i\°. 7504. Dinsdag 5 Augustas. A0. 1884. LEIDSC1 PRIJS DEZER COURANT: f#or Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, mot uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—8 regels 1.05. Iedere regel meer 0.174. Groctere letters naar plaatsruimte. Voor hel incasse ren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Officieel e Kennisgevingen. Yergailerins Tan den Gemeenteraad van Letden op Donderdag 7 Aug. 1884, des namiddags te twee uren. Punten Ier behandeling 1°. Benoeming van twee tijdelijke leden der Commissie van Financiën. (115) 2°. Idem van een tijdelijken Voorzitter der Commissie van Financiën. 3°. Voordracht betrekkelijk de tijdelijke benoeming van een derden leeraar in de Wiskunde aan de Hoogere Burgerschool. (112) 4°. Verzoek van A. L. De Leeuw om ontslag als derde onderwijzer aan de school 2de klasse voor jongens en meisjes. (113) 5°. Idem als voren van dr. P. J. Blok, als leeraar aan het Gymnasium. (111) 6°. Vaststelling van het Kohier der Plaatselijke Directe Belasting, dienst 1884. 7°. Verzoek van P. Van der Meer Jr. om een stoep te leggen aan den Stationsweg. (116) 8°. Idem als voren van S. Van Leeuwen. (116) 9°. Idem van J. Van Leeuwen Azn.aandeHoogewoerd. (Ü6) 10°. Rekening van Vrouwen Kraammoeders over 1883 (110) 11°. Idem van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken. (106) 12°. Idem van het Stedelijk Werkhuis. (109) 13°. Idem van het Evangelisch-Luthersch Wees- en Oude- liedenhuis. (114) Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de firma OUDSHOORN Co., houdende verzoek om vergunning om hare stoommachine in de broodfabriek aan de Hoogewoerd No. 4 te bezigen tot het in beweging brengen van een dynamo geplaatst in de machinekamer van genoemde fabriek; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad N°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmede dat op Maandag den 18den Aug. aanst, 's voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 4 Aug. 18S4. E. KIST, Secretaris. LQEDEN, 4 Augustas. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hecto liters, waren de hoogste prijzen f 38, ƒ18.50 f 3.70 en f 1.90; de laagste f 38, f 18, f 3.60 en ƒ1.90. Voor de benoeming van secundi voor de twee vroeger benoemde leden der Synodale Commissie zijn de volgende drietallen opgemaaktpredikanten de heeren Yan Duijl, Chavannes en AdrianiHoen; ouderlingen de heeren mr. Dibbets, mr. Moolenburgh en A. A. Land. Ds. A. Voorhoeven, predikant te Dedems- vaart, heefc het beroep naar Katwijk aan Zee aan genomen. Het beroep naar de Ned.-Herv. gemeente te Noordwijkerhont is aangenomen door den heer N. Jolles, candidaat te Ginneken. Te Gouderak is, in plaats van wijlen den heer J. J. De Jong, gekozen tot gemeente-ontvanger de heer P. Van Wingerden; tot polder-penning meester de heer W. Radder, en tot polder-secre taris M. Bron. Naar het „H. Dbl." verneemt, heeft de Koning op den jaardag der Koningin de wet op het Regent schap bekrachtigd. Naar de „N. R. Crt." verneemt, heeft de Koning het paleis op den hoek van het Heulstraatje te '8-Hage, vroeger bewoond door koning Willem H en laatstelijk door 'sKonings oudsten zoon, be stemd voor de Koningin, voor het geval dat zij weduwe mocht worden. Omtrent het zangersfeest te Rotterdam meldt men dat Zaterdag-avond aan den optocht, to halfzes van de Beurs vertrokken, slechts tien Vereenigingen deel namen. De stoet werd begeleid