buren toeschoten om haar te helpen. Zij dompelden het kind in eene sloot en wikkelden het in doeken met lijnolie, maar de brandwonden, die het gekregen heeft, zijn zeer ernstig. Het kind, schreeuwende van pijn, riep herhaaldelijk: „als vader en moeder thuis komen, dan krijg ik nog slaag ook." De ont stane brand werd met natte doeken gebluscht. Van de te Nijmegen gehouden we d- rennen, die door prachtig weer begunstigd werden en waarbp een niet zeer groot, maar uitgelezen publiek tegenwoordig was, is de uitslag als volgt: I. Nationale harddraverij. - Mededingers: Apollo" van A. H. Jurgens, „Innocent" van J. Roele, „Nelly" van A. Van Aardenne, „Rosa" van J. Bonter, „Willem Iir' van P. Brommer, „Fortuna" van D. Vermaat en „Nobel" van J. W. Wafelbakker. De prijs van ƒ500 werd gewonnen door „Apollo", de premie van 150 door „Willem ni"; de derde aangekomene was „Nelly." II. Betuwe-prijs. - Twee mededingers: „Chrono meter" van luit. Motelerkamp te Leiden en „Casso lette" van luit. Van Diepenbrugge te Zutfen. De laatste won den prijs van f 300 en de 1ste premie. m. Ren met hindernissen. - Twee mededingers: „Bonne Aventure" van baron Osy te Antwerpen en „Ingeborg" van Ten Bergh te Nordkirchen. Do prijs van 600 werd door „Bonne Aventure" gewonnen. IV. Aanmoedigings-harddraverij. De prijs van 550 werd behaald door „Maarten van Rossum", van J. H. Everts. De premie door „De Vlugge", van J. De Boer. Nummer drie was „Roza", van J. Bouter. V. Nijmegen, wedren op de vlakke baan, prijs f 400, premie 100. Prijs „Pessimist" van graaf Esterhazy; premie „Lady Margery" van Osy, te Antwerpen; derde aangekomen „Enchanter" van luit. Metolerkamp, te Leiden. VI. Gelderland-prijs, wedren met hindernissen, prijs 600, premie helft inleggelden, voor gentle- menriders. Prijs „Highness" van Osy te Antwerpen. VIL Jachtrijden voor officieren, eereprijs van ƒ200 en premie van f 50. Prijs „Bertha", van baron v. Capellen te Zutfen, premie „Bucephale" van luit. A. J. W. Van Doorninck te 's-Hage. Derde aangekomene was „Idole" van Punt te Arnhom. Dezer dagen werden ten nadeele van een winkelier te Utreoht vier juweelen ringen ont vreemd. Van den diefstal werd verdacht een zekere boerendochter v. D. Gistermorgen is het de politie gelukt, haar in handen te krijgen ten huize van kennissen, waar zij zich ophield. De ringen, door haar verkocht in andere winkels, zijn alle gevonden. Het is nu ook gebleken dat zij nog een winkelier voor een belangrijk bedrag heeft opgelicht. Toen men haar vond, was zij in fluweel en satijn gekleed. Te Opheusden is het huis van M., terwijl de bewoners afwezig waren, met den in boedel verbrand. Niets is gered. De oorzaak is onbe kend. Alles was tegen brandschade verzekerd. Gistermiddag geraakte - waarschijn lijk door het vuur eener locomotief - de heide bij Wolfheeze in brand. Hoewel een frissche oosten wind dikke rookwolken voortdreef, schijnt het ter rein weinig gevaar op te leveren, daar geen bosch- gronden in de nabijheid gevonden worden. Binnen korten tijd heeft zich te Breda thans het derde geval van zonnesteek met doode- lijken afloop voorgedaan. Ditmaal was het een 20- jarig jongeling. De sleepboot „Magnet" is gïsterenmet het tjalkschip „De Onderneming" van Harlingen vertrokken tot het leggen van den telegraafkabel Terschelling Ameland-Oostmahorn. Naar men verneemt, hooft in het huis van arrest te Winschoten de gemeente-secretaris, tevens brievengaarder van Beerta, J. Ten C., die vóór eenige dagen wegens verduistering van dienst brieven in arrest was gesteld, zich door verworging van 't leven beroofd. Mon zegt dat meer bezwarende feiten dan die, waarvan tot nu toe alleen sprake was, omtrent hem zijn aan het licht gebracht. Op 'sRijkswerf te Willemsoord had gisteren een treurig ongeluk plaats. Terwijl men namelijk bezig was een kolossaal stuk hout te verplaatsen, werd dit op een onbewaakt oogenblik losgelaten, waardoor het viel en met de geheele zwaarte terecht kwam op den werkman Van H., die na korten tijd aan de gevolgen bezweek. Toen hedenmorgen de sneltrein van Duitschland in volle vaart het station Zutfen bin- nenstoomde, raakte do Westinghouso-rem onklaar. Door tegenwoordigheid van geest van machinisten