N°. 7721. Woensdag 122 April. A". 1885. Eerste Blad. Deze Gonrant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Pit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. Zij, die zich met 1 Mei op het Leidsch Dagblad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nommers gratis. Van het kwartaal Maart, April en Mei wordt dan alleen de laatste maand ad f 0.37 in rekening gebracht. Voor de Inteekenaren daarop behooren bij dit nummer van het Leidsch Dagblad de Nos. 47 tot 51 der Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad. LBIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Vaor Leiden per 8 meenden.1.10. Franco per posL1.40. A(zonderlij ke Mommen.0.03. PRIJS DER ADVERTENTIES: Ven 1regel» 1.05. Iedere regel meer 0.174- Grootere letten naar plaatsruimte. Voor kat ineassee- ren boilen de stad wordt 0.10 berekend. Onzen Abonné's wordt bericht dat ln bet begin der volgende week als Feuilleton IVovellcn van een onzer beste schrijvers zullen worden gegeven. OfHciëele Kennisgevingen. Vergadering van den Gemeenteraad ran Lelden, op Donderdag 23 April 1885, des namiddags te twee uren. Punten ter behandeling i 1°. Benoeming van een lid der Plaatselijke Schoolcom missie (38). 2°. Idem van een waagmeester (46). 3°. Voordracht betrekkelijk de verbouwing der Bewaar school in de Groenesteeg (21 en 49). 4°. Verzoek van het Bestuur van Tuinbouw, ter bekoming van een subsidie voor de Tentoonstelling van planten enz. (32 en 48). 5'. Idem van L. Sillevis, tot het vernieuwen van een brug in den Lagen Rijndijk (41). 6°. Idem van P. Van Roon, ter bekoming van een stukje gemeentegrond (42). 7°. Voordracht betrekkelijk het plaatsen van paaltjes langs eenige vaarten (43). 8°. Verzoek van bet Bestuur van het Gereformeerd Minne huis ter bekoming in gebruik van gemeentegrond (44). 9°. Voordracht tot aankoop van Inschrijving op het Groot boek (45 en 48). 10°. Idem betrekkelijk het verzoek van J. W. Schaap, om ontslag als gemeente-architect (47). 11°. Verzoek van J. Parmentier, om een watersloep te leggen (50). LEIDEN, 21 April. De commissie van fabricage bericht op het request van P. Van Roon dat het stukje gemeente grond, dat de requeBtrant in eigendom verlangt, onbebouwd is geworden door het wegbreken van de stadspomp, die op de Haarlemmerstraat over de Vronwensteeg nevens requestrants perceel No. 66 onbruikbaar was geworden, zoodat daardoor eene drie hoekige opening is ontstaan, die tot bergplaats van vuilnis strekken kan, waarom er geen bezwaar bestaat dat gedeelte gemeentegrond aan den openbaren dienst te onttrekken en ter grootte van 2,25 centiaren in eigendom af te staan, om aan het perceel Sectie H, No. 192 te worden verheeld, tegen betaling van den gewonen koopprijs van vijf gulden per centi are, benevens de kosten van overdracht. B. en "Ws. geven in overweging overeenkomstig dit advies te beslniten. Met de commi&ie van fabricage zijn B. en Ws. van oordeel dat de plaatsing van paaltjes langs de Zijl en de Haarlemmertrekvaart overeenkomstig bet verzoek van den burgemeester van Leiderdorp wen- schelijk is, zoodat zij in overweging geven de daar voor vereischte machtiging te verleenen. Zoo noodig zal alsdan later een voorstel tot verhooging van den betrekkelijken post der begrooting worden in gediend. Ter vervulling van de vacature, in de plaat selijke schoolcommissie, ontstaan ten gevolge van het nemen van ontslag door den heer H. C. Jut*, worden aanbevolen de heeren mr. J. S. D. Van Doom, en jhr. C. C. Van der Wijck. Naar aanleiding van een verzoek van den heer L. Sillevis om vergunning de brug in den Lagen Rijndijk te vernieuwen, geven B. en Ws, in overweging die te verleenen, onder