ft0. 7510. Dinsdag 12 Augustus. A°. 1884. PRIJS DEZER COURANT: T*or Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. I Wonderlijke Nommers.0.05. IL'KïTTDlElli, 11 Angnstns. Op den leeftijd van bijna 61 jaren is alhier over leden m P. C. Librecht Lezuijn, medevennoot van de beker.de en sedert jaren hier gevestigde bankiers firma L ?.wijn Eigeman. Indertijd had de over ledene z' ting in verschillende commissiën van nut tigen of ïveldadigen aard, en ook werd hij door de burgerij ter gemeentevertegenwoordiging afgevaar digd, al; hoedanig hij door den Raad vervolgens tot wet'-ouder werd verkozen. Zijne gezondheid noopte 1 m echter weldra voor het verder ver trouwen zijner stadgenooten als zoodanig te be danken, om eenigen tijd in bet buitenland te gaaD doorbrei" en. Het mocht echter niet baten. Zijn verscheiden zal door velen worden gevoeld. H den werd ten Raadhuize alhier in het openbaar aanbesteed het maken van eene schoeiing in de Heerensingelgracht, achter de kleedenklopperij tusscher de R.-C. begraafplaats en do openbare zwempUv ts. Ingekomen waren 12 inschrijvingsbil jetten, waarvan het hoogste bedroeg 885 en het laagste 578, voor welk bedrag het werk is gegund uan den heer M. N. Langezaal, timmer man alkier. De practische schietoefeningen met stalen geschut hij de 2do afd. 2de reg. veld-artillerie te Leiden, welke gehouden werden op het strand bij Noordwyk aan Zee, zijn voor dit jaar afgeloopen. Hedenmiddag ontvingen we per Engelsche mail, via Brindisi, de Indische bladen alleen van o Juli. Van de 66 candidaten, die zich hadden aan gemeld voor het eind-examen der H. B.-S. in Noord-IIelland, is 1 niet opgekomen en werden er 9 afgev. ?zen, waaronder 1 van Leiden. Geslaagd zijn van de H. B.-S. te Leiden: J. G. Tielenius Kruyfchcff, M. De Haas, J. W. Lem, J. H. Meer burg, K. P. W. Kern, C. W. R. Kleinpenning, D. J. A. Vrijdag, F. Hollaar, D. Van der Horst, J. A. Verstege en T. P. Viruly. Van de twee leer lingen, die slechts enkele vakken in de 5de klasse volgden slaagde ook F. W. L. De Sturler. Door mevrouw de wed. Van Musschenbrook, geb. Tediug VaD Berkhout en haren oudsten zoon dön heer S. C. P. Van Musschenbroek, polytech nisch student te Leiden, zijn verschillende voor werpen, nagelaten door wijlen den heer mr. S. C. J. W. Van Musschenbroek, oud-resident van Menado, aan het Rijks Etbnographisch Museum te Leiden ten geschenke aangeboden, alsvoorwerpen uit Nieuw-Guinea, Tidore, Celebes, en van Dayaks van Borneo. In de Staatscourant wordt daarvan uit voeriger mededeeling gedaan. Aan de gevers is de dank der Regeering betuigd. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hecto liters, waren de hoogste prijzen 36, 18.50 3.80 en 1.85; do laagste 36, 18, 3.60 en ƒ1.80. „Eigen Haard" bevat eene levensschets van den bekenden Nederlandschen reiziger Juan Maria Schuver, van professor P. J. Veth; er is een fraai portret van den reiniger bijgevoegd. Namens mevrouw de wed. Drucker werd op den dag der begrafenis van wijlen den heer Louis Drucker, welke Vrijdag 11. plaats had op het Israëlietische kerkhof te 's-Gravenhage, aan de armmeesters der Hervormde en der Roomsch-Katho lieke gemeenten van Voorschoten eene goede som ter hand gesteld, om den armen hunner gemeenten eene buitengewone bedeoling van levensmiddelen to doen. De wachtmeester D. G. Z., van de 2de trein- comp. 2do reg. veld-art. te 's-Hage, is op zijn ver zoek teruggesteld tot korporaal. Te Scheveningen is de aanbesteding ge houden voor den herbouw van het Groot-Badhuis te Scheveningen. Er waren 16 inschrijvingsbiljetten