N°. 7469. Woensdag 25 Juni. A0. 1884. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1,10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17^. Groolere letters naar plaatsruimte. Voor het ïncassee- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Bij dit nommer van het Leidsch Uagblad behoort voor de inteekenaren daarop het officieel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad: zitting van Donderdag den 19den Juni, bladz. 37 en 38. OiSQioiöole 5CersaiS®6^ovri2ii^eQ. Kostelooze vaccAnatie en revacclnatlG. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat gedurende de maanden Juli, Augustus, September en October gelegenheid bestaat tot kostelooze vaccinatie en revac- cinatie voor onvermogenden op Woensdag van elke week, des namiddags te één uur in een der lokalen van de Stadswaag, en dat daarmede alzoo een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag 2 Juli a. s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L e i d e n, DE KANTER, Burgemeester. 24 Juni 1884. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 5 der wet van den 28sten Juni 1881 (Staats blad No. 97); Brengen ter algemeene kennis dat door J.J.JASPERS, alhier, een verzoekschrift is ingediend om vergunning tot uitoefening van den kleinhandel in sterken drank in het perceel Koren brugsteeg No. 4. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 24 Juni 1884. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leiden Gezien art. 8, 1ste alinea, der wet van 2 Juni 1875, (Staatsblad No. 96), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen, veroorzaken Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan F. LOHMANN, tot het plaatsen van een tweeden stoomketel in het perceel in de Krauwelsteeg No. 2. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 23 Juni 1884. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 24 Juni. Waarschijnlijk zal de begrafenisplechtigheid van den Prins van Oranje 7 of 8 Juli plaats hebben. Bepaalde orders van den Koning worden elk oogen- blik verwacht. Naa? men uit Carlsbad aan het „Hbl." meldt, zou de Koning, die wèl is en gistermiddag nog uitreed, Zaterdag-morgen a. 8. van daar vertrokken. Het „Dagblad van Z.-H." noemt deze tijding een in de residentie algemeen verspreid gerucht, dat echter, volgens hare inforraatiën, geen geloof zou verdieneD. Naar men aan het „Vud." nader meedeelt, zou de Koning wel tot den 28sten te Carlsbad blijven om de kuur te volgen, daar H. M. de Koningin opwachten, doch eerst den 5den of 6den Juli te 's-Hage terugkeeren. Het Delftsche Studentencorps heeft voor den tijd van zes weken den rouw aangenomen. De rouw voor de officieren van de schutterijen, weerbaarheidscorpsen, marine en van het leger, zal bestaan in het dragen van een band van zwart floers om den linker-bovenarm, ter breedte van 6 ceDtim., waarop een rosette van gelijke middellijn. Prins Roland Bonaparte wordt eerstdaags te 's-Hage verwacht. Deze komst staat in verband met zijn levendig verlangen om plaats te nemen in de rijen van hen, die het stoffelijk overschot van den Prins van Oranje ten grave zullen brengen. Zooala men weet was er tusschen den overleden Kroonprins en prin3 Roland een band van weder- zijdsche vriendschap geschapen. Ongetwijfeld herinnert men zich nog het betoon van onderscheiding en gastvrijheid den Prins tijdens zijn verblijf in de residentie verleden jaar vanwege Z. K. H. ten deel gevallen. In de richting der ontworpen stoomtramlijn GoudaSchoonhoven is eene wijziging aangebracht, wat de gemeente Berg-Ambacht betreft. Op de grens tusschen deze gemeente en Stolwijk, bij de Reekade, zal de weg, over aan te koopen grond, dadelijk doorloopen tot aan de bunrtschap Beneden- berg, dan over 250 meter lengte oostwaarts gaan tot aan den Viersprong en verder de vroeger ge projecteerde richting langs het- dorp volgen. De afdeelingen van de Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de wetsontwerpen tot goedkeuring der handelsverdragen met Frankrijk en Spanje, de heeren Verniers Van der Loeff, GJeichman, Tak Van Poortvliet, Bahlmannen Blussé, en omtrent het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd de heeren Borgesius, Mees, Schaepman, Van Houton en Gildemeester. Mr. J. A. M. Van Haaften, laatstelijk refe rendaris bij het departement van justitie, heeft gisteren voor het geroch:shof te 's-Gravenhage den eed afgelegd als substituut officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Rotterdam. Zaterdag-avond had onder voorzitterschap van jhr. F. G. E. Merkes Van Gendt eene algomeone vergadering plaats van aandeelhouders der eerste Nederlandsche Verzekering-Maatschappij op het leven, tegon invaliditeit en ongelukken, te 's-Gra venhage. Doze vergaderiog werd ook door verzekerden bijge woond. Het aantal uitgebrachte stemmen was 105. Uit het verslag, uitgebracht door den directeur den heer B. Janse Jhz., bleek dat de fiuantiëele uilkomst zeer gunstig was, zoodat men dan ook voor beide afdeelingen (verzekering op het leven en tegen ongelukken) te aamen 4 pet. over het eerste boek jaar uitkeert. Met het oog op de steeds toenemende uitbreiding der exploitatie van beide branches (levens- en