rechterzijde is geheel verlamd. Tweede Tel.) Prins Friedrich Karl is heden voormiddag om kwart over tienen, op zijn slot te Kleinglienicke overleden. GENUA, 15 Juni. Eene katholieke bedevaart is op gewelddadige wijze aangevallen door een aantal jongelieden, die haar de banier trachtten te ont nemen. De politie kwam tusschenbeide en her stelde de orde. Zeven personen werden gewond, waarvan één ernstig; er hadden acht urrestatiën plaats. LEIDEN, 15 Juni. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: veranderlijke doch meest noordelijke wind. In de heden gehouden vergadering van den Academischen Senaat deelde prof. R. J. Fruin, die onlangs zijn 25-jarig jubilé als hoogleeraar heeft ge vierd, zijn voornemen mede om een fonds te stichten, waaruit bijzonder verdienstelijke maar onbemid delde studenten der Leidsche universiteit, voorloopig uitsluitend historici en literatoren, na volbrachten studietijd in staat worden gesteld om hunne opvoeding met een academiereis te voltooien. Hij verzocht den Senaat zich met het beheer van dit fonds te willen belasten en deze verklaarde zich daartoe gaarne bereid. De commissie tot het afnemen der literarisch mathematische examens te Groningen heeft het diploma uitgereikt aan d-en heer J. Van Rhijn, van Leiden. De examens zijn afgeloopen. Van de 53 aange geven deelnemers hebben zich 3 teruggetrokken, zijn 21 afgewezen en hebben 29 het diploma verkregen. De overblijfselen van den Franschen republi kein Barbès, die tijdens het tweede keizerrijk in Frankrijk, te 's-Hage in ballingschap overleed, zijn thans op de begraafplaats „Eik-en-Duinen" uit het graf genomen en aan de ter ontvangst van het lijk derwaarts gekomen betrekkingen van wijlen den Franschen, burger overgegeven. De familieloden be-

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2