DAGBLAD. K°. 74^8. Donderdag 17 Juli. A0. 1884. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: ^•or Leiden per 8 maanden1.10. Trance per post1.4>0 Afzonderlijke Nomsiers0.05. Deze Coarmt wordt dagelijks, mat uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIE*: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseo- rcn builen de stad wordt ƒ0.10 berekond. Dfficiêelo Kezmisiye-viiigreiL» Burg-meester en Wethouders van Leiden; Brengen ter algemeene kennis dat, ingevolge aanschrij ving va den Heer Commissaris des Koningsin deze pro vincie, op den 17den Juli e. k den voor de begrafenis van hel stoffelijk overschot van Z. K. H. Prins Alexander der Nederlanden, Prins van Oranje, bepaalden dag, geen tooneelvoorstellingen of openbare vermakelijkheden mogen worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 16 Juli 1884. HARTEVELT, Weth. lo. Secretaris. Burp meester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 5 der wet van den 28sten Juni 1881 (Staats blad No. 97); Brengen ter algemeene kennis dat door JAN VAN MAURI te Utrecht een verzoekschrift is ingediend om vergunning tot uitoefening van den kleinhandel in sterken drank n het perceel Pieterskerkgracht No. 18 alhier. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Lei en, DE KANTER, Burgemeester. 16 JuL 1884. HARTEVELT, Weth. lo. Secretaris. JLBIDEltf, 16 «JnlI. Aa< het Rijk zijn, ter plaatsing in het Ethno- grapb; ch Museum te Leiden, ten geschenke aan geboden: a. door jhr. C. A. Yan Sijpesteyo, oud-gouverneur van Suriname, verschillende voorwerpen, afkomstig van l-osch- en plantage-negers, zoomede voorwerpen van do Caraïben en Arrowakken; b. door den heer J. A. Kruyt, consul-generaal der Nedci 'anden te Djeddah, een aantal kleeding&tukkcn en andere voorwerpen. De Staatscourant van heden bevat dienaangaande eeue uitvoerige opgave. In Zomerzorg werd gisteravond het eerste der buitengewone concerten van do kapellen der schutterij en infanterie gegoven. Thans deed zich hooren het corps van den heer Locher. De tuin was niet geheel, maar toch vrijgoed bezet, en de bijval welke met de uitvoering van het programma werd ondervonden, wettigt het vermoeden dat de op komst bij deze volgende gelegenheden om ecnige uren van dubbel genot, van natuur en kunst, te smaken, nog bevredigender zal zijn. Toegang is al zoo billijk mogelijk te verkrijgen: voor een heer met drie dames, dus voor vier personen, slechts vijftig cents. Minder kan het waarlijk wol niet! De Indische mail per stoomschip „Prins Fro- derik" wordt morgen alhier verwacht. Den 28sten October zal alhier eene eenvoudige gedachtenisviering plaats hebben van hot 250-jarig bestaan der Remonstrantsche Broederschap. Prof. Tiele zal 's middags in de Stadszaal eene gedenk rede houden, na afloop waarvan de genoodigden zich aan een feestmaaltijd zullen vereenigen. In de gisteren te Woerden gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering der Spoorwegmaat schappij LeidenWoerden is o. a. het jaarverslag goedgekeurd, waaraan het volgende is ontleend: Constructie. De uitgaven voor constructie hebben in het afgeloopen boekjaar bedragen de som van 697.407,. 1° totaal beloopen zij daarmede tot uit0. April 1884 de som van ƒ3,616,468.9872, zoo dat het kapitaal der Maatschappij ad 3,600,000 met 16,468.987a is overschreden, wolk bedrag door do Nederlandsche Rijnspoorweg-Maatschappij is voorgeschoten. Kosten station Leiden. De Hollandsche IJzeren- Spoorweg-maatschappij heeft hare overdreven vor dering deswege voor de arrondissements-rechtbank te Utrecht aanhangig gemaakt. Bij préparatoir vonnis dier rechtbank in Maart 11. gewezen, is haar de overlegging van nadere bescheiden tot staving harer vorderiog gelast. Exploitat'e. De ontvangsten der exploitatie over het afgeloopen boekjaar hebben bruto bedragen 118,973.50. De kosten van exploitatie beliepen 53,981.67, terwijl voor vergoeding wegens rollend materieel ƒ18,463.50 verschuldigd werd. Aan zuivere winst bleef alzoo over 46,528,33. Dat saldo is dus aan te vullen met 88,511.67 om te komen tot het door de Nederlandsche Rijn spoorweg-Maatschappij gewaarborgde bedrag van 135,040, welke bijdrage door die Maatschappij ingevolge het met haar gesloten exploitatie-contract renteloos moet worden voorgeschoten op rekening van toekomstige winsten. Netto-ontvangsten. Het saldo der exploitatie rekening, aldus tot het minimum van 135,040 aangevuld en wijders vermeerderd met: a. het ten vorigeu jare in kas gehouden saldo van 16,829.58 en b. ontvangen vergoeding voor overschrijving van 21 aandoelen ad 5.25, makende alzoo te zamen 151,874.S3, was daarentegen te verminderen met: a. voor patent van uitdeeling enz. 723.08$, b. interest van kapitaal door do Ned. Rijnspoorweg- Maatschappij voorgeschoten 728.14, te zamen 1451.221, zoodat er een netto-ontvangst overblijft van 150,423.60. Hiervan werd met machtiging der vergadering van heeren commissarissen eene voorloopige halfjaarlijksch9 uitdeeling gedaan van 3.50 por aandeel, makende op 15,000 aandeelen 52,500, zoodat thans nog voor uitdeeling bij de Nederlandsche