Door middel van een sterken olectro- magneet, heeft de justitie gistornemiddag andermaal gevischt naar den nagemaakten buitensleutel, waar mede de diefstal ten postkantore te Breda is be dreven, docli hot mocht niet gelukken het over tuigingsstuk op te halen. Een jongmensch, dat in den vreemde thuis behoorde, doch in den Purmer onder do ge meente Purmerend van tijd tot tijd vertoefde en aan wien door twee veekoopers een endossement werd overgedragon om daarop f 30,000 te halen aan de Twentsche Bank te Arasterdam, is met dat geld spoorloos vordwonen. Mon vermoedt dat hy noar Engeland is scheep gegaan. De politie doet onderzook. Door oen trein van Leeuwarden naar Groningen zijn bij Yeenklooster twee schapen cn drie lammeren, die door een openstaand hek toe gang tot d9n spoortrein hadden gekregen, overreden en gedood. Voor den trein had het ongeluk geen storing ten gevolge. Te Haulerwijk (Fr.) heeft eeno vrouw, vóór eenige dagen bevallen, door verdrinking een einde aan haar leven gemaakt. Na haar kinderen het middageten voorgezet te hebben, sprong zij in het diepe kanaal voor hare woning. In de nabijheid van den Ouden Molen, onder de gemeente Willemstad, kwam Woensdag een voerman jammerlijk om het leven. De onge lukkige stortte van zijne zitplaats op den grond, en geraakte met zijn hals voor het wiel, dat schier het hoofd van het lichaam scheidde. - Iemand uit Zundert zou voor eeno herberg te Fijnaard denzolf- den namiddag zijn voor eene kar gespannen paard voeder gevon, en ontdeed het dier daartoe van het hoofdstel. Nauwelijks voelde hot dier den kop vry, of het schoot vooruit en overreed zijn meester. De ongelukkige man bleef op de plaats dood; hij had twee wonden aan het hoofd bekomen. Eerst wou /uj en toen wou zij niet. - Een Meppeler jongeling had trouw-boloften ge wisseld met eeno Staphorstor boerendochter. Onlangs nu gingen zij naar 't gemeentehuis, om als onder trouwd ingeschreven te worden, en daarna ging men druk aan 't bruiloft vieren. Intusschen kwam al spoedig de trouwdag. Onze Staphorsters wacht ten, en wachtten, maar de bruidegom kwam niet. Eindelijk besloten ze naar 't gemeentehuis te gaan, in de hoop hem daar te vindeD, doch na ook daar lang gewacht te hebben, moest het bruidje met hare ouders onverrichter zake huiswaarts keeren. De bruidegom, die eerst van plan was het trouwen er aan te geven, veranderde weer van gedachten. Een week later stapt hij, in gezelschap van vader en moeder, naar Staphorst. Zijne aanstaande is bezig de straat te schrobben. Uit de verte roept ze hem al toe: „Wat wou je nou?" - „Trouwen,'' antwoordt haar beminde. - „Nee, nou wil ik neet," luidde haar bescheid en zonder vrouw was hij ge noodzaakt rechtsomkeert te maken. (V.bl.) Een depecho uit Mexico dd. 30 April meldt dat de Nationale Bank Monte do Piedad, de oudste finantiëele instelling van Mexico, gesloten is. Gedurende eenige dagen had het publiek de Bank bestormd om do biljetten in te wisselen en de depo sito's cp te eischen, ten gevolge van de algemeone moening dat do regeering fondsen aan do Bank zou vragen. De regeering heeft inderdaad 30 April een drin gend verzoek gedaan voor een aanzienlijk voorschot. Men zegt dat de instelling gesloten is, ten einde de wettige schuldeischers der Bank te beschermen. Zij schijnt over genoegzame middelen te kunnen beschikken. Ter hoogte van Newfoundland heeft, volgens een bericht van 29 April, eene aanvaring plaats gehad tusschen eene Franscho visschersboot, do „Paquebot", en de bark „Venus" van Liverpool. Eerstgenoemd schip zonk en twaalf personen ver dronken. Blykens telegram uit Kaapstad van 29 April hebben do ongeregeldheden onder de arbei ders op de diamantvelden zulk eene uitbreiding genomen dat de politie gedwongen was van hare vuurwapenen gebruik te maken. Verscheidene per sonen zijn gedood en gewond. Te Hagen (Duitschland) ontplofte Dinsdag-avond in een bakkerswinkel eene dynamiet- patroon, die daar door een onbekend persoon was nedergclegd. Iu het huis is eene groote verwoesting teweeggebracht. De linkermuur van het huis is gedeeltelijk ingestort, terwijl de rechtermuur zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ODgelukken