stoker word van den gowonon rom gebruik gemaakt en ontkwam men aan oen groot gevaar. Op een voet afstand stonden twee treinen tegenover elkaar. In den afgeloopen nacht is de boer derij van den heer J. Beers op den Sloterweg (ge meente Sloten) met twee hooischelven geheel af gebrand. Bij Meppel is de spoorwegarbeider Witte door een zandtrein overreden. Zijn rechter voet werd zoo verwond, dat deze moest worden afgezet, hetgeen met goed gevolg heeft plaats gehad. Een hevige brand is er uitgebroken op de hofstede, bewoond door W. Van Os te Lange- Ruigeweide. Woning, zomerhuis, schuren en twee hooibargen zijn verbrand. De sloepboot „Tijl Uilenspiegel", van de heeren Volker en Bos, aannemers, is gistor- naraïddag op den Strekdam van den Nieuwen Waterweg gevaren en daarna gezonken. Het volk is gered. Uit Nieuw-York wordt nader gemeld dat het stoomschip „Amsterdam" waarschijnlijk geheel weg zal zijn. Het schip bevond zich 35 mijlen buiten zijn koers. Gedurende de reis was bet bijzon der mistigslechts gedurende twee dagen had men helder weder. Ofschoon het schip in den nacht van Woensdag strandde, werden de passagiers niet vóór den nacht van Donderdag aan land gezet. De equi page werkte gedurende den geheelen Donderdag, en wierp de lading over boord in de hoop het schip vlot te krijgen. Volgens bij de Nederlandsch-AmerikaanscheStoom vaart-Maatschappij ingekomen nader telegrafisch be richt, zijn bij de stranding omgekomen de tusschen- dekspassagiers Heinrich Schnellenberg (vermoedelijk Heinrich Schellenberger uit Aschbach in Zwitser land) en Wilhelm Dicks uit Crefeld, en de kolen- tremmer Brammei (vermoedelijk Franciscus Van Bommel). Een vreeselijk drama is te St.-Dénis in de werkplaats van een lijmfabrikant aldaar af gespeeld. Sedert eenigen tijd hadden tusschen twee werklieden aanhoudende twisten plaats gehad, welke allengs tot zulk een haat aangroeiden, dat een hunner zwoer zich te wreken, en toen hij dan ook zijn vijand argloos bij een grooten ketel met kokéndo lijm zag staan, stootte hij hem er in. In een oogen blik was de ongelukkige als het ware gekookt, zoodat, toen men hem er uithaalde, het vleesoh hem van hot lichnara viel. Do dader, die terstond door zijne makkers aan de justitie is overgeleverd, verklaart niet het minste berouw van zijne gruwel daad te hebben. Drie lotelingen wandelden 'savonds te Parijs bij het Hotel de Ville, de Marseillaise zingende. Zij liepen bij ongeluk tegen een agent van politie aan, den Corsikaan Benelotti. Deze ge lastte hun met zingen op te houden en dreigde met arrestatie, toen zij dat weigerden. Er vormde zich een oploop om hen. Benelotti werd woedend, trok zijn zwaard en toen men hiertegen protesteerde, nam hij eene geladen revolver uit zijn zak en richtte haar op de naastbij staande personen. Het volk wilde nu den heethoofdigen agent te lijf gaan; ge lukkig werd hij door eenigen zijner collega's ontzet. In den oploop werd een gendarme gewond. Het bleek later dat Benelotti dronken was. Een twintigjarig m e i s j e t e Limer lé nabij Marche (België) had een huwelijksaanzoek ontvangen van een welgestelden boerenzoon uit den omtrek, doch ondanks de herhaalde pogingen van den jongeling bleef het meisje in hare weigering volharden. Verleden Donderdag ontving het meisje oen blikken doos, waarop zich een brief bevond, die aan haar was gericht. Zij durfde de doos niet openbreken en wachtte tot de huisdokter kwam. Toen het meisje in tegenwoordigheid van dezen laatste op het slot drukte, volgde eene ontploffing. Het meisje slaakte een hartverscheurenden kreet, zij had de volle lading kruit in het aangezicht gekregen. Ook de rechterwang van den geneesheor was ge heel verbrand. Naar de omstandighoden te oordeelen is de toestand van het meisje niet onrustwekkend; men hoopt althans dat zij het gezicht zal behouden. De jongeling, die de doos gezonden had, is in hech tenis genomen. In de gevangenis te Milbank viel eene vrouwelijke gevangene, die in haar cel alleen was met de opzichtster, deze onverhoeds aan en worgde haar. Er heerBchteen koortsepideraie te Newross (Ierland). AI de zieken hadden gegeten van haringen, gevangen aan de kust van Arklow, die eenige dagen in do zon