N° 7747. Zaterdag 123 Mei. A". 1885. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS BEZER COURANT: ▼•or Leiden per 3 maanden.1.1#. France per post.1.10. Afzonderlijke Nommers.0.05. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1S regels 1.05. Iedere regel meer 0.174- Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het ia ran baiten de stad wordt 0.10 berekend. Uithoofde van bet Pinksterfeest zal deze courant Maandag-avond niet verschijnen. Officieele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van HET BESTUUR DER BROODFA BRIEK „DE VEREEttlGI^G," houdende verzoek orn ver- gunning tot uitbreiding dier fabriek door de plaatsing van een tweeden stoomketel. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Sla-atellad N°. 96); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den4den Juni aanst., des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 2t Mei 1885. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 92 Mei. Heden is aan de universiteit alhier de heer R. J. Escher, geb. ie Ried, bevorderd tot doctor in de wis- en natnnrknnde, met academisch proef- sohrift, get.: „Onderzoekingen aangaande de ellip tische integralen van de derde soort, en de hyper- elliptische integralen van de eerste soort." Gedurende de eerste helft der maand April zijn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke wegens onbekendheid der geadres seerden niet besteld konden worden: G. Yan Donk, Alfen; mej. G. Wouw, J. F. Bnsch, AmsterdamL. Kokshoorn, BerkumMod derman, mej. A. Bendeler, Maria Bennink, 's-Gra- venhage; mej. K. Kret,Lelden; Bevers, Ondsboorn Hogerlaan. v. d. Burg, Rotterdam; Belt, Zwam- merdam; D. Swint, niet vermeld. - Briefkaarten: Mej. WijsmanDieier, mej. Annet Bellerman, L. v. d. Klugt, AmsterdamW. Stijger, 's-Gravenhagewed. Bekink, Rotterdam; wed. A. Bos, J. Brons, Piet Grades, J. Yan Geffen, niet vermeld. Brieven, verzonden geweest naar Duitschland: A. Polak, Hannover; H. O. Graaf Van Limburg Stirum, Wiesbaden. - Naar EngelandAnte Proanot Morris, Londen. - Naar Frankrijk: Etnile Robert, (2 stukB), Parijs. Het Rijkstelegraafkantoor te Hillegom is voortaan op Zon- en feestdagen open van 9 tot 12 uren 's voormiddagB. De diensturen op werkdagen blijven onveranderd. Ds. W. Ringnalda, predikant te Loon op Zand, heeft voor het beroep naar de Ned.-Herv. gemeente te Aarlanderveen bedankt. Het „Hbl." verneemt dat de opening van het Rijksmuseum te Amsterdam niet zal plaats hebben met de plechtigheid, welke men zioh aanvankelijk voorstelde. De bijdragen toch vloeien niet in genoeg zame mate toe, en de tijd, welke aan het tijdstip van 13 Jnli voorafgaat, is inmiddels te kort geworden voor deugdelijke voorbereiding. De commissie overweegt thans de middelen, welke op kleinere schaal het feestelijk karakter der opening zonden kunnen verhoogen, indien althans bezwaar blijkt te bestaan om de zaak tot September a. 8. uit te stellen. Op de begraafplaats te Haarlem had gister namiddag de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van den heer D. Pies, welke plech tigheid zich door grooten eenvoud kenmerkte. Alleen de familiebetrekkingen en een kleine kring van vrienden waren aan do geopende groeve tegenwoordig een vijftal aan de kist gehechte kransen waren de ziohibare blijken van hulde, aan den ontslapene gebracht. De heer Van Gorkum, van Baarn, oud inspecteur van de kina-cultuur in Nederlandsch- Indië, sprak een kort woord. Hij bracht in herin nering, hoe groot het verlies was voor de nagelaten weduwe en vier kinderen niet alleen, maar dat ook