bobben niet plaats gehad; slechts eene dienstmeid is door oen vallend stuk hout getroffen en licht gekwetst. Over het motief tot deze daad verkeert men in onzekerheid. Een Pernische schokker, bevaren door stuurman Koster, is in den Nieuwen Waterweg, voor Rotterdam, vergaan. De bemanning is gered. De geheimzinnige moordenaar Campi is Woensdag te Parijs op de Place de la Roqnette geguillotineerd. Hij heeft zijn waren naam niet wil len noemen. Er was een talrijke menigte op de been. Campi, die goed geslapen had, hield zich zeer moedig en ging met vasten tred naar het schavot. Een glim lach spoelde hem om de lippen. Nog nooit heeft een misdadiger te Parijs zooveel brieven uitgelokt als Campi. Personen, die een familielid zoeken, schreven de politie om inlichiingen. Het grootste getal brieven kwam van vrou\voD,die door haro mannen verlaten zijn. Ongeveer 2000 personen waren des nachts te 2 nren in de nabijheid der gevangenis aanwezig om bij do terechtstelling tegenwoordig te zijn. Alleen de reporters en eenige bevoorrechten hadden toe gang tot het plein. Om halfdrio kwam do scherp rechter met zijn bediende om de guillotine op te stellen. Gewoonlijk hebben de terechtstellingen bij het aanbreken van den dag plaats, doch nu werd ge wacht tot het klaar dag was, in de hoop dat nog iemand Campi zou herkennen. De directeur der gevangenis wekte den veroordeelde om halfvijf; hij sliep nog zeer vast. Do directeur zeide„Het is op boden bepaald." Campi antwoordde: „Het is goednam een glas wijn en antwoordde op do vraag van don officier van justitie of hij Dog eenige bekentenissen had te doen: „Ik heb den rechters niets mede te deelon." Moreau, de nieuwe geestelijke van de Roquette, die voor de eerste maal eene terechtstelling bij woonde on zeer zenuwachtig was, bleef daarop vijf minuten met Campi alleen. Toen werd de gevan genis geopend en Campi verscheen met den scherp- rechtor en den geestelijke. Toen de veroordeelde den bijl bemerkte, verbleekte hij, doch weldra stapte hij met vrij vasten tred voorwaarts. Nadat hij den geestelijke omarmd had, viel do bijl en de terechtstelling was volbracht. Verscheidene personen, waaronder twee soldaten, vielen iu onmacht. Om 5 uren 5 min. was alles afgeloopen. Voor de eerste maal woonde ook de prefect van politie eene terechtstelling bij. Op 26 April werd te Chemnitz de moordenaar Schubert ter dood gebracht, ook door middel van de guillotine. In het magazijn van den heer Wh i- teley to Londeö, waar den 26sten April de groote brand woedde, is gistermorgen een hooge muur ingestort, waardoor veertig a vijftig werklieden onder de steenen werden bedolven. Het aantal gekwetsten bedraagt 11, waarvan 2 ernstig. Niemand is gedood. Een Amorikaansch uitgever maakte op de volgende wijze aan eene jonge dame het verschil duidelijk tusschen het drukken en het uit geven van een boek „Als ik een kus druk op de wangen van een mooi meisje, dan ben ik een drukker, maar als ik aan iedereen ging vertellen wat ik gedaan had, zou ik een uitgever zijn." De Amerikaan heeft dus, volgens 2ijn eigen ver klaring, een zeer indiscreet vak gekozen. buitenland. Frankrtik. De heer Waddington, Fransch gezant te Londen, is gistermorgen van Parijs vertrokken. Het antwoord van Frankrijk op de uitnoodiging tot deelneming aan de Londensche conferentie is dien dag door den Eranschen zaakgelastigde aan den minister Granville overhandigd. Het agentschap „Havas" heeft reden om mede te deelen dat het antwoord in voor Engeland zeer vriendschappelijke termen gesteld is. Het beginsel eener conferentie wordt er in aangenomenalleen verzoekt Frankrijk eene voor afgaande gedachtenwisseling tusschen de beide regee ringen over eenige vraagpunten, die nauw samen hangen met de finantieele quaestie en daarvan onmo gelijk zijn te scheiden. Te Parijs is uit Berlijn nader bericht ont vangen, dat de Chineesche gezant Li-Fong-Pao, de vertrouweling en vriend van Li-Fong-Hang, gisteren met twee secretarissen naar Parijs vertrofc. Tevens wordt bevestigd dat de Chineesche regeering een einde heeft gomaakt aan de zending van markies Tseng en Li-Fong-Pao tot zijn plaatsvervanger be noemde, ten einde onderhandelingen