ZOMIRZORfiR CONCERT POFFERTJESKRAAM Speciale Inrichting BIJ GUNSTIG WEDER Dinsdag s2 Augustus i8§4, Banket- en Koekbakkerij, Eene leid-luishondsfer, G., Kost en Inwoning, Voor Heeren Studenten MODES. JOHa. EPSKAMP, Firma vanouds Van der Plas, Manufacturen LEIDEN, 9 Augustus, Het stoffelijk overschot van den gepensioneer den luitenant-generaal N. Yan "Willes, oud-inspec teur van het wapen der infanterie, werd heden te 's-Hage op de meest eenvoudige wijze op de alge- meene begraafplaats ter aarde besteld. Aan de ge opende groeve had zich eene breeda schare gevormd van gepensioneerde of nog in effectieven dienst zijnde generaals, hoofd- en verdere officieren van verschillende wapens, w. o. ook de minister van oorlog met zijn secretaris-generaal en hoofdambte naren. Toen het stoffelijk hulsel in den grafkelder was nedergelaten hield de gep. generaal-majoor P. G. Booms een toespraak, er bovenal op wijzende dat de overledene door eigen wilskracht tot den hoogsten rang in het leger was geklommen nadat door hem alle mindere rangen met de meeste toe wijding waren bekleed. Nadat het graf was gesloten en met een zestal prachtige bloemkransen was ge tooid, betaigde een der aanwezige familieleden zijn dank voor de laatste eer den overledene bewezen. Tot do maatregelen, door de directie van de Hollandeche IJzeren Spoorwegmaatschappij bij een nadering der cholera aan haar personeel voor geschreven, behooren ook de volgende: Dagelijks moeten de wachtkamers, v©3tibulen enz. gedweild wordeD met water met 5 pet. ruw car- jbolzuur vermengd. De privaten moeten afgespoeld en gedweild worden en bovendien nog ontsmet door een mengsel van dén kilogram ijzervitriool (sulphus ferrosus), 1/4 liter ruw carbolznur en 15 liter (een emmer) water. Deze ontsmetting geschiedt tweemaal daags, des avonds na afloop van den dienst en midden op den dag. Vooral de wanden van de pijp moeten flink bevochtigd worden. Op de privaten moet eene waarschuwing worden opgehangen van den volgenden inhoud: „Personen, die lijden aan gewone diarrhee, worden aangemaand terstond geneeskundige hulp in te roe pen of zich bij den stationschef aan te melden." Aan ieder station zal verstrekt worden een groote flesch met den zoogenaamden Bleeker's drank, die terstond door den stationschef kan worden toe gediend aan personen, die zich onpasselijk gevoelen. Omtrent de wijze hoe gehandeld moet worden met reizigers, die aan een station ziek worden of aldaar ziek worden aangebracht, zullen nadere instruction worden gegeven. De verkoop van vruchten en ijs zal den restau- ratiebouders verboden zijn. Reizigers, van wie met grond verondersteld kan worden dat zij besmet zijn door cholera, mogen niet in de treinen worden toegelaten, terwijl reizigers, die gedurende de reis door die ziekte worden over vallen, op het eerste station, waar de trein stil staat, uit den trein moeten worden verwijderd en be handeld als bij de stations zal worden voorgeschreven. Aan alle beambten der Maatschappij zal de zoo genaamde Bleeker's drank worden verstrekt, terwijl het personeel er op aandachtig wordt gemaakt dat, bij een aanval van cholera na het toedienen van ©en Bleeker's drank, de patient flink gewreven moet worden met warme wollen lappen, waarop brandewijn, cognac, rum, au de cologne of andere 8piritueuse vloeistof. De middelen ter ontsmetting ©n de geneesmiddelen zullen in het hoofdmagazijn te Haarlem ter beschikking worden gesteld van de inspecteurs der beweging en de hoofdopzichters In de