Vrijwillige Verkooping, W. Rodenburg, HIBERNIA- EN SHAMROCK- STEENKOLEN. Op Maat. Yervolg der Advertentiën. ii aarlemmerstraat 221., heeft de eer zijn geachten Stadgenooten bekend te maken dat hij GEOPEND heeft eenen handel in Boter, Haas en Eieren en tevens een Depot der Brood-, Beschuit- en Kleingoedfabriek Be Hoop. Prima qualiteit Haard-, KacZiel-, Smee- es Machine-Kolen te bekomen aan het Goederen station van den NederL Rijnspoorweg, buiten de voormalige Wittepoort, zoowel bjj groote als kleine hoeveelheden. Bestellingen worden aangenomen aan het hulpkantoor bg den Heer GODEFROY, Bree- straat N°. 92. Agent Nederl. Rijnspoorweg. Ook te verkrijgen Gas-Cokes. terwijl hij tevens het electrische licht, nog zoo weinig in zwang, reeds op zijne zaak toepast en het ge durende eenige dagen als proef in zjjn magazijn zal branden. Waar dus uit alles blijkt dat het onzen genoem den stadgenoot, den heer A. Van Rigteren, Diet aan ondernemingsgeest ontbreekt en hij alles aanwendt tot roem en bevestiging zjjner zaak, alsmede geen kosten of moeite ontziet om iets werkelijk nieuws en nuttigs in praktijk te breDgen en bij het publiek ingang te doen vinden, daar mag ook niet nage laten worden, hem succes toe fe wenschen en mag ook hij, billijkerwijze, den steun zjjner stadgenooten verwachten. Op de gisteren te Haarlem gehou- den paardenmarkt waren aangevoerd 85 paarden, welke golden van 45 tot f 400 per stuk, alle van inlandsch ras. De handel was redelijk vlug. In de nabijheid van Damlust te Utrecht werd gistermorgen het paard van den lsten luitenant N. B. der veld-artillerie schichtig, waar door schromelijke gevolgen hadden kunnen plaats hebben. De luitenant viel op den groDd en werd een eind weegs meegesleurd, kreeg daardoor eenige belangrijke verwondingen aan het hoofd, doch had ten slotte het geluk zich uitzijoe netelige positie te redden. Omtrent den moord te Wagoningen wordt uit Arnhem gemeld dat door den beschul digde Regeling den 16den dezer het horloge, be hoord hebbende aan den vermoorde, te Arnhem is verkocht aan 2 personen, die het aan de justitie hebben ter hand gesteld. Onder het vee van den bouwman M. te Hillegersberg is de longziekte uitgebroken. 60 verdachte beesten zullen worden afgemaakt. De vorige week is uit het paleis van justitie te Doornik een persoon ontsnapt, die eenige oogenblifeken te voren nog voor den rechter van instructie gehoord was geworden. De ontvluchte was een zeer gevaarlijk individu en daar hij zeer klein van persoon was, kwam hem dit bij zijne ont vluchting uitnemend te stade. Hij had nl. verlof gevraagd om zich een oogen- blik te mogen afzonderen, welk verzoek natuurlijk dadelijk werd toegestaan. Toen hij echter na ver loop van een kwartier nog niet te voorschijn was gekomen, riepen de politie agenten, die hem moesten begeleiden, nit alle macht aan de deur, zonder echter antwoord te bekomen. Het raadsel werd spoodig opgelost. De arrestant, die in de gevangenis het beroep van schoenmaker had geleerd, had heimelijk een sterk touw van pekdraad vervaardigd van ongeveer tien meter lengte, waarvan hij zich zonder dat iemand het bemerkte uit het kleine raampje naar beneden het zakken. Ware hij niet zoo klein geweest, zeker zou zijne poging verijdeld zijn geworden, daar hjj ook thans nog maar juist zijn lichaam door de kleine opening kon wringen. Bovendien was de poging tot ont vluchting zeer gevaarlijk, daar hij zich opeens naar benoden moest laten vallen en daarbij alle kans had tegen een muur terecht te komen. Dit schijnt echter niet het geval te zijn geweest en behouden is hij dan ook in het vrije veld gekomen. Zijn pet liet hij achter. Voor de dames. - Voor de echtge- noote van den Italiaanschen minister van fioanciën, Magliani, wordt eene prachtige baljapon vervaardigd, die reeds thans druk besproken wordt, omdat zij zeer eigenaardig belooft te worden. De robe zal ongeveer vijftienduizend livres kos ten en uit rood fluweel en wit atlas met groote gouden ringen bestaan. Iedere ring zal een bloem- ruikertje bevatten. De sleep wordt ruim drie meter lang en zal als bezaaid zijn met kleine gouden schelletjes, die bij iedere beweging, welke de danseres maakt, een zacht geklingel zullen doen hooren. