verklaring onzer beide geneesheeren, het behoud van zijn leven te danken heeft aan zijne onder- kleeding van grijs bever. Niet alleen dat alle deelen van het lichaam, welke door deze stof bedekt waren, volkomen gaaf en ongeschonden zijn gebleven, maar ook die onder- kleeding zelve toonde geen enkel spoor van verbrand of geschroeid te zijn, terwijl al de overige kleeding- stukken, ook de wollen kousen, geheel verkoold waren. Nog kan ik u berichten dat de toestand van S., die naar het gemeente ziekenhuis is overgebracht, vrij bevredigend mag heeten, ofschoon de brand wonden van ernstigen aard zijn en allicht aan de handen blijvende misvormingen zullen nalaten. Weer een klacht over deRijnspoorweg- maatschappij. - Naar aanleiding van het spoorweg ongeluk bij Abcoude wijst de heer Molengraaff in het „D. v. N." op de zonderlinge manier, waarop deze spoor voor de reizigers op hare lijnen zorgt, althans in casu zorgde. Het ongeluk (de ontsporing van den trein) had een minuut of tien na éénen even voor Abcoude plaats. De geheele baan bleef dus van Abcoude tot Utrecht voor dubbelspoor vrij en voor Amsterdam tot Abcoude voor enkelspoor. De reizigers werden met trein No. 117, welke om 1.15 van Amsterdam, Weesperpoort, naar Rotterdam vertrekt, naar Nieu- werslüis gebracht en aldaar genoodzaakt, ruim twee uren te wachten op trein No. 15, welke 3.30 van Amsterdam naar Utrecht vertrekt, en dat, terwijl er gelegenheid te over was om, hetzij van Amster dam een extra-trein te zenden, om hen naar Utrecht te brengen, hetzij hen van Utrecht uit door een extra-trein te doen afhalen. In dien tijd toch passeerden van Amsterdam komende een passagierstrein naar Rotterdam en een veetrein, en van Utrecht komende twee pas- sagiorstreinen en een locomotief met goederenwagen, die een ingenieur en werklieden vervoerde. De weg was dus voldoende vrij en aan elk der genoemde treinen hadden een extra-locomotief en een paar passagierswagens gehaakt kunnen worden. In twee bagagewagens van den veetrein werden de derde- klcs8e-paB8agiers gepakt, die deze wijze van ver voer voor lief wilden nemen. Aan den beer MoleDgraaff en eenige andere pas sagiers, die over deze handelwijze aan den stations chef te Nieuwersluis hunne bevreemding te kennen gavon, antwoordde deze dat het hem verboden was een extra-trein aan te vragen en dat bij order had ontvaügen de reizigers op trein 15 te laten wachten 1 De heer M., een Amsterdammer, noemt zijne eischen niet onredelijk en had van de Rijnspw.- Maat8chappij eenige meerdere égards jegens de reizigers verwacht. Yele anderen echter zeer zeker niet, op grond van de zoo nu en dan ook in ons blad vermelde staaltjes, waarbij het publiek do dupe van de han delingen der Maatschappij werd. Ze passen zoo juist in haar kader. De arrondissements - rechtbank te Dordrecht heeft bij bevelschrift van gisteren ver leend rechtsingang met dagvaarding in persoon en instructie, tegen Adriaantjo Ligthart, huisvrouw van den herbergier Ario De Bruin, te Strjjon, ter zake dat zij op den 9den Maart jl. onder de ge- raeento Strijen in hare herberg aan don arbeider Pieter Rosbacb, oud 17 jaar, toen deze in kennelij- ken staat van dronkenschap verkeerde, zulk eene hoeveelheid klare jenever heeft, toegediend, dat ge molde Rosbach, even ra het verlaten dier herberg, ten gevolge van het gebruik van dien