den haal, meenende dat de chef hem met den damesmantel aan wel niet achtervolgen zon. Deze deed dit echter en riep uit al zijne macht: „Houdt den dief." In plaats van den dief, hielden de voor bijgangers evenwel den chef aan, daar zij meenden dat de man, met den damesmantel aan het lijf, niet goed bij het hoofd was. De dief ontkwam en is nog niet opgespoord. De tentoonstelling te Delft van voor werpen, betrekking hebbende op het leven en den tijd van Prins Willem I, werd in de week van 13 tot 19 Augustus door 983 personen bezocht. Gisteravond omstreeks tien uren ontstond er te Amsterdam brand in een der kolen bunkers van het stoomschip „Prinses Wilhelmina", vermoedelijk ten gevolge van broeiing. Door spoedig aangebrachte hulp en doeltreffende maatregelen was men het vuur dadelijk meester. Gisterochtend vond men den wakervan de Landswerf te Amsterdam dood op het terrein liggen. Men vermoedt dat hij van eene hoogte is gevallen, toen hij de ronde deed. Er werd gemeld dat een man in de Goudsbloem straat uit het venster eener vierde verdieping sprong en uiterlijk zonder letsel op de straat te land kwam. De val schijnt zijne hersens te hebben gedeerd, al thans hij is krankzinnig naar het Buitengasthuis overgebracht. Te Utrecht werd door een der poli- tïe-agenten een man in arrest genomen, die blijk baar te veel aan „vergunning" had geofferd. Hij verzette zich echter zeer ernstig tegen de tijdelijke berooving zijner vrijheid, door den agent te stompen en te slaan en hem zijne kleeren van het lijf te scheuren. Hoewel een dertigtal personen zich er om heen bewogen, was er niemand genegen den politie agent te hulp te komen, die na verloop van eenigen tijd door een collega werd bijgestaan, om den man tijdelijk op te bergen. U,Dbl.) Te Amerongen is een knaap van 12 jaren door een herdershond aangevallen. Het dier was woedend en wierp het kind al spoedig op den grond. Nadat de hond met geweld was verwijderd werd de jongen bewusteloos, deerlijk aan de armen gewond, en met aan flarden hangende kleederen, per voertuig huiswaarts gebracht. Uit den Hoekschen Waard wordt geschreven dat het schoolverzuim wegens veldarbeid thans zóó groot is, dat de scholen voor de helft onbevolkt zijn. Zelfs kinderen uit de laagste klasse blijven gedurende vele woken zonder eenig school onderwijs, en er zijn scholen, waar weinig meer dan een derde der leerlingen wordt aangetroffen. Volgens bericht uit Terschelling is eene groote stoomboot gestrand in de Buiten gronden; schuiten zijn ter adsistentie vertrokken. Verscheidene landbouwers teBeerta hebben door de zoo gevreesde varkensziekte al hunne varkens verloren. In de gisteren gehouden zitting van het hof te Leeuwarden is Johannes J. Schaaphok, oud 26 jaren, wonende te Veenhuizen, thans in hechtenis, schuldig verklaard aan bedreiging met moord, met bevel om eene voorwaarde te vervullen, met onderteekend geschrift, gepleegd door iemand na reeds te voren tot eene crimineele straf ver oordeeld te zijn geweest. Zooals men weet, had hij aan den burgemeester van Slochteren een brief geschreven, om hem te doen opnemen in het arm huis, daar hij anders den burgemeester zou ver moorden. Het hof heeft hem veroordeeld tot 6 jaren tuchthuisstraf. In de afgeloopen week - schrijft men uit Zevenaar - zijn door de Rijkspolitie niet minder dan 35 Duitsche vrouwen, zoogenaamde „Kellne- rinnen", over de grenzen geleid. Door een onbekende oorzaak is onder Hoeven brand ontstaan, waardoor het huis van Johannes Lauwerijssen met eene daaraan gebouwde schuur en veestal en een afzonderlijk staand kar huis in de asch zijn gelegd. Geheel de oogst, waar onder het graan van ruim drie hectaren rogge, en ruim 13000 KG. hooi is daarbij verloren gegaan. Twee varkens zijn in de vlammen omgekomen. Huis, schuur en stal waren verzekerd in de Brandwaar- borgmaatschappij voor het Koninkrijk der Neder landen te 's-Hertogenbosch. :t Was in 't laatst van 't voorjaar dat lord M. te Bradford in gezelschap was van eene joDge, schoone dame, wie het niet aan ver eerders ontbrak, maar die aan allen steeds even veel of even weinig hoop gaf. Eindelijk meende lord M. echter eon zekere voorkeur te genieten, althans hij flam