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij in uw veelgelezen blad de houding van ons Dagelijksch Bestuur omtrent de bewoners der Haven in het daglicht te stellen. Sedert eenigen tijd is men aan het herstellen der Spanjaardsbrug, en wel van dien aard dat de pas sage daardoor geheel gestremd is. Geen voer- noch rijtuig komt van die zijde de poort binnen, en zeer zeker ten ongerieve en groot nadeel der Haven- bewoners, waaronder zich ook uitspanners voor paar den en rijtuigen, en neringdoenden bevinden. Doch, Mijnheer de Redacteur, du hoor ik uit goede bron dat zoodra bovengenoemde brug klaar zal wezen, men aan de lange Singelbrug zal beginnen, en wie weet wanneer dit werk zal zijn afgeloopen, - en daaraan te beginnen nu de groote voorjaarsmarkten voor de deur staan, en een weg te versperren waarlangs voorzeker de helft van het ter markt bestemde vee passeeren moet! Waarom die beide werken niet in eens flink aangepakt en met voor- beeldeloozen spoed (zooals men bier altijd gewoon is?) dezelve ten uitvoer gebracht, opdat geene stremming in de wegen en geen nadeel, langer dan noodig, den ingezetenen, en vooral den Havenbewo ners berokkend worde. Maar, Mijnheer de Redacteur, de Havenbewoners komen bij het Dageljjksch Bestuur niet in aanmerking waar het betreft om billijkheid en recht te laten wedervarenze schjjnen geene kinderen van hetzelfde huis te zijn, maar worden in vele gevallen als bastaarden aangemerkt en be handeld. Zie, de tram waarop wij aanspraak hebben wordt ons ontnomen; zie de slechte verlichting bij de stoombooten der ondernemers Carsjens en der directie Bus, welke 7 maanden van het jaar onder het gemis van Leidens gaslicht des morgens moeten vertrekken, niettegenstaande er voor een der boo ten eene lantaarn is, die echter de3 nachts moet worden gedoofd. Welk een maatregel! En daarbij gevoegd de moerassen welke men aldaar bij nat weder verkrijgt; - waarlijk Mijnheer de Redacteur eene u'tnoodiging aan de leden van fabricage om zich van dat alles te komen overtuigen, zou voor zeker ten gunste der malcontenten nitloopen. U mijnen oprechten dank voor de verleende plaats ruimte in uw geëerd blad betuigende, verblijf ik Leiden, Uw bestendige Lezer 23 Maart 1885. L. Aan H H. Landbouwers De verlaging der prijzen van vele landbouw voort brengselen heeft zich in het afgeloopen jaar ook uitgestrekt over die van Zuivelbereiding, en stelt men de vraag of de vooruitzichten voor den aan staanden zomer gunstiger zijn, dan kan daarop, den tegenwoordigen handelstoestand in aanmerking ge nomen, geen bemoedigend antwoord volgen, maar wij kunnen u wel de verzekering geven dat thans van de qualiteit der producten alles gaat afhangen om een geregelden verkoop mogelijk te maken en goode prijzen te bedingen. Daarop uwe aandacht te vestigen is het doel van deze kennisgeving, en wij hebben vooral op het oog, u aan te wijzen, hoe noodig het is voor de bereiding van Leidsche kaas terug te keeren tot die oude gebruiken, waarvan sedert een twintigtal jaren hoe langer zoo meer afgeweken is ten nadeele van de qualiteit der kaas. De tegenwoordige Leidsche kaas is te droog, zoo dat in plaats van hoe ouder hoe vetter, de Meikaas reeds in October, de Zomerkaa3 van jongs afaan en de Najaarskaas reeds in Mei te hard geworden is, terwijl zij bij het opensnijden hare blanke kleur verliest. Als eerste vereischte om dit euvel weg te nemen