in wijderen kring het heengaan van den heor Pies zou worden gevoeld. Veel had de overledene in tropische gewesten gearbeid en ook tijdens zjjn kort verblijf in Nederland had hij steeds vol energie en toewijding medegewerkt tot bevordering van Klgemeene maatschappelijke welvaart. De beide jeugdige zonen werden door den heer Van Gorknm met een hartelijken handdruk aangespoord, het voorbeeld huns vaders te volgen. Deze was oud directeur van het binnenlandsch bestuur in Indië en directeur van de Indisohe Landbouwmaatschappjj. Hij stierf op 52-jarigen leeftijd. Men deelt aan het „Vad." mede dat de suiker prijzen op Java stijgende zijn en dat de suiker te Batavia voor 11 werd verhandeld. Door den heer F. J. Halliogse is aan het Rijk ten behoeve van 's Rijks Musea, ten geschenke aangeboden eene onde kamerbetimmering nit de XVIIde eeuw, staande in zijne woning te Brou wershaven. Blijkens het jaarverslag der gemeente Amster dam heeft de plaatselijke directe belasting errnim f 1,810,000 opgebracht (de oninbare posten be droegen 65,000). De belasting voor 9894 honden bedroeg f 24,824. De beursbelasting braoht ƒ98,985 op en het vergunningsrecht f 94,371 (voor 1812 posten). Z. M. heeft by het dep. van koloniën benoemd met 1 Joli tot referendaris de hoofdcommiezen A. Mondt Hz. en P. J. Bouwmeester, en verder de heeren mr. A. Th, Heyligers te 's-Hage en nr. A. A. De Vries, rechterlijk ambtenaar in Indië, thans met verlof hier te lande, belast met de waarneming der betrekking van referendaris oy dat departe ment; - P. I. Groen benoemd tot burgemeester der gemeente Cuyck en St.-Agatha; - den heer J. C. Muyt, adjunct-commies bij het departement van koloniën, met 1 Oct. a. s., op zijn verzoek, eervol uit 's lands dienBt ontslagen, met behoud van aanspraak op pensioen; - bij het wapen der inf. benoemd: bij het lste reg., tot kapt. den lsten luit. J. Van der Meer, van den staf van het wapen, thans werkzaam bij de Pupillenschoolby het 5de reg., tot kapt., den lsten luit.-adj. A. J. A. A. Rothpletz, van het 6de reg'ment; - aan ror. D. A. graaf Van L'mbnrg Stirum, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als rechter in de arrood.-rechtbank te Utrecht; met 16 Jnni a. s. benoemd tot direc teur van het Rykstelegraafkantoor te Jonre, J. Spaanstra, thans in gelijke betrekking te Delfts haven; - met 1 Juni a. s. benoemd tot directeur van het Rijkstelegraafkantoor te Kaatsbenvel, J. K. W. Zwang, thans telegrafist der 2de kl. bij de Ryks telegraaf; tot directeur van het Rykstelegraafkan- toor te Zand voort, H. Fluyt, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Druten; - D. L. Wolfson, lid der Prov. Staten van Z.-Holland, oud- directeur der Nederl. Stoomboot-Mij., benoemd tot lid der commissie bedoeld in art. 3 der wet van 28 Mei 1869; - met 1 Juni a. s., de lste lnits. ter zee der lste kl. N. A. De Vries en J. P. Wesselink, ter zake van in, doch niet door don dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toe kenning aan eerstgenoemde van 1400 met eene ver hooging van ƒ1125 en aan laatstgemelde van f 1109 met eene verhoogiog van 750, en bevorderd tot luit. ter zee lste kl., de luitenants ter zee 2de kl I. Van den Bosch en W. Allirol; - met intrekking van het Kon. besluit van 30 April 11. voor zooveel den heer W. Bunge Fzn. betreft, den heer J. W. Bunge te Rotterdam voor den tyd van drie jaren, te rekenen van 1 Mei 11., benoemd tot directeur uit den handel bij het Vrij-entrepot te Rotterdam;- len heer J. C. Jansen, referendaris bij het dep. van koloniën, op zijn verzoek, met 