den moed om, toen hij naast de schoone aan tafel zat, haar voor te stellen een philippine met hem te doen. Om welken prijs vroeg de dame, miss Kate L. Om uw hand? gaf lord M. stoutmoedig ten antwoord. Miss Kate L. dacht een oogenblik na. En wat zal de afspraak zijn? vroeg zij. Als we elkaar ontmoeten, zei lord H., moet ieder steeds een frisch geplukt blad bij zich dragen. Top! zei miss Kate L. Als gij het wint dan onderwerp ik mij en schenk u mijn hand. Verliest gij het, dan laat gij mij voorgoed met rust. De philippine werd gedeeld en de zonderlinge weddenschap begon. "Waar miss Kate L. zich ook vertoonde, overal kon zij zeker wezen lord M. te ontmoeten, die haar hoopvol lachend, of in angstige spanning, een groen blaadje voorhield, wat met een spottend lachje onmiddellijk door miss Kate L. beantwoord werd met het te voorschijn halen van een gelijk blaadje. Lord M. gaf echter den moed niet op. In Januari ging miss Kate met hare familie naar Nizza, lord M. was er ook; het voorjaar bracht zij door bij eene familie in Schotland, lord M. nam er zijn intrek in een logement; waar Kate L. wan delde of reed, eens per dag kon zij zeker zijn lord M., hetzij wandelend of te paard, tegen te komen, die met een eerbiedigen groet haar een groen blaadje vertoonde. Miss Kate L. neeg bevallig en vertoonde haar groene blaadje. De voorlaatste week trok zij eindelijk geheel alleen met eene kamenier naar Scheveningen, waar zij bij vele Hagenaars zeker reeds de aandacht heeft g8trokkeD, door haar excentrieke en nogal veel kleurige toiletten. Zij wandelde meestal alleen langs het terras en wekte door haar ietwat brutale schoonheid, vooral door hare vrijpostige blikken, nogal opzien. Had miss Kate L. misschien gedacht dat zij toch gezelschap zou vinden in lord M. toen zij alleen naar Scheveningen trok, dan vergiste zij zichlord M. vertoonde zich niet en miss Kate begon te be grijpen dat lord M. den moed verloren had. Of haar dit leed deed was niet op haar gezicht te lezen. Lord M. was er echter wel, maar hij had zijn intrek genomen in het hotel van mevr. de wed. Rauch, terwijl miss Kate' L. in het Badhotel kamers had betrokken. Hij hield zich echter zorgvuldig schuil in de hoop, door een of ander toeval de waakzaamheid van miss Kate L. te kunnen ver schalken. Een nieuwe kamerdienaar, dien hij gehuurd had, onderrichtte hem trouw van alle gangen der dame. Eindelijk weet deze hem te melden dat de dame, na eerst dagelijks afzonderlijk gebaad te hebben, met hare kamenier zich aan de gemengde baden gewaagd had. Nu was lord M.'s plan gemaakt. Den volgenden morgen ging hij reeds vroeg aan het strand en nam een badkoets. De badknecht werd behoorlijk ingelicht dat hij zich niet ongerust behoefde te maken, wanneer lord M. wat lang werk had met zich te ontkleeden, en zoo werd de koets in zee gereden. Het duurde niet heel lang, daar verscheen inder daad miss Kate L. met hare kamenier en maakte eene wandeling langs het strand, niet vermoedende dat uit een der in zee staande badkoetsen twee verliefde oogen haar onophoudelijk volgden, smach tende naar het oogenblik, waarop zij in een bad koets zou verdwijnen, om zich voor een tochtje in zee gereed te maken. Eindelijk brak dat oogenblik aan en een kwartier later bespoelden de golven der Noordzee de blanke armen der donkerlokkige Engelsche, maar tevens de ledematen van lord M., die zich als een geoefend zwemmer zachtkens in het water had laten glijden. Na poolshoogte genomen te hebben, waar miss Kate L. zich ophield, dook hij onder en zwom op haar af, om vlak bij haar op te duiken met.een frisch groen blaadje in de hand. Een klein gilletje kon miss Kate L. niet onder drukken, toen zij haar aanbidder zoo plotseling voor zich zag. Onmiddellijk greep zij eohter naar de zijde, waar haar japonzak pleegt te zitten. Helaas, in haar badkostuum was geen zak en een groen blaadje had zjj dus niet bij zich. Zij sprak geen woord; schijnbaar verontwaardigd verliet zij met hare kamenier de zilte golven. Een uur later maakte lord M. haar zijne opwach ting in het Badhotel. Beiden bleven lang in de kamer van miss Kate L. "Wat daar besproken werd weten wij niet, maar 's middags wandelden beiden