De heer Van Hamme zal evenals het vorige jaar daarvan de leiding op zich nemen. Hot in bewerking zijnde ontwerp eener nieuwe wet op het notariaat zal, naar men verneemt, alvorens aan de Staten-Generaal te worden aange boden, aan het hoofdbestuur der „Broederschap van Notarissen in Nederland" ter bcoordeeling worden toegezonden. In strijd met het bericht van het „Vad." verneemt het „H. Dbl." dat het Z. M. heeft behaagd, aan het personeel van wijlen den Prins van Oranje de volle traktementen, welke zij bij 's Prinsen leven genoten, als levenslang pensioen toe te kennen. De benoemde officieren van gez. 2de kl. bij de zeemacht A. W. Pulle, arts, en B. N. Bersma, arts, worden respectievelijk met 26 dezer en 1 Sept. a. s. geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, ton einde dienst te doen in het hos pitaal der marine aldaar. Men schrijft uit LondenDe „London Chattham and Dover Railway Cy" heeft haar contract met de Maatschappij „Zeeland" opgezegd, omdat zij door die Stoomvaartmaatschappij bedreigd wordt met een proces tot schadevergoeding wegens het niet bouwen van een pier te QueeDsboro. Deze zaak kon voor de Maatschappij „Zeeland" wel eens ernstige finan- iiëele gevolgen hebben." De heeren Hudig en Blokhuijzen hebben van de hier te lande ontvangen giften voor de „Nisero" reeds f 6000 aan den Lord-mayor van Londen doen toekomen, en gemeld dat nog f 1200 gezonden zal worden. In Engeland zelf is bij lange niet zoo veel voor de „Nisero '-slachtoffers bijeengebracht. De gelden zullen binnen eenige dagen worden ver deeld. Het stoomschip „Prinses Marie", van Amster dam naar Batavia, arriveerde gisteren te Napels en vertrok denzelfden dag. Z. M. heeft mr. M. W. baron Du Tour van Bollinchave, minister van justitie, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw- den kolonel W. C. Hojel en den majoor H. Beyer- inan, van den grooten staf, eervol ontslagen uit hunne betrekking van adjudant van, nu wijlen, den Prins van Oranje, en in verband daarmede in hun rang teruggeplaatst bij het wapen der artillerie, eerstgenoemde ingedeeld bij den staf der artillerie,- met bepaling dat hij ter beschikking zal zijn vai den minister van oorlog, doch zoolang bij hot Militair Huis des Konings gedetacheerd zal worden gevoerd tot tijd en wijle de vereffening der nala tenschap van den Prins van Oranje zal zijn afge- loopen, - en laatstgenoemde bij het 2de reg. veld artillerie 2o. genoemde hoofdofficieren benoemd tot 'sKonings adjudanten in buitengewonen dienst. <3-g «3 Nieawti. Gedurende deze week zijn hior ter stede 5 nieuwe gevallen van pokken en 3 gevallen van mazelen aangegeven. Deze week werden o p „R h y n z i g t" g e- nomen 953 zwembaden door heeren en 90 door dames. Temperatuur van het Rijnwater 22° Celsius. Het bouwterrein langs het Plant- aoen belooft, ofschoon langzaam aan, toch vol te komen. Weder nadert eene rij woningen er hare voltooiing, terwijl een ander blok huizen onder de kap gebracht wordt. Overigens wordt er in do stad in don laatsten tijd niet veel bijgebouwd. Dat hier trouwens nog niet veel gebrek aan woningen is, bewijst wel het lange onbewoond blijven der huizen op „Vreewijk". Ook een paar lieve gebouwtjes, villa's zou men ze bijna kunnon noemen, in de Aloëlaan tegenover het artillerie-terrein, zijn nu sedert kort gereed gekomen. Voor en achter zijn zo van tuintjes voorzien, voor gegadigden zeker niet ongerieflijk of onwelkom. Een niet alledaagsch voorval had gisteravond in een perceel aan het Rapenburg plaats. Eene dame namelijk, die den tuin rondwandelde, bespeurde een vreemd verschijnsel, doch oven daarna ontwaardde zij dat het een manspersoon was. Toen zij van schrik een gil gaf, klauterde de vreemdeling hals over kop tegen een muur op en kwam hij in een naastbijgelegen tuin terecht, waarvan do be woners - zooals trouwens in dit jaargetijde meer het geval is - uit de stad waren. De politie werd niet deze historie onmiddellijk in kennis gesteld, en na een kort tijdsverloop waren in den omtrek van het huis eenige politie-agenten aanwezig, terwijl er oen drbtal van heD, voorzien van eene lantaarn, jn het huis