17 Ned. Rhijnspoorweg. Katwijk aan Zee, COCOS-ROZENZEEP, Rnndveeteelt in Znid-Holland. Derde Blad Yervolg der Advertentiën. etaleert eene ruime keuze in de nieuwste Gouden en Zilveren Bijouterieën. De Nedcrlandsche Rashoender fokkerij, VEREENIGING Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF, Particuliere Correspondentie. Antwerpen, 30 April 1885. Waarde Heer Redacteur, Het is mij een waar genoegen n mijn eerste ver slag te zenden van de a. s. Antwerpsche wereld tentoonstelling. Nog moet ik zeggen aanstaande, daar zij eerst officieel overmorgen geopend wordt. En welk eene opening zal bet zijn? Ziedaar een vraag die op veler lippen moet liggen. Eene opening van onuitgepakte kisten en onvoltooide meubels, naar alle waarschijnlijkheid. Yan een gebonw zon der facade en een tuin zonder bloemen. Helaas, het is maar al te waar, alle berekeningen hebben gefaald en de tentoonstelling is niet waard met een koninklijk bezoek vereerd te worden. Wel blijft er nog één dag over, waarop zeker veel gedaan kan worden, maar wat doet één droppel water in den onmeteljjken waterplas, één korrel graan, op een volgeladen zolder? Geloofwaardige personen verzekeren, dat de Antwerpsche tentoonstelling in eene maand ongeveer even ver zjjn zal als de Am- sterdamsche bij de opening, wat zal het hier dan zijn? In ieder geval: twee Mei is bepaald voorde opening en men houdt er aan vast als een dren keling aan een rietjeZoo even zag ik nog de feestzaal waar de openingscantate uitgevoerd moet worden. Verbeeldt u een onmetelijk groot getim merde schuur met hier en daar een stuk rood ge- verwd paklinnen, bedekt met glazen, waar de regen vrijen doortocht heeft, met eene estrade, voor de uitvoerders, die half af is; hoegenaamd geen decoratie of versiering, en gij kunt u een flauw denkbeeld maken hoe dit gebouw er uit ziet. Wat het Zater dag zijn zal meet de tijd leeren 1 Men werkt nacht en dag door en tracht zooveel goed te maken als mogelijk is, om Napoleon geen ongelijk te geven, die beweerde dat het woord „impossible" niet in zijn dictionnaire stond. Met al dien jammer en tusschen al die donkere wolken breekt echter hier en daar een lichtstraal door, en met genoegen bemerk ik dat de Oranjezon het schitterendst blinkt. Nederland heeft een kleine, maar reine plaats onder de verschillende landen hier vertegenwoordigd ingenomen, en is, ik moet het zonder de minste partijdigheid mijnerzijds, be kennen, het verst van allen gevorderd. Niet dat alles gereed zal zijn, maar in ieder geval zal dédr ten minste veel bez:enswaardigs geheel in orde zijn. De Hollandsche militairen maken ook een kranig figuur. Het zijn ferme jongens, met wie gaarne eeoige oogenblikken gekeuveld wordt, en geen slungels, zooals er helaas maar al te veel niet alleen in het Nederlandsch, maar in alle legers, vooral onder de Belgische infanterie gevonden worden. Zij vormen op zich zelf eene tentoonstelling en vertegenwoordigen de verschillende wapens grenadiers en jagers, blauwe en roode huzaren, infanterie, artillerie, en niet te vergeten de rijdende artillerie met hunne gele borsten. Deze laatste vooral trekken ieders aandacht als zij Zondags voor de afdeeling in groot tenue op wacht staan. Voor ik u nu in het kort de feestelijkheden voor de opening ga opsommen, wil ik even melden de namen der Leidenaars, die ik tot dusverre be merkt heb onder de exposanten der Hollandsche afdeeling: bij de collectieve tentoonstelling der boekhan delaren en uitgevers: de firma Brill en den heer A. W. Sjjthoff (later détails over hunne zendingen); den