VRIJWILLIGE VERKOOPING INKOOP Donderdag 9 April. t ATTENTIE s. v. p.! N°. 7710. A". 1885. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering ▼an Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad Vervolg der Advertentiën. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: T*or Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per pon.1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER AD VERTE N TIEN l Van 10 regel* 1.05. Iedere regel neer 0.17A Grootere lettert naar plaatsruimte. Voor hel inin ren bniten de stad wordt f 0.10 herdtenA LEIDEN, 8 April. Volgens het Weekblad van minder courante of incourante fondsen van Broekman en Honders werden gedurende de afgeloopen week de oprichters-aand. Rijnl. stoomtram gevraagd tot f 20 doch niet aangeb. de aandeelen spoorweg Leiden-Woerden gevraagd tot 777/8 pet. en niet aangeboden; de aandeelen Rijnl. stoomtram gevraagd tot 78 pet. en aangeboden tot 85 pet.de aandeelen Kon. Nederl. Grofsmederij te Leiden aangeboden tot 125 pet. en niet gevraagd; de aand. Leidsche Duinwatermaatschappij gevraagd tot 116 pet., doch niet aangeboden; de aand. Leidsche Broodfabriek gevraagd tot 160 pet.de aand. IJsel-Stoomtramweg-Maatschappjj aangeboden tot 40'/, pet. en niet gevraagd; de obligatiën N.-Z.-Holl. Stoomtramweg-Maatschappij aangeboden tot 100 pet., doch niet gevraagd; de aandeelen straatweg en vaart Gouda-Bodegrave gevraagd tot 16 pet.; de oblig. studentensociëteit Minerva" te Leiden noch aangeboden noch gevr.de obligatiën der geldlee- ning ten laste der gemeente Katwijk noch aange boden noch gevraagd; de obligatiën ten laste der gem. Leiden (1882) gevraagd tot 98 pet. Mr. J. G. Kist is gisteren als president van den Hoogen Raad der Nederlanden geïnstalleerd door den oudsten raadsheer mr. F. C. Donker Curtius, bij verplichte afwezigheid wegens huiselijke omstan digheden van den vice-president mr. F. B. Coninck Liefsting. Door mr. Donker, en vooral door den procureur- generaal mr. J. W. Romer, werd eervol herdacht de overleden president mr. C. L. De Vos Van Nederveen-Cappel en met veel lof herinnerd de lange eervolle loopbaan van mr. Kist als rechter en wetenschappelijk schrijver. Mr. Romer verwachtte veel van Kist's praesidium voor de verbetering van het handelsrecht. Mr. Donker deed nitkomen dat de keuze van president gebonden was aan een der leden van den Hoogen Raad. Mr. Kist aanvaardde het praesidium en verzekerde tot handhaving van reoht en wet te zullen mede werken of voorgaan. De gepensionneerde luitenant-kolonel der cava lerie L. W. H. Graves, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw en van de Eikekroon, is onder de gemeente Wassenaar in zijn 72ste levens jaar overleden. De commissie, die het zeventigjarig bestaan der Willemsorde, ook door leden dier orde beneden den rang van officier, feestelijk wil herdenken, heeft aan de verschillende Bpoorwegbesturen ver zocht, retourkaarten beschikbaar te stellen naar Den Haag, van 30 April tot en met 2 Mei, tegen betaling van één enkele reis voor de deelnemers. Het bestuur van den Hollandschen Spoorweg, van de Staatsspoorwegen en het Centraal-Spoor zullen op verschillende wjjzeu aan dat verzoek gehoor geven en de reis naar de residentie voor de feest vierenden minder kostbaar maken. Z. M. heeft aan M. E. Gousset Van Heel, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ontvan ger der registratie en domeinen te LoeDen, be houdens aanspraak op pensioen, met dankbetuiging voor de diensten door hem, gedurende bijna 68 jaren, aan den lande bewezen; - met ingang van 11 April a. s. benoemd tot officier van gez. der 2de kl. bij de zeemacht de heeren J. A. Portengen en W. W. Van der Vegt, artsen; - S.P. Sjollema, te Leeuwarden, voor het tijdvak van 1 Mei tot 31 Dec. 1885, benoemd tot leeraar aan de Rijks- hoo- gere burgerschool aldaar; - benoemd tot rechter- plaatsvervanger in de arrondissements-rechtbank te Haarlem: jhr. mr. F. W. Van Styrum, advocaat $n procureur aldaar, en mr. A. A. Land, commies ter provinciale griffie van Noord-Holland, wonende te Haarlem. Gemengd Nieuws. Het hof te Amsterdam deed gisteren uitspraak in de zaak van Jan Kraay, beschuldigd van poging tot opzettelijken doodslag, gericht tegen zijne vrouw Alida R., dienstbode in het gestioht Meerenberg, en veroordeelde hem, met aanneming van verzachtende omstandigheden, tot eene celstraf van twee jaar. De Amsterdamsche rechtbank behandelde de zaak van het meisje, dat op het hoofdbureel van politie aldaar door agenten werd mishandeld. Het O. M. achtte de schuld bewezen en eischte tegen den dader 183 dagen celstraf. Uitspraak Dinsdag a. s. In tegenwoordigheid van leden der plaatselijke schoolcommissie zijn op tweeden Paasch- dag aan meer dan 1000 kinderen der beide stads kostelooze scholen en bewaarscholen te Kampen, vanwege de gemeente, eieren en krentenbroodjes