zelf gingen om dit to doorzoeken. De visitatie heeft echter tot niets geleid. Van den vreemden bezoeker vond men geen spoor, noch hier noch in de aangrenzende perceelen. De werkzaamheden te Roelof-Arends veen, wat de inmakerij van agurken betreft, alsmede de verzending van dit en andere daar geteeld wor dende tuinproducten zijn er in vollen gang. Wan neer de prijzen door overvoering der markt niet gedrukt worden, koestert men de niet ongegronde verwachting, dat do tuinders, zoowel daar als el ders in de venen gevestigd, geen onvoordeelig jaar zullen hebben. Hedenmorgen is op de overdekte markt in de Wagenstraat te 's-Hage eene juffrouw van hare portemonnaie, ongeveer ƒ6 inhoudende, beroofd. Een schitterend avondfeest werd gisteren in de Diergaarde te Rotterdam gehouden. De muziektempel, de rustieke brug over en de boorden van den vijver waren prachtig verlicht, terwijl eene gekleurde verlichting der bloemperken weder uitmuntend voldeed. De muziek der Guides uit Brussel, die haren ouden roem handhaafde, voerde een fraai programma uit. Het corps werd door de muziek der scherpschutters, opgesteld op het balkon van het sociëteitsgebouw, met de BrabaD^onne begroet, terwijl in de pauze aan den kapelmeester Staps der Guides groote hulde werd gebracht. Tusschen elk muzieknummer werd door den vuurwerkmaker Gall het publiek opgetogen door zijne proeven van vuurwerkkunst. Zeer fraai was de „hulde aan de leden", maar bovenal dient ge roemd de nabootsing van den Vesuvius, waarvoor de Rotstoren werd gebruikt. Dit was werkelijk grootsch. Daarbij gevoegd een heerlijke zomeravond- en het laat zich denken dat duizenden, ook uit de naburige steden, dit goed geslaagde feest bijwoonden. Twee dagen waren de cricket-spe lers van do clubs „Tonbridge Rovers" uit Engeland en „Rood en Wit" van Haarlem te zamen gekomen op het terrein aan de Kleverlaan bij de Spaarnostad tot het houden van een kampstrijd. Het getal belangstellenden in dit spel, dat onder de beste lichaamsbewegingen mag worden gesteld, was den tweeden dag beter dan den eersten. Het stedelijk muziekcorps, op het terrein aanwezig, deed zich van tijd tot tijd hooren. Het terrein was met de Engelscho ©a B^Wanduche vlaggen versierd. De warmte van 99 graden Fahrenheit werd door een zacht windje eenigszins getemperd, waardoor het op het vlakke veld zeer goed uit te houden was. De uitslag was dat de Engelsche spelers 174 punten en de Haarlemsche Club 66 punten behaalde. De Engelschen toonden zich meesters in het spel en vonden bij de kenners groote bewondering. Gistermiddag kwam in de OudeLooier- straat te Amsterdam een man een sigarenwinkel binnen. Toen de winkelierster naar voren kwam, liep de man weer weg. Eerst geen kwaad vermoeden hebbende, ging de vrouw weer naar achteren, doch toen zij even later tabak wilde wegen, miste zij haar kistje met een geheel stel gewichten. Een man, wien 'torn een goed onderkomen te doen scheen te zijn, heeft er hedennacht goedsmoeds de groote winkelruiten van den heer Ros, Leidsche- straat, hoek Lange Leidschedwarsstraat, ingeslagen. Hij. deed geen moeite om te ontkomen. Aan het station Baarn geraakte de arbeider v. d. W. zoodanig tusschen het wiel van een grooten meubelwagen en den paal van het sta- tionsbek beklemd dat hij zijn schouderbeen brak en zijn heup zwaar gekneusd werd. Geneeskundige hulp werd dadelijk verleend. Te Houtrijk en Polanen zullen op 19 Augustus bij gelegenheid der keuring van de op de Internationale Landbouwtentoonstelling te Amsterdam in te zenden producten, eene harddraverij en volksspelen gehouden worden. Door eene nog onbekende oorza ak zijn gisteren te Limmel, bij Maastricht, vier wonin gen met gedeeltelijken inboedel eene prooi der vlammen geworden. Alles was tegen brandschade verzekerd. Een inwoner van Doorn ontving onder het postmerk Zeist een brief waarin f 25 werden geëischt. Indien aan den eisch niet werd voldaan, zoo meldde de schrijver, zou zijn huis worden in brand gestoken. Het mocht den brigadier-majoor tit. der rijksveldwacht S. Koudijs, gelukken den schrijver J. v. d. K., zonder middelen van bestaan rondzwervende, te arresteeren en gevankelijk naar Utrecht over te brengen. De stoomzagerij van den heer A. S. Yer- woerd te Kuilenburg is geheel uitgebrand. Dank zij de windstilte en de spoedige hulp der brand weer, werden de uaastbijliggende gevulde houtschuur co knechtswoning behouden. