tapijt-breiwerk", en bestaat in bet vervaardigen Tan dikke, zware tapijten en haardkleeden, in alle patronen, even fraai en sterker dan die welke heeten uit Smyrna to komen. Daartoe heeft men niets anders noodig dan twee stalen breipennen, een hoe veelheid draden en dikke wol van verschillende lengte, en een klnw sterk katoenen garen, dat als hot ware den achtergrond van het tapijtwerk vormt, waarin de korto draden wol gebreid worden, met een zeer eenvoudigen steek. Deze draden zijn van verschillende klenr en worden ingebreid volgens een gedrukt patroon. Zoo kan men een warm, sterk en artistiok haard- of vloerkleed vervaardigen in reepen, die later aaneengenaaid worden. Het werk is niet vermoeiend. Eerstbeginnenoen kunnen het leeren uit het modetijdschrift „De GracieuseGe illustreerde Aglaja, waarvan in de nummers 9 en 13 eene volledige beschryving voorkomt, mot verkla rende af beeldiogen. Uit Hillegom wordt aan het „A. H." geschrevenMerkwaardig is het hoezeer de heeren bloemisten er tegen zijn, dat de bloemen van hier verzonden worden naar de Londensche markt. Op oen bloembollen veiling to O verveen werd op geen enkelen bol geboden, eenvoudig omdat de eigenaars de afgesneden bloemen naar Londen verzonden. Bekend is hef, dat do bollen aangekocht worden, om de bloemenzendt men dus bloemen weg, zon der meer, dan kan 'tniet uitblijven of de bollen moeten in waarde dalen. Do veemarkt te Hoofddorp zal ge- houden worden op Donderdag 24 April en 1 Moi. Den 1 6 d e n April j 1. is te Haarlem mermeer aangebonden een jongen van 13 jaren, genaamd Hendrik Zwarthoofd, die reeds 8 maanden zwervende was. Hij is naar zijne ouders te Haarlem overgebracht. Do dienstmeid K. is door de Haagsche rechtbank tot 6 woken celstraf veroordeeld wegens het ontfutselen van een zilveren horloge aan J., tijdens beiden op een baukje aan den Vijverberg zaten. Het gerechtshof aldaar heeft tevens A. E. V. uit Rotterdam, beschuldigd van diefstal van eon wagen en het vervaardigen en gebruikmaken van eene valsche quitantie, die hij den kooper van het voertuig ter hand stelde, veroordeeld tot 4 maanden celstraf en 2 booten vaD 50. Gistermorgen kwamen te Scheve- ningen een 50-tal schuiten aan, die van f 35 tot ƒ95 besomdon. Een Katwijksche schuit, die ook do visch van twee andere schuiten had overgenomen, besomde f 150 voor de drie partijen. De matroos J. Plug, varende op eene Scheveningsche schuit, is ter hoogte van Zandvoort met de beenen tusscheu de touwen bekneld ge raakt, over boord geslagen en verdronken. Gister morgen kwam de schuit met deze treurige tijding te Scheveningen aan. Dezer dagen werd door de „Amst- Crt." gemeld dat men Zondag-morgen in eene woning in de Von-Zesenstraat aldaar eene bejaarde vrouw opgehangen heeft gevonden, en dat men geloofde hier niet aan zelfmoord te moeten denken. Thans meldt hetzelfde blad dat bij de lijkschouwing het vermoeden van voorafgegane vergiftiging ten eenenmale ongegrond is gebleken. De weduwe J. Koster, te Wester- Blokker, heeft wederom een blijk harer milddadig heid gegeven, door aan de Hervormde gemeente aldaar twee zilveren offer- en broodschalen ten go- bruike bij de Avondmaalsviering te schenken. Te Resteren is gisteren zekere J. H. Van Hoen door den tram overreden. Bjjna oogen- blikkelijk was de man, die eene weduwe en kin deren achterlaat, een lijk. Gisternamiddag omstreeks twee uren had bij Dordrecht een treurig voorval plaats. Op de brug over de Maas nabij Zwijndrecht werden een man de beide beenen geheel afgereden, zoodat de ongelukkige terstond een lijk was. Hoewel men trachtte den trein te doen stilstaan, mocht dit echter wegens de groote vaart niet gelukken. De ongo- lukkige is de 32-jarige loopwachter Pieter Van der Ende. Ook zijn onderkaak en linkerhand werden verbrijzel^ en een gapende wonde bekwam bij aan achterhoofd en linkeroog. Vermoedelijk is hij, terwijl bij omzag, door den trein gevat. Hij laat eene in belangwekkendon toestand verkeerondo vrouw en drie kinderen achter. Van de tien drenkelingen worden cr negen lovond begraven, zoo schrijft een Fransch blad. Men denkt dat de menschen dood zijn, maar ze zijn het niet. Men