sterken drank is overleden; dit feit is bij de wet van 28 Juni 1881 (drankwet) strafbaar gesteld met crimineele straf. Gistervoormiddag te halfelf ont stond te Helder brand in de woning van den bak ker E., in ce Middelstraat. Binnen weinige minuten brandde het huis lichterlaaie. Ofschoon er spoedig een spuit aanwezig was, en weldra meerdere spui ten, kon men wegens gebrek aan water in dit bin- nengedeelte van den ouden Helder den brand niet gaan bestrijden vóór het brandende perceel reeds wa9 ineengestort. Dank zij het stille weder en de latere hulp der spuiten, breidde de brand zich niet verder uit. Naar men verneemt, is de verbrande woning niet verzekerd. De oorzaak van don brand is nog niet bekend. Bij het schijfschieten te Maastricht heeft een soldaat-militien door terugkaatsing des kogels een schot in het been gekregen. Hij is naar het militair hospitaal overgebracht. Uit Suriname wordt dd. 2 Maart aan het *Vad.M geschreven dat een paar dagen geleden een groot schandaal aan het licht was gekomen daarbij is ontdekt dat op het bureel van den kolonialen ontvanger aldaar sedert jaren door middel van valsche boekingen op groote schaal gestolen werd. Twee ambtenaren, C. Yan Hees en J. Samson, zijn als hoofdschuldigen, daarbij be trokken, geschorst en zitten nu in het fort „Zelan- dia" in verzekerde bewaring. Ook is bet bekend geworden dat twee andere ambtenaren van hetzelfde bureel voortvluchtig zjjn. Dat dergelijke daad jaren lang kon gepleegd worden, bewijst hoe bedorven de controle is. De baanwachter C 1 i f f t e L e i c e s t e r zag een trein aankomen, terwijl twee kinderen tu8schen de rails speelden. Hij schoot toe en bad nog juist den tijd de kinderen van de rails te sleu ren, maar bij zelf werd door de locomotief gegrepen en verpletterd. Tweede Syoipliouie*€onoert. Yan het tweede der symphonie-concerten, gister avond in de Stadszaal gegeven, werd het vooraf bekend gemaakte programma op niet minder uit stekende wijze ten gehoore gebracht dan dat van zijn voorganger. Mej. Gripekoven gaf opnieuw blijken van haar schoonen, kuustvollen en toch eenvoudigen zang, o. a. iu het „A.ve Maria" van onzen stadgenoot den heer Th. Enderlé, die de piano-begeleiding vervulde en voor zijn werk algemeene waardeering ondervond. Eigenaardig had zijne compositie tussefcen twee andere van Franz Schnberfc een plaats ge kregen. Zal dit, onder de hoede van dien schuts patroon van dezen avond, een hoopvol teeken voor de toekomst zijn? Dat de heer Jos. Cramer, van Amsterdam, een groot violist is, was reeds bij ondervinding bekend. Ten overvloede ontvingen de vrij talrijke aanwe zigen daarvan opnieuw de bewijzen. Zijn prachtig, meesterlijk sp9l deed hij bovendien, op aanhou dend verlangen, nog in een extra-voordraoht be wonderen. Het orkest zelf handhaafde zijn terecht goeden naam. Het bracht de orkestwerken naar verdiensten ten gehoore. In Van Becthovens „Concert für Vio- line" onderscheidden zich vooral de hoorns en fa gotten in hunne alles behalve gemakkelijke partijen. Het eenige wat te bejammeren was - wanneer dit althans een gebrek mag heeten - is dat het programma voor één avond te veel aanbood. Een of twee nommer8 hadden er gevoeglijk minder op kunnen voorkomen. Het werd nu voor velen - ook voor een paar medewerkende musici van elders - te laat. In ieder geval blijkt er het overigens