Bank" herbenoemd tot secretaris-directeor mr. H. P. G. Qaack, on sulks voor den tijd van zeven jaren, of, indien het bij de wet van 22 Deo. 1863 No. 148 verleende octrooi niet mocht worden verlengd, tot 31 Maart 18S9; - met 1 Januari 1885 opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en ac cijnzen te Woubruggo c. a. zooals het thans bestaat en ingesteld een ontvangkantoor derzelfde middelen te Alkemado, voor de gemeenten Alkemade, Lei- muiden, Kijnsaterwoude en Woubrugge, behoorende tot de controle Alfen. Gemengd Nieuws. De commissie tot regeling der aan- staande maskerade is reeds zooverre met hare werk zaamheden gevorderd dat de volgende week Don derdag in Zomerzorg voor de leden van het Leid- eche studentencorps eone tentoonstelling van de teekeningen der kostumes zal plaats hebben. De gelegenheid zat kort daarna tevens worden open gesteld tot het kiezen van een rol in den optocht. De alhier aangehouden vermoed e- lijke bedrijver van den diefstal te Houtrijk en Polanen, ten nadeele van de wed. B. gepleegd, had van de gestolene 82 nog twee centen over. Door de politie alhier is proces- verbaal opgemaakt tegen een manspersoon, die, een portemonnaie met geld gevonden hebbende, dat geld ten eigen bate heeft aangewend. Uit Voorburg wordt geschreven dat dezer dagen druk wordt gewerkt aan het opmeten voor de lijn VoorburgDen Haag van de IJsel- atoomtramweg-maatschappij. Binnenkort zal aan de baan worden begonnen, zoodat men de voltooiing tusschen Leiden en Den Haag in Maart a. s. kan verwachten. Ter markt te Hoofddorp (Haarlem mermeer) waren gisteren aangevoerd 44 paarden en hitten, 15 koeien, 27 schapen en 3 varkens. De boerenplaats genaamd „De Boterbloem" aan den Hoofdweg, sectie O, kavel 21 en 22, groot 40 hectaren, is dien dag in de publieke veiling niet verkocht, maar opgehouden op ƒ42,401. De hoogste bieder in 1ste combinatie was de heer J. C. Peeck te Schoorl voor 23,300, in 2de combinatie de heer Kruyper Plantijdt te Uitgeest voor 16,701. Gisteravond om halfnegen is aan 't Kanaal, ter hoogte van do Sumatrastraat, te 's-Hage, een man door den stoomtram overreden. Het hoofd werd letterlijk van het lichaam geschei den. Men heeft het lijk nog niet herkend. De on gelukkige was zeer armoedig gekleed en het ver moeden ligt voor de hand dat hij zich op de rails heeft gelegd om zich te laten dooden. Stuurman Jacob Pronk, varende voor den reeder A. De Niet te Scbeveningen, rapporteert dat den 18den November 11., toen hij op de Engelscbe kust aan het visschen was, een viscbsmak uit Ostende gomerkt O. 184, moedwillig zonder noodzaak over zijn vischtuig is heengeloopen. Bij het binnenhalen der vleet ontbraken 40 netten. Van het een en ander is door den Waterschout te Scbeveningen proces-verbaal opgemaakt. Ook schipper L. Rog, gisteravond te Scbeve ningen aangekowen, rapporteert dat bij huiswaarts moest keeren omdat een LoweBtoftervisscher No. 502 hem Dinsdag, 's morgens te 9 uren, met goed zeemans- weder, 20 netten van de vleet afhakte. Naar het „D. v. Z.-H verneemt, is de heer Maury, die aanvankelijk dit jaar te 's-Hage aan de Fransche Opera a's fort ténor verbonden was, te Parijs aan de gevolgen eener bloedspuwing overledende inspanning, welke het zingen van de zware partijen van hem vorderde, maakte in enkele weken een einde aan het leven van den veelbeloven- den zanger. Op het Rapenburg te Amsterdam verloor gisteren een dienstmeisje, het zolderluik willende openen, haar evenwicht en viel naar be neden, met het treurig gevolg dat zij dood opge nomen werd. Het lijk van den man die bij den brand in de Jacob Van Lennepstraat te Amsterdam is omgekomen, is herkend als dat van De Lange, oud 32 jaren, opperman van beroep, wonende in de Bilderdijkstraat aldaar. Op het verzoek totvoorloopige sar- séance van betaling door de firma J. A. Bierman te Amsterdam is door de arr.