beproeft gedurende een half of een geheel uur den drenkeling in het leven terug te roepen en dan ^gft men het op, terwijl het dikwijls eerst, Da vijfw zes uren op verstan dige wijze te hebben doorgewerkt, mogelijk is de sluimerende levensgeesten weder op te wekken Onder de noodzakelijke middelen worden genoemd: krachtig wrijven, het leggen van zakken mot ver warmd koren op den buik, aan de voeten, tegen de ribbenhet gebruik van warme dekens en doe ken; het inblazen van lucht in de longen door den neus, waarbij men een blaasbalgje gebruiken en het andere neusgat dichthouden moet; het wrijven met alcoholische vochten op de slapen, de borst, en het inbrengen daarvaD, bij kleine hoeveelheden, in den mond. Gelukt dit alles niet, dan kan men nog beproe ven het Daakte lichaam met krachtige zweepslagen te geeselen. Door het verstandig gebruik van al deze middelen, zegt hot Fransche blad, heeft men drenkelingen, die uren lang onder wuter vertoefd hadden, in het leven teruggeroepen. Eerst Da een langen tijd aan proefnemingen besteed te hebben, heeft men het recht den moed op te geven. Een ongeval, dat. nog bij uitstek guli stig is afgeloopen, hoeft do stad Luik in opschud ding gebracht. In den namiddag deden twaalf jon gelieden, zeven heeren en vijf dames, die tot de eerste familiën behoordeD, een rijtoer te paard naar Chaudfontaine. Zij keerden naar Luik torag, toen eensklaps het paard van een der jonge dames op hol ging in de richting van Chêi.ée. Verscheidene cavaliers volgden het paard, in de hoop het te kunnen inhalen, doch op hot oogenblik dat zij het zouden bereiken, werd een hunner door zijn paard op den grond geworpen, terwijl een ander, de broeder van mejuffrouw D., wier paard op hol was, ook uit het zadel werd geworpen en verschillende kneuzingen bekwam. Intu8schen had het paard van mej. B., die zich met ongelooflijke behendigheid in het zadel hield, den straatweg verlaten en een zijweg ingeslagen, die naar de rivier de Vesdre leidde. Op dezen weg bevonden zich twee kinderen, die ongetwijfeld door het woedende dier zouden verpletterd zijn, wanne r de berijdster haar paard n?et een sprong had doen maken, waardoor het over do hoofden der kinderen heenvloog zonder hen geraakt te hebben. De weg eindigde met een hooge haag, die de rivier van den weg scheidde. Hot paard nam oen sprong on kwam met de rljderos in het water terecht. Gedurende oenigo minuten werd mej. D. door hare kleederen boven water gehouden, doch weldra verloor zij het bewustzijn en word naar de diepte meegesleept. Intusschen was hulp toegesneld en een der heeren begaf zich onmiddellijk te water. Doch ten gevolge van den snellen stroom bevond zij zich reeds 150 meters van do plaats, waar zij verdwe nen was. Eenigo oogenblikken later zag men het rijkleed drijven en spoedig daarop vond men het meisje. Buiten kennis werd zij naar een nabijge legen huis gebracht en na twintig minuten van buitengewone krachtsinspanning om de levensgeesten weder op to wekken, opende zij de oogen. Den volgenden dag kon zij weder naar haar eigen huis vervoerd worden. BUITENLAND. 2rE~a»l£::r|flhu Het Syndicaat van de werkstakende mijnwerkers van Anzin is te Denain vergaderd geweest on heeft met 25 tegen 15 stemmen besloten, het werk on middellijk te hervatton. Dit besluit is denzelfden avond aan de algemeono vergadering der werksta kers medogedeekl, die door meer dan vierduizend personen bezocht was. Daar is hot besluit van het Syndicaat zonder oppositio goedgekeurd, zoodat do werkstaking zoogoed als geëindigd is. Verschillende redenen hebben tot deze oplossing medegewerkt. In de eerste plaats de weigering van de Syndicalo Kamers van mijnwerkers uit de overige Fransche departementen om tot eene algemeene werkstaking over te gaan, en vervolgens het uitblijven van den van verschillende zijdon toegezegden geldelijken steun. Hierdoor zijn de werkstakers genoodzaakt geworden, aan de bestaande crisis een einde to makon. Groot-BHtnimië. Mon zegt dat het dynamiet, waarmede de ont ploffing van het Victoria-station te Londen werd veroorzaakt, afkomstig was uit eene Fransche fabriek. Detectives uit London zijn te Parijs