loffelijk streven van den heer Locher uit om zijn stadge- nooten zooveel mogelijk degelijke muziek aan te bieden. Dat daarom hot Leidsche orkest onder zijne bekwame leiding in de zoo noodige belangstelling moge blijven deelen BUITENLAND. Fraakrjjk. De Kamer van Afgevaardigden heeft gisteren het ontwerp der gemeentewet voor Parijs in zijn geheel aangenomen met een amendement van den heer Floquot, strekkende om Parijs in vier districten te verdeelen. Dit araendement is van gelijken aard als dat van den heer Lacroix, den dag te voren op verzoek van den minister Waldeek-Rousseau door de Kamer verworpen. In Madagascar zal een naamgenoot van den bevelhebber in Tonkin, vice-admiraal Millot, op treden. Hij heeft als instructies meegekregenhet definitief bezetten der baai van Diego-Suarez, het bezetten van oen punt der baai van Passan- davat, en van een post der Hova's in den omtrek daarvan. O root-Brit a on ië. In eene meeting van liberalen, welke te Hastings werd gehouden, zeide sir Thomas Brassey, een der leden der admiraliteit, dat Gladstone het zeer be treurde dat de Egyptenaren zoo weinig in staat waren zich zelf te regeeren. De overtuiging, waartoe Gladstone was gekomen, dat de orde en de naleving der wetten in Egypte slechts waren te herstellen door de inmenging van Engeland, had ook hem (Gladstone) bedroefd. De spreker voegde er bij dat de premier te wijs was, om niet te letten op de teekenen des tijds. De Staatsontvangsten gedurende bet Maandag geëindigde dienstjaar zijn 1,799,272 pd. st. minder dan in het vorige. Do vermindering ontstond in het laatste kwartaal, toen de ontvangsten 2,830,338 pd. st. lager waren. Bij de ter-aarde bestelling van den hertog van Albany zal de koning van België vertegen woordigd zijn door den graaf van Vlaanderen. Ecrypte- Uit Soeakim wordt van gisteren gemeld dat vol- geDS rapport van spionnen Osman-Digna to Ashatit, bij Tamaüieb, kampeert, met 1000 man an ver scheidene stamhoofden. Osman-Digna maakt zich gereed om de met Engeland bevriende .stammen aan te tasten. In den afgeloopen nacht naderde de vijand Soeakim tot op één mijl afstand en maakte zich meester van eenige levensmiddelen en van voeder voor de kamoelen. Mahmood-Ali is met 100 man vertrokken om den vijand 'ie verjagen. De bevolking is ontevreden over het vertrek der Engelscben. KOLONIËN. BATAYIA, 29 Februari. Io eene particuliere correspondentie van do Java- Bode" uit Kotta-Radja, dd. 15 Febr., lezen wij Volgens de laatste couranten-berichten zal de nieuwbenoemde gouverneur-generaal op zijn reis naar Indië Atjeh aandoen en aldaar verwelkomd worden door den leger-commandant; 't is te hopen dat dit dubbele hooge bezoek iets meer uitwerkt dan vorige van dergelijken aard, en dat beide autoriteiten lang genoeg hier blijven, om' efcellen- dige, ja het onmogelijke van den toestand hier in te zieö; trouwens erg lang behoeven ze daar voor niet lang hier te blijven; menscher- met eeu gewoon gezond verstand begiftigd, zien 6r,ol in dat de toestand op dezo wijze onhoudbaar is, en dat, willen wij ons prestige niet geheel en al verspelen, ingrijpende, uiterst ingrijpende maat regelen allernoodzakelijkst zijn. Tot staving van deze beworing dient slechts een bloot® opsomming der feiten van de laatste dagen. De beer Oosterzoe te Samaraog is door zijn eigen bediende voor de som van f 5000 bostolen. De dief moet dadelijk met de kustboot naar Batavia gevlucht zijn. De politie zal hem trachten aan te houden. