LEIDSCH DAGBLAD. Dinsdag 7 October. iV. -7557. A0. 1884. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per 8 maanden.1.10. franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. OfSieiëele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden achten het zich een aaugenaraen plicht, na afloop van de feestviering bij gelegenheid der plechtige onthulling van liet gedcnktceken van l<et- dens Ontzet, den ingezetenen dezer gemeente, ook namens den Gemeenteraad, hunnen dank to betuigen voor de goede orde die allerwegen heeft geheer8cht en de algemeene medewerking tot be vordering van het welslagen der feestelijkheden ondervonden, welke door het Gemeentebestuur op hoogen prijs worden gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester, 6 October 18S4. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, O October. Door de Commissie van Fabricage wordt voor gesteld om, naar aanleiding vaa enkele ingekomen aanvragen, aan de eigenaars van de perceelen, gelegen aan de voormalige sloot langs den Stations weg, percentsgewijze terugbetaling te verleenen we gens de uitvoering van de demping met aanbeboo- rende werken voor een minder bedrag dan de raming. Dezelfde Commissie heeft geen bezwaar tegen het verleenen van vergunning aan de Gebrs. Reinke, om een keldergat te maken voor de in de Dwars Koornbrugsteeg uitkomende perceelen aan de Boter markt Nos. 4 en 5, mits hot omsloten wordt door een ijzeren hek. Bij B. en Ws. bestaat geene bedenking tegen het verzoek van J. H. Zitman, boekhandelaar alhier, om continuatie voor den tijd van drie achtereen volgende jaren van de onderhandsche aanbesteding der levering van boekeu, kaarten, modellen of voor beelden voor tapisserie en handwerken ten behoeve van de openbare lagere scholen in deze gemeente. Hedennamiddag ontvingen we per Engelsche mail de Indische bladen van 27 tot en met 30 Aug. In een ontwerp van wet aan de Tweede Kamer verzonden, is o. a. tot naturalisatie voorgedragen de heer Michel Cahen, koopman te Leiden, geboren in Pruisen. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Ned.-Indië en Padang, door mid del van het stoomschip „Batavia", waarvan de laatste buslichting aan het postkantoor te Rotter dam is bepaald op Zaterdag den llden Oct. a. s., des namiddags te halfdrie. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. dus uiterlijk Zaterdag morgen om 9.39 uren bezorgd zijn. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hecto liters, waren de hoogste prijzen ƒ34, ƒ17.50, ƒ3.70 en 1.90; de laagste 34, 17.50, 3.60 en 1.85. Door wijlen den heer J. G. Yeening, gewoond hebbende en onlangs overleden te Arnhom, is eene som van 1000 gelegateerd aan de Prins-Hendrik- Stichting te Egmond aan Zee. Door wijlen mej. E. Yernooy, wed. van den heer J. Van der Geer, is een legaat van 2000 besproken aan het kerkbestuur van O. L. Vr. Hemelvaart te Nederhorst den Berg. Het „Hbl." verneemt dat de afkondiging der wet betreffende de verandering van art. 198 der Grondwet reeds heden kan worden te gemoet gezien. Daarna zal de dag van sluiting van de vergade ring der Staten-Generaal bepaald worden, in ver band met welke formaliteit de beide Kamers in het midden der volgende week bijeengeroepen zulleu worden. Bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Christelijk Gereformeerde Kerk, te herdenken op 13 en 14 Oct. a. s.