geldt, dat de melk van het morgenmaal niet meer dan twéémaal en van het avondmaal slechts één maal geroomd mag zijnbovendien mag zich in de melktesten, die bij voorkeur van ongeverfd hout of van steen en anders van koper (dubbel vertind met tin zonder looddeelen) moeten zjjn, geen water be vinden als daarin de zoetemelk bij het indragen gestort wordt. Het bijvoegen van gekarnde melk in de kaastobbe bij grootere hoeveelheid dan één a twee liters is ten sterkste af te keuren. Het gebruik van den wrongelmolen blijft zeer aan te bevelen. Worden bovengenoemde aanwijzingen door u in toepassing gebracht, en zijn wij daarop bedacht om in het aanstaande seizoen alleen de beste gewassen te koopeu, dan is het aan geen twijfel onderhevig of de Leidsche kaas zal niet alleen in het binnen land beteren aftrek vinden, maar ook in het buiten land, en daar haren goeden naam, dien zij thans verloren heeft, herwinnen. Amsterdam: G. Van Tueninbroek, Broekman Heony, H. J. Wijsman Zoon, W. G. Bom, A. Grijpink, Wed. A. G. Hetneken Zonen, P. Hegener Zoon, Jan Pjjnappel Co. en J. B. Roholl. Dordrecht: P. I. Hordijk. Rotterdam: J. Sirks Zoon, Johs. M. Ver- schure Zoon, Pronk Co., Dekhuyzen De Moor, F. J. Hart Van Reede en Wed. H. J. Renier. Leiden: Wed. J. Steenhauer Zoon, J. A. Bos, Geb. Den Hooter en F. J. Los. MnJ"*.±j*"LiTL aan ^en ®urS 1® Leiden, bij opbod Zaterdag 4 April 1885, bij afslag Zaterdag 11 April 1885, t ehalfacht, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: No. 1. Het WINKELHUIS en ERF te Leiden aan de Znidzijde van de Klaresteeg No. 11, groot 62 centiaren, bevattende beneden: ruimeD Win kel, Binnenkamer, Keuken en Plaats; boven: Voor- en Achterkamer en Zolder. De Kamers zijn voor zien van Stookplaatsen, Kasten en vele gemakken. Dit perceel is in euen gebruik. No. 2. Het HUIS en ERF te Leiden aan de Oostzijde van de Varkenmarkt No. 20, groot 37 centiaren. Verhuurd per week voor f 2.60. No. 3. Het HUIS en ERF te Leiden aan de Zuidzijde van de Korte Langegracht No. 51, groot 81 centiaren. Verhuurd per week voor f 2.15. No. 4. Het HUIS en ERF te Leiden aan de Oostzijde van de Geeregracht No. 14, groot 60 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.60. No. 5. Het HUIS en ERF te Leiden aan de Noordzijde van de 2de Gortestraat No. 42, groot 39 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.40. No. 6. Het HUIS en ERF te Leiden aan de Oostzijde van de Zjjdgracht No. 40, groot 74 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.35. No. 7. Het HUIS te Leiden aan de Westzijde van de Scheistraat No. 18, groot 30 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.40. No. 8. Het HUIS te Leiden aan de Westzijde van de Gedempte VolderBgracht No. 39, op den hoek van de Noordrundersteeg, groot 25 centiaren. Te zienDaags vóór en op de dagen van veiling en afslag, van 10 tot 2 uren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 1 Mei 1885. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de vei ling en den afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom, Hopende door eene nette en solide bediening uw geëerde gunst waardig te worden. TAM DER MADE, Geheel fijn worden in korten tijd de netste Schoenen of Laarzen afgeleverd, met de hand gemaakt, Elastisch bewerkt, waarin elke bui ging van den voet zijne medewerking heeft, nieuwste Elegante modellen, concurreerende in Soliditeit. Donkersteeg 9. C. H. DE JONG. De oudergeteekende bericht dat hij ruim voor zien is van Breukbanden (eigen .abrikaat) van f2.75 en hooger. Ook beveelt hij zich minzaam aan tot het bekleeden van Breukbanden, Kor setten en Beenhengels en verder voor alles wat tot het Zadel- en Koffermakersvak behoort, belo vende eene nette en civiele bediening. Koepoortsgracht N°. 27. H. KARSTEMS.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2