rieken uit eiken stand werd geraadpleegd, omdat hij de kunst zou verstaan door aanraking en met eenvoudige middelen genezing aan te brengen bij de hardnekkigste kwalen, zal weldra voor den reohter moeten verschijnen, daar tegon hem proces verbaal moet zijn opgemaakt wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Do hofstede „Wariënbosch" teVoge-" lenzang, gemeente Bloemendaal, is gisteren in open bare veiling verkocht aan J. Tb. Blans te Schooten voor f 45,960. Gisteravond daagde te Amsterdam een infanterist een bewoner der St.-Annastraat, G. genaamd en van beroep loodgieter, tot een gevecht uit. G. nam de uitdaging aan, verwondde den krijgs man cn werd in arrest genomen. Een scheerder in de Von Zesenstraat aldaar, die met Paschon eene oude tante van ham over had, vond haar Zondag-ochtend op hare kamer opgehangen - althans zoo hij voorgeeft. Men ge looft echter hier niet aan zelfmoord te moeten denken. Do pulit'e doet onderzoek. De heer H. Boogaard, onderwijzer te Valk (gem. Ede), die in zake den brand in de school te Valk herhaaldelijk is ondervraagd, heeft ontslag als onderwijzer verzocht. De rechtbaak te Zutfen heefteen koperslager uit Vaarsen, die eon bon voor 25 sigaren in een winkel te Apeldoorn voor f 25 in wisselde, wegens bedrieglijke oplichting veroordeeld tot 3 maanden celstraf. Twee personen uitHeerdo, die in een strafzaak behoorlijk als getuigen a dé charge gedagvaard en niet opgekomen waren, werden veroordeeld ieder tot eene boete van f 25 en tot betaling der kosten, veroorzaakt door het uitstellen der procedure. Een paar arbeiders aan den locaal- Bpoorweg tusBchen Terborg en Deutichem kregen twist, waarop do een den ander met een ijzeren koevoet eon arm verbrijzelde. De dader iB in hech tenis genomen. Een kapper te Arnhem nam dezer dagen een jongen Duitscher als bediende aan. Na een poosje is de jongen weer naar zijne „Heimath" teruggekeerd mot medeneming van de kleederen zjjner collega's en eanige instrumenten van zijn patrooö. 0 Os de lijn Groningen Delfz ij 1 is een zandtrein gederailleerd. Er moeten twee per sonen bij gedood en zes gekwetst zijn. Er waren raim dertig personen op den trein, doch velen zijn er afgesprongen, zoodra de ontsporing plaats had. Algemeen bestaat er vermoeden dat het onheil aan kwaadwilligheid te wijten is. De officier van justitie is direct van Groningen naar de plaats van het ongeval vertrokken. De locomotief was blijven staan, doch de 20 wagens met zand en steenen lagen over den weg. Een persoon is zwaar ann het hoofd gekwetst en heeft ook een been gebroken. Hij is dadelijk verbonden en daarop naar Groningen vervoerd. Op den eersten Paaschdag nam, naar de kwade gewoonte onder do vrouwen, een meiBje, dat de godsdienstoefening in de Groote Kerk te Nijmegon bijwoonde, eene speld in den mond tus8oben de tanden, en slikte die, in ge dachten verzonken, bij ongeluk io. Door haar gegil bracht zij eenige opschudding onder de toehoorders teweeg. Men hoopt, door haar gepast voedsel, d. i. meelspijzen en koek, te doen nuttigen, het gevaar lijke voorwerp uit de ingewanden te verwijderen. Tot heden bevindt zij zich wel. Eene pijnlijke ontroering heeft op Goeden Vrijdag te Londen de zelfmoord gebaard van een bekwaam en zeer geacht geestelijke, den heer Alexander Taylor, predikant van Gray's-inn. De oorzaak, die den man tot dit wanhopige einde dreef, was een langdurig lijden aan slapeloosheid en zenuwhoofdpijn. Hoe weinig zeker een mensch van zijn leven is, blijkt nit hetgeen men uit Bourtange schrijftDe zoon van den landbouwer H. S. alhier, een jongeling van 22 jaar, stond dezer dagen 's morgens vroegtijdig op om zich aan het werk te begeven doch eerst werd hij geroepen tot het ontbijt, en ofschoon hij mede ging aanzitten, had bij toch geen trek in eteD, en zeide niet recht wel te zijn. Daarna gaat hij met de gedachte: „het zal wel afzakken" naar den tuin aardappelen poten, hiermede bezig zijnde moet het erger geworden ,00^ -uste hy laat hot werk staan, gaat naar zijn, en