deren des volks een weinig gerust gesteld. Humbert kwam Maandag-middag met den hertog van Aosta en den minister-president Depretis en werd op 't station ontvangen door den minister Mancini en de autoriteiten van gewest en stad. Het volk juichte hem toe en de kreten„Leve de tweede vader des vaderlands!" weerklonken langs de straten waar hg doortrok. Hij zal twee dagen in Napels ver toeven. Toen men den koning even voor zijn ver trek uit Venetië, waar bij eenige dagen geleden vertoefde, verzocht de wedrennen te Pordenone te komen bijwonen, zeide hij„Te Pordenone vermaakt men zich, te Napels Bterft het volk ik ga naar Napels." Geen wonder dat er geestdrift voor den kloeken vorst heerscht, die, gelijk nit de berichten blijkt, zijn persoon in niets ontziet waar het aan komt hulp te bewijzen. Napels telt ongeveer 450,000 inwoners. Duizenden en nogmaals duizenden hebben echter de laatste dagen de stad verlaten. Een Zweedsch philanthroop heeft 70,000 fr. ge zonden voor de Italiaansche choleralijders. - De Bank van Napels heeft 250,000 fr. beschikbaar gesteld tot verbetering van den gezondheidstoestand te Napels. Eeypte. Generaal Wolseley en lord Northbrook zijn gis teren te Alexandrië aangekomen, aan boord van de stoomboot „Iris." Zij werden uit naam van den khedive door Nubar-pacha ontvangen, en vertrokken vervolgens naar Cairo, waar zij met den heer Baring 's avonds arriveerden. Telegrammen. LUGANO, 9 September. De qnarantaine op de Italiaan8ch-Zwitsersche grens werd heden opgeheven. Het verkeer der spoortreinen is weder geheel vrij ook de stoombooten op het meer hervatten haar gewonen dienst. NAPELS, 9 September. Gisteren zijn alhier 310 personen aan de cholera overleden. In de provincie Alicante kwamen vijf gevallen met doodelijken afloop voor. SHANGHAI, 10 September. De Chineesche auto riteiten zijn begonnen met het aanleggen eener blokkade te Woo-Sung, om de doorvaart te beletten. Zij laten er schepen zinken, met steenen beladen. NAPELS, 10 September. Koning Humbert, prins Amadeus en de ministers hebben weer de hospitalen bezocht, welke overvol zijn met choleralijders. Het aantal geneesheeren is onvoldoende. De bevolking ontvlucht de stad. Gisteren kwamen meer dan 800 gevallen voor. Te Rome zijn gisteren drie vluchtelingen uit Napels aan de cholera overleden. LKIDJECjV, ÏO September. De verwachting voor morgen isoostelijke wind, goed weer. Aan alles komt een eind: en zoo ook dit jaar opnieuw aan de reeks zomerconcerten. Met eene her innering aan het zomersche weder, had gisteren op Zomerzorg het laatste er van plaats. Het was er in den na-avond voor enkelen wel reeds wat frisch, maar met het oog op het voorgaande weder had men volstrekt geen reden tot klagen, - aller minst ook over de wijze waarop als gewoonljjk de koninklijke kapel het schoone programma ten ge- hoore bracht. De volks- en studentenliederen met het traditio- neele bengaalsch vuur ontbraken aan het einde van dit concert ook nu niet. Bij dit afscheid komt èn den heer Völlmar èn het muziekcorps-zelf èn den heer Couvee opnieuw een warm woord van dank toe voor het kunst- en natuurgenot beiden, onzen stadgenooten het afgo- loopen seizoen weder in zoo ruime mate aangeboden. Maar neen, een afscheid