door muziek der weerbaarheid en omstuwt door duizenden in de opgewektste stemming. Het Feestgebouw was goed bezet. Het glanspunt van dien avond was Heyblom's „Boleg van Alkmaar," waarvan vooral de vier eerste deelen stormachtig werden toegejuicht. De tener Ernest Yan Dijck, die I m6t zijDe heerlijke, frisscho, krachtige stem won deren deed, had hier vooral een schitterend succes. Hjj was do helu van den avond. Ook Blauwaert voldeed in deze kernachtige en melodieuze compo sitie, zoo vol inspiratie. Aan Heyblom werd menige warme ovatie gebracht. Onder groot applaus on fanfares werd hem een krans aangeboden door den heer Jan Smit V, als eene hulde voor de vele zorgen door hem aan de voorbereiding van dit feest besteed. De geestdrift steeg ten stop, toon aan Peter Benoit, die in de zaal aanwezig was, werd verzocht het Volkslied te dirigeeren, dat door do tallooze hoorders staande werd aangehoord. Het sterk bezette orkest hield zich over 't geheel uitmuntend en droeg veel bij tot het welslagen van dezen feestavond, die onder heerlijk weder met eene geanimeerde vauxhall werd besloten. Omtrent het concert van gisteravond meldt het „D. y. N.": Eene talrijke schare was opgekomen ter bijwoning ook van het tweede feestconcort, 't welk eerst even voor 12 uren eindigde. Een driotal zangver- eenigingen deden zich hooren, waarvan, als het een concours gegolden had, „Orpheus" van Schiedam den eersten prijs zou behaald hebben. Doch ook de „Rotterdamsche Liedertafel" onder De Vliegh zong zeer fraai, met veel kleur en zuivere intonatie. Yooral het „Stiindchen," waarin Sebastiaan Smits met zeer schoon geluid en uit drukking de bariton-solo zong, had een enorm succes en moest ten tweeden male gezongen wor den. Minder gelukkig was „Amstels Mannenkoor" met een tweetal zeer moeilijke compositiën. Dit was vooral te wijten aan het menigmaal matte geluid der tenoren. Do tenor Ernst Van Dijck en Blauwaert, de bariton, wedijverden om den palm en oogstten beiden stormachtige toejuiching met hnnne liederen. Aan genaam was de kennismaking met „Koppestok" van H. F. R. Brandts Bays, eene fraai geïnstrumen teerde en degelijk gedachte en bewerkto ouverture. Ook de „Concert-Ouverture" van Heinze bevat veel schoons, hoewel ze van gerektheid niot vrij te pleiten is. Ziedaar in korte trekken de aangeboden muzikale vruchten van dezen avond, die besloten werd met het volkslied, door de gezamenlijke zangvereni gingen gezongen en begeleid door het orkest van Stumpff, dat zich uitmuntend hield. De vauxhall was toen in vollen gang en werd gevolgd door een bal, dat zeer geanimeerd beloofde te worden. Hedenavond het laatste concert (gemengd koor), als wanneer onder meer „De Schelde", van Peter Benoit, ten gehoore zal worden gebracht. De luits. ter zee der lste en 2de kl. J. Luytjes en W. C. J. Smit, dienende aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip „Tromp," worden met 10 dezer op non-activiteit gesteld. Het stoomschip „Prins van Oranje," van Batavia naar Amsterdam, passeerde Zaterdag Kaap St.