Staatscourant van heden is opgenomen de tekst der wet van 17 Aug. 1878, houdende herziening der wet van 13 Aug. 1857 tot regeling van het lager onderwijs, zooals die is gewijzigd bij de wetten van 27 Juli 1882, 3 Jan. 1884 en 11 Juli 1884. Mon deelt aan het „H. Dbld." mede dat de Regeerïng er in geslaagd is, het levensgroot portret van den admiraal De Liefde, die voor Terheyde sneuvelde, door Bartholomeus Yan der Helst, voor hot Rijk aan te koopen uit handen van den heer Rothschild, die zich tijdens de auctie-Van Loon van dit beroemde en historische portret meester maakte. De koopsom bedroeg 5000. Het schilderij 5s voorloopig aan het Departement van Binnenland fiche Zaken gedeponeerd, om eerstdaags naar het Rijksmuseum te Amsterdam te worden opgezonden. Ook do burgemeester van Arnhem heeft gister morgen zijne gemeente verlaten, ten einde eenigen tijd in het buitenland te vertoeven tot herstel zijnor gezondheid. Het stoomschip „Gelderland," van Java naar Rotterdam, vertrok heden van Port-Said; de „Sa- marang," van Rotterdam naar Java, vertrok gisteren van Suez. Aangekomen badgasten te Katwijk aan Zee gedurende dc laatste week. Hotel Levedag: D. J. Romony en "W. Bessem, beiden van Deventer; G. Yon Canal, van Dnssel- dorp; D. Van der Horst en fara., 6 pers., van Leiden. Hotel De Zwaan: E. C. Peter, van Rotterdam. Hotel Pension: P. C. Yan den Broek met dochter, van Middolharnis; Mej. L. v. Nagel, van Oosterbeek; F. Yan EedeD, van Amsterdam; G. Yan Vloten, van Haarlem. Hotel Garni, Kruyt: Prof. C. Pekelharing en lam., 8 pers., van Utrecht; E. H. Yan Leeuwen en fara.. 12 pers., van Zutfen; Slotenmaker en fam., 8 pers., van Achem. In het dorp: Ds. Schuyer en fam., 10 pers., van Rotterdam, bij C. Van der PJas; A. Pauly en J. Lukey, beiden van Arasterdam, en J. H. B. Van den Broek, van Leiden, allen bij de wed. Yan Klaveren; D. Van Thiel, van Leiden, bij C. Van Schie; Mevr. C. G. Frentzen en 2 b., van Rotterdam, Mej. G. C. Sijthoff, de heeren G. Henri Sijthoff en C. Sijthoff, allen van Leiden, bij wed. H. Verdoes; Mevr. E. A. Croll geb. Titsingh en fam 5 pers., van Delftshaven, bij wed. G. De Best; H. J. Hoger- zeil en dochter, en mej. R. Zikkert, alJen van Amsterdam, bij J. Verloop Hz. Programma's ran muziekuitvoeringen. Zomerzorg. Dinsdag 12 Augustus, des avonds te halfacht, door het Muziekcorps der dd. Schutterij, kapelmeester de heer C. G. Locher. lste afd.No. 1. Marscb, Becker; 2. „Con cert- Ouverture", Titl; 3. Fantaisie aas „Norma", arr. Locher; 4. Walzer „Neuigkeiten aus Wien", Sahan; 5. Potpourri aas „Preciosa", Von Weber. - 2de afd.: No. 6. Ouverture „La dame blanche", Boieldieu; 7. Fantaisie aa9 „Faust", Gounod; 8. „Glocken-Polka", Speer; 9. Fantaisie „La Juive", Halévy; 10. „Prager Polka", Pehel. Marktberichten. Leiden, 9 Aug. Hedeu aangevoerdTarwe C hectoliter. Win tertarwe 8.25 a 9.75. Zomertarwo 8.a f 9.25. Rogge 7 H. L. Winterrogge 6. a 6.75. Zoroerroggc 5.50 a 6.50 Gerst 8 H. L. Zomergerst 5.s 5.75. Chesalier-gerst 5.75 a ƒ6.75. Haver 7 H. L. Zware Haver 4.50 a 5.Lichte Haver /2.50 a 3.50 Duivenbooneu 3 hectol. 7-50 a 8.25. Paardenboonen 3 bectol. f 7.— 7.75 Boter: 7120 kg. Grasboter, lste qualit. 1/4 vat 56.a60., Scheiboter 2de qnalit. t/j vat 50 a 54 Grasboter lste qnalit. per kilogr. f 1.40 a ƒ1.50 Scheiboter 2de qna'it ner kilogr. f 1.25 a 1.35. I-ange Zwarte Turf 13000 dubb. hectol.. 0 22 a f 0 24 Kaar aanleiding van het besluit der „Vereeniglng voor dc.s Effectenhandel" werd beden weer geen Am9terdamsche Beurs, maar vacantie gehouden. ADTEBTE3BTIEJ8. