«smw was; er waren 19 deelnemers. De prijs, ƒ500, werd gewonnen dcor den bruinen ruin „Prins Alexander" van den heer W. Doon, van Rotterdam, pikeur A. Bos. De premie, 250, bekwam de zwarte ruin „Willem III" van den heer J. Koster, uit Beemster, pikeur de eigenaar. De tweede premie van 100 won de bruine merrie „Nelly" van den heer A. Van Aardenne. te Voorburg, pikeur A. De Koning. De muziek der jagers luisterde het feest op, dat door goed weder werd begunstigd. De heer Viruly Ver- brugge reikte de prijzen met eene toespraak uit. Een Haagschjongmen8ch, P. v. J. L. genaamd, is wegens diefstal van een bankbiljet van 25 en een paardendeken naar het huis van arrest overgebracht. Het detachement infanterie is weder van Schoonhoven naar Gouda teruggekeerd. De politie is er echter nog altijd met vier rijksveld wachters versterkt. Door de Haarlemscho politie is aan gehouden en naar het huis van arrest overgebracht C. K., oud 51 jareD, zandschipper, woonachtig aldaar, dio beschuldigd wordt van erge mishandeling zijner 12-jarige dochter en van pogiDg tot moord op zijne vrouw. In Zuid-Holland zijn verleden week nog de volgende gevallen van pokken voorgekomen Rotterdam 1 en Zoeterwoude 1. In dezelfde week zijn te Arnhem 12 personen aan mazelen overleden. G i s t e r n a m i d d a g heoft oen persoon, wonende in de Kroezelaan te Utrecht, al dan niet opzettelijk, den inhoud van een fleschje oogdroppels, in hot ziekenhuis toebereid, en op welks etiquette stond uitgedrukt „gevaarlijk", ingenomenhij zal dit wellicht met den dood moeton bekoopen. De jockey Anton Winkler, die op don tweeden Pinksterdag bij do wedrennen te Nij megen van zijn paard stortte en dientengevolge naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, heeft die inrichting thans als hersteld verlaten en is naar zijn vaderland teruggekeerd. Gisteravond ontstond er brand op t gehucht „Einde" gemeente Someren. Een schuur van W. Peels werd een prooi der vlammen. Twee geiton kwamen in de vlammen om. Door spoedig aangebrachte hulp bleef het huis gespaard. Alles was verzekerd. T e 's-H ertogenbosch ontstond twist tusschen eenigo onderofficieren. Aan een werd een messteek toegebracht, die ernstige gevolgen kan hebben. De schuldige is in verzekerde bewaring gonomen, terwijl de gewonde naar bet hospitaal is vervoerd. Aan boord van de uit zee naar Nieuwediep terugkeerende vischschuit „H. D. 28," schipper Slok, had gisteren de knecht D. Kruys, een oppassend, ongehuwd persoon, door een onver wacht slingeren van het vaartuig, het ongeluk over boord te vallen. Ofschoon men onverwijld pogingen in het werk stolde om hem te redden, zonk hij in de diepte weg. Volgens bekentenis voor de recht bank te Groningen van den jeugdigen brandstichter, dio eenigo weken geleden de boerenplaats van den heer R. Bruggers, te Blijham, heeft aangestoken, heeft hij dit gedaan om zijn vader eenig voordeel te bezorgen. Deze toch is pachter van den tol tusschen Winschoten en Blijhamals de plaats was afgebrand en de bouwstoffen voor den her bouw over Winschoten werden aangevoerd, zou dit de inkomsten van den pachter verhoogen. De knaap is veertien jaar. De eisch is zes jaren. Te Nieuw-York is onlangs een schat rijk maD, William King, overleden, die in zijne laatste levensjaren een eigeoaaardigen maatregel genomen had om zijn leven te rekken. Hij maakte zijn geneesheer een legaat van 1000 dollars, be palende dat dit, zoolang hij, King, leefde, elk jaar verdubbeld zou worden. De geneesheer heeft 750,000 dollars ontvangen. Te Torques, eon gemeente dicht bij Trouville, heeft zekere Biette zijn 80-jarigen groot vader vermoord. Eene jonge dame te Par ij s was sedert eonigen tijd lijdende. Do dokter verklaarde dat hare ongesteldheid aan bet gebruik van alcoholische dranken moest worden toegeschreven. Groote ver ontwaardiging van de familie, die een anderen dokter raadpleegde. Maar deze bevestigde de uit spraak van zijn collega. Toch zag men de zieke nooit sterken drank gebruiken en zij lustte geen wijn. Do moeder besloot hare dochter te bespieden tot in haar „oabinet de toilette" en daar betrapte sij haar op het oogenblik dat zij een