N°. 7481. Woensdag 9 Juli. A0. 1884. PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIEN Voor Leiden per 3 maanden 1.10. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17^. Franco per post 1.40. van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassec- Afzonderlijke Nommers 0.05. ren buiten de stad wordt f 0.10 berekend. Offlciëele KenniBfireringen. Mostclooxe vaccinatie en rcvacclnatie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat gedurende de maanden Juli, Augustus, September en October gelegenheid bestaat tot kostelooze vaccinatie en revac- cïnatie voor onvermogenden op Woensdag van elke week, des namiddags te één uur in een der lokalen van de Stadswaag, en dat daarmede alzoo een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag 2 Juli a. s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, BE KANTER, Burgemeester. 24 Juni 1881. E. KIST, Secretaris. L8SIDE1II, 8 Juli. Heden zijn aan de universiteit alhier bevorderd de heer T. S. Tromp, geb. te Leeuwarden, tot doctor in de rechtswetenschap, met academisch proefschrift, got.: „Pand en hypotheek in het fail lissement", - en de heer T. W. L. Koch, geb. te Mijdrecht, tot doctor in de geneeskunde, met aca demisch proefschrift, get.: „Vorslag der verlos kundige kliniek en polikliniek aan de Rijks-univer siteit te Leiden, gedurende den cursus 1882 1883." In de maand Juni zijn binnen deze gemeente geboren 138 kinderen, als: 75 zoons en 63 dochters; waaronder begrepen 5 tweelinggeboorten overleden 80 personen (waarvan 8 elders woonachtig), als: 17 mannen, 12 vrouwen, 31 zoons en 20 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 4gehuwd 22 paren. Hot programma voor de plechtige herdenking vau den sterfdag van Prins Willem I, in de kerk te Delft, luidt aldus: lo. „Orgelbespeling" door den heer W. F. C. Nieolaï, directeur der stads-muziek school te 's-Hage; 2o. „Requiem" van Cherubini; 3o. „Gedenkrede", uit te spreken door dr. M. De Tries, hoogleeraar te Leiden; 4o. „Te-Denm" van Handel; 5o. Vervolg der „Gedenkrede"; 6o. „Can tate"; 7o. „Orgelbespeling" door den heer P. Kers bergen, organist der Nieuwe Kerk te Delft. De voornaamste genoodigden worden tnsschen 11 en ll3/4 uren door den gemeenteraad op het 8tadhuis gerecipieerd, waarna men zich gezamenlijk naar de kerk zal begeveD. Het kerkgebouw wordt te 11 uren geopend. Tot de genoodigden behooren o. a. de burge meester van Leiden, de curatoren der drie Rijks universiteiten, de rector-magnificus en secretaris van den Leidschen senaat, de presidenten der studen tencorpsen te Leiden, Groningen, Utrecht en Delft en de professoren van de Leidsche universiteit. Op de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst alhier hebben de volgende bevorderingen plaats gehad: Piano. Van de late tot de 2de klasse: E. De Carpentier Wildervanck, A. A. Ladage, C. Ccert, C. Bos, H. Dingemans, M. Van Maasdijk, E. M. Gerlings en W. Van Tilburg. Van de 1ste tot de 3de klasse: J. L. Boekwijt en C. Va* der Horn. Van de 2de tot de 3de klasse: J. D. De Stoppelaar, H. H. Roelofs Heyrraans, H. E. W. Van Dissel, J. D. HoDger, C. Pigeand, E. M. Koppeschaar, H. C. Mulder, I. B. Crom- melin, A. J. Paulas, L. J. Quant, J. J. A. De Ridder, C. M. Ladage, A. C. Ladage, M. C. Kromsigt, G. L. Kromsigt en C. W. Kist. Voorwaardelijk: E. J. De Ridder. Van de 2de tot de 4de klasse: C. Jesse en M. Zaayer. Van de 3de tot de 4de klasse: W. E. Van den Barg, Th. A. \an Eldik, P. D. Vermaas, H. M. Sillevis, M. Van Rom- burgh, B. A. J. Koopmans Van Boekeren, W. Kapteyn, N. S. H. De Koster, E. AI. A. Juta, A. J. W. Boekwijt, J. W. De Visser, F. B. A. C. Roelants, T. De Joog, A. C. Van Hartrop, G. G. Van der Hoeven. H. G. Van Doesburgh, J. Brendel, J. H. Backer, D. C. Coert, C C. E. A. Jaeger, A. M. M. Caroo, L. Darlang, S. M. Parmentier, A. De Stoppelaar, D. C. H. C. Honger, A. Boeye en C. M. De Haas. Van de 3de tot de 5de klasse: P. C. T. Van der Hoeven. Van de 4de tot de 5de klasse: A. E. Kooyker, A. J. Kooyker, C. Coster, E. J. Coove'e, A. Van