hadden gelegen en toen voor I penny het dozijn waren verkocht. Naar men rekent, is in de Vereenigde Staten gedurende de maand Juli 11. voor 9 millioen dollars brandschade geleden, d. i. meer dan in eenig vroeger jaar gedurende dezelfde maand. Moeder: „Hier, lieve man, is de reke ning van de naaister, ik heb onze dochter een nieuw kleed laten maken, hetgeen haar prachtig zit; ze zal bepaald een man daarmede opdoen." Vader: „Zoo, zoo, en hoeveel kost dat jacht kostuum?" BXJI'X,E5ISriJA.3VI>. BVankrlflL In de gisteren te Versailles door het Congres gehouden zitting werd een voorstel verworpen van den heer Marion, om het Congres tot 25 October te verdagen. De heer Guillot vroeg de afschaffing van het artikel van het reglement, dat op de „question préa- lable" betrekking heeft. Dit voorstel werd naar de commissie verzonden. Daarop begon de algemeene discussie over het ontwerp der grondwetsherziening. De hoer Andrieux betoogde de almacht van het Congres, en zeide dat daarentegen de Uitvoerende Macht niet het recht heeft, om herzieningsontwer- pen bij het Congres in te dienen. Do discussie was betrekkelijk kalm. Zij zal heden worden voortgezet. De graaf van Parijs heeft aan zijne Ameri- kaanscbe uitgevers geschreven, dat het bericht, als zou hij zijn werk over de geschiedenis van den burgeroorlog in Amerika hebben gestaakt, ODjuist is. Hij werkt daaraan zooveel hij kan. Duitschland. De Duitsche kolonisatie-vereeniging, welke op 't oogenblik een belangrijken aankoop van land, waarschijnlijk in Zuid-Afrika, voorbereidt, heeft alle overige handels- en koloniale vereenigingen in Duitschland uitgenoodigd tot het oprichten van óón algemeene vereeniging tot gemeenschappelijke bevor dering der Duitsche kolonisatie. Daarom stelt de Vereeniging voor om eene conferentie te Berlijn te houden, waaraan afgevaardigden van elke vereeni ging kunnen deelnemen. Op 't oogenblik bestaan een tiental afzonderlijke vereenigingen. De voornaamste is het „Deutscher Kolonialverein", dat te Frankfort is gevestigd en ongeveer 6000 betalende leden in geheel Duitsch land bezit. Algemeen is men nu gunstiger gestemd voor een gemeenschappelijk optreden van alle Duit sche vereenigingen dan voorheen, ten gevolge van de naijverige staatkunde der Engelsche regeering ten opzichte van Duitschlands koloniale plannen. Met de ontmanteling van de vestingwerken van Sanderburg naar Düppel is een begin gemaakt. Reeds eenige weken geleden is men aan de zijde van Alsen met de slechting der schansen begon nen. Op den 12den Augustus zal eene aanbeste ding ter slechting van eenige aan de andere zijde gelegen versterkingen plaats hebben, zoodat weldra deze eens zoo geduchte ve9tinglinie zal opgehou den hebben te bestaan. Alvorens uit Salzburg naar Ischl te ver trekken, bracht de keizer van Duitschland Woens dag een afscheidsbezoek aan prinses Hendrik der Nederlanden. De „Weser-Zeitung" klaagt wederom, gelijk reods met een enkel woord gemeld werd, over den overlast, dien de Duitsche visschers van de Engel- sohe in de Noordzee ondervinden. Zij verhaalt dat een aan eene Bremer firma toebehoorende kotter, die de Duitsche visschers geregeld van levensmiddelen enz. voorziet, nabij Doggersbank door de bemanning van vier Engelsche visscherabooten is aangevallen en geplunderd. De Engelsche visschers, met dolken en messen gewapend, zijn aan boord van het Duitsche schip gekomen eu hebben gedreigd, de bemanning, die ongewapend en weerloos was, te vermoorden, indien zij eenigen tegenstand bood. De gezagvoerder van het Duitsche schip heeft aangifte van deze zaak bij do Duitsche autoriteiten te Wilhelmshaven gedaan. De nummers der Engelsche visscherabooten zijn bekend. Dr. Schwenniger, lijfarts van prins Von Bismarck, is tot buitengewoon professor aan de universiteit te Berlijn benoemd. Deze benoeming is geschied zonder dat bij de geneeskundige faculteit advies is ge vraagd; hetgeen slechts zeer zelden plaats vindt. België. Do zitting der Kamer was gisteren zeer bewogen. De heer Jacobs, minister van binnenlandsche zaken, verklaarde zonder geïnterpelleerd te zijn, dat hot ministerie tegenover do bewoging der laatste dagen

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2