durend het tooneel van hevige vechtpartijen en als de politie tusschenbeide kwam, werden de politiedienaren tegengewerkt door het publiek. Zoo werden een agent van politie en de hoofdagent Yan der Rhee, gisteren in bnrgerkleeding, bij de arrestatie van een beschonken man zoo geslagen en zelfs geschopt, dat do sporen van de mishandeling duidelijk zichtbaar waren. In eene der herbergen werd bjj eene verwoede vechtpartij een der betrokkenen met een mes of ander scherp voorwerp in den hals getroffen. Dan gaven de Belgische werklieden, die gisteren hun product door zoovelen konden hooren bewon deren, een beter voorbeeldIn optocht trokken zij gezamenlijk, onder het zingen van Belgische liederen, de Passage door, begrijpelijkerwijze ook opgewon den, maar zonder de orde te verstoren of botsingen met de politie uit te lokken. De jager H. isdoordenkrjjgsraad in het 1ste milit. arrondissement veroordeeld tot een jaar correctioneele gevangenisstraf wegens diefstal in de chambree. De milicien der jagers, die onlangs in de Bagijne- straat uit een raam viel, is ondanks zijne zware verwondingen geheel hersteld en verliet heden het hospitaal. Terwijl Woensdag-middag tegen het vallen van den avond schipper Jacob Plngge varende op de bom No. 62 van den reeder J. Hoo- genraad Dzn. ter hoogte van Katwijk (3'/a mÜ' in zee) visscheode was, waren daar in zijne nabijheid o. m. 3 Ostendenaar8 (waarvan van één het nummer - 77 - bekend was) eveneens visschende. Blijkbaar waren zij den ganschen dag onder den invloed van Bachus. Door kalme zee lagen die vier schepen bij elkander. Het scheen echter dat de Ostende- naars tegen Plngge en zijn volk ruzie zochten, zoo dat Plngge besloot zijne netten op te halen, om in geen moeite te komen. Dat werd echter door de Ostendenaren belet. Zij kwamen bij Plngge aan boord en op baldadige wijze hakten zij als dolle mannen met een bijl jachtfokkeschoot, 2 zwaard- touwen en 2 taalreepen stuk, en gaven daarop nog een hak in het staande want. Daarop dreigden zij onder vloeken en zwetsen Plugge en zijn volk te vermoorden. Het was aan de tusschenkomst van den Ostendenschen schipper te danken, dat op het smee- ken van Plugge het bij dreigen bleef. Toen Plugge nu meende dat hij vrij was, haalde hij zijne netten in om zich te verwijderen. Het bleek echter dat de Ostendenaars nog niet voldaan waren. Alsnu kwam van eene andere sloep eene boot met 3 man, die toen aan boord sprongen en onder bet geroep „kaaskoppen, we zullen je den kop kloven", dreigden zij eveneens met den dood. Gelukkig bleef het bij snoeven en tarten. Ten slotte zjjn zij onder het werpen met steenkolen en het toevoegen van scheldwoorden afgezakt. Onze visschers moesten eens een voorbeeld nemen aan hunne voorvadereo, ten tijde van „onzen goeden vaer" Tromp! Een drietal jongens uit Heinoo, die Zondag-middag een rijtoertje naar Olst wilden maken, kregen in het rijtuig ruzie, waarop de voer man hen uit den wagen zette. Op den IJseldjjk, nabij de grens tusschen Wije en Olst, werd de vechtpartij voortgezet, waarvan het gevolg was, dat zekere J. Ten H., bakkersknecht, eene diepe wonde in de rechterdjj bekwam en veel bloed ver loor. De patiënt is per wagen naar Wije overge bracht en onder behandeling van dr. Engels ge steld, die verklaart dat de toestand niet hopeloos is. De vermoedeljjke dader, zekere G. Jacobs, boe renknecht te Heinoo, die gisteravond door de politie onder Olst is aangehouden, blijft alle schuld hard nekkig ontkennen. Te Yenloo hebben de rijksambtena- ren in den afgeloopen nacht weder 200 kilo suiker in beslag genomen, die door twee personen uit Pruisen werd binnengevoerd. Toen deze personen echter de commiezen bemerkten, lieten zjj de suiker staan en gingen op de vlucht. Te Oldenzaal is bij het gravenop een stuk grond, toebehoorende aan den heer A. Gelderman, een zakje met 36 zilveren Spaansche matten gevonden. Op den eenen kant leest men de woorden Dominus mihi adjutor, op den anderen P. H. S. D. G. Hispz. rex dux B. F. en het jaartal 1571. De visschers te Monnikendam z ij n met 1 Mei (toegestaan volgens de wet) met de wonderknil op de ansjovis uitgegaan. Groote vei5 waohting koestert men