de door de com- i missie van Fabricage voorgestelde voorwaarden. De oommissie van fabricage bericht op het request van bestuurders van het Gereformeerd Minnehnis, waarbij gevraagd wordt het gebruik of de eigendom van een gedeelte gemeentegrond aan den hoek van den Nienwen Rijn en de Binnenvest gracht ten einde te worden ingericht tot tnin voor de onde en gebrekkige verpleegden van het gesticht, dat het gevraagde gedeelte behoort tot den grond, bij raadsbeslnit van den 30sten Mei 1874 aan J. Van der Wiel toegestaan, dat de bedoelde grond niet meer wordt gebruikt voor steenhouwerij, waarvoor het gebrnik gevraagd en bestemd waB, gelijk eerst dezer dagen gebleken is, bij het lang verwacht verzoek om in de bergplaats eene stoomhontzagerjj op te richten waardoor de in gebruik gegeven grond, voor een groot gedeelte tot andere einden besohikbaar is geworden, zoodat er geen bezwaar bestaat, om daarvan een gedeelte, evenwijdig loopende langs de Binnenvestgracht tot den Nienwen Rijn, ter grootte van 300 centiaren, of zooveel meer of minder als bij nadere opmeting mocht bljjken, aan het Ge reformeerd Minnehuis af te staan, nadat het ge brnik daarvan aan J. Van der Wiel is opgezegd en znlks tegen betaling eener recognitie van 31/, cent per centiare 'sjaars. B. en Ws. hebben hier tegen geen bezwaar en geven in overweging over eenkomstig dit rapport te beslniten. Onder overlegging van de stnkken der solli citanten naar de betrekking van Waagmeester doelen B. en Ws. mede dat Gerardns Van Rijk, agent van politie 1ste klasse, naar hnnne meening voor eene benoeming in de eerste plaats in aanmerking komt« Heden ontvingen wij per Engelsche mail de Indische bladen van 14, 16 en 17 Maart. In de gemeenteraadszitting, Maandag avond te Voorschoten gehouden, werd nit het drietalmej. H. M. Kuhlman, te Leiden, mej. M. C. H. Van der Horn van den Bos, te Voorschoten en mej. J. G. Blok, te LeideD, tot onderwijzeres voor de school aan den Rijndijk benoemd mejuffrouw M. C. H. Van der Horn van den Bos, te Voorschoten. De benoemde verkreeg 4 stemmen, terwijl 2 stemmen werden uitgebracht op mejnf. H. M. Knhlman. In dezelfde raadszitting werd besloten het uurwerk in den toren der kerk te vernieuwen. De verkiezing van een lid voor den gemeente raad te Zoetermeer, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Groene- wegen, is bepaald op Dinsdag den 28sten April a. s.; terwijl tot ambtenaar van den burgelijken stand in die gemeente, in de plaats van wijlen den heer J. Groenewegen, is benoemd de heer L. Koetsier. De jongste aflevering van Eigen Haard behelst o. a. een portret van mevrouw Lina Schneider, met bijschrift van prof. J. A. Alberdingk Thijm. De Holl. IJzeren-Spoorwegmaatschappij ver voerde in de maand Maart 11. 293,042 reizigers met eene opbrengst van f 274,860.75'/i. Het goederen vervoer bracht f 145,690 48 op, aan diversen werd ontvangen f 8172.24, uitmakende een totaal van f 428,723.47'/,. Sedert 1 Januari 11. bedraagt bet aantal vervoerde reizigers 816,942 en de opbrengst f 1,349,572.90. Onder de benoemingen, welke volgens de agenda van den Rotterdamschen gemeenteraad, op Donderdag a. s. zullen plaats hebben, komen o. a. voor die van een directeur van het Vrij Entrepot, en die van de stembnreaux voor de verkiezing van de commissie, welke, in vereeniging met den gemeente raad, zal hebben te beslissen, in zake de vereeniging van Rotterdam en Delftshaven. i De voornaamste onderwerpen welke in behande ling zullen komen betreffen: 1. de nitdieping van een gedeelte der Koningshaven en van de Maas, waardoor 240 meter ligplaats voor diepgaande schepen wordt verkregen, waaraan daar ter stede groote