ongelukkenverzekcring) werd besloten nog een directeur te benoemen en is daartoe met algemeene stemmen gekozen mr. H. Goeman Borgesius, lid van do Tweede Kamer der Staten-Gener&al. De aftredende commissaris, de heer J. Van Sonsbeek, werd als zoodanig herkozen. Na afloop dezer vergadering werd eene verga dering van de verzekerden ingevolge art. 10 der statuten gehouden en zijn tot commissarissen uit de verzekerden gekozen de heeren D. L. J. Egeling j te 's-Gravenhage en C. A. Meyer te Rotterdam. De eerste algemeene vergadering van den j Nederlandschen Journalistenkring, gehouden op 22 dezer in Restaurant Riche te Amsterdam, werd door den voorzitter geopend met eene betuiging van diep en algemeen gevoeld leedwezen, over den zwaren slag, die het vorstelijk huis en de Neder landsche natie trof, deor het plotseling overlijden van den Prins van Oranje. "Ware deze tijding niet zoo laat bekend gewordeD, de bijeenkomst had kun nen worden uitgesteld, wat nu wegens de onmoge lijkheid om ver af wonende leden nog in tjjds te bereikeB, niet doenlijk was. Uit het verslag van den president en dat van den penningmeester bleek, dat do toestand der ver- eeniging alleszins guc6tig is te noemen. Ofschoon de kring nog slechts kort bestoud, had zij reeds nuttig gewerkt, om de belangen en het aanzien van de journalisten te handhaven en te bevorderen, en men mocht zich verheugen in voort durende uitbreiding door het toetreden van nieuwe leden. Mot algemeene stemmen werden vervolgens de voorstellen der punten van behandeling aangenomen, na eenige discussie, waarbij duidelijk bleek dat over de beginselen geen verschil van gevoelen wa9 en de bezwaren alleen de uitvoering betroffen. In dien geest werd de redactie dier voorstellen gewij zigd en aan het bestuur opgedragen in deze het noodige te doen. Besloten werd de volgende algemeene vergadering te 's-Hage te houden. De vergadering werd hierop gesloten en in het restaurant het gewone dejeuner gebruikt, waarna de leden per havenstoomboot een tocht deden door de stad en vervolgens per spoor naar Zandvoort gingen. Door do directiën der spoor wegmaatschappijen waren welwillend maatregelen genomen om het vervoer te veraangenamen en in do beste stemming kwam men in het kurhotel van den heer Flörke, waar een gezamenlijke maaltijd was aangericht. Natuurlijk droeg deze samenkomst thans geheel een intiem karakter. De aangenaamste toon heorschte en een der bedoelingen van den kring werd zeker bereikt, het kweeken van vriendschappelijke be trekkingen en bevorderen van onderlinge waardee ring tusschen de leden van den kring. De heer Rosier Faassen, lid van de Rotter- dam8che afdeeling van „Het Nederlandsch Tooneel", is ernstig ODgesteld, zoodat de veitooning vau „Een Ideaal", van J. Rosen, die dezer dagen zou plaats hebben, onbepaald is verschoven. Door den minister van koloniën is de heer J. C. Stillebroer, graveur te 's-Gravenhage, gesteld ter beschikking van den gouv.-gen. van Ned.-Indië, om te worden aangesteld tot civiel ambtenaar, tweeden graveur, bij het lithographiseh etablissement te Batavia. De Stantscouraut van heden bevat don uit slag van de in het voorjaar van 1884 gehouden examens ter verkrijging van akten van'bekwaamheid als onderwijzer en onderwijzeres. Do gewone audiëntie van den minister van financiën 26 Juni en die van den minister van marine op 27 Juni zullen niet plaats hebben. Het stoomschip „Conrad", van Amsterdam naar Batavia, vertrok heden van Suez; de „Maas dam", van Niouw-York naar Rotterdam, gisternamiddag Scilly. Z. M. heeft herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Leiden, met 1 Juli, mr. N. L. J. "Van Buttingha Wickers; den met verlof in Nederland aanwezigen Isten luit. der inf. van het leger in Ned.-Indië W. P. Haver Droeze, wegens fioale ongeschiktheid om den actieven mili tairen dienst aldaar te gaan hervatten, ten gevolge van zielsziekte, met 1 Juli, eervol uit Zr. Ms. mili tairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen- mot 1 Juli, aan mr. K. M. G. De Meijier, te Arn hem, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arr. Doesburg; - benoemd tot notaris binnen het arr. Utrecht, ter standplaats de gemeente Maarsseveen, mr. I. J. J. Van den Helm, candidaat-notari8 en advocaat aldaar; - het besluit van 17 Maart ingetrokken en L. D. Lab- berté, onderwijzer te Sliedrecht, met ingang van 1 Sept. a. s. benoemd tot onderwijzer in de gymnas tiek aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Maastricht; - benoemd tot ontvanger der directe belastingen on accijnzen to Hellevoetsluis c. a. J. H. A. M. Hein8iu8, thans ontvanger derzelfde middelen te Tcrmunterzijl c. a. Gemengd Nieuws. Hedennacht omstreeks één uur ont- stond in de broodbakkerij van den heer P. De Gooyer hoek Garenmarkt en Raamsteeg, terwijl alles ter ruste was, een brand, welke, door de spoedige uitbreiding der vlammeD, weldra ook de zaag8elbergplaat8 en een gedeelte der aangrenzende woning aantastte. De vlammen verhieven zich dan ook reeds vrij hoog in de lucht en deden voor nog verdere uitbreiding vreezen, doch de stoomspuit en de handspuit der weesburgers bleven niet lang

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1