u. zleh te ontkleeden naar bed. Een huis, en zonuei der huisgonooten, gogonblikken daarna paar hem ziende, merkt op dat hij wat wonderlijk te bed ligt, maakt alarm, en daar zien zij tot hunne ontsteltenis hem dood te bed liggen. Inmiddels ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Het hof van Napels heeft eerst nu uitspraak gedaan in de zaak van een jong meisje, dat in den herfst van 1882 met een „spadetta", een scherpe haarspeld, die de Italiaansche vrouwen vaak dragen, een schipper eenige steken, o. a. in de ruggegraat, had toegebracht, aan de gevolgen waarvan hij stierf. Het meisje werd tot 10 jaren gevangenisstraf veroordeeld. In de kazerne v a n P i z z o f a 1 c o n e t e Napels heeft een dronken soldaat, Misdei genaamd, die door zijne kameraden geplaagd was, des avonds het licht uitgedraaid, zijn geweer genomen en in den blinde in de slaapzaal schoten gelost. Toen men er in slaagde den razende meester te worden; lagen drie zijner kameraden dood in de slaapzaal, een was uit het raam gesprongen en had beide beenen gebroken, acht anderen waren zwaar gewond, de meesten doodelijk. Hij had 57 schoten gelost. KOLONIËN. BATAVIA, 13 Maart. Hedennamiddag ontvingen we per Nederlandsche mail, via Marseille, de Indische bladen alleen van 13 Maart. Ze bevatten echter geen belangrijk nieuws. Door de „Java-Bodo" wordt dit zelfs „gelijk nul" genoemd. De handelswereld is gedrukt door de groote reeds in Holland bekende faillissementen en met angst worden de verdere suiker- en ook de koffie- koersen gadegeslagen. Beschikkingen van den gouverneur-generaal worden evenmin medegedeeld. Naar het „Soerab. Hbl." verneemt, moet er een diefstal aan den kleinen Boom ontdekt zijn en wel van zeker register van belastingen, dat, in het bezit van dorden, wel eens aanleiding zou kunnen geven tot oneerlijke handelingen. De politie is druk in de weer om dat register op te sporen. Aan haar zal het niet te wijten zijn, wanneer het boek niet terecht komtde bewuste ontvreemding toch zou roeds veertien dagen geleden plaats gehad hebben, doch eerst nu ontdekt zijn. Eenigen tijd geleden was_dat register ook te zoek, doch men vond het het bij vergissing had laten liggen. BUITENLAND. Frankrijk. De Bonapartistische partij heeft een harer aan zienlijkste mannen verlorenden afgevaardigde Alfred Haentjes. Hij ging Vrijdag-avond goed en wel, opgewekt zelfs, te bed en werd den volgenden ochtend dood op zijne legerstede gevonden. Eene alagaderbreuk heeft een einde aan zijn leven ge maakt. Haentjes was to Nantes geboren en had den ouderdom van omtrent zestig jaren bereikt. Aan vankelijk wijdde hij zich aan industriëele zaken. Bij zjjne begrafenis was do geheelo keizerlijke familie opgekomen. Prinses Mathilde, prins Napoleon met zijne beide zonen en prins Murat hadden in Saint-Philippe du Roule plaatsen doen bespreken; keizerin Engénie liet zich vertegenwoordigen door den hertog van Bassano. Men merkte generaal Fleury, maarschalk Canrobert, baron Brunet Emile, Olivier en vele andere hoofden der partij op. Dezelfde bonapartistische wereld viert deze week het huwelijk van prins Joachim Napoleon Murat, hertog van Ponte Corvo, luitenant der kurassiers, en Mile Marie Cecile Ney. De bruidegom had tot grootvaders prins Joachim Murat en generaal Ber- thier, hertog van Wagram; de bruid tot vader maarschalk Ney, hertog van Elchingen, en tot stief vader Masséna, hertog van Rivoli. Uit Hong-Hoa wordt geseind dat generaal Millot den 12den April de3 middags zonder gevecht Hong- Hoa is binnengetrokken. De stad was geheel ont ruimd Het geschut werd medegenomen en een ge deelte der huizen verwoest. Uit Hai-Phong wordt aan de „Daily News" nog geseind dat de „Zwarte Vlaggen" zich hebben teruggetrokken op Laofeai en de veldtocht in Tonkin feitelijk tot na het regenseizoen gesloten is. Duitschland. Do fcNordd. Allg. Zeitung" noemt het bericht aangaande onderhandelingen met den heer Miquel, opperburgemeester van Frankfort, over zijne intrede in bet Kabinet, een even groot