dit jaar van de teelt, en daar de visschers met de vangst van dit dure vischje dikwerf veel geld verdienen, worden alle zeilen bijgezet, alle plaatsen waar zij kan zitten opgespoord, om daardoor de slechte tijden weer goed te maken. Met weinig wind werd ongeveer 4400 stuks per span botters gevangen. De Volendam- mers met hunne grootere vaartuigen hadden circa 9000 stuks per span. De aan de vissohers uit te betalen prjjs wordt eerst bjj het einde der nieuwe week vastgesteld. Een Italiaansch kleermaker te Genève vond Zaterdag-avond bij zijne tehuiskomst zijne vrouw bewusteloos, drie kinderen vermoord en het vierde door eene snede in den hals doodelijk gewond. Toen de politie en een geneeskundige waren gehaald, werd de vrouw bijgebracht. Zij verklaarde toen, in het donker met een scheermes de drie oudste kinderen en, naar zij meende, ook het jongste van kant te hebben gemaakt en daarna eene groote hoeveelheid vergift te hebben ingenomen. Zij had daarvan aan eene vriendin bericht ge zonden in een brief, dien zij op het postkantoor had bezorgd, alvorens het vergift in te nemen. Bij onderzoek bleek echter, dat zij een flescbje had leeggedronken, waarop wel het woord „vergift" stond, maar waarin slechts een eenigszins bedwel mend vocht was, terwijl hare bewusteloosheid zelfs minder daardoor was teweeggebracht, dan door de groote hoeveelheid sterken drank dien zij er bij had gevoegd. Zij is naar de gevangenis gebracht en was bjj de afzending van dit bericht buiten gevaar. De assuradeurs v an L1oyd hebben thans de assurantie-penningen betaald van de „Mignonette", en zijn zij dus eigenaars geworden van de kleine boot waarin het treurige drama door de equipage werd afgespeeld, Waarvan wij indertijd een verhaal gaven. Een ondernemende geest heeft onmiddellijk aangeboden deze boot te koopen om daarmede rond te reizen en haar voor geld te laten zien en heeft zelfs op hoop van zegen, daarvoor 2500 fr. geboden. Zij echter die de verdediging van den ongelukkigen kapt. Dudley en zijne tochtge- nooten hebben op zich genomen, hebben zich met de zaak bemoeid met het gevolg dat de boot thans verbrand zal worden. Louise Michel heeft schriftelijk ver klaard dat zij hare gratie niet zal aannemen. De régeering aarzelt daarom, en denkt er over, in het vervolg alleen op verzoek gratie te verleenen. Het „Petit Journal", dat dagelijks te Parijs verschijnt met een oplaag van 825,000 exemplaren, gaf in 1884 alleen aan papier de som van 2,242,006.95 franken uit. De ontvangsten be droegen 10,654,820 fr., de uitgaven 6,215,077.66, zoodat een zuivere winst overbleef van 4,439,742.90 fr. Uit het Duitsche plaatsje Meckesheim wordt verteld dat de vrouwen er sedert eenigen tijd sterk over het spoorloos verdwijnen van kin dergoed van de bleekvelden te klagen hadden. Men kon den dader maar niet op het spoor komen en verdiepte zich in gissingen, toen eensklaps een zeer hooggeplaatste van het dorp op heeterdaad als de dief betrapt werd. Op zekeren dag zag men namelijk met groote verbazing don ooievaar van het dorp met ontfutselde stukken linnengoed op zijn nest vliegen. Een onmid dellijk tegen langpoot ingesteld onderzoek en eene onvermijdelijke huiszoeking brachten aan het licht, dat de gestolen voorwerpen door den dief waren gebruik om zjjne harde legerstede in bet nest tot eene zachte te maken. Wellicht ook heeft de eiber de kindergarderobe noodig gehad in het belang van de jonggeboren kleintjes, die hij den menschen aan huis bezorgt. BUITENLAND. Frankrijk. In de Kamer heeft de heer Floquet het voor zitterschap aanvaard met eene rede, waarin hij den den lof van zijne voorgangers verkondigde. De zit ting werd daarna opgeheven. Generaal De Courcy, de opperbevelhebber der Tonkin-expeditie, heeft van zijne regeering den last ontvangen om zoo spoedig mogelijk, d. i. als de toestand in Tonkin dit veroorlooft, 1500 man naar Kambodja in Cochinchina te zenden. De ongunstige berichten over den toestand dezer Fransche koloniën schijnen dus niet overdreven te zijn geweest. België. De lord-mavor heeft gisteren den koning van België een adres betreffende den Congo-staat overhandigd. De koning betuigde zijn levendigen