-rechtbank afwijzend beschikt. Naar het H b 1. verneemt, is Jan Schepop, die met Gradus Arends den bekenden dubbelen moord met diefstal te Heinoo bij Raalte pleegde, door het gerechtshof van gezworenen te Kleef tot de doodstraf veroordeeld. Met het oog op de levenslange tuchthuisstraf, welke aan Arends door het gerechtshof te Arnhem werd opgelegd, verwacht men dat aan Schepop gratie van de doodstraf zal worden verleend. De justitie te Maastricht is verge- zeld van twee geneesheeren naar Amstenrade ge weest en heeft daar eene lijkschouwing gehouden. Uit bet onderzoek is gebleken dat Vleugels aan de gevolgen van ondergane mishandelingen iB overledor. De dader D bij het lijk gebracht, heeft zijne mis daad bekend en als medeplichtige genoemd een zekeren Palmen, die de wijk naar Duitschland schijnt genomen te hebben. Treurig is het verschijnsel dat, terwijl v. Emmenos wegens manslag is gevonnist en een tweede onder verdenking van den moord te Sittard te hebben gepleegd, nog te Maastricht gevangen zit, weder oen nieuwe manslag bij de justitie aanhangig is. Woensdag overleden te Par ij s aan de cholera 30 personen, en van middernacht tot gistermiddag 12 uren opnieuw acht. Een knecht van een slachter te Wee- een gaf in den laatsten tijd onophoudelijk aanlei ding tot hevige onaangenaamheden tusschen me vrouwen en hare keukenprinsessen. De man had er een helsch genoegen in om, wanneer hij vleesch afwoog, daar ongehoord veel beenen bij te doen, en gaf niemendal om het protest en de scheldwoorden der meisjes, maar maakte haar druk het hof en stak allerlei complimentjes af, terwijl hij het ge. koebte in do boodschappen-manden pakte. Als de dienstboden thuis kwamen en de huis moeders inspectie over de inkoopen hieldeD, vielen er „woorden"; de ongelukkige keukenmeiden moes ten hooren dat zij to dom waren om uit hare oogen te kijken, en soms - zoo zeggen ten minste booze tongen - maakten de beenen ook wel eons eene luchtroize naar de hoofden der onschuldige schepselen. De keukenprinsessen zwoeren wraak; zij hadden weten uit te visschen wanneer de hatelijke slach tersknecht jarig was en gingen een verbond met een banketbakker aan. Do dames kochten een rog gebrood, holden het uit en vulden de ontstane ope ning met beenen, waarna do banketbakker het ge heel in iets wist to herscheppen dat precies op eene taart geleek en met het opschrift prijkende: „ter uwer verjaring." Toen de knecht het verjaarscadeau ontving, bloosde hij van pleizier, was geroerd en de vriendelijke geefsters ontvingen ditmaal minder beenen dan ge woonlijk, terwijl haar extra het hof werd gemaakt. Des avonds, toen onze maat ontdekte hoe leelijk hij gefopt was, bracht do brievenbesteller hem oen sierlijk epistel van den volgendon inhoud: „Weinig vleesch, veel beenen.man, „Smul daar nu eens heel smakelijk an!" Geveilde perccolen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op Vrijdag 21 Nov., ten overstaan van den notaris mr. J. A. F. Coebergh: De bouwmanswoning met stalling, schuren, hooibergen en verder getimmerten, benevens div. perceelen wei- of hooiland en een perceel boschhakhout, gelegen in den Docspolder onder Woubruggo en in den Honsdijkschen polder onder Koudekerk, gemeente Woubrugge, Sectie A, Nos. 271, 278, 279, 282, 283, 767 en 907 tot en met No. 911, gemeente Koudekerk, Sectie A, No. 17 tot en met Nos. 28, 609, 610, 611 en 612, te zamen ter grootte van 20 hectaren, 2 aren en 66 centiaren, gecombineerd, kooper Maarten Kroes, te Woubrugge voor 42,802. Ten overstaan van de notarissen J. W. J. Pape en mr. H. L. A. Obreen: vier perceelen bouwland in den Haarlemmermeerpolder, onder de gemeente Haarlemmermeer, Sectie G, Nos. 1396 en 1391gecom bineerd, kooper J. Hendriks, te's-Hage, voor ƒ5450: BUITENLAND. Frankrijk. In den Senaat heeft de heer Jules Ferry op do gisteren gehouden interpellatie van den heer Ga- vardie over Egypte, geantwoord dat Frankrijk trachtte in de te Londen gehouden conferentie eene krachtige en duurzame overeenkomst met Engeland tot stand te brengen. Verdere inlichtingen kon de minister echter thans niet geven. De heer De Freycinet hoopte dat ten slotte eeno overeenstemming tusschen Frankrijk en Engeland mocht bcre'kt worden. ji «iu m mix. ...liAjB—3waa5WBS3Htwh-^üS3gga3nBUiüBii*ju^A^»j??i Eindelijk ging de Senaat, op