der Lip, S. J. F. Oudshoorn, S. M. Rijke, A. A. G. Gooszen, W. De Graaff, D. Van Thiel, M. W. Jaeger, J. E. Qaaot, J. E. Zirkzee, H. J. Coert en A. L. Quant. Van de 4de tot de Cde klasse: P. H. Yan Thiel en C. C. Slotenmaker. Van de 5de tot de 6de klasse: J. J- Luberti, A. C. G. H. Van RijeD, G. Chavannes, G. M. Van der Wal, M. Pleyte, H. L. Kips en A. C. Van Troosten burg De Brnyn. Van de 6de tot de 7de klasse: C. M. E. KolfF, A. M. Zil- I lesen, J. Reimeringer, S P. Kist, J. M. Boekwijt, G. E. J. Visser, J. S. Rijke, W. C. Blanken, O. G. D'Aamerie, J. W. P. Rijke. B. Sissingh, C. G. Kips, B. Kühneman, F. Hakkaart, M. De Graaff en J. M. Felix. Van de 7de tot de 8ste kla99eL. C. Van 't Hooft, F. E. Heynsins, J. L. E. Jaeger, E. G. C. Kooyker, M. P. C. Van Geer, C. M. Parmentier, M. Van Hartrop, D. C. H. C. j Lnlofs eo R. H. Th. Van Leeuwen. Viool. Van de 1ste tot de 2de klasse: O. CaheD, J. Jongmans, A. A. Oadegeest, P. J. J. Roelants, E. Von Bülow, L. Schepper, D. I. I. De Koster, D. A. Heynsius, H. G. AI. De Joogh, J. P. C. Van Dissel en J. H. Ruygrok. Van de 2de tot de 3de klasse: D. A. Kelder, J. C. Kinder- raann, P. J. Convée, W. L. Swaao, W. A. Koenen, G. G. v. d HoeveD, H. E. W. Koopmans Van Boekeren, Th. M. Schlette en W. A. Vermaas. Van de 3de tot de 4de klasse: C. C. De Loos, N. A. L. Land, J A. Van Dijk, J. A. Hagen, Al. W. Jaeger en I. Fonteyn. Van dc 4de tot de 5de klasse: C. J. W. Heintz, D. Schepper, W. Van Geer en P. J. Hasselbach. Van de 5de tot de Gdc klasse W. C. BlankeD, R. H. Th. Van Leeuwen en E Homberg. Van de 7de tot de 8ste klasse: H. G. ReimeriDger. Violoncel. Van de 2de tot de 3Je klasse: Van Bommel. Van de 2de tot de 4de klasse: F. C. Van Geer. Van de 3de tot de 4de klasse: AI. Steffelaar. Van de 4de tot de 5de klasse: J. Kaast. Van de 6de tot de 7de klasse: W. Van Bemmelen. Theorie. Van de l6te tot de 2de klaase: J. L. E. Jaeger en I. Fonteyn. Van de 3de tot de 5de klasse: A. F. De Haas. Van de 4de tot de 5de klasse: Al. Van Hartrop, E. M. J. Krulder, AI. P. C. Van Geer, E. Homberg en J. M. Felix. Van de Elémentairklasse tot de late Koorklasse J. De Graaff, B. Kern, U. Driessen, G. A. E. Oort, J. L. Boekwijt, E. Al. Koppeschaar, E. De Carpentier Wildervanck,'J. C. L. Oadegee6t, A. Overganw, J. Kunst, A. Dubois, Al. H. W. A. VaD Rossom dn Chattel, A. A. Oadegeest, H. J. Van Leeuwen, J. H. Rayg- rok, H. G. AI. De Jongb, E. Von Bülow, A. D. H. Fockema Andrea? en A. De Koster. VaD de 1ste tot de 2de KoorklasseW. AI. A. De Goeje, F. Roelants, E. M. Gerlings, F. J. Groesbeek, C. C. E. A. Jaeger, E. A. W. F. v. d. Borg, AI. W. E. v. d. Borg, L. AI. Stal- lingn, J. J. Stallinga, G. C. Scheemakers, Al. AI. Af. Fcenders, A. Van Overeem, H. G. Van Doesburgh, A. AI. Zaayer, J. Van der Hoeven, G. B. C. Van Ithijn, C. W. Oudegeest, E. AI. A. Juta, M. C. Chandon, J. D. De Stoppelaar, J. C. KindermaDn en Cbr. Doornik. De Koning zal, naar wij vernemen, na afloop ■van de teraardebestelling van den Prins van Oranje en den dag volgende op die plechtigheid, audientiën van rouwbeklag verleenen aan de commissiën uit de beide Kamers der Staten-Generaal en deljooge Staatslichamen. Naar mee wil, zouden, ingevolge beschikking der j Hooge Erfgenamen van den Prins, de door Z. K. H. j nagelaten roerende en onroerende goederen ver- kocht worden, met uitzondering van de juweelen j toebehoord hebbende aan wijlen 's Prinsen moeder eu na haren dood in zijn bezit overgegaan. Vanwege den graaf van Vlaanderen, die, zooals men weet, den koning der Belgen, zijn broeder, bij de begrafenis van den Prins van Oranje officiëel zal vertegenwoordigen, is bericht ontvangen dat Z. K. H. op "Woensdag 16 Juli a. s. in de resi dentie zal aankomen en, evenals den vorigen keer, zijn verblijf zal nemen in het Hotel des Indes. Ook uit het buitenland worden lijkkransen ont vangen tot versiering van de baar van den Kroon prins. Een Belgisch kunstsmid bood een prachtig bewerkten kraus van metalen eikenblaren met knoppen aan, welk huldeblijk thans eene plaats te midden van den rijken voorraad, rondom de lijkkist zichtbaar, gekregen heeft. Volgens gebruik zullen de ministers, de leden der Hofstaten, de vertegenwoordigers van vreemde vorsten bij de begrafenis, aan een galamaaltijd ten Hove wordeu genoodigd, welke zal plaats hebben den 18den Juli en uit 60 couverts zal bestaan. De predikanten der Ned.