is het nog niet. In tegenstelling daarmede toch zal het geheele corps zich nogmaals hier doen hooren. De talrijke opkomst ook van gisteravond reeds doet verwachten dat die de volgende week nog grooter zal zijn. Eene hernieuwde opwekking tot inteekening mag dan ook alleszins overbodig geacht worden. Weldoen en genieten zjjn twee kostelijke en waar deerbare eigenschappen. Dezer dagen is op de begraafplaats aan de GroeneBteeg, bij het graf van wijlen den heer C. H. Dee, een wit marmeren steen, van ecnvoudigen doch zeer aangenamen vorm, geplaatst, die, bij het zinnebeeld dor onsterfelijkheid, het opschrift draagt: „Den begaafden ontslapene gewijd door na'oeslaan- deo en vereerders." Deze laatste en blijvende hulde aan de nagedach tenis van den waardigen overledene vermelden wij met volle sympathie. Hedenmiddag ontvingen we per Nederlandsche mail de Indische bladen van 4 en 5 Augustus. De Postduivenvereenigiog „de Ooievaar" te 's-Hage hield Zondag jl. eene prijsvlucht met jonge duiven van Arnhem. Door het zeer ongnnstige weer, Bterken westenwind, donkere lucht en wat veel regen, in de vlucht zeer belemmerend, werd de reis door de eerstaangekomenen volbracht in 3 u. 12 min. Voor deze vlucht waren uitgeloofd 11 prijzen, waaronder een lief luxe-artikel van den heer Caron, stationschef te Leiden. De prijzen werden behaald in de volgende orde1. Van den Berg, 2. Mulder, 3. Mooenens, 4. Wilthagen, 5. Riemvis, 6. Jac. A. Van Scbaik, 7. Hulsman, 8. Dooleman, 9. Van Osselen, 10. Verbeet en 11. Arents. Tot lid van den gemeenteraad te 's-Hage, in de plaats van prof. Evers, die beeft bedankt, is gekozen J. W. F. ridder Huyssen Van Kattendijke met 654 van de 1284 geldige stemmen. De heer C. Bosscher had er 415, mr. J. E. Banck 126 en jhr. L C. Quarles Van Ufford 83. Op de gisteren te Oestgeest gehouden land bouwtentoonstelling zijn de volgende bekroningen toegekend Afdeeling A. Veulenmerriën met haar laatste veulen, lste prijs: J. Van Steen, Warmond No. 6; 2de prijs C. C. Van Saasse, Noordwijkerhout No. 9; 3de prijs: C. Hartveld, Sassenheim No. 7; 3de prijs: Q. Olsthoorn, Oestgeest No. 4. Veulens, geboren in 1883. lste prijs: H. Koster, Oestgeest No. 10; 2de prijs: H. Warmerdam, te Noordwijkerhout No. 11; W. Rijnsburger, bestuurs prijs No. 16. Jonge paarden, geboren in 1882. lste prijs C. Ondshoorn, Warmond No. 23; 2de prijs: P. Scholten, Lisse No. 22; bestuursprijs: J. Hoog straten, Sassenheim No. 18. Jonge paarden geboren in 1881. lste prijs: H. Maaskant, Hillegom No. 29; 2de prijsJ. Hoog straten, Sassenheim No. 273de prijsS. Verde- gaal, Noordwijkerhout No. 30. Het beste span tuigpaarden. (Ingespannen.) 2de prijs: J. Cigaar, Sassenheim No. 31. Het beste tilburypaard. (Ingespannen.) lste prijs: P. A. Hoogduin, Noordwijkerhout No. 39; 2de prijs: J. A. Charbon, Sassenheim No. 34; bestuurs prijs: C. Hartveld, Saseenheim No. 40. Afdeeling B. Stieren, geboren 1881 en 1882. lste prijs: J. Hoogstraten, Sassenheim. No. 43; 2de prijs: P. A. Hoogduin, Noordwijkerhout. No. 45; 3de prijs: Mevr. Douairière Gevers van Endegeost, te Oest- geeBt. (P. Zuiddam.) No. 44. Stieren, geboren in 1883. lste prjjs: M. Van der Vlugt, Lisse. No. 49; 2de prijs: D. Van der Vos sen, Voorhout. No. 46; 3de prjjs: C. Hartveld, Sassenheim. No. 52. Stieren, geboren in 1884. 