Rijn spoor weg-Maatschappij beschik baar is 97,923.60$. De balans over het afgeloopen boekjaar werd daarop goedgekeurd en de uitdeeling van 5 per aandeel vastgesteld, makende met de plaats gehad hebbende voorloopige uitdeeling een jaar-dividend van 8 50 per aandeel. De heer J. P. De Bordes werd weder als commissaris en de heer mr. H. Ameshcfï als directeur herkozen. Wijders werd de heer De Bordes - en bij diens afwezigheid de heer A. P. Zaalborg - voor het jaar 1884/85 belast met het toezicht op het onderhoud van den weg c. a. en met het nazien der door de Rijnspoorweg-Maat schappij op te maken exploitatie-rekening. De Rijnlandsche stoomtramweg vervoerde in de maand Juni tusschen Leiden en Katwijk 26,484 personen, met eene opbrengst van ƒ5058.941 het goederenvervoer en diversen bracht 250.45 op, totaal 5309.39$. Yan 1 Januari tot en met uit0. Juni 1884 bedroeg het aantal vervoerde reizi gers 113,172, met eene opbrengst van 19,451.66; het goederenvervoer en diversen bracht 1208.59 op en het aantal vervoerde postpakketten 62.00, totaal 20,722.25, zijnde per dagkilometer 13.14$. Ais bedienaars der begrafenis van wijlen den Prins van Oraüje door de hofcommissie benoemd, zullen fungeeren W. J. Ionemée, H. J. Buckman en P. J. Smits. Waarschijnlijk zullen de beide Kamers der Staten-Generaal tegen het laatst dezer maand of het begin van Augustus worden bijeengeroepen voor de benoeming van een regent. Ter verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Haarlem, in de plaats van wijlen mr. C. J. F. Miran- dolle, waren uitgebracht 1930 geldige stemmen, zoodat de volstrekte meerderheid bedroeg 966. Er moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren J. Duijvis, die 786, en mr. J. Kappeyne Van de Coppello, die 580 stemmen bekwam. Op mr. J. A. N. Travaglino waren 504 stemmen uitgebracht. Het „Hbl." kau met zokerheid melden dat het besluit, waarbij Napels in plaats van Marseille nis station voor do booten der Stoomvaartiiiaat-1 schappij „Nederland" wordt aangewezen, reeds aan I de Regeering ter goedkeuring is toegezonden. Wegens de cholera-epidemie te Marseille zullen I ook de booten van de „Rotterdamsche Lloyd", zoo-1 lang die epidemie duren zal, op de uitreis van Rot-1 terdam naar Java de haven van Marseille niet aan- I doen tot het opnemen van passagiers of het lossen I en laden van goedereü, doch rechtstreeks van South ampton naar Port-Saïd stoomen. Deze maatregel I treedt in werking bij het stoomschip „Samarang", den 19den dezer van Rotterdam vertrekkende. Door het „Barendsz"-comité is het volgende I telegram ontvangen van kapt. Dalen uit Vardö: „Den 15den Juli is de „Barendsz" hier aangeko men. Alles wel." Aan de inschrijvers in de Transvaalsche I spoorwegleening is verzocht, hunne inschrijvingen f gestand te doen tot 15 November van dit jaar, I ten einde het comité in de gelegenheid to stellen om to trachten vóór dien datum het nog ont brekende aan het bedrag van 5 millioen bijeen te I brengen. Het stoomschip „Prins van Oraüje," van Bata via naar Amsterdam, passeerde Maandag AdenI do „Prins Frederik," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde gisteren te Frionl (Marseille)de „C. Fellinger," van Liverpool naar Amsterdam, pas-1 seerde gisternamiddag Doverde „Macassar," van Java naar Amsterdam, vertrok gisteren van Port- Said, na kolen te hebben ingenomen. De minister van binneülandsche zaken brengt I ter kennis van belanghebbenden dat met 1 Sept. a. s. I de betrekking van leeraar in de Nederlandsche I taal- en letterkunde aan de Rijks hoogere burger-1 school met 5-jarigen cursus te Middelburg te ver- vullen is. Jaarwedde 2000. Zij, die voor deze I betrekking in aanmerking wenschen te komen, ge- f lieven zich uiterlijk op 24 Juli a. s. aan te melden bij den hoogleeraar, inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. M. Salverda te 's-Gravenhage. De gewone audiëntie van den minister van I koloniën zal Yrijdag a. s. niet plaats hebben. Z. M. heeft de navolgende pensioenen ver- I leend, als aanA. G. Besier, gewezen directeur I vau het postkantoor te Deventer, van 1854 's jaare E. Yan den Brandeler, gewezen commies der pos terijen l8te kl. te Leiden, van ƒ1018 'sjaars;| W. C. A. Staring, eervol ontslagen hoofddirecteur I der Rijkstelegraaf bij het dep. van waterstaat, van I 2747 'sjaars. Gessengd Nieuw; Door de politie te Rotterdam isl gistermiddag een Duitscher in arrest genomen, die I in het „Café Nieuw-York" aan de Maaskade een bon in den vorm van een muntbiljet trachtte in te I wisselen. Te Sneek heeft eenegerechtelijkel lijkschouwing plaats gehad van eene vrouw, die, naar I de geruchten luiden, ten gevolge van ondergane I mishandelingen van de zijde van haren man over leden zou zijn. Gisteravond ontdekte een schipper! te Kampen, dat er in zijn vaartuig was ingebroken I en dat men een blikken trommel, waarin zich I ruim 800 aan bankpapier en geld bevond, had I ontvreemd. Tusschen Beesterzwaag enGorre- dijk is een conducteur onder den tram geraakt en I was onmiddellijk dood.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1