flesch mot eau de cologne leegdronk. Daar de jonge dame zich reeds geruimen tijd aan dezen drank verslaafd had, zal het lang duren, alvorens zij geheel is hersteld Te Obercas8el is verleden week een vreoselijk misdrijf gepleegd, hetwelk onder de bevolking grooten indruk gemaakt heeft. Eene aldaar voor hare gezondheid verblijf hondonde dame, mevrouw Castanjen, echtgenoote van een advocaat uit Keulen, was met twee harer dochters en eenige vriendinnen eene wandeling gaan doen naar den nabijgelegen berg. Daar mevr. C. weldra over vermoeidheid begon te klagen, besloot zij naar huis terug te keeren, na een oogenblik gerust te hebben, terwijl haar gezelschap alleen de wandeling zou voortzetten. Toon echter hare dochters des middags thuis kwameD, was mevr. C. nog niet teruggekeerd. Men ging terstond aan het zoeken, maar dien dag tevergeefs. Eerst twee dagen later heeft men het lijk gevonden, op slechts twintig pas afstand van den weg in een boschje verborgen. Naar alle waarschijnlijkheid is zij door eon slag op hot hoofd bedwelmd en vervolgens met een mes vermoord. De toestand van het lijk bewees, dat zij een zwaren doodstrijd gehad heeft. De dader heeft haar vervolgens geplunderd en o. a een met dia manten versierden ring, een gouden bril en ongeveer 80 M. aan geld buitgemaakt. Omtrent den persoon van den dader is niets bekend. De Engelsche regeering heeft do autoriteiten te Rome gewaarschuwd dat een aantal Engelsche dynamiet-profeten naar Italië op weg zijn. Ten gevolge daarvan en van het ontploffen van dynamiet in eenige kerken te Genua wordt om den dom van St.-Pieter bnitengowoon politietoezicht gehouden. Te Calais heeft een schoenmaker zijne 19 jarige dochter met een mes vermoord. De politie moest zich met geweld van den moordenaar meeBtermaken, die niet de minste wroeging toonde over zijne vreeselijke daad. To Haddonfield, bij Philadelphia, zijn twee personentreinen tegen elkander geloopeo, mot het gevolg dat zeven reizigers het leven ver loren en tien anderen gekwetst werden. J3UITE]NI^A.]^r>. Ter Kamer van Afgevaardigden kwam gisteren art. 30 van het wetsontwerp op den militairen dienstplicht, waarbij de actieve dienst op driejaren wordt bepaald, in behandeling. Het werd door ver schillende leden der rechter- en linkerzijde bestreden, doch ten slotte, Da eene rodevoeriDg van generaal Campenon, met 423 togen 48 stemmen aangenomen. De interpellatie over de Egyptische aangelegen heden is, in overleg met den minister Forry, door den heer Delafosse tot aanstaanden Maandag uit gesteld. Twee Franscho afgevaardigden, Bouchet en La Yielle, en een Fransche senator, Saligny, worden door aandeelhouders van eene verzekeringmaat schappij te Rijsel, die failliet is gegaan, beschuldigd van verduistering van gelden. Bij de Kamers is reeds verlof gevraagd om eene vervolging tegen hen in te stellen. I> ui t«clila. nel- Definitieve berichten nopens den Pruisischen raad van state blijven nog steeds achterwege. Met zeker heid kan de „Kölln. Zeit." echter meedeelen dat de keizer geweigerd heeft Bismarck ontslag te ver- leonen als hoofd van het Pruisisch ministerie. Er schijnen dus te elfder ure nog veranderingen in de reeds zoogoed als vastgestelde regeling gebracht te zijn. In diplomatieke kringen liepen in de laatste tijden de meest uiteenloopende lezingen over de oorzaak, welke de keizer van Duitschland aanleiding gaf, van de reeds voorgenomen reis naar Wies- baden af te zien. Thans verneemt het „B. T." hieromtrent dat in Elberfeld dezer dagen eene vrouw is gearresteerd, op het oogenblik dat zij den trein verliet. De reden hiervan zou de volgende zijn: Sinds geruimen tijd reeds zijn de autoriteiten van het vasteland gewaarschuwd dat met een der uit Amerika komende stoombooten een persoon zou aankomen, die het plegen van aanslagen in den zin had, tot welker volvoering hij was aangewezen, en dat die persoon 4 koffers bij zich had, welke ontplofbare stoffen inhielden. Naar alle havens werd dan ook op den gesignaleerden persoon een waakzaam oog gehouden, welken men echter voor een man hield. Toch bleken de maatregelen ijdel te zijn, tot eindelijk in den loop der