aangekomen om eenige Amerikaanscho Ieren te zoeken, die tot do dynamiet-partjj behooren. Hot gerucht, loopt dat andermaal eene poging zal worden gedaan om een der openbare gebouwen van Londen in de lacht te doen springen. Luidens bericht uit Cairo heeft Zebohr-pacha de benoeming van adjunct-gouverneur-generyal van Soedan, welke generaal Gordon hem had aange boden, van de hand gewezen. Aan de „Times" wordt uit Khartoem gemeld dat de stoutmoedigheid der opstandelingen in de nabijheid dier stad steeds toeneemt en hunne scho ten soms het paleis treffen. Do toestan is zeer hachelijk en generaal Gordon zou niet naar den kant van Berber kunnen uftrekkeD, daiu do ge meenschap met die plaats is afgesneden. De generaal was in hot bezit eener depcehe van den hee- Baring, waarin wordt aangekondigd dat de Engelsche regeering geen troepen naar Khartoem zenden zal. Nog meldt de correspondent van do „Tirnoa" dat te Khartoem gehrek begint te ontstaan aan ammu nitie voor do Krapp-kanunneo. 3 e V ©- m 223 2S- ANTWERPEN, 17 April. Het banket, den Trans- valers aangeboden, is volkomen gelukt. Er waren 170 deelnemers. Er zijn beteokenisvolle redevoeringen gehouden door de heeren De Geytor, Kiiiger, Van Rijswijk, Van Beers en Dn Toit. Onbeschrijflijke geestdrift heergchte onder de gasten. LONDEN, 17 April. Do Tory-parfij hervat hare aanvallen op de puliriek der rogeoring tegen over de Transvaal. Ia een redevoering, gisteren door lord Salisbury to Manchester gehouden, heeft hij de Londen-conventie vinnig doorge3trekon. Deze conventie levert, naar hij beweert, 400,000 inboor lingen over aan do slavenhoudende Boeren an ont- eert Eugelands naam in Zuïd-Afrika. De geheele stand van zaken is er door verward geraakt. BERLIJN, 18 April. (Part. Tel.) Vau officieuze zijde wordt medegedeeld dat de rijkskanselier nu ook den kroonprins voor zijn gevoelen heeft ge wonnen en dat deze eveneens medewerkt tot weder instelling van een Pruisischen Staatsraad. Dt? kroon prins zal daa het voorzitterschap van dezen Raad aanvaarden, terwijl Von Bismarck den Pruisischen staatsdienst geheel verlaat. Verder wordt gemeld dat de heeren Von Benïngsen en Miquel gepolst, zijn of zij in dien Raad van State zitting willen nemen. Bij bevestiging van deze berichten, zou das wel niet formeel, maar toch feitelijk een soort van regentschap van den kroonprins over Pruisen ingesteld worden. PARIJS, 18 April. Eene depeche uit Ha-Noi bericht, dat de vijand volkomen is verslagen. Ilij wordt vervolgd door een Fransche colonne, thans in de richting van de Annamitische provincie Than- Hoa, waar de bedrijvers van den moord op do zen delingen gekastijd zullen worden. (Tweede Tel.) De „Zwarte Vlaggen" zijn naar het noorden van Tonkin teruggeweken. Vijfduizend Chineezon en Annamitische opstan delingen, het overschot van de bezettingen van Bac-Ninh en Hong-Hoa, bereiken, langs de bergen ten westen van Tonkin, de provincie Than-Hoa. Generaal Brière de l'Isle zal binnenkort met oenige bataljons uaar Ninh-Binh vertrekken en hunne bewegingen gadeslaaD. LEIDEN, 18 April. De verwachting voor morgen isoostelijke wind. guur weer. De Hofmaarschalk van den koning en de koningin van België, graaf D'Oaltremont, is gister avond te 's-Hago aangekomen en afgestapt ten huize van baron D'Anothan, Belgisch gezant. Onze Koning ontving hedeunamïddag te 2 uren den graaf ten Paleizo ter bespreking van de be schikkingen in verband met het aanstaand bezoek Hunner Majesteiten aan het Belgische hof, hetwelk bopaald is op 20 Moi. Do Hofmaarschalk keert morgen naar Brussel terug. De Koning en do KoniDgiu zullen, na van hun bezoek aan Brussel te zijn teruggekeerd, van 29 Mei af, omstreeks een maand in eene Duitsc'oe bad plaats vertoeven. De heer P. Van der Burgh heeft eervol ont slag aangevraagd uit do betrekkking van burgemees ter van Berkol on Rodenrijs. Eene juffrouw, wonende in de Jaoob Catsstraat te 's-Hago, werd hedenochtend op de Lange Bees tenmarkt door eene beroerte getroffen. Nauwelijks binnengedragen bij den distillateur Van C. aldaar, overleed zij. Per brancard werd zij naar hare woning overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2