te openen om tot eeno definitieve oplossing der Tonkin-quaestie te geraken. Naar aanleiding yan een artikel in de „Gau- lois", van de hand des heeren Alexandre Hepp, zich in de eer zijner moeder aangetast gevoelende, heeft de heer Camille De Polignac, uit een opzien barend proces bekend, genoemden heer Hepp uit gedaagd. Deze laatste heeft bij het daarop gevolgd duel aan de Belgische grens eene vrij ernstige wonde aan den hals ontvangen en ligt thans met harde koorts te bed. Na het tweegevecht betuigde hij, nooit de bedoeling gehad te hebben om van de moeder des heeren De Polignac iets beleedigends te zoggen. Een ander duel heeft denzelfden dag aan de Italiaansche grens plaats gehad tnsschen den heer Borriglione, burgemeester van Nizsa en afgevaar digde ter Kamer, en den heer Tunel, advocaat, die zich door een brief van eerstgenoemde naar aan leiding van eene in eene kiezersvergadering gehou den redevoering beleedigd achtte. De heer Bor riglione werd aan de hand gekwetst. Beide tweegevechten werden met den degen Groot-Britannië. In het Hoogerhuis deelde lord Granville gister avond mede dat de Regeering eene conferentie in zake Egypte heeft voorgesteld, met het doel om te onderzoeken in hoever het mogelijk is, deliqui- datiewet te wijzigen. Turkije heeft op de uitnoo diging om aan die conferentie deel te nemen, no£ niet geantwooordde andere mogendheden hebbes in hot voorstel bewilligd. Frankrijk verklaarde op hoffelijke wijze zijne toetreding ia beginsel, doch wenscht voorafgaande bijzonderheden te vernemen. Het Lagerhuis hoeft zonder- stemming besloten, om tot de artikelsgewijze behandeling van hel wetsontwerp op de kieshervorming over te gaar. De heer Chaplin verklaarde in den loop van het debat, dat hij geen amendement zal voorstellen cm Ierland uit te sluiten, ten einde niét door eene verplotterende meerderheid geslagen te worden. De discussie werd daarop verdaagd. De heer Fitz-Maurice heeft in hetzelfde Hui» verklaard, „dat de zending van den heer Maxwell in Tenom is mislukt. In een brief van don eerster stuurman der „Nisero", dd. 10 Maart, wordt de ontvangst gemeld van kloederen cn levensmiddelen de schrijver zelf was ongesteld, maar de overigi gevangenen verkeerden toen in welstand. Later: berichten van 31 Maart melden dat één man dei equipage (een Italiaan) gestorven en drie man ziek waren. Do bemanning had groote behoefte aan levens middelen. Den gouverneur van Singapore en eei marine-officier was daarop onmiddellijk last gezoc den, alles in het werk te stellen, om haar levens middelen te verschaffen. Do „Pegasns" vertrok gis teren van Singapore naar Tenom met leeftocb1 voor drie maanden. De Britsche regeering is tharj met de Nederlandsche in onderhandeling, om Eng. lands bemiddeling aan te bieden, ten einde daardoo de vrijlating der gevangenen en de staking d vijandelijkheden te verkrijgen." Deze raededeelingen komen in hoofdzaak overee met hetgeen wij reeds onder de telegramme van gisteren meldden. Bij Birmingham is William Mc. Donnell g arresteerd als Fenian en schuldig aan dynamie aanslagen. To Birkenhead is Daly, die in het bezit v> dynamietbommen werd bevonden, naar de assis verwezen. Kolonel Magendie, die de ontplofba voorwerpen onderzocht, verklaart dat ze zeer g vaarlijk zijn en groote vernieling konden aanrichtt Egypte. In het proces te Alexandrië over het betalen vi schadeloosstellingen, dat in Maart jl. voor de gi mengde rechtbanken werd begonnen, heeft het 1 van cassatie de door de rechtbank van Caïro eerste instantie genomen beslissing, op grond v incompetentie dier rechtbank vernietigd. Bij zijn jaarlijkschen tocht naar Opper-Egyj heeft prof. Maspero te Ekmeem, halfweg tussct Thebe en Asciout, eene tot dusver onbekende en doorzochte doodenstad gevonden, van onmetelil uitgestrektheid. Zij dagteekent uit den tijd Ptoleméussen, maar hij verwacht stellig er veel overblijfselen uit oudere tijden te vinden schatten, daar verborgen, beloven bijna onuitpl telijk te zijn. Vijf groote katakomben leverdon rei 120 mummiën, en binnen den tijd van drie dj tolde Maspero moer dan honderd dergelijke fo

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2