1 Oct: a. s., eervol uit 's lands dienst ontslagen, met bohoud van aan spraak op peusioen en onder dankbetuiging voor ie langdurige en goede diensten door hem aan den ande bewezen; - met 1 Juni benoemd tot surnu merair bij het vak der posterijen, buiten bezwaar van 'sRyks sobatkist: S. De Witte Szn.,F. Ellers, J. Brouwer, J. Kools, mej. L. J. C. Bor, J. J. Darcis, P. Van Zuiden, H. Vogel, J. P. Donker, G. H. Molder, J. Birckenhauer, A. C. H. Hattinga Raven, H. W. L. Wellan, C. W. G. Van der Voort Maarschalk, C. Willinck, F. H. De Groot, H. Suer- mondt, E. H. L. Gielen en T. Kroesen; -pensioen verleend aan mr. E. G. Co'son Aberson, gewezen raadsheer in het gerechtshof te Leenwarden, ten bedrage van 1934 en aan Th. Loomans, gewezen rijksveldwachter 3de kl. (brigadier-titulair), ten be drage van 353. Gemengd Nieuwe. Op een schoonen Mei-avond buiten te wandelen en zich te verlustigen in het gezang der nachtegalen, is voorwaar een der heerlijkste genoegens, welke de voorzomer ons aanbiedt. Dit jaar echter moest men tot nog toe de Mei-avonden op andere wijze bestedeD. „Tehuis zitten" was het parool. Wjj verwachtten daarom dat eene uitvoering, zoo als gisteravond in de Stadszaal gegeven werd, druk bezocht zou zyn, doch de opkomst was slechts middelmatig. Eu toch verdienden de leden van het Eden-theater eene ruimere belangstelling. De verschillende nummers van het programma werden uitstekend uitgevoerd. De gebrs. Edwardo deden zich als zeer goede gymnasten kennen. Zoo wel aan het rek als aan de ringen werd net ge werkt. Deed vooral de omschrijving van No. 6, „het Non plus Ultra der hoogere Turnkunst", ons veel verwachten, wy kregen ook zeer veel schoons te zien. De muzikale voordracht op hont en stroo, het slangenmensch en de conoert-schilder (alias snel- teekenaar) waren allen variaties op een oud thema zij hadden echter de verdienste van goede varia ties te zyn. Ook de tableaux-vivants werden goed volbracht. De grootste moeilijkheid voor de sujetten bestond daarin, om ernstig te blijven; het publiek toch ver keerde Diet in de rechte stemming - hetgeen wel eens gebeuren kan - om dergelijke hoogst serieuze beelden te aanschouwen. De koning aller buiksprekers hield ons met zijne komieke familie weder aangenaam bezig. Vooral de snelheid waarmede Nürnberg van toon verwisselt is merkwaardig. Het ballet „Psyche et l'Amour" was een waardig slot voor dezen avond. Dat het publiek tevreden was mogen de soms de muziek overstemmende toejuichingen getuigen! Wij hopen dat de tweede en laatste voorstelling van heden drukker bezet is. Bij de op den 20sten dezer door de afdeeling Woubrugge en Omstreken gehouden stie- renbenring, waarvan de inzenders leden der afdee ling moesten zijn, waren tien éénjarige en ééu twee jarige stieren aanwezig. De prijs voor de éénjarige werd toegekend aan den stier van den heer D. P. Ramp, zijnde een zwarte witkop, en de premie aan een dito stier van deDzelfden eigenaar. De twee jarige stier van A. Kroon werd met den prijs be kroond; ofschoon er maar één tweejarige stier ge keurd moest wordeD, werd de ingezondene deze onderscheiding waardig geacht. De bestuursprijs is toegekend aan den vaalbonten stier van den heer W. Den Hertog. In den nacht van 16 op 17 Meijl. zijn te Gouda aangetroffen twee personen, van welke een bij het zien der polit'e, een zak, welken hij droeg, liet vallen en ontvluchtte. Zijn metgezel werd aangehouden. In den zak zijn bevonden dames laarsjes en schoenen, door openschuiving van een

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1