heer Le Poole - die al het vlaggedoek, waarmede de Nederland8che afdeeling versierd is, geleverd heeft en die déórvoor alleen reeds het eeremetaal zeker verdiend heeft -; de heeren R. M. Beuth en Zonen, met hunne kapok en gereinigde bedveerenden heer Van WenBen, van Zoeterwoude, en last not least, de heeren Van vempen en Zonen, van Voorschoten. Zoodra mij iets bekend is van bekroningen dezer firma's zal ik u por telegram daarvan kennis geven. De tentoonstelling zal Zaterdag a. s., om on geveer halfdrie door Z. M. koning Leopold II ge opend worden. Eene cantate, muziek van Peter Benoit, woorden van Jan Van Beers, uit te voeren door ongeveer 2000 musici, zal de plechtigheid vooropgaan; daarbij worden de drie uitroepen van het „vlaamBch sanctus" elk door een kanonschot begeleid. Elk schot wordt op het fort St.-Anna herhaald en bij het derde schot zullen al de klokken der stad beginnen te luiden en spelen fanfares van den Onze-Lieve-Vrouwe-toren het slotkoor van den feestzang, aldus de „bigde maere" aan de stad ver kondigende, waarna Z. M. de tentoonstelling voor geopend verklaren en een kijkje nemen zai in de gebouwen. Het is te hopen dat men alles een weinig zal opruimen, anders vrees ik dat er rare gezichten getrokken zullen worden. Om halfzeven groot gala-diner, aangeboden door de stad Ant werpen, (lees de belastingschuldigen) aan alle mo gelijke dignitarissen's avonds illuminatie en fakkel tocht van de maatschappijen en vereenigingen der stad, waarbjj prijzen uitgeloofd zij n voor de grootste stoel en de origineelste w|jze van verlichting. Laten wjj hopen dat de zon mede tot de opening uitgenoodigd wordt, want als deze wegbljjft, zal het nog droeviger zijn! Mn, Geveilde perceelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op Vr|jdag 1 Mei, ten overstaan van den notaris P. Van Greuningen, te Oude-Wetering, van: Eene bouwmans woning met div. perceelen weiland in den Googer polder, binnen de gemeente Alkemade, Sectie B, Nos. 452, 453, 854, 1178 en 1179 en Sectie D, No. 888, kooper M. Los te Nieuwe-Wetering voor 12,800; een perceel hooiland in den Veender- en Lijkerpolder, binnen Alkemade, Sectie D, No. 190, kooper A. Straathof te Alkemade voor 3000een perceel bouwland aldaar, Sectie D, No. 204, koop ster wed. J. Straathof Hz., aldaar voor f 2500; een perceel weiland, Sectie D, No. 206, kooper E. J. Los aldaar voor 3000; een perceel hooiland, al daar, Sectie D, No. 270, koopers A. Rjjkaart en J. J. Wolff, voor f 3500; een perceel bouwland, aldaar, Sectie D, No. 271, kooper A. Straathof, te Alkemade, voor f 3000; een dito perceel, Sectie D, No. 272, kooper T. Los, aldaar, voor f 3000een perceel hooiland, Sectie D, No. 282, koopster wed. J. Straathof Hz., voor f 2218; een dito perceel, Sectie D, No. 520, kooper M. Los, aldaar, voor 1505; twee perceelen weiland, Sectie D, Nos. 479 en 480, koopers A. Rjjkaart en J. J. Wolff voor 4000; een perceel weiland, Sectie D, Nos. 464 en 481 koopers A. Rjjhaart en J. J. Wolff, voor 2100; vier perceelen weiland, Sectie D, Nos. 631, 632, 636 en 637, koopers dezelfden, voor 2600; een perceel land, gedeeltelijk in wei en gedeeltelijk in bebouwing, alsmede een tuin achter de bouw manswoning in de Veender- en Ljjkerpolder, binnen Alkemade, Sectie D, Nos. 1421, 1424 en 1429, kooper W. Leeuwenhoek, te Alkemade, voor 3214; e6n perceel weiland, aldaar, Sectie D, No. 646, koopers A. Rjjkaart en J. J. Wolff, voor 1850; een perceel land, gedeelteljjk in bebouwing en ge deeltelijk hooiland, Sectie D, No. 672, kooper M. De Graaf, te Rjjpwetering, voor 