-Herv. gemeente te Rotterdam hebben besloten voor den tjd van vier weken den rouw aan te nemen, wegens den dood van deu Prins van Oranje. Vrijdag en Zaterdag jl. zijn aan de „Tconeel- school" afgenomen de jaarlijksche eind- en over gangsexamens. Eervol ontslagen, onder toekenning van een diploma, werden de dames J. J. Roos en Ad. Godoy, benevens de heer L. M. Smith. Bevor derd van kl. Ha naar 116 werden de jonge dames Anna Beukers en Betsy Van Gelder, en de jonge heer Aariaan Van dor Horst; van Ic naar Ha, Sophie Dusanlt, Caspar Peek en Barend Van Gor- selen; van I® naar Ic, Josephine Spoor en Anna De Lenr; van Ia naar 16, Jetje Van Gelder en Johan Fiebens. Eén leerling zal den cursus nogmaals in Ic volgen, één in 16 en drie in Ia. Den eersten dag werd examen afgenomen in de vakken van gewoon onderwijs, waaronder lezen, èn in voordracht in de drie vreemde talen; de tweede werd besteed aan voordracht in Nederlandsch en spel op het tooneel. Op het programma stonden, behalve verscheiden gedichten, twee fragmenten uit „Gijsbreght van Aemstel", hot eerste bedrijf van „Lucifer" (beide vaD Vondel), het tweede bedrijf van „Geleerde Vrouwen" (Molière), „Nichtjes Roman" (uit het Fransch vertaald door mr. J. N. Van Hall), scènes uit: „Haar hart is ontwaakt", en het blijspel: „Kom hier!" Tal van autoriteiten en genoodigden vereerden deze examens met hunne tegenwoordigheid. De cursus 1883/84 is thans gesloten. Maandag 1 Septembor wordt het nieuwe schooljaar m9i gen toelatings examen geopend, waarvoor zich reeds verscheiden adspiranten hebben aangemeld. Directeur der school is de heer S. J. Boaberg Wüsod, P. C. Hoofcstraat 113, te Amsterdam. Dr. B. London te Carlsbad is door den Koning- Groothertog benoemd tot ridder 3de kl. der orde van den Gouden Leeuw van Nassau. Het stoomschip „Soenda", van Amsterdam,, arriveerde 6 Juli te Batavia; de „Zeeland van Rotterdam naar Java, arriveerde 5 Juli te Padang; de „C. Fellinger", van Saigon, is gisteren te Liver pool aangekomen; de „Koningin Emma", van Am sterdam naar Batavia, vertrok gisteren van Mar seille; de „Prins Frederik", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde heden te Suez en zette terstond de reis voort. De luitenants ter zee der 1ste kl. G. A. Van der Mieden en M. F. Tijdeman, de adelborst der lste kl. C. W. Broers en de officier van adminis tratie der 2de kl. A. M. Post Uiterweor, uit Oost- Indiëin Nederland teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. Z. M. heeft met ingang van 1 Augustus a. s., aan H. W. Tydeman Thzn., op zijn verzoek, ten gevolge van lichaamsgebreken, eervol ontslag ver leend als commies der posterijen van de 3de kl. - bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht benoemd tot off. van gez. 2de kl., den student voor genoemden dienst (arts) A. M. Van der Willigen; - benoemd in de provincie Zuid- Holland tot dijkgraaf van den polder het Nieuwo- land van Heinenoord, mr. A. Van Weeltot heem raad van don polder het Ambacht van Hoogvliet, C. Eenhoorn; in het bestuur van den polder Dirk SmeetBland en Meester Arend Van der Woudens- land, tot heemraad H. C. Vaandrager en tot dijk graaf J. Klootwijk; tot hoogheemraden van de Vierpolders, A. A. Schouten en jhr. P. J. J. Re- pelaer; tot gezworen van den polder de Nieuwe Stad, J. Braberin het bestuur van den Zuidpolder, tot dijkgraaf P. Barendrecht en tot heemraad J. Groe- nenboon Azn.; tot gezworenen van den polder den Bommel, J. Van Weel G.Gz. en J. Kievit Pz. tot kadegraaf van den polder de Kersbergsche en Achthovensche Uiterwaarden, W. N. J. Vau Slijpe;

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1