dank. Hij zeide, dat zijn doel Blechts was de afschaffing der slavernij en de bevordering van beschaving en handel in Afrika. Aan den nieuwen staat ligt het beginsel van het vrij handels stelsel ten grondslag. De nijverheid zal de moeilijkheden moeten over winnen, welke de vaart op de rivier do» de water vallen oplevert, en daarom zou een weg langs hare oevers stellig loonende uitkomsten opleveren. Hij hoopte dat de aandacht der geldmannen hierop gevestigd zou worden, ook in het belang der be schaving. Groot-Britannië. De Admiraliteit heeft gisteren bevel gegeven niet verder voort te gaan met den aanbouw van nieuwe oorlogsschepen van klein model. Algemeen wordt geloofd dat deze stap een begin is van het staken der oorlogstoebereidselen. In het Hoogerhui8 deelde lord Granville mede, dat de Engelsche regeering met de Rnssische was overeengekomen, om de Pendjeh-quaestie aan het oordeel eener bevriende mogendheid te onderwerpen. De onderhandelingen over de vaststelling der Af- ghaansche grens zullen te Londen onmiddellijk weder worden opgenomen. Terwijl te Londen over de beginselen der grensquaestie wordt gehandeld, zullen de bijzonderheden op de plaatB zelve wor den geregeld. In het Lagerhuis werd de bespreking voort gezet over het door de regeering aangevraagde crediet van elf millioen pond sterling. Een voorstel van den radicaal Henry Labouchère, om het crediet met 4 millioen pond te verminderen, werd met 79 tegen 29 stemmen verworpen. Men verzekert, dat zoowel de keizer van Dnitschland als de koning van Denemarken zijn gepolst, om te vernemen, of een van beiden de rol van scheidsrechter tusschen Engeland en Rus land op zich zou willen nemen. Intusschen zou eene bepaalde uitnoodiging nog niet zijn verzonden. De internationale tentoonstelling van uitvin dingen te Londen, werd gisteren door den prins en de prinses van Wales te South-Kensington op plech tige wijze geopend. Eene groote menigte woonde de opening bij. De geestdrift was groot. Al de afdeelingen waren gereed. Men vindt er zeer fraaie modellen van schepen, en over het algemeen is het gedeelte dat op de zeevaart betrekking heeft, het belangwekkendst. De muziek-afdeeling trekt bijzonder de aandacht. De prachtigste instrumenten van de nieuwste vinding zullen mededingen. Zeer bezienswaard zjjn de drukpersen van de „Illustrated News" en de „Graphic." Ook de verzameling bil- arten is belangwekkend. De electrische verlichtings toestellen zijn uitmuntend. Rusland. De „Indépendance beige" ontvangt berichten uit St.-Petersburg i. d. gisteren waaraan het volgende is ontleend: In een onderhoud met een der ambassadeurs gaf de heer Von Giers de hoop te kennen, dat de uit zichten op eene vredelievende schikking van het geschil tusschen Engeland en Rusland zich mochten verwezenlijken. Deze hoopt Bcbijnt thans gerecht vaardigd door de verzoenende stemming van Enge land, welke mogendheid de door Rusland voorge stelde grensregeling aanneemt, niet langer op het afkeuren der houding van generaal Komaroff blijft aandringen en van de bezetting van Port Hamilton afziet. De omkeer van Engeland kwam duidelijker aan den dag sedert de verleden week door Rusland gedane mededeelingen, waarvan in de dagbladen melding is gemaakt. Wel werden toen die berichten tegengesproken, maar dit geschiedde alleen met het doel om den vredelievenden loop der onderhan delingen niet te verstoren. Daarin ligt ook de ver klaring van het stilzwijgen, over de laatste inci denten aan de Afghaansche grens in acht genomen. Effypte. Aan de Fransche etablissementen alhier, zijn biljetten aangeplakt waarin wordt bekend gemaakt, dat de „Bosphore Egyptien" weder verschijnen zal zoodra de pers der drukkerij zal kunnen gebruikt worden. De door de internationale commissie vast gestelde vergoedingen voor verliezen, bij den brand en het bombardement van Alexandrië geleden, znllen niet voor het einde van Juni worden uitbetaald. Telegrammen. ST.-PETERSBURG, 4 Mei. Van alle kanten verkondigt men vrede. Men moet natuurlijk, de teleurstellingen die men reeds ondervonden heeft in aanmerking genomen, de voorzichtigheid niet uit

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2