2600; een per ceel bouwland met dijkgrond, Sectie D, No. 674 en gedeelteljjk No. 669, kooper M. De Graaf, te Rjjpwetering, voor f 1020; twee perceelen wei- en hooiland met djjkgrond, aan den Akkerslootpolder, aldaar, Sectie E, Nos. 255, 258 en 259; gecombi neerd, kooper C. Borst, aldaar, voor 5600. De overige perceelen zjjn niet verkocht. ui sum te HILVERSUM, erkenteljjk voor het succes dat de versche EIEREN alhier mochten ondervinden, stelt deze steeds verkrjjgbaar bij den Heer J, G. EGGINK, Korte Mare 34, 2)^ De Eieren zijn alle gestempeld en de prijs ls Cts. per stuk. TOT BEVORDERING DER BELANGEN van de De aangekondigde KEURING VAN RU STIEREN zal plaats hebben op Dinsdag 12 Mei a. s., des morgens te 9 ureD, bij C. J. DE WIT, te Alfen aan den Rijn (lage zjjde). Alleen Rjjstieren uit Zuid-Holland kunnen voor bekroning in aanmerking komen. De bekroonde stieren moeten in Zuid-Holland bljjven tot 1 September 1885, tot dien datum ter dekking voor de koeien van Leden der Vereeni- ging beschikbaar zjjn, tegen een dekgeld van hoog stens 2.50, en desverlangd opgegeven worden ter opname in een aan te leggen Zuid-Hollandsch rundveestamboek. Na 1 September 1885 is ver wijdering uit de provincie geoorloofd, mits eerst met het Bestuur der Vereeniging daarover onder handeld is. De ingezonden stieren staan op 12 Hel van 11 tot 2 uren ter bezichtiging voor elk lid der Vereeniging op vertoon van de contributiekaart voor niet-leden tegen betaling van 25 Cents per persoon. Aangifte voor mededinging moet plaats hebben vóór of op 8 Mei a. s., ten huize van den Secre taris der Vereeniging te Leidenbij wien ook van af 4 Mei verdere voorwaarden voor bekroning en nadere inlichtingen te bekomen zjjn. Er worden uitgeloofd: Voor RUSTIEREN geboren in 1883: Een EERSTE prijs van Honderd Gulden, en een TWEEDE prijs van Veertig Gulden. Voor RUSTIEREN geboren in 1884: Een EERSTE prijs van Honderd Gulden, en een TWEEDE prijs van Veertig Gulden. Voor RUSTIEREN geboren vóór 1883 en na 1884 een Bestuursprijs. Namens het Bestuur, L. SILLEVIS, Voorzitter. Mr. H. J. RIJSHOUWER, Secretaris. Gecombineerde Rondrelsblljetten. Aan alle Stations en Factoriën van den Ned. Rhijnspoorweg worden weder bestellingen aan genomen op rondreisbiljetten naar keuze van den reiziger, overeenkomstig de voorwaarden, welke in de boekjes met kaart zijn aange geven. De beambten der Maatschappij geven inlichting en inzage van de boekjes en kaart, welke ook a 25 Cents verkrijgbaar zijn. Eene belangrijke uitbreiding is gegeven aan de lijnen, waarover de biljetten geldig zijn, en waarbij thans meerdere stoomboot-trajeoten zijn opge nomen, terwijl de voorwaarden mede belang rijk gewijzigd zijn. Groot Bad-Hotel en Paviljoen, met groot Terras, Café Restaurant en Diner a la Carte. De ondergeteekende neemt de vrijheid zioh aan z|jne geachte Begunstigers en Stadgenooten op nieuw aan te bevelen. Ten einde den gunstigen naam die h|j tjjdens z|jn verblijf aldaar verworven heeft te bestendigen, zal hij niets onbeproefd laten om aan aller eisohen van z|jn gnnstig bekend Hotel en Café lste rang te blijven voldoen. J. E. VLAANDEREN. Kamers disponibel en pension, van 1 Mei tot 30 Juni tegen aanmerkelijk verlaagd tarief. VRAAGT DE ECHTE van GEBR§. DOBBELMAN te Nijmegen, Fabrieksmerk het Anker. Deze Zeep overtreft verre de gewone Cocoszeep, is zachter voor de huid en wordt niet rans. Men wachte zich voor het namaaksel, dat sleohts eene gewone Cocoizeep, zonder Rozenparfum en 10 gram per stuk lichter is.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2