het ijden met voertuigen en paarden 96; het ge bruik van wapenen en het afsteken van vuorwerk 2; slijters, tappers enz. 31; den verkoop van bus kruid 2; wegens overtreding der verordeningen van Rijr and 92; diefstal op het veld 29; overtreding der wet van de jacht en visscherij 91op de honds dolheid 2geen aangifte doen van verhuizing 1 loepen op eens anders in den oogst staanden grond 1; h;t verwekken van burengerucht 44; het uiten van scheldwoorden 4; het plukken van eens anders vruchten 2; het laten Joopen van vee op eens anders grond 5 en wegens overtreding der drank wet 809. Uit Zooterwoude wordt aan «De Tijd" geschreven: Niet zonder belangstelling zult gij vernemen dat een uwer getrouwste toehoorders door den dood n is ontrukt; dagelijks toch liet „Blinde Kees'* zich „De Tijd" voorlezen, en het luisteren was voor hem meer dan tijdkorting; wat hij hoorde nam hij in zijn geest op en wist het in zijn sterk geheugen te bewaren, om het mede te deelen aan velen, die hij ontmoette. Alleen, enkel met zijn stok gewapend, doorliep hij de geheele uitgestrekte gemeente; geen enkel medewandelaar, die poogde hem in zijn weg te misleiden, is daarin ooit geslaagd. De winter dagen en avonden verkortte hij voor zijne vele vrienden. Hij kwam bij hen „boeren", betastte het vee en schatte het naar waarde; uit een gehoolen voe-tapel wees bij de „nieuwkoopen" aan en hij her innerde zich zeer goed waar de overige het vorige jaar gestaan hadden. "Was er genoeg „geboerd", dan bracht „Kees" zijn kaartspel met bijna onzicht bare, maar voor hem voldoende speldeprikken voor den dag, alsook zijn dam- en schaakspelmen kon spelen wat men wilde. „Kees" aanvaardde met een ieder den strijd, en, wat meer zegt, meest altijd was bij overwinnaar. Meen echter niet dat „Kees" alleen zucht had voor het spel, hij had ook veel liefde voor den arbeid; hij vond zijn bezigheid in huis en op zijn erf; en al was hij boer in zijn hart, zaag en hamer wist hij zóó goed te hantee- ren, dat zienden meermalen nuttige wenken kregen van „Blinde Kees." Geen nieuw werk was dan ook in de buurt onderhanden, of „Kees" was er bij. Zal hij van nu af op menige plaats gemist worden, het meest toch in de kerk, waar hij bij afwezigheid van den organist diens plaats vervulde. En was hij niet te vergelijken bij „Janus", den blinden orga nist van den Dom, zijn spel was zuiver en niet zonder talent. Op zevenjarigen leeftijd was „Kees" blind gewordengeen school heeft hij bezocht, maar woonde altijd in de Zuidbuurt onder Zoetorwoude alwaar hij Zaterdag 11. in den ouderdom van 55 jaren overleed. Op de buitengewone paardenmarkt te Hoofddorp, gemeente Haarlemmermeer, waren gisteren aangevoerd 150 paarden. Door eene com missie zijn er voor do remonte aangekocht 16. De prijzen beliepen tot f 600. Wellicht zouden er door die commissie meer zijn aangekocht, indien de aan gevoerde paarden meer aan de vereischten vau maat voldeden. Er waren evenwel veel schoone paarden aan de lijno. a. is er óén aan een buitenlandsch koopman verkocht voor f 750. Op het Smids water te 's-Hage heeft een man zich doodgeschoten. Drie stukadoors, die aldaar in een pakhuis in het Hofje van Sas, Uilenboomen, werkten, 6chij"nen de jeneverflesch duchtig te hebben aangesproken. Een hunner werd in don drank gestikt gevonden. De beide anderen hadden nog het besef om hun huis op te zoeken. Als een bijzonderheid kan worden meegedeeld dat gisteren aan de veemarkt te Delft oen koe te koop werd aangeboden, wegende 1000 KG." toobehoorende aan den bouwman P. Yan der Kooy, aldaar. Er zijn valscheEngelscho bankbiljet ten van 5 pd. st. f 60) en van 50 pd. st. f 600) in omloop. Een geldwisselaar in de Boompjes te Rot terdam is er voor f 1800 ingeloopen. De drie bil jetten, die hij ingewisseld had, werden voor valsch verklaard. Yan 4 April tot het begin van Mei zijn in de tuiobouw-inrichting vau de heeren Krelage Zoon te Haarlem weder do beroemde hyacinten- pronkbalcken te bewonderen. Het bericht dat het koffiehuis Panop- ticam te Amsterdam tot magazijn zon worden inge richt, werd al spoedig tegengesproken. Kaar do „Arnh. Crt." uit goede bron vemeomt, was het feit toch waar. Met uitzondering van het lokaal - ten einde de Yergunoing niet te doen vervallen - wordt het koffiehuis opgeheven, terwijl de overige lokalen verhuurd zijn aan een Brusselsch mode magazijn. Gisteravond had in de Warmoesstraat te Amsterdam een oploop plaats, ten gevolge van ontstanen twist tussohen eenige mariniers en burgers. De politie moest van de sabels gebruik maken en nam de belhamels in arrest. De tegen gistermiddag bepaalde zit ting van den gemeenteraad van Utrecht is niet doorgegaan. Er waren niet genoeg leden aanwezig. De Voorzitter, vroeger reeds tot zulk eene handeling gedwongen, hield daaraan nu vast, en sloot precies op tijd de vergadering. Later kwamen wel genoeg leden opdagen, maar te laat. Men zoekt in dat weg blijven om éón uur, en het zooveel later komen, een protest tegen het vervroegde aanvangsuur. Men heeft dat uur willen hebben op 2 uren. Ter afdoe ning stelde de voorzitter dat nu op 1 uur, maar dat wilden de loden niet, en daarvan zou deze handolwijze een gevolg zjjo. Moors en Ballintijn, beiden in het huis van arrest te Breda gedetineerd, moeten be kend hebben zich ook indertijd te hebben schuldig gemaakt aan den diefstal bij den broodbakker Gits, buiten de voormalige Waterpoort te Breda. Het achtjarig zoontje van den heer B. B. te Kampen viel door eon openstaand zolderluik. Eene hersenschudding was het onmiddellijk gevolg zijn toestand is bedenkelijk. Onder Reenen is in korten tijd een door tal van gezinnen bewoond huis met den geheelen inboedel een prooi der vlammen gewordeD. De oorzaak is onbekend en niets was verzekerd. De heeren Filbry (firma J. Roynders) zijn Woensdag-avond te ruim elf uren, onder grooten toeloop van het Bredasche publiek, op last der justitie naar het huis van arrest overgebracht. Naar men verneemt, is de toestand van den sjouwerman Teunis Hoogendoorn, die Vrijdag jl. aan de Handelskade te Dordrecht een arm ver loor, ten gevolge van het uit den strop 6chieten van eeD spoorlegger, van dien aard, dat er gegronde hoop bestaat hem in het leven te behouden. Er heeft een hevig onweer geheerscht boven Winschoten, Zuidbroek en omstreken. Te Blij ham zou een boerderij door den bliksem ge troffen en totaal afgebrand zijn. Het vee werd nog grootendeels gered; een paar kalveren moeten echter in de vlammen zijo om gekomen. Ook op andere plaatsen in de omgeving moet door het hevige onweer braud ontstaan zijn. Een procureursklerk te Londen is Zondag vermoord in deu kelder van zijn bureau, bij Londen Bridge, gevonden. De hals was op twee plaatsen afgesneden, de nek gebrokon, het hoofd had verscheidene wondeD, do kleodereu waren gescheurd en de zakken leeg. Roof schijnt dus de aanleiding tot deze vreeseljjke misdaad te zijn ge weest. Van den moordenaar is niets bekend. Do politie heeft echter eene belangrijke ontdek king gedaan, en het is zeer wel mogelijk dat men er in slagen zal den moordenaar of de moordenaars op te sporen. Er is namelijk eene jonge vrouw, vergezeld door ettelijke personen, op het pclitie- bureel in de Kennington-Lane gekomen. Zij deed het volgende verhaalZondag-avond stond zij op het punt haar huis in de Griffiostreet, York-Road, Lambeth, binnen te gaan, toen zij een bundel zag liggen op den drempel. In huis stelde zij een onder zoek in naar den inhoud, eu bevond toen dat er een jas in zat. In één der zakken was een hor logo met ketting. Men verzekert dat nu gebleken is dat dit uurwerk het aluminiurc-horlogo van den verslagene was. In andere zakken der jas vond men photographieën van hem. Wellicht kan deze ontdekking althans tot een paar aanhoudingen voeren. De verslagen procureursklerk Perkins was eon 22-jarige wees en had landerijen geërfd in Yorks hire. Zijn vader was eenmaal zeekapitein, en voer veel op de Oostzee. Naar het schijnt, waren er moeilijkheden gerezen nopens de geërfde landerijen, moeilijkheden, die een huwelijk van den verslagene met eene juffrouw Westell, welke in Bermondsey, aan gene zijde der Theems, woont, tegenhielden. Op het kantoor en in de wooing dos overledenen heeft de politie beslag gelegd op eeüe uitgebreide correspondentie betreffende de gemelde landerijen, welke eone rol kunnen hebben gespeeld in dit bloedige drama. Eene zonderlinge gebeurtenis beo ft het. dorpje Lochmaddy op een der Hebriden in opschudding gebracht. Eene oude