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Door de rijksveldwacht is de dienst- bode M. M. van mevr. R. te Zevenaar Daar Arnhem gebracht, omdat z>j hare meesteres heeft mishandeld. Weder is door den Raad der gemeente Zevenhuizen bepaald dat de kermis dit jaar een dag korter zal wezen dan het vorig jaar. Wanneer de Raad dus op dezen weg voortgaat, zal de Zeven- huizen8che kermis weldra verdwenen zijn. In de militaire badplaats te Gro ningen had gistermorgen een allertreurigst onge val plaats. Een jong arts deed, zooals hij iederen dag gewoon was, een sprong in het water, maar kwam nu op zijn hoofd terecht, met het ongeluk kige gevolg, dat twee wervels zijn gebroken. Yolgens latere berichten zijn van de bemanning der stoomboot „Amsterdam" slechts de drie gisteren genoemde personen omgekomen. Men schrijft de stranding toe aan de slechte wer king van het kompas, den zwaren mist en sterkon stroom. Indien het fraaie weder aanhoudt, hoopt men een groot gedeelte der lading te redden. Het stoomschip heeft 11 voet water in het rnim. Te Weenen is gisterochtend het doodvonnis, zonder bijzondere incidenten of stoor nis, aan den anarchist Stellmacher voltrokken. Hij stierf kalm, zonder een enkel woord te spreken. Te Praag zat Barkowski, eenzacger van de opera, met zijne vrouw in een restaurant. Mevrouw Barkowski stond eensklaps op, snelde naar een aangrenzend vertrek en stak zich met een tafelmes dood. Eene hoeve te Brunaux, in hetFran- sche departement Pas-de-Calais, is geheel afgebrand en daarbij zijn 300 schapen en 21 koeien in de vlammen omgekomen. Sarah Anne Rippin, de vrouw van een werkman, verdronk hare twee kinderen, respec tievelijk drie jaren en 13 maanden oud, in een vijver bij Grantham. Zij had daarna getracht zich zelve van het leven te berooven, maar was daarin niet geslaagd. Sarah leefde slecht met baar man, die haar sloeg en op den dag van den moord met den dood had bedreigd, als hij van zijn werk terugkeerde. De oDgelakkigo bekende de daad te hebben mis dreven uit vrees voor haar mao. Men vond de kinderen gestikt in de modder. Sarah zal voor de assises van Lincoln terechtstaan. Onuitwischbaar. - En hoe is je je buurman bevallen, Marie, gisteren aan het diner? O, uitstekend mevrouw! Hij heeft een onuit- wischbaren indruk bij mij achtergelaten! Zoo, ik wist niet dat je zóó ontvlambaar waart Och neenDat nietMaar hij heeft een heel glas bourgogne over mijn nieuw gris-p9rle japon netje lalen vallen! PARIJS, 8 Augustus. Te Marseille zijn heden 13 en te Toulon 3 personen aan cholera overleden BRUSSEL, 8 Augustas. Door de Regeering zullen maatregelen worden genomen tegenover do nieuwe Fransche suikerwet van 29 Juli 11., daar de rechten uit die wet voortvloeiende, de Belgische suikerindustrie groot nadeel zullen berokkenen. LONDEN, 9 Augustus. De „Times" ontvangt uit Foo-Cbow een telegram van 8 Augustus, mei dende dat president Arthur heeft aangenomen als bemiddelaar tusschen Frankrijk en China optetredeD Hij heeft aan den vertegenwoordiger der Vereenigde Staten te Peking geseind dat Frankrijk binnen zeven dagen eene oplossing verlangt. BRUSSEL, 9 Augustus. De manifestatiën zullen zeer waarschijnlijk morgen plaats hebben. Om con flicton te voorkomen heeft de burgemeester me de chefs der liberale partij en die der indepen denten twee verschillende programma's gemaakt voor den tocht door de straten, waardoor botsinge worden vermeden. SHANGHAI, 9 Augustus. Berichten, alhier ont vangeD, meldeu dat een Fransch eskader van vij schepen onder commando van admiraal Lespès, d stad Keolung heeft gebombardeerd en genomen. De Chineescho regeering kan den tijd der bezettin bekorten door aan de eischen der Franschen voldoen, die het bedrag der schadeloosstellic bebben verminderd tot 80,000,000, te betalen i 10 termijnen.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2