-Yincent; de „Prinses Wilhelmina," van Bata via naar Amsterdam, arriveerde dien dag te Snez en zette terstond de reis voortde „Sumatra", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Port-Said en vertrok gisteren van daar; de „Nederland en Oranje" arriveerde gisteren te Port-Said en vertrok heden van daar naar Batavia. Qemengd Nieuw. Van den stoomtram van Katwijk naar Leiden, welke om halftien Poelbrug passeerde, derailleerden van morgen de twee achterste wa gens. Binnen betrekkelijk korten tijd was de baan weder yrij, De reeds vroeger aangekondigde ringrijderij te Stompwijk zal niet den 7den, maar den Oden Augustus plaats hebben. Op uitnoodiging van de zeil- en roei- vereeniging „Hollandia" te Oudshoorn—Woubruggo werd Zaterdag een wedstrijd gehouden voor zeil en roeivaartuigen, op het Braassemer-Meer en de Wijde Aa. De wedstrijd was te zes uren afgeloopen. Hoe wel het weder prachtig was, hadden de zeilers gaarne wat meer wind gehad. Daardoor heeft de wedstrijd ook langer gednurd dan verwacht werd. De uitslag van den wedstrijd der zeilvaartuigen is als volgt: No. 1. Scherpe vaartuigen, als: centre boards, enz. Lang op de waterlijn boven 6.50 tot en met 8 meters. Ingeschreven 5 deelnemers. Prijs: Een kristallen conpe met porto bouqoet op zilveren voet, behaald door de „Nautilus" vau G. Schutte Jr. te Amsterdam. Premie: Een paar enivre poli kannen, door „Hen rietta Georgine" van J. A. Van Straten to Amsterdam. No. H. Scherpe vaartuigen, als: centre boards, enz. Lang op de waterlijn tot en met 6.50 meters. Twee deelnemers. Prijs: Een coupe cuivrde et Argentée op mar meren voet, behaald door „Blondine" van E. Van der Giessen te Krimpen a/d. IJse!. PremieEen kabinet-album op nikkel standaard, niet toegekend, omdat er slechts 2 mededingers waren. No. HL PIeiziervaartnigen,als: jachten, boeiers, enz. met vaste roef. Lang op de waterlijn boven 6 tot en mot 9 meters. Vijf deelnemers. Prijs: Een thermometer op zaagvischtand, behaald door „Hendrika" van W. C. Havie te Amsterdam. PremieEen aneroide barometer van bois rustique, door „Martha Maria" van A. Hoogendijk Jz. te Vlaardingen. No. IHbis. Idem, als jachten, boeiers met over dekte roef. Drie deelnemers. Prijs: Een kunstvoorwerp, behaald door „Bru nette'van H. MoleDpage te Amsterdam. Premie: Een kunstvoorwerp, door „Antonia Ja- coba" van H. C. Lovering te Amsterdam. No. IV. Platbodem ploiziervaartuigen, alsjachten, boeiers, tjotters enz. Lang op do water lijn boven 6 tot en met 7 meters. Twee deelnemers. Prijs: Een gebronsd koperen rookgarnitnur op plateau, behaald door „Piet Hein" van G. W. Lans te Kapelle a/d. IJsel. Premieeen kunstvoorwerp, niet toegekend, wegens te weinig mededinging. No. V. Platbodem pleiziervaartuigen, als: jachten, boeiers, tjotters enz. Lang op de waterlijn boven 5.25 tot en met 6 meters. Vier deelnemers. Prijs: Een verzilverde bouilloir, behaald door „Annie" van C. A. Volk te Amsterdam. Premie: Een verzilverde inktkoker met beeldje, door „Betsy" van Van Voorst en Avis. te Zaandam. No. VI. Platbodem pleiziervaartuigen, als: jachten, boeiers, tjotters enz. Lang op de waterlijn boven 4.50 tot en met 5.25 meters. Zes deelnemers. PrijsEen Kabinet-album met geschilderde bladen op enivre poli standaarde, behaald door „Argo" van Gebrs. Schouten te Alfen. Premie: Een kristal rookgarnituur met zilveren voet, door „Geertruide" van dezelfden. No. VH. Platbodem ploiziervaartuigen, als: jachten, boeiers, tjotters enz. Lang op de waterlijn tot en met 4.50 meters. Negen deelnemers. Prijs: Een zilververgnlde bokaal, behaald door „Valk" van J. Wolfrat te Amsterdam. Premie: Een zilverbronzen inktkoker, door „Zwa luw" van E. A. Poters en C. P. M. Heslenfeld te Amsterdam,

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1