behoefte bestaat2. de ontwerpverordening regelende de vergoeding voor diensten door de gemeentereiniging verstrekt en 3. het voorstel tot reorganisatie van de controle van de inkomsten en uitgaven der gemeente, nl. de oprichting ten raad- huize van een centraalbnreau voor financiën dat zooveel als rekenkamer zal hebben te fnngeeren. Het „Handelsblad" verneemt dat binnenkort eene herhaling zal plaats hebben van de groote kinderzanguitvoering, die Zaterdag 11. in het Paleis voor Volksvlijt plaats had. Men deelt aan de „Amst. Crt." mede, dat de heer Van de Wall Bake zich naar Berlijn heeft begeven, om der Dnitsche regeering te verzoeken de door haar gesubsidieerde stoomvaartlijnen Am sterdam te laten aandoen. Het „Vaderland" en bet „Utrechtsch Dagblad" verzekeren, dat de heer Grobbée ontslag heeft ge nomen als minister van financiën. De minister van marine brengt ter kennis van artsen, beneden den leeftijd van 36 jaren, dat er gelegenheid bestaat, om als officier van gezondheid der 2de klasse bij de zeemacht in dienst te treden, voor den tjjd van 8 jaren, onder genot eener premie van f 8000 of wel voor 4 jaren, tegen de premie van f 4000, uit te betalen bij de indiensttreding. Er is een prospectus en reglement verschenen voor de internationale tentoonstelling van pluim gedierte, zang- en andere kamervogels, eieren, toe stellen en voortbrengselen van landbouw, voedings stoffen en wetenschappelijke geschriften op dit ge bied; - welke tentoonstelling van 3 tot 6 Julia. s. zal worden gehouden in den tuin van het koninklijk kasteel Roseborg te Kopenhagen. De tentoonstelling zal worden verdeeld in negen klassen, met onder- afdeelingen, elke klasse onder een eigen jury. Er worden uitgeloofd, eereprijzen, groote en kleine gouden, zilveren en bronzen medailles, benevens buitengewone premiën. Exemplaren der declaratiën van inzending worden of zijn door het hoofdbestuur van Nederland toegezonden aan den heer <J. Van Ogten, te 's-Hage. De termjjn van inzending der declaratiën loopt ten einde 15 Mei. Van dien datum tot 30 Moi knnnen zij nog worden ingezonden tegen 50 pet. verhooging op de kosten van étalage. Z. M. heeft, met ingang van 1 Mei a. s., benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger te Oud- Beijerland P. H. Crans, burgemeester en secretaris dier gemeente- ingetrokken de bij Koninklijk be- sluit van 5 April 1884 No. 2 aan H. C. M. Ebbinge Wubben geboren Eskes, W. P. Eskes, G. W. Eskes en P. F. Eskes, de eerstgenoemde te Vries, de laatstgenoemde drie te Amsterdam, verleende con cessie tot het indijken en droogmaken van oen deel der Westeinder plassen, gemeente Aalsmeer; - met ingang van 10 April 1885, C. H. Schipper, commies der posterijen van de derde klasse, nit den dienBt ontslagen- de Kamer van Koophandel en Fabrieken in de gemeente Blokzijl, opgericht bij Koninklijk besluit van 18 Maart 1860 No. 41, opgeheven. Niettegenstaande de voortdurende stijging van de temperatuur der buitenlucht, zagen deLeidsche ingezetenen schijnbaar niet tegen een bezoek in den schouwburg op, talrijk kon toch het pnbliek genoemd worden, dat gisteravond de voorstelling van: „De Danicheff's", opgevoerd door de afdeeling Rotterdam van HetNederlandsch Tooneel, bijwoonde. De inbond van het tooneelstnk is als volgtDe gravin Danicheff bewoont een groot kasteel in de omstreken van St.-Petersburg en behoort tot de aanzienlijkste geslachten van Rusland. Hare trotschheid kent geene grenzen en dit is de voor naamste reden, dat zij, toen haar zoon Wladimir bekende liefde te hebben opgevat voor eene harer lijfeigenen, Anna, hare toestemming weigert to

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1