Deze Courant wordt dadelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. ingekomen. De hoogste inschrijving beliep ƒ769,900, de laagste 593,289. De gunning wordt acht dagen aangehouden. De minister van financiën heeft aan de Tweede Kamer kennis gegeven dat krachtens 's KoniDgs machtiging worden ingetrokken het ontwerp van wet betreffende heffing eener klassenbelasting en daarmede houdende voorstellen. Bij het in de afgeloopen week gebonden nota rieel examen zijn o. a. geslaagdvoor het 2de ge deel te, de heer J. A. Van Iterson te's-Gravenhage, on voor het 3de godeelte, de heer P. W. Bouman te Reeuwijk. Gisteren en vooral dos avonds was het bijzonder druk op het terras van het Badhuis te Scheve ningen; de stoomtram alleen vervoerde ongeveer 18,000 personen. De ministers van koloniën en justitie zullen de Regeering vertegenwoordigen bij het eeuwfeest der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, te Amsterdam. Prof. Hofstede De groot te Groningen, voor eenigen tijd door een hevig zenuwtoeval getroffen, verkeert in zeer zorgwekkonden toestand. Op het voorstel van het Dagelijksch Bestuur van Groningen om de openbare putten te sluiten en 38 nieuwe standpijpeu der waterleiding tot kostelooze watervorstrekking te doen aanbrengen, is na een krachtig pleidooi ïóór dit voorstel door prof. Iluizinga, Zaterdag in de zitting van den gemeenteraad een amendement voorgesteld door het raadslid don heer Haan en aangenomen met 15 tegen 4 stemmen, strekkende om het Dagelijksch Bostuur te verzoeken eene raming te maken van de kosten, verbonden aan de vervanging van alle openbare putton door openbare kranen der water leiding. De Staatscourant van heden bevat het verslag der commissie voor het jaar 1884 hier te lande, belast met het afnemen van het groot-ambtenaars- exameD, bedoeld bij art. 1 van het Koninklijk be sluit van 29 Aug. 1883. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag a. s. niet plaats hebben. Het stoomschip „Padang," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde Zaterdag te Port-Said en zette, na kolen ingenomen te hebben, de reis voort; de „Prinses Wilholmina," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Napels den Saten en vertrok den 9den Augustusde „Zeeland" vertrok Zaterdag van Batavia naar Rotterdam; d6 „Zaan dam," van Amsterdam naar Nieuw-York is gister morgen Dover gepasseerd; de „Utrecht," van Rot terdam naar Java, passeerde gisteren Point de Galle; de „Prins Hendrik," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 9 Ang. van Southamptonde „Sumatra," van Amsterdam naar Batavia, is 9 Aug. Aden gepasseerd. Geveilde perceelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op Zaterdag 9 Aug., ten overstaan van den notariB mr. J. A. F. Coebergh: Het huis en erf met tuin aan het Levendaal No. 56, Sectie D, No. 1056, kooper J. W. P. Licht q.q., voor 2275; het huis en erf aan de noordzijde van het Levendaal, op den hoek der Koenesteeg, No. 64, Sectie D, No. 397, alsmede vijf pakhuizen aan de oost- en westzijde der Koenesteeg Nos. 36, 34, 32 en 5, Sectie D, Nos. 396, 389, 1180 en 403, en aam het Levendaal No. 129, Sectie D, No. 568, gecombineerd, kooper J. Kambier voor Gebrs. Gompen te Amsterdam, voor 5453twee huizen en erven aan de west zijde van de Koenesteeg Nos. 11 en 13, Sectie D, Nos. 399 en 400, gecombineerd, kooper W. F; Kasteelen voor 1394; drie huizen en erven inde Wafelpoort aan het Levendaal Nos. 2, 3 en 4, PRIJS DER ADYERTENTIElf; Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsrnimte. Voor het