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de vol gende beschikkingen genomen -. Civiel Departement. Betuigd: De tevredenheid der Regce- riug aan den iosp. '2de kl bij den post-ea telegraafd east J. Ber- man, en den adj -inspecteur bij dicu tak van dienst A. M. Meiss- ner, voor de wijze, waarop zij zich ouder groote mocielijkheden hebben gekweten van de opdracht tot aanleg van de telegraaflijn over laud van Telok-Betoog naar Kali Anda (Lampoagsche Districten). Verleend: Eeu 2-jarig verlof n. Europa, w. 12 jareu on afgebroken dienst iu Ned.-Indic, aan Jen kapt. intendant bij de mil. alm. H. E. B. Logeman. Een 2-jarig verlof u. Europa, w. ziekte, aan den commies 2de kl bij den post- en telegraafdienst M. A. Van der Sprong. Ontslagen: Eervol uit 's lands dienst, de onderopziener 2de kl. van den timmermansniukel cn de houtbewerking bij den art.-coostr.-winkel te Soerabaia A. Coomans. Eer«ol uit 's lands dienst de resident van Timor S. Roos. Benoemd: Bij den p06t- en telegraafdiensttot commies 2de kl. A. lijnis Huffenreuter; tot tijdelijk commies 2de kl. W. P. S. Jansen; tot commies 2de kl. J. J. Wamars; tot tij delijk commies 2de kl. de adjanct-coramies K. L. F. Hagenaar. Tot 2den commies" by de Algemeene Kekenkamer, de lsle klerk Ph. J. N. Bonnet. Departement van Oorlcnj Verleend: Een 2-jarig verlof n Europa, w. 12 jaren onafgebroken dienst in Ned.-Indië, aan den kapt. der inf. P. F. T. Vnn Veen en aan den Isten luit. der inf. H. J. Bierstedt. Vertrekkende passagiers per st. Prinses Anialia"5 van Batavia naar Nederland. Gcw. bavenm. van Batavia D. A. J. B De Graaf, H. Mj BijvaDck, dr. G. J. Filet, mevrouw H. W. Schotsman, geb. Kuijper, geps. kapt. inf. J. P. Smith, mevrouw H. A. Spreu- tels, gebr Van Dclden, C. H. Van Dorp, echtgenoote, dochter en zoon, mevrouw de wed. A. Van Barneveld, geb. Boers, G. P. Fetracnger, A. Roukeus, echtgenoote en 6 kinderen, mejuffrouw C. A. Al. Filet, assUtent-residen' D. H. Fraenkel, echtgenoote en 4 kinderen, E. C. Lantzius, echtgenoote eu 2 kinderen, mejuf frouw S. Versteegb, jongeheer J. Hartog, mejuffrouw A. Hartog, B. Vctb, offlcier-machinist A. J Over De Linden, L. F. H. Raat, luiteoant Helmar en Zr. Ms. troepen en schepelingen. Naar Padaug vertrekken: H. Hiusink, P. Lairdberg, F. Bau- dain, Quadling en echtgenoote. nUKGEKLUKE STAND VAN EEUJEN, vau 27 Maart lot en mot 2 April BEVALLEN: C. Polak geb. Wijier Z. J. F. C. Seijngeb. Karstens Z. M. Hertsworm geb. De Groot Z. J. H. v. Wingen geb. v. d. Reest Z. J. C. De Jong geb. Kriek D. E H. M. Loeher geb. Weeren D. M. v. d. Pluijm gtb. Hof lees Z. H. C. Segaar geb v. d. Berg D. C. Vijlbrief geb. Jansen Z. J. v. Leeuwen geb. Bleekstijn Z. J. M. De Wolf geb. De Meij A. v. Gimert geb. Ver hoef! D. E. Staffelen geb. Boon D. A. Hutcr gel). Frank- hnijzen Z. M. Tcgelaar geb. Buskens D M. C. Smit geb. Hauselaar Z. J. Kokkedee geb. Den Os D. M. Krul- der geb. Poptie Z. C. Lucht geb. Dc Vries Z. S. J. Plu geb. Plu D. A. M P.anlfeber geb. v. Leeuwen D. J. W. Meyers geb. v. d. Berg D. P. S. Broekveldt geb. Bink D. EJ. Bonte geb. Scheffer D. GEHUWD: J. C. Jansen wedr. en W. J. Wijling wed. A. J. Schild jm en J. Vau den Broek jd.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2