vrouw stierf nu vier weken geleden plotseling en wel onder om standigheden, die deden vermoeden dat zij ver giftigd was. De opgraving werd bevolen, maar kon aanvankelijk niet uitgevoerd worden, daar zich de dorpsbewoners met de drie zoons van de overledene aan de spits, tegen deze „schending der graven" verzetten. De overheid nam toon de voornaamste belhamels in arrest, en met behulp van de politie, die de oproerige massa in bedwang hield, werd de opgraving verricht. Bij het lichten van de kist en toen deze op den rand van het graf zou worden neergezet, sprong plotseling de deksel met een hevigen knal, werd weggeslingerd en wierp den inspeotenr van politie ter neer. De medious, die de schouwing zou doen, zonk met een kreet be wusteloos op den grond en stierf na eenige seconden op den doodenakker. De meest zinnelooze vertelsels doen dü de ronde over dit voorval, dat waar schijnlijk veroorzaakt is door eon ophooping van gas in de kist. BUITENLAND. Frankr}|k. De Kamer van Afgevaardigden heeft gisteren do conventie betreffende Tunis in behandeling genomeD. In de begeleidende missive verklaart de heer Grévy I dat men van de verstandhouding met do mogend- heden zeker is. De Italiaansche Kamer stemt toe ia de afschaffing der capitulatiën. Duitschland, En geland enz. zijn bereid om van hunne afzonderlijke jurisdictie in het Tuneesche regentschap afstand te doen. (Toejuiching.) De Kamer heeft daarop het eenige artikel, waaruit j de conventie bestaat, aangenomen. De Senaat heeft met 186 tegen 115 stemmen bepaald dat de gemeentelijke verkiezingen te Parijs zullen geschieden naar den „scrutin de liste" en per arrondissement, terwijl het aantal vortegenwoor- - digers in verhouding zal zijn tot het aantal kiezers.i De heer Patrenotre, de nieuwe gezant te Peking, zal binnenkort eene zending naar Hué gaan vervullen. Groot-Britannië. In het Lagerhuis heeft, in antwoord aan ver-! schillende leden, de markies van Hartington ver klaard dat de regeering niet voornemens is troepen J Daar Berber of Khartoem te zenden. Hij erkende j echter dat de regeeriüg voor de veiligheid van generaal Gordon verantwoordelijk is. Wordt zijne j veiligheid bedreigd, dan moet hem hulp verleend worden. Hij is voor de ontruiming van Soedan. Wat j! de militaire en fioantiëele maatregelen en de poli-1 tiek ten opzichte van Egypte betreft, weigert hij -I vooralsnog de bedoelingen der regeering te openbaren. ,J De minister deelde verder mede dat Soeakim een Egyptisch garnizoen zal krijgen, maar dat tot aan de volkomen regeling eene kleine Engolsche macht die stad zal gelaten worden, ondersteund door dc matrozen aan boord der oorlogsschepen. De heer Gladstone zeido dat het onderzoek der Egyptische finantiëele quaestie is afgeloopen, maai aangezien ook andere mogendheden daarbij betrok-J ken zijn, kon hij nog geen besluit kenbaar maken Italië. De heer Dépretis heeft het nieuwe minister» in dc Kamer van Afgevaardigden voorgesteld. Hi verklaarde het programma van Stradella aan t« nemen en op den steun der Kamer te rekenen1 Verder bood hij een wetsontwerp aan, waarbij d betrekking van minister-president (minister zonde portefeuille), een departement,voor het postwezei en de telegraphie, benevens onder-secretariaten e' een raad der schatkist worden ingesteld. Zweden en Noorwegen. Het nienwe Kabinet is gisternamiddag samer gesteld. Do staatsraad Schweigaard is benoem tot minister van staat te Christiania; de gronc eigenaar Carl Loevenskiold tot minister van stai voor Noorwegen, te Stockholm. De amtman Ban. de luit.-kolonel Dahll, prof. Aubert, prof. E. Hert: berg eu de „secretaris voor de expeditiën" Reimer zijn tot staatsraden benoemd. De staatsraden Johansen en Hertzberg blijve voorloopig hunne portefeuille behouden. Ter verduidelijking van dit bericht wordt opg- merkt dat het Kabinet bestaat uit twee ministe van staat en minstens zeven staatsraden. Een dc; van dit ministerie, namelijk een minister van sta en twee staatsraden, welke laatsten jaarlijks afwi selen, houden bij den koning te Stockholm verblij de overige ministers te Christiania. Onder de thans benoemde ministers waren lede van het vorige Kabinet: Johansen (marine), Hert

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2