} is aan het curatorium in ver- Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. eeniging met de docenten der Theologische School te Kampen, inzonderheid met den archivaris dier kerk, opgedragen een gedenkboek dier afscheiding, namens de Chr. Ger. Kerken uit te geven. Dit gedenkboek, bewerkt door den docent S. Van Velzen, is reeds tor perseaan elke gemeente zal een exemplaar ten geschenke worden toegezonden In eene op den 4den dezer gehouden verga dering hebben commissarissen der Nederlandscho Rijnspoorwegmaatschappij hnnne door de directie dier Maatschappij voorbehouden goedkeuring gehecht aan de gewijzigde ontwerp-overeenkomst tot over name der exploitatie van den Ned. Centraalspoorweg, zooals die op den 2den dezer in de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der C'en- traal8poorwegmaatschappij is aangenomen. (N. R. C.) Gistermorgen om halfvijf is te Arnhem over leden mr. F. C. M. Pels Rijckeü, tot 1 October 11. burgemeester aldaar. De heer Pels Rijcken, na eerst ambtenaar van het openbaar ministerie, o. a. ook te Arnhem, te zijn geweest, bekleedde later verschillende betrekkingen in West- en Oost-Indië. Hij was, vóór hij weder in het vaderland terug keerde, lid van den Raad van Indië. Gepensioneerd, vestigde hij zich te Arnhem. In Oct. 1872 werd hij als opvolger van barou Van Pallandt, tot burgemeester dier gemeente benoemd. Zijne groote verdiensten als zoodanig liggen noch versch in het geheugen van eiken Arn hemmer. Zonder eenige moeite te doen om zich, in den gewonen zin des woords, populair te makeD, wist hij zich, door zijne streDge rechtvaardigheid, zijn verstandig uitgeoefend gezag, zijn doortastenden ijver en zijne onvermoeide .werkzaamheid, bij elkeen geacht te maken. De overledene was sedert 1873 lid van den ge meenteraad en sedert 1879 lid van de Provinciale Staten van Gelderland. Eene onherstelbare kwaal sloopte, sedert November des vorigen jaars, het krachtige lichaam van den bijna zeventigjarigen man, dien de ingezetenen nog gaarne eenige jaren aan het hoofd der gemeente zouden hebben zien staan. Uit de aan de Tweede Kamer ingediende ontwerpen tot bekrachtiging van provinciale belas tingen in allo provinciën blijkt, dat, worden de voorgestelde ontwerpen tot wet verheven, over 1885 in de onderscheidene provinciën een gelijk getal opcenten zal worden geheven als over het loopende jaar is toegestaan. Namens de geneeskundige inspecteurs is aan den afgetreden directeur der geneeskundige zaken aan het ministerie van binnenlandsche zaken, den referendaris dr. Van Cappelle, een fraai souvenir aangeboden. Door eene deputatie uit de districts veeartsen werd dr. v. C. reeds eenige dagen geleden 09n kostbaar blijk van waardeeriDg overhandigd. Het stoomschip „Zuid-Holland," van Java naar Rotterdam, vertrok Zaterdag van Marseille; de „Drente," van Rotterdam naar Java, vertrok dien dag van Port-Said; de „Prinse3 Wilhelmina," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde Zaterdag te Port-Said en zou gisteren het Kanaal ingaan de „P. Caland," vertrok 4 Oct. van Nieuw-York naar Rotterdam, met mail en 100 passagiers; de „W. A. Scholten," vau Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde Zondag-nacht Dover; do „Koning Wil lem III", van Java naar Amsterdam, arriveerde gistermorgen te Suez; de „Padang", van Amsterdam naar Java, arriveerde dien morgen te Londen; do „Samarang" is Zaterdag van Batavia naar Rotter dam vertrokken; de „Soerabaia", van Java naar Rotterdam, arriveerde gisteren te Suez; de „Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerdo gisteren Kaap St.-Yincent. Z. M. heeft bij het wapen der infanterie bo- noemd: bij het 2de reg., tot luik-kol. den maj. E. J. L. Meuter, yan het corps. PRIJS DER ADYERTKNTIEN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17A.' Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het iac ren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. KOLONIËN. BATAYIA, 27—30 Augustus. De gouverneur van Celebes en onderhoorigheden deelt mede dat volgens bericht van den controleur van Bima, op den 27sten Jnli jl. des middags te twaalf uren aldaar eene hevige aardbeving werd gevoeld, die ruim eene minuut duurde. Zij bewoog zich in de richting van Zuid naar Noord als eene onafgebroken reeks stooten van ongeveer gelijke kracht. Genoemde controleur, die de Tambora bezocht had, vond dien vulkaan rustig, hetgeen ook met. de Goenoeng Api het geval was. Ook van meer andere plaatsen komen dergelijke- onderaardache-gerommel-berichten voor. Tot adjunct-commiezen bij den post-en telegraaf dienst zijn benoemd: Ch. Louvens, A. E. Dumas en W. C. Yan Campen, tijdelijk bniten bezwaar van den lande als zoodanig werkzaam, wordende de lste te Woltevreden, de 2de te Koedoes en de 3do te Soerabaia geplaatst. Van Bojolalio worden van den assistent-resi dent aldaar omtrent den toestand van den vulkaan Merapi de volgende berichten ontvangen: 12 Augustus 1884. „Vrijdag den 8sten dezer ig drie malen een vrij zwaar onderaardsch geluid ver nomen, vermoedelijk veroorzaakt door het neerploffen in den krater van afgebrokkelde steenen van den eruptie-kegel." „Overigens geen verandering in den toestand en weinig rook." 19 Angustus 1884. „Niets bijzonders waarge nomen weinig rook." (Jav. Crt.) Door den goavernear-generaa van NecL-Indië lijn de vol gende beschikkingen genomen Cioiel Departement. Benoemd: Bij den dienst der staats spoorwegen op Java: tot hoofd-iügenienr souschef S. K. Kem- pees; tot ïDgenieur lste kl Th. F. A. Delprat. Tot res. van Krawang, H. Kaneman tot 3den commies bij de Algemeene Rekenkamer J. A. Ligtvoet. Verplaatst: Van Saraongan naar LeDgkir, afd. Lamon- gan, de adspirant-controleur A. J. H. W. Baron Van Heecke- ren; van Lengkir Daar LamoDgan, de adspirant-controleur L. R. Priester Jr. Van het bnreau van den bewaarder te Batavia naar de op- metingesectie te Kediri, de adjanct-landmeter 3de kl. W. C. Mul; van de opmetingsscctie te Soekaboemi, res. Preanger- Regentschappen, naar het bnreau van den bewaarder te Soera baia, de adjunct-landmeter 3de kl. H. E. Cnnij van het bureau van den ingenieur, chef van den dienst te Batavia, naar de opmetingssectie te Soekaboemi, de adjanct-landmeter 2do kl. H. E. Van Dijk; van de re9. Bantam naar de res. Madnra, de benoemde contr. 2de kl. F. K. Overdojjn; van do res. Tegai naar de re3. Bantam, de adspirant-controleur R. J. Maa3. Werkzaam gesteld: In de afd. Sampang, de contr. 2de kl. ter beschikking H. C. A. G. De Vogel. Toegevoegd: Aan den controleur van Soekapoera, afd. Probolingo, met ToDgas als standplaats, de ambtenaar voorden burg. d eost G. A. M. Meijer. Geplaatst: In d9 afd. BelaDg, de controleur der lste kl. W. Beijerinck. O n 181 a g e n Op verzoek eervol uit 's lands dienst de hoofd ingenieur 2de kl. bij den waterstaat en 's lands borg. op. werken J. \V. P. Kennis. Departement van Oorlog. Benoemd: Tot militairen com mandant van Benkoelen, de kapitein F. C. A. J. Schnell van het snppletie-depot. Vergund: Aan den van het leger in Ned. bij dat in Ned.- Indië gedelacheerden lsten luit.-kwartierm. bij de mil. adm. K. L. Küauf om na den éden November 1884 naar Nederland te vertrekken. Overgeplaatst: Dc offo. van gez. 3de kl. dr. A. A Pronk naar Samarang en G. Heffer naar Atjeh; de late loit.- kwarlierm. J. Sneep naar Montokj en de 2de lnit.-kwartierm. F. G. Jese naar Atjeh. De lste lnits.-kwartierrneester C. G. Vossen naar Willem I en S. Hissink naar Djokdjokarta. De kapt. der inf. H. W. Dc Nijs bij het garnizoens-bataljon van Banka. Ingedeeld: De kapt. der inf. A. H. W. Scheuer en de 2de luit. der inf. H. A. Stein bij bet 9de bat. en de 2de lait. der inf. G. N. A. De Vree by het 2de depot-bat. De lste luit. der inf. H. O. Holwerda bij het 4de bat.; do 2de lait. der inf. H. G. C. Munnich bij het 3de depot.-bataljon. De 2de luit. der inf. J. G. B. Berlauwt bij het 3de depot bat. te Malang. Verleend: De rang van lait.-kol. bij den generalen 6taf' van het Ned.-Indisch leger, buiten bezwaar van den lande, aan den Pangeran Adipati Anon, zoon en aangewezen opvolger van den Soesoehoenan van Soerakarta. Departement van Marine. Benoemd; Tot lsten machinist bij de gouvernemeats-maiine J. E. Vis,

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1