vorige week te Bremen eene vrouw aankwam, welko in hot bezit der aan de autoriteiten aangeduide vier koffers was en met den trein naar Elberfeld reisde, waar zij bij hare aankomst werd ingepakt. Naar men wil, moet deze persoon belast zijn geweest met de uitvoering van een aanslag te Wiesbaden en deze reeds te voren bekend geweest zijnde omstandigheid was oorzaak dat keizer Wilhelm dit jaar van den kuur te Wiesbaden afzag. Reeds gaven wij hierover het een en ander onder onze particuliere telegrammen. De Rijksdag heeft gisteren verder van de wet op de verzekering tegen ongelukken na een lang debat de artikelen vier tot acht aangenomon, zooals ze na overleg tusschen de rege9ring en de commissie waren vastgesteld. Groot-Britannië, In het Lagerhkis heeft gisteravond de heer Gladstone gezegd dat het de plicht der regeering is om zorgvuldig te onderzoeken, in hoever eene expeditie naar het zuiden van Egypte mogelijk zou zijn; daartoe behoort ook de vraag of het aanleggen van een spoorweg vau Soeakim naar den Nijl doel matig kan geacht worden. Hij achtte het voorshands niet raadzaam, moer over dit onderwerp te zeggen. De artikelsgewijze behandeling der kieswet werd daarop voortgezet. Het amendement Fowler, waar mede de regeering verklaard had zich te vereenigen en waarbij bepaald wordt dat de wet met 1 Januari 1885 in werking zal tredeD, werd met 256 tegen 130 stemmen aangenomen. Het debat werd hierop verdaagd. De „Times" verneemt uit Madrid dat do Portugeesche regeering tot de belanghebbende mo gendheden een schrijven heeft gericht over de ge vangenhouding en mishandeling van Mozambieksche negers door de Internationale Congo-vereeniging. Deze verkeerden daardoor in feitelijke slavernij. In een huis te Greenwich had eene ontplof fing plaats; oen deel van het huis werd vernield. De ontploffing werd veroorzaakt door Paul Waré, eenigen tijd geleden assistent van Spottiswoode, die bezig was eenige chemicaliën te vermengen. Wards linkerhand werd verbrijzeld. Men zegt dat de politie hem reeds lang bespiedde als behoorende tot do dynamiet-partij. Ward is thans in het hospitaal. Telegrammen-. BRUSSEL, 17 Juni. De „Etoile Beige" meldt dat de gouverneurs der provinciën Henegouwen en Luxemburg hun ontslag hebben gevraagd. De „Réforme" heeft vernomen dat heden reeds een pauselijke nuntius, mgr. Rinaldi te Brussel, een onderhoud zal hebben met den minister Malou, tot herstel van de betrekkingen tusschen België en het Yaticaan. LONDEN, 18 Juni. De „Daily News" meldt dat Engeland en Frankrijk gisteren aan de mogend heden eene gelijkluidende mededeeling hebben ge zonden betreffende de overeenkomst, tusschen hea nopens Egypte tot stand gekomen. BRUSSEL, 18 Juni. De „Moniteur" bevat een koninklijk besluit, waarbij de Senaat ontbonden wordt; de verkiezingen worden daarin op 8 Juli bepaald. De nieuwe ministers, die te gelijk leden der Kamer van Afgevaardigden zijn, zullen dienzelfden dag zich aan eene herkiezing moeten onderwerpen. De Kamers zijn tegen 22 Juli bijeengeroepen. LEIDEN, 18 Juni. Het weerbericht van heden doet voor morgen geen verandering verwachten. Aan den onlangs benoemden majoor F. IJpeij is het bevel opgedragen over het depot van het 3de reg. huzaren te Leiden. In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer gaf de heer Keuchenius zijn wensch te kennen tot opheffing der geheimhouding van de in comité- geüeraal gehouden Atjeh-discussiën, zonder welke z. i. steeds over de staatkunde tegenover Atjeh moest gezwegen worden, en vroeg hij of de Regee- rïng de annexatie-politiek dacht te volgen of de marine meer agressief te doen handelen. Ter zitting van heden werd die opheffing van het geheim comité-generaal sterk bestreden door den heer Van der Hoeven en den minister van binnenlandsche zaken met het oog op de hangende diplomatieke onderhandelingen over de „Nisero'- quaestie en werd de bespreking der Atjeh-zaak ontraden. De heer Keuchenius handhaafde zijne vrijheid om over de „Nisero" en Atjeh te spreken en noemde de overrompeling van het votum vau eergisteren eene miskenning van de waardigheid

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2