inossee- ren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekond. Sectie D, Nos. 391, 387, 390 en de poort 393, kooper F. O. De Yries q.q., voor 870; het huis en erf aan do noordzijde van de Haverstraat No. 8, Sectie E, No. 618, kooper P. C. v. Booren voor 601» het huis met tuintje aan de noordzijde van den Nieuwen Rijn No. 118, Sectie C, No. 1481, als mede het dubbel koestal, ingericht tot stalling van 30 koeien, aan de oostzijde van de Waardgracht No. 5, Sectie C', No. 906, gecombineerd, kooper G. H. Langezaal voor 4731het huis en erf aan de westzijde van do Uiterstegracht No. 62, Sectie J, No. 1588, niet verkocht; het huis en erf benevens pakhuis in de Maaspoort, aan de westzijde van de Uiterstegracht No. 78, Sectie J, No. 1524, kooper J. I. Planjer q.q., voor 674. Gemengd Nieuwe Toen j 1. Zaterdag-avond twee knechts, genaamd J. B. en B. E., een wagen met beenderen en lood van hun patroon P. vervoerden, werden door J. d. O. en S. v. B., gewezen knechts van P., twee stukken lood uit den wagon genomen en ver kocht; de opbrengst daarvan zou door hen gedeeld worden. Dit kon echter Diet geschieden, daar de politie, inmiddels met de zaak iDgelicht, den houder van het geld in arrest nam. Proces-verbaal wordt tegen hen opgemaakt. De korporaal J. C. L., van de 5de bat. 2de reg. veld-art. to Leiden, is teruggeplaatst tot kanonnier 2de kl., wegeDS plichtverzuim als korpo raal der politiewacht, waardoor twee arrestanten zijn ontsnapt. De kanonniers A. A. J. en J. d. O., die ontsnap ten, zullen voor den krijgsraad terecht staan, wegens desertie in tijd van vrede, gevolgd door arrestatie. Drie jongens, die Zaterdag hier tor stede eene geldlade hadden gelicht cn met de buit gemaakte negen guldon een uitstapje naar Katwijk maakten, werden, door hun veel geld verteren do opmerkzaamheid trekkende, door de politie aldaar in hechtenis genomen en gistermiddag per tram weder naar Leiden getransporteerd. Yan het go- stolene geld was al heel wat verteerd en een halve flesch jenever, welke hot drietal zich vóór de reis had aangeschaft, deed hen zoo luidruchtig worden dat zij aan hunne medereizigers vertelden dat zij het geld in verhonding van huu ouderdom verdeeld hadden. Ze zijn nu in voorloopige politie-bewaring gesteld. Tevens is proces-verbaal opgemaakt tegen de dochter van den tapper Yan Grieken, in de Morschstraat, die den sterken drank aan de jongens heeft verkocht, niettegenstaande deze den leeftijd van 16 jaar nog niet hadden bereikt. Ze tellen namelijk pas 11, 12 en 13 jaren. Zondag-morgen is uit den R ij nonder de gemeente Bodegrave opgehaald het lijk van K. Yan der Neut, wonende aldaar. Zaterdag-avond ongeveer te 11 uren had hij zijne nieuwe woning, waarin hij sedert een paar dagen woonde, verlateD, aan zijne vrouw te kennen gevende naar den stoom tram te moeten gaan zien, waaraan hij op dien dag voor het eerst was geplaatst. De vermoedelijke oorzaak waarom hij zich van het leven heeft be roofd, zal wel hieraan toe te schrijven zijn, dat hij het huis, waarin hij van af zjjne geboorte (58 jaar) heeft gewoond, en waartoe hij werd genoopt, heeft moeten verlaten. De opbrengst van de verkooping der wijneD, likeuren enz. uit den kelder van wijlen Prins Alexander bedroeg ongeveer 5000. Bij den te Zaandam gehouden wedstrijd vanwege de Zaanlandsche Zeilvereeniging langs Koog, Zaandijk en Wormerveer, is in klasse I: Kielbooten of andere scüerpe vaartuigen, met mid- dolzwaard (centerboards), lang tot 8 meters, de premie: eene cuivre poli coupe, ongeboden door LEIDSCH DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1