uitgedeeld. Gisterochtend is te Ruurloo de eer ste goederentrein, welke van Zutfen naar Winters wijk vertrekt, ontspoord; een goederen waggon is erg beschadigdde machine ligt op een ander spoor. De Groningsche politie heeft gear resteerd een gevaarlijk sujet, dat zich bij vernieu wing had schuldig gemaakt aan het schrijven van een brandbrief aan een bakker aldaar. Reeds vroe ger werd hij voor dergelijk feit tot 5 jaren tucht huisstraf veroordeeld en nu onlangs uit een der rijksgestichten ontslagen. Tusschen den eersten en tweeden Paaschdag is een brutale diefstal gepleegd te Woen- sel, ten huize van den heer F. N. In de kamer waar de heer N. sliep, heeft de dief den sleutel uit diens broekzak gehaald, daarmee eene kast open gebroken en geld en linnengoed ontvreemd; zelfs eene revolver, welke in de slaapkamer lag, nam hij mede. Daarna schijnt hij het huis in brand te heb ben willen stekenop het gerucht, daarbij gemaakt, is de meid wakker geworden en de dief gevlucht. De dief heeft een nacht gekozen, waarin de heer N., die 's nachts te voren bij zijn elders wonenden zieken broeder had gewaakt, vast moest slapen. In de officieele kringen van Madrid - zoo wordt aan de „Indépeodance Beige" gemeld - wordt tegengesproken dat de epidemie, die sedert 20 Maart in de provincie Valencia heerscht, het karakter van Aziatische cholera heeft. Aan de „Temps" wordt uit Madrid geseind dat bet aantal verdachte ziektegevallen te Jativa sedert 30 Maart meer dan 40 bedraagt. Van 5 tot 6 April stierven 5 personen. De geneesheeren waren het niet eens over den aard der ziekte, doch men meende er verschijnselen van sporadische cholera in te erkenneD. Een kind van Jativa gekomen, is binnen zestien uren overleden, en de moeder is in een dorp bij Madrid ziek geworden. De overheid heeft ontsmettingsmiddelen naar Jativa gezonden en verder alle voorzorgen genomen. Jativa heeft 14,000 zielen en is 9 kilometer van Valencia gelegen. Verleden week is eene 74 -jarigedame, mevrouw Von Scbmadel te Mnnchen, in hare woning op klaarlichten dag vermoord. Zij werd met ver brijzelden schedel gevonden. Een diefstal van eenige duizenden Mark gaf aanleiding tot den moord, die door een 171/, jarigen polderjongen is begaan. Deze, Joseph Reicheneder, is aangehonden en heeft de misdaad ook bekend. Edward Williams, de dierentemmer, die onlangs te Parijs zoo deerlijk werd geheten door een zijner leeuwen, heeft thans al zijne wilde dieren door den dood verloren. Men denkt dat zij vleesch hebben gegeten van een ziek paard. De schade wordt op 50,000 fr. geschat. ii11 i III! CURATOREN der Rijks-Uni versiteit te Leidennoodigen door deze uit Sollicitanten voor de opengevallen betrekking van wetenschappelijk Adslstent voor de Botanie, zioh vóór den 15den dezer bij gezegeld adres tot hen te wenden. J. G. KIST, 1». President. W. G. DE BRUYN KOPS, Seoretaris. Leiden, 1 April 1885. aan den Burg te Leiden ten overstaan van A. J. RIJSHOUWER, Notaris te Soeterwoude, op Zaterdag den llden April 1885 bij opbod en op Zaterdag den 18den April 1885 bij afslag, van: No. 1. WINKELHUIS en ERF met TUIN aan de Haarlemmerstraat te Leiden No. 228, groot 2 aren, 34 centiarenbevattende ruimen Winkel, Binnenkamer, Tuinkamer en Keuken; boven 2 Kamers en Snite, Aoh ter kamer en Keuken, Zolder en Meidenkamer. Alle Kamers zijn behangen en de meeste met Stookplaatsen en voorzien van Duin waterleiding. Verhnnrd beneden tot den Isten Mei a. voor f 300 in het jaar, en boven verhuurd geweest voor f 240 in het jaar. Te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags van 12 tot 2 uren. No. 2. Een HUIS en ERF te Leiden in de Van der Werfstraat No. 25, groot 38 centiaren. Verhuurd voor f 1.60 in de week. No. 3. Een dito als voren in de Meisjespoort No. 2, groot 40 centiaren. Verhuurd voor f 1.40 in de week. No. 4. Een dito als voren No. 3, groot 40 centiaren. Verhuurd voor f 1.35 in de week. No. 5. Een dito als voren No. 4, groot 40 centiaren. Verhuurd voor f 1.35 in de week. No. 6. Een dito als voren No. 5, groot 40 centiaren. Verhuurd voor f 1.35 in de week. No. 7. Een dito als voren No. 6, groot 40 centiaren. Verhuurd voor f 1.40 in de week. No. 8. Een dito als voren No. 7, groot 76 centiaren. Verhnnrd voor f 1.40 in de week. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Notaris RIJSHOUWER voornoemd, nabij de Plantage. Ondergeteekende maakt belanghebbenden attent dat op de Haarlemmerstraat, hoek Vrou- wensteeg, BRUIDSUIKERS in Bruidzakjes a 55 Cts. de 5 ons en BRUIDSUIKERS in gewerkte Glacé Bruidzakjes a 60 Cts. de 5 ons, LOSSE BRUIDSUIKERS bij minstens 10 kilo 80 Cts. per kilo te verkrijgen zijn. Hoogachtend, L. J. B. VAN RHIJN. van Antiquiteiten, Schilderden, Behang* seis, Waaiers, etc., tegen de hoogste waarde. M. v. ROSSUH BUCHATTEL, Haarlstr. 114.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1