verzinsel, als de opstellen yan verschillQndo bladen over het ministerie. De generaal Von Schwerin, gouverneur van Metz, is aan een beroerte gestorven. Volgens de „Magdeburger Zeitung" gaat de kroonprinses van Duitschland in de volgende maand een langdurig bezoek brengen aan hare moeder, koningin Victoria. In Aohter-Pommeren is de landverhuizing naar Amerika dit jaar weder zeer levendig. Alleen langs Stettin passeeren dagelijks meer dan honderd personen, die zich gaan inschepen. België. Te Dixmuiden is op 81-jarigen ouderdom over leden de Vlaamsche dichteres mevrouw Maria Van Ackere, geboren Doolaghe, schrijfster van verschil lende bundels gedichten en ridder van de Leopolds orde. Mea zal zich zeker nog horinneren dat het vorige jaar haar 80ste verjaardag zeer feestelijk gevierd is. Zaterdag is te Brussel de jaarlijksche ten toonstelling geopend van de „Société royale beige des Aquarelliates." Onder de tentoongestelde wer ken nemen volgens de „Gazette" die der Hollanders de eereplaats is, en inzonderheid de aqaarellen van den heer Mauve. Rusland, Naar de „Deutsche Zeitung" verneemt, heeft de zoogenaamde „Joden-commissie" een deel van hare taak ten einde gebracht, namelijk het bijeenver zamelen en schiften van alle in Groot*Rusland, Kléin-Rusland en Litthauen uitgevaardigde wetten uit de 17de eu 18de eeuw, welke op de Israëlieten betrekking hebben. Thans worden de wetsbepalingen bijeengebracht, welke zoowel in Rusland als in de overige landen van Europa in lateren tijd zijn uit gevaardigd. De laatste taak der commissie zal dan zijnde toelichting van het geheel en het opgeven der maatregelen, welke haar dienstig voorkomen. Bij keizerlijk besluit is de heer Von Staal, thans gezant te Munchen, tot ambassadeur te Londen benoemd. Vereenigde Staten. In het Congres is een ontwerp aangenomen, waar bij 25,000 pd. st. als belooning wordt uitgeloofd voor hem, die inlichting geeft omtrent het lot van luitenant Greely, den aanvoerder van de Ameri- kaansehe meteorologische expeditie. Het Wetgevend Lichaam in Nova Scotia heeft l-iosrnnht voor nemeenteraads-verkiezingen aan weduwen en ongehuwde vrouwen toegekend. China. Luidens een bericht uit Shanghae, is do onder koning van Canton ontslagen, omdat hij ongehoor zaam was aan de hem gegeven bevelen. De Chi- neesche officieren, verantwoordelijk gesteld voor het verlies van Bac-Ninh, zijn ter dood veroordeeld. Er zullen belangrijke veranderingen plaats hebben in het bestuur, on er is oono algemeeno werving voor het leger uitgeschreven. De gouverneur van Yun-Nan is naar Peking ontboden, waar hom eene zware straf zal worden opgelegd. De staat van zaken in Peking is hachelijk. In eene tweede depeche van gisteravond wordt verder gemeld dat de onderkoning zijne schuld hoeft erkend. De keizerin heeft, als een bewijs van genade, de uitvoering van het vonnis opgeschort, on aan het departement voor de burgerlijke aangelegenheden opgedragen, een onderzoek naar de handelingen van den onderkoning in te stellen. Inmiddels zal de onderkoning zijn post blijven waarnemen. Prins Chun, vader van den tegenwoordigen keizer, is belast met het bestuur der belangrijkste zaken, in overleg met den Grooten Raad, totdat de keizer zelf de teugels van het bewind kan aanvaarden. Telegrammen. WINDSOR, 15 April. Koningin Victoria en prinseB Beatrice zijn hedennamiddag te vijf uren per afzonderlijken trein van hier vertrokken en te zes uren te Londen aangekomen. Dezen avoad zijn de koningin en prinses Beatrice scheep gegaan met bestemming naar VlissiDgen men meent dat zij niet vóór 5 Mei naar Engeland zullen teugkeeren. NIEUW-YORK, 16 April. De gezant van Guate mala ontving bevestiging van het bericht omtrent den moordaanslag op den president van die repu bliek; hij is niet gekwetst. Geene verwarring had in de staatszaken plaats. De moordaanslag wordt door iedereen afgekeurd. PÉRIGUEUX, 16 April. Aan het hier gehouden feestmaal zeide de heer Ferry dat de buitenland-

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2