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, CORNE- LIS ANTONIUS VREEBURG, in den ouderdom van bijna een en tachtig jaren. Leiden, Uit. aller naam 8 Augustus 1884. A. A. VREEBURG. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de belangstelling, ondervonden bij de ge boorte van onzen Zoon, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Leiden, S. OPPELAAR. 9 Augustus 1884. E. M. OPPELAAR Thëmer. Dankbaar voor het genoten ver trouwen, dat ondergeteekende heefe mogen ondervinden, neemt hij de vrijheid zijn opvolger B. A. VAN DER ZON beleefdelijk in UEds. gunst aan te bevelen. Hoogachtend, A. L. TI *1 AN. Onder referte aan bovenstaande annonce heb ik de eer UEd. ken nis te geven dat het Depot der Leidsche Broodfabriek, Haarlemmerstraat N°. 80, op mij is overgegaan, hopende door eene prompte bediening mij het vertrouwen mijner Begunstigers waardig te maken en mij beleefdelijk in UEds. gunst aanbevelende. P. S. Ook des Zondags vcrsch Brood voor handen. Leiden, Hoogachtend, 10 Aug. 1884. B. A. VAN DE» ZON. voor het maken van BPOOZEN voor "Winkels, Magazijnen en Fabrieken. B. FEENSTKA, Hoerengracht 48. des avonds te halfacht, door hel muziekcorps der Leiilsche dd. Schutterij, onder Directie van den Heer G. LOCKER. Entree voor een Heer (met drie Dames of Kinderen) 49 Cents. Entrée voor meerdere Dames of Kinderen 25 Cents. BS©«GEW©ERS5> 128. De ondergeteekende bericht zijnen geé'erden Stad genooten dat hij zich gevestigd heeft als BAX- HKT- en KOEKI3AHHEB, ISoogewoerd 128, vroeger bewoond door C. P. H. VAN ZIJL. Belovende eene prompte en civiele bediening, boopt bij zich het vertrouwen zijner Stadgenooten waardig te maken. B. PLilJËR. liefst niet to jong, wordt gevraagd door GLENZE» te Kaag bij Sassenheim. Van eene goede behandeling kan men zich verzekerd houden. Mondelinge be spreking zou gewenscht zijn. Eene Dame nit den deftigen stand, P. G., zoekt tegen November in een net gezin, gelegenheid voor met gebruik van vrije Zit- en Slaapkamer. Reflecteerenden gelieven conditiëa in te zenden onder de letters A Z aan het Algemeen Adver- tentiebureel van B. BLANKENBERG, Mare N°. 58 worden aangebodentwee keurige gemeubileerde Hamers met prachtig uitzicht, voor ƒ200 's jaars met bediening, en voor een Heer zijne bezigheden buitenshuis hebbendeeene gemeubileerde Hamer met Alkoof, gelogen aan de straat, voor 25 per maand met kost en bediening. Adres: Aloölaan bij don Marendijk No. 40. De ondergeteekenden hebben de eer bij deze het geachle publiek te berichten, dat zij zich alhier gevestigd hebben Steenstraat So. 1, en bevelen zich miDzaam aan tot het maken van alle soorten UAME8- en KISIDER-KOSTKMES. Hopende door prompte bediening en billijke prij zen zich het vertrouwen waardig te maken, Gezusters VAS BES BERGH. Leiden, Augustus 1884. maakt door deze aan hare geachte Stadgenooten bekend dat de vanouds bekende geplaatst is op do Ruïne bij hot Steenschnur en daar gedurende deze week zal bakken. Daar boven genoemde geen kosten heeft gespaard om de kraam naar den geest des tijds in te richten en haar opnienw van Gas- en Duinwaterleiding heeft voorzien, hoopt zij de gunst barer geachte Stad genooten te mogen ondervinden, belovende eeno prompte en nette bediening. JOH. EPSKAMP, firma vanouds VAN DER PLAS Aan onderstaand adres kan een fatsoenlijk Jong menscli als leerling geplaatst worden. B. VAX 8 Alt TE, Maarsmanssteeg 4o.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 3