het verzoek van den heer Jules Ferry, tot de eenvoudige orde vac den dag over. Het congres der verschillende landbouwmaat- schappijen in Frankrijk heeft eenparig den wenscli geuit, dat de rechten op buitenlandsch graan mogen verhoogd worden. Het bevestigt zich dat de Franschen de baai van Tadjourah, bij Obock, in bezit hebben genomen Duitschland. In de troonrede, waarmede gisteren de zitting vac den Daitschen Rijksdag werd geopend, sprak de keizer zijne voldoening uit over den voortgang der maat schappelijke hervormiagen overeenkomstig de kei zerlijke boodschap van 1881. Aangekondigd werd de uitbreiding der wet be- trekkeljjk het verzekeren tegen ongelukken en de inrichting der spaarkassen. Betreffende de begroo ting wijst de troonrede op de noodzakelijkheid van het scheppen van nieuwe bronnen van inkomsten. De verhooging der rechten op de beetwortelsuiker wordt bemoeilijkt door den kwijnenden toestand der industrie. Ook wordt aangekondigd een voordracht over de bijdrage van Bremen wegens toetreding tot het tolverbond en een voordracht over het subsidiëaren van postbootlij oen. Hierbij wordt tevens mededeeling gedaan van de volksplantingen, die onder de bescherming van het Rijk zijn gesteld, en de onderhandelingen, die daarnit voortvloeiden. Yoorts gewaagt de troon rede van de Congo-conferentio, die in overleg met Frankrijk is bijeengeroepen, en beschouwt zij de bereidwilligheid, waarmede de andere mogendheden aan de uitnoodiging gehoor gaven, als een blijk van hun vriendschappelijke gezindheid en vertrou wen in Duitschlands vredelievende staatkunde. De keizer gaf ook zijne vreugde te kennen over de vriendschappelijke verhouding met de verwanten en naburige keizers van Oostenrijk en Rusland, die door de bijeenkomst van Skiemiwicz bezegeld werd, en meende dat deze vriendschap du laDgen tijd zou voortduren, tot onderpand van den Europee- schen vrede. Volgens de te Berlijn verschijnende bladen behooren de twee personen, onlaDgs aan de kust van Loando door een Franschen agent in hechtenis genomen en naar Gaboan overgebracht, niet tot de „Association internationale africaice", maar zonden zij beiden Nederlanders zijn. Groot-Britaunië. Een depeche uit Mexico deelt mede dat de quaestie der schulddelging in de "Woonsdag gehouden zitting van het congres niet besproken werd. De toestand is onveranderd. Diaz hoeft verklaard dat de onlusten niet van ernstigen aard waren en dat er voor het vreezen eener revolutie niet de minste grond bestaat. In het Lagerhuis verklaarde de heer Glad stone gisteravond dat, zoodra de gedachtenwisseliog met de mogendheden over Egypte is afgeloopeu, de uitkomst door hem openbaar zal gemaakt wor den. Vóór dien tijd echter moet geheimhouding wor den in acht genomen, zelfs ten opzichte van de correspondentie, over de zending van lord North- brook gevoerd. De Eogelsch-Fransche overeenkomst had slechts betrekking op de conferentie van den afgeloopen zomer, niet op de tegenwoordige voor stellen. Vooraf had de premier verklaard dat do regeering voorstellen in gereedheid brengt, welke op de rege ling der Egyptische financiën betrekking hebben en aan de kennisneming der mogendheden onderworpen zullen worden. Ia het Hoogerhuis verklaarde lord Northbrook dat het bericht van de „Times" over de door hem gedane voorstellen in hoofdzaak onjnist is. Spanje. De ongeregeldheden, door de Madridsche studenten bedreven, hebben hun oorsprong in eene rede, waar mede een republikeinschgezind professor, een vriend van Castelar, de colleges der universiteit geopend heeft. Deze rede is in den ban gedaan, 's Zondags is er in alle kerken te Madrid tegen gepreekt en het lezen er van is verboden, naar aan de „Temps'1 gemeld wordt. De studenten hebben onmiddellijk geprotesteerd en den rector verlof gevraagd om eene manifestatie ter eero van bun professor, dr. Morayta, te mogeD honden. De rector heeft hen van dit plan afgebracht, maar de verbolgenheid is groot en een deel der pers sluit zich er bij aan. Volgons de „Rópublique" hadden een groep an-

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2