gearmd op het terras en den volgenden morgen werden de koffers gepakt. Zaterdag-avond zijn beiden via Vlissingen naar Engeland teruggekeerd, waar de aanzienlijke familiën van Bradford zeker nu reeds leven in het vooruitzicht van eene schitterende trouwpartij. (N. v. N.) Ook de Deensche regeering heeft een schip uitgerust, tot bescherming harer visschers- vloot in de Noordzee. De kanonneerboot „Grönsund'* is voor dit doel aangewezen. Te Bolton stierven Maandag twee personen aan zonnesteek. De temperatuur was ruim 90° in de schaduw. Sprinkhanen hebben in sommige provinciën van Spanje den oogst deerlijk gehavend alleen in Ciudad-Real wordt de schade op 50 millioen franken geschat. Het postpakket, bevattende eene som van 280,000 fl., dat bij het verzenden van Pesth naar Weenen was verdwenen, is niet ge stolen, maar op eene verkeerde lijn geraakt. Thana is het pakket op zijne bestemming aangekomen. Yoor de fundamenten van het V r ij- heidsbeeld van Bartholdi, te Nieuw-York, zijn 23,500 ton steenen en beton noodig geweest, terwijl, om het beeld op zijn voetstuk vast te zetten, 150 ton of 150,000 kg. staal noodig zullen zijn. Dat hier voor zooveel staal noodig is begrijpt men licht, wan neer men weet dat de druk, welke door de stormen op dat kolossale beeld kan worden uitgeoefend, be rekend wordt op 7 a 8 millioen kilogram. Naar men verneemt, is in Zuid-Afrika een buitengewoon groote diamant van 457 karaat gevonden en aan Londensche kooplieden verkocht. De kleur is zeer schoon en evenaart die der Indi sche diamanten. Geslepen zal hij ten minste 220 karaat wegen, zoodat hij grooter is dan de thans bestaande. Te Heme, nab ij Essen, heeft eene hevige ontploffing van mijngas plaats gehad, waarbij 8 mijnwerkers om het leven zijn gekomen. Drie van hen laten vrouw en kinderen achter. De mijn heeft geene schade geleden. Uit Berlijn wordt bericht dat Zon dag een pleiziervaartuig op de „Zeuthener-Zee" omsloeg. Er bevonden zich twee heeren en drie dames aan boord en eene der laatsten zwom naar een ander vaartuig, dat pogingen tot redding aan wendde. De kloeke dame was weldra aan het natte element onttrokken en gelukkigerwijze werden ook drie der overige lotgenooten (de heeren waren ook de zwemkunst machtig) gered. Eene dame, die een paar minuten vóór het omslaan naar de kajuit was gegaan, kwam echter om het leven. Drie Fransche dames redenineen open rijtuig op de Place Yerte te Antwerpen. Twee mannen schoten met revolvers op het rijtuig, met het gevolg dat een der dames gewond werd. Ge lukkig is de wond niet gevaarlijk. De daders zijn nog niet ontdekt. De dames waren geheel onbekend in Antwerpen, zoodat men zich in gissingen ver diept omtrent de aanleiding tot dat misdrijf. - Bij een ommegang te Antwerpen sloeg een wagen om, waarop een aantal personen waren gezeten. Eene vrouw bezweek aan hare wonden en een meisje verkeert in levensgevaar. Groote ontsteltenis heeft het vol gende voorval te Brussel gewekt. Tusschen twee leerlingen der militaire school heeft een duel plaats gehad, waarbij een der duellanten, de 18-jarige Van der Ton, zoo aan den arm gewond is, dat dit lichaamsdeel is moeten worden afgezet, zoodat zijne carrière gebroken is. Reed3 meermalen zijn er duels tusschen jongelieden der militaire school voorge komen, en terecht is de openbare meening veront waardigd, dat de militaire overheid dergelijke gevaarlijke ongeregeldheden niet weet te beletten. Het wordt hoog tijd dat het den jongelieden, meerendeels beneden 18 jaren oud, belet worde wegens de nietigste redenen moedwillig eikaars toekomst, ja, zelfs eikaars leven in gevaar te brengen. BUITENLAND. Duit«chlan<L In October zal de Duitsche regeering een oefenings eskader, bestaande uit twee korvetten en een brik, onder bevel van den kapitein-ter-zee StubeDrauch, naar de Middellandsche Zee zenden. Men beweert dat na een bezoek aan de Italiaansche en Oosten- rij ksche oorlogshavens de route zal worden ver anderd, en dat het eskader dan naar de westkust van Afrika zal gaan. Natuurlijk worden deze ge ruchten in verband gebracht met de Angra-Pequena- quaestie en met de Duitsche koloniale politiek.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2