2de prijs: J. Van der Wilk, Lisse. No. 55. Melkkoeien, niet ouder dan 6 jaar. (In te zenden 2 stuks.) lste prijs: Jan Ciggaar, Sassenheim. No. 59 en 60; 2de prijs: P. A. Hoogduin, Noordwij kerhout. No. 63 en 64; 3de prijs: A. v. d. Marei, Oestgeest. No. 67 en 68. Melkkoeien, Schotten, geboren in 1881. (In te zenden 2 stuks.) lste prijs: Jan Ciggaar, Sassen heim. No. 71 en 72; 2de prijs: C. Hartveld, Sas senheim. No. 75 en 76; 3de prijs: C. C. Van Saasse, Noordwijkerhout. No. 77 en 78. Melkvaarzen, geboren in 1882. (In te zenden 2 stuks.) lste prijs: Hugo Van Graven, Lisse. No. 89 en 90; 2de prijs: Mevr. Douairière Gevers van Endegeest te Oestgeest. (P. Zuiddam.) No. 81 en 82. Pinkvaarzen, geboren in 1883. (In te zendon 2 stuks.) lste prijs: D. Van den Bosch, Sassenheim. No. 91 en 92; 2de prijs: D. J. Ciggaar, Sassen heim. No. 97 en 98. Graskieschkalveren, geboren in 1884. (In te zenden 2 stuks.) 2de prijs: D. J. Ciggaar, Sassenheim. Nos. 105 en 106. Afdeeling C. Wolvee lammeren. (In te zenden 4 stuks.) Is e prijs: A. v. d. Marei te Oestgeest No. 118; 2de prijs: dezelfde, te idem, No. 117; 3de prijs: dezelfde, te idem, No. 116. Afdeeling D. Varkens. Eene zoug met minstens acht biggen, niet ouder dan acht weken, lste prijsJ. Nijssen, Oostgeest, No. 122; 2de prjjs: D. J. Ciggaar, te idem, No. 120; 3de prijs: J. Nijssen, te idem, No. 123. Afdeeling E. Bokken en geiten. Bestuursprijs: Van der Meer, Oestgeest, No. 200, en J. J. Geeve, te idem, No. 199. Verzameling Landbouwgewassen, lste bestuurs prijs: O. Grullemans, Lisse; 2de bestuursprijs H. Maaskant, Hillegom; 2de bestuursprijs A. Juffer mans, OeBtgeest; 2de bestuursprijs C. Uitendaal, Hillegom; 2de bestuursprijs A. Heemskerk, idem. Verzameling Boter en Kaas. lste bestuursprijs: J. Grodefroy, Sassenheim. Leidsche kaas; lste be stuursprijs H. Koster, Oestgeest. Goudsche kaas2de bestuursprijs J. v. d. Wilk, Lisse. Boter; 2de be stuursprijs W. Rhijnsburger, Voorhout. Ld. kaas; 2de bestuursprijs C. C. V. Saasse, Noordwijker hout. Zoetm. kaas; 2de bestuursprijs D. J. Ciggaar, Sassenheim. Verzameling Planten, lste bestuursprijs: Mevr. Douairière Gevers van Endegeest te Oestgeest, cnltnnrchef J. v. d. Berg; 2de bestuursprijs fam. Cock, „huize Rhijnhof", Oestgeest, cultuurchef H. Beekman; 2de bestuursprijs J. Kouwenhoven, Warmond. Verzameling bloemen, lste bestuursprijsmevr. Douairière Gevers van Endegeest te Oestgeest, cul tuurchef J. v. d. Berg (afgesneden Dahlia's); lste bestuursprijs: fam. Cock, huize „Rhijnhof", Oest geest, cultuurchef H. Beekman. (Knolbegonia's, enkel en dubbel); 2de bestuursprijs: weled. heer J. A. Willink, huize „Oud-Poelgeest" te Oestgeest. cultuurchef J. Warnaer (Middelssuk). Verzameling vruchten, lste bestuursprijs fam. Cock, huize „Rhijnhof", Oestgeest, cultnurchef H. Beekman2de bestuursprijs weled. heer J. A. Wil link, huize „Oud-Poelgeest" te OestgeeBt, cul tuurchef J. Warnaer; 2de bestuursprijs weled. heer M. Temminck, Lisse; 2de prijs mevr. Douairière Gevers van Endegeost te Oestgeest, cultuurchef J. v. d. Berg. Verzameling zaden en voedingsmiddelen, lste bestuursprijs S. A. Geeve, Oestgeest; 2de bestuurs prijs, A. W. Vlotman, Hillegom2de bestuursprijs G. Lemmerzaal, Kaag bij Sassenheim. Het stoomschip „Prins Frederik," van Amster dam naar Batavia, vertrok gisteren van Nisids (quarantaineplaats voor Napels)de „Macassar", van Amsterdam naar Java, vertrok hedenmorgen van Londen. Het stoomschip „Noord-Brabant," van Rotter dam naar Java, vertrok heden van Aden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIQEN, van 4 Sept. tot en met 10 Sept. BEVALLEN. W- Koet geb. Blansjaar D. C. Blom geb. Provoo Z. M. Bronwer geb. Okkerse Z. H. v. Weeren geb. Berlemon D. J. M. De Haan geb. Gotz Z. en D. J. J. Wagernans geb. Lockenbach D. E. H. B. Epskamp geb. Kuys D. J. C. v. Weeren geb. Selier Z. E. Blik- man geb. v. Beck D. C. Vermey geb. De Gens D. A. Overduiu geb. Haasbeek Z. M. B. De Graaf geb. v. Tol D. S. v. Hove geb. v. d. Heyden Z. M. E. Berlemon geb. Star- kenburg D. - J. Dnllemond geb. Groeneveld Z. A. C. Vlie- and geb. Lijbering Z. A. Schipper geb. Bey D. M. B. v. d. Maas geb. De Roo Z. M. C. Groeneveld geb. v. Eek Z. J. E. Cossee geb. Reijnera Z. A. Redel geb. Keyser D. J. Schild geb. v. d. Broek D. A. K. Massa gob. Lin- denhof Z. J. C. De Zwijger geb. Broomans Z. A. R. H. v. Dissel geb. Kreb3 D. L. Al. Jongsma geb. v. Booren Z. GEHUWD: P. J. Smit jm. en M. C. Lagerberg jd. P. Wetselaar jm. en L. De Vrind jd. H. Van der Biezen jm. en H. W. M. De Ridder jd. P. Van Stijn jm. en P. Van Berge Henegouwen jd. OVERLEDEN. S. H. Der Kinderen geb. WijamanW. 65 j J. M. Van Zijp D. 2 j. J. N. Kropff Z. 1 m. P. J. Van Leenwea Z. 5 m. J. Mieremet M. 63 j. J. Van Nieuwenhoven geb. Maillie W. 74 j. H; Van der Kaay Z. 32 j. J. Mielo geb. Simona W. 70 j. H. B. A. Knij- nenburg Z. 14 m. J. C. Slois Z. 11 m. J. G. Groene- wegen Z. 8 m. L. Bolnyt Z. 2 m. E. M. C. Hansen D 16 j. C. Oodahoorn D. 3 j. KOLONIËN. BATAVIA, 5 Augustus. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië *\jn de vol gende beschikkingen genomen Departement van Oorlog. Verleend: Een 2-jarig verlof n. Europa w. ziekte, aan den lstcn hit. der inf. J. N. A.' Van Barneveld. Ingedeeld: De late hit. der inf. G. H. Berenschot bij het L. H. 16 bat. en F. W. G. Nienwland bjj het bat.; en de 2de hit. der hf. A. J. H. W, Hansen bij het 4de depot-bat. Departement van Marine. Overgeplaatst: Van Zr. A^s. opnemingsvaartuig „Blommendal" op Zr. Ms. at. „BeDkoelen", de off. van adm. 2de kl. W. G. L. Brnninga; van Zr. Ms. opnemingsvaartuig „Melvill van Carnbee" op Zr. Ma. wacht schip te Batavia, de off. van adm. 2Je kl. J. S. De Bruijnjvan Zr. Ms. st. „Benkoelen" op Zr. Ma. wachtschip „Gedeh" de off. van adm. 2de kl. J. lombaard; van Zr. Ms. ramt. „Koning der Nederlanden" op Zr. Ms. opnemingavaartnig „Melvill van Carnbee"^ de adjnnct-adra. C. Flaes; van Zr. Ma. wachtschip te Batavia op Zr. Ma. opnemingavaartnig „Blommendal" de adjonct-adm. P. W. J. Imming; van Zr. Ala. st. „Leeuwarden" op Zr. Ma. wachtschip te Batavia de adjunct-adm. A. L. Koops; van Zr. Als. ramt. „Prins Hendrik der Nederlanden" op Zr. Alf. ramt. „Koniüg der Nederlanden" de adjunct-adm. W. F. Vbd Grasstek. Vergunning verleend: Om le repatrieëren aan de offj. van adm. 2de kl. J. S. Broijn en J. Lombaard.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2