I 21 October het huis van S. E. C. te Rotterdam binnengeslopen, had zich daar achter een canapé "verborgen, was 's nachts uit zijn schuilhoek te voor schijn gekomen en had toen uit twee broeken de zich daarin bevindende portemonaies en uit oen vest een portefeuille met f 150 ontvreemd. De ad vocaat-generaal mr. Gregory requireerde tegen dezen beschuldigde een celstraf van 2 jaar en 4 geldboeten van f 50. De advocaat jhr. mr. Alberda Van Ekenstein trachtte te betoogen dat de feiten niet in de strafwet vielen, en concludeerde tot vrijspraak. Na een pauze deed het Hof uitspraak ïn de drie zaken en veroordeelde de beschuldigden conform het requisitoir van het O. M. Eene in de residentie gehouden col lecte van de commissie tot tijdelijke werkverschaf fing aan lui die op het oogenblik zonder verdienste zijn, heeft ongeveer f 12,000 opgebracht. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde gisteren Van Pelt, kantoorlooper der kas- siersfirma Havelaar en Zn., wegens een diefstal van ongeveer f 5000, tot een jaar cel en zes booten van f 12.50/ In de Rietlanden te Amsterdam is een arbeider der Holl. IJzeren-Spoorwegmaatschappij bij het rangeeren der wagens onder een spoor wagen geraakt, met het gevolg dat zijn hoofd werd afgereden. De student J. C. B., candidaatinde medicijnen te Utrecht, is wegens den op 16 Nov. 11. ïn het kostschool te Baarn gepleegde feiten ver oordeeld tot acht dagen cellulaire gevangenisstraf. De persoon, die te Arnhem het on geluk had door het openen van een verkeerde deur in den kelder te storten, is aan de gevolgen daarvan overleden. Het onderzoek in zake den luit. ter zee lste kl. H. schijnt door te gaan; althans de loting voor de leden eener commissie voor dit on derzoek heeft gisteren te Nieuwediep plaats gehad. Te Woensel is een vat met bronolie een kindje op het lijf gevallen; gedurende meer dan een uur waande men het doodeensklaps sloeg het de oogen open en men haastte zich genees kundige hulp in te roepen. Gisteren was het nog in leven. De Woener bankier Eifert is aan de gevolgen van de bij den diefstal bekomen wonden overleden. Het hof van assises vanhetdep. Eure heeft ter dood veroordeeld Leroy en Siemelaigne, oud 24 en 25 jaren, die in het Carmelietenklooster te Evreux hadden ingebroken en getracht hadden twee nonnon te te vermoorden. Zekere Jacob Nutt, die den heer Dukas, lid van het Wetgevend Lichaam van Penn- sylvanië, ombracht, omdat deze zijne zuster verleid en zijn vader vermoord had, is verleden Dinsdag door het hof te Pittsburg vrijgesproken. Onder de velerlei schade, die de hevige storm op onderscheidene plaatsen heeft ver oorzaakt, vinden wij nog vermeld dat de toren op de Hervormde kerk te Ouddorp naar beneden is gekomen. De scheepvaart tusschen Leiden en Amsterdam is sinds gisternamiddag niet meer gestremd. Ten gevolge van den storm was nl. het water ook aldaar sterk gevallen, en daardoor een met suiker zwaar beladen schip in de brug aan den Vrouwen akker vastgeraakt. Zoowel te Katwijk en te Noordwijk als teSche- veningen liep het zonder ongelukken af. De storm wind joeg het water wel vrij hoog op, maar liet de aan het strand staande vloot ongedeerd. Van Scheveningen zijn nog vier schuiten in zee ter visscherij, waarvan nog geen bericht is inge komen. Van de Katwijker vloot zijn er nog 8 in zee. De telegraaf bracht het bericht, dat de schuit van dep Scheveningschen reeder G. Den Duik be houden te Lowestoft is aangekomen. Te Delft zijn onvergewaaid de hooge schoorsteen der Kon. Stoomfabriek van zinkwerken van den heer F. W. Braat, een anderhalvesteens muur van het huis van den restaurant Tesch aan de Phoe- nixstraat, de halve gevel van een huis aan de Doele8traat, het staketsel der in aanbouw zijnde Roomsche kerk aan de Voorstraat, een groot deel der omheining van het voormalig kerkhof buiten de Haagpoort, een zware boom, vele schoorsteenenenz. De vier opvarenden van de in het IJ omgeslagen jol zijn door de sleepboot „Aleida", die op weg was naar Zaandam, gered. Niet alleen hoeden en petton, maar ook men- schen geraakten te water. Te Amsterdam waaide een vrouwtje in den O. Z. Aohterburgwal bij de Stoofsteeg. Zij werd met moeite door politieagenten gered. - Een vrouw werd in de Cenradstraat tegen een muur geslingerd, met het ongelukkige gevolg, dat zij een hersenschudding kreeg. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Uit Zwartsluis ontvangt men het volgende be richt De nood is hoog geweest, met gevaar voor doorbraak. De dijken hebben veel geleden en wonin gen zijn gedeeltelijk weggeslagen, waardoor de be woners groote schade loden. Twee schepen zitten bij Genemuiden op den dijk, een op den veerweg, waarvan de opvarenden zich in een boom hebben gered. Genemuiden zit onder water. Naar wordt gemeld, zijn nabij Ter Neuzen ge strand het stoomschip „Olivia" en de Deensche schoener „Emma." Op de Suikerplaat zitten twee barken, bij Ellewoutsdijk ééa bark en nabij Ram- mekecs de Frau6che schoener „Jacques Mathieu" De telographische gemeenschap met Zwolle en Zwartsluis is verbroken. Het gerucht omtrent de doorbraak te Genemuiden heeft zich gelukkig niet bevestigd. De Hasselter dijk houdt hier en daar nog slechts een meter kruin. Te Kampen staat het water op vele plaatsen tot aan den kruin der dijken, die het door de krachtige golfslagen hard te verantwoorden hadden. Van doorbraak en ongelukken heeft men er tot dusverre gelukkig niets vernomen. In de nabijheid van Lemmer is een Enkhuizer vischbotter op de Steenen gestrand. De opvarenden zijn gered. De boot naar Amsterdam vertrok niet. Van hot paardenspel van Schuitenvoerder te Wage- ningen is de linnen kap geheel af- en zijn enkele wanden ingewaaid. Iemand, die te veel „vergunning" had of veel last had van den wind, viel gistermiddag om kwart voor vieren op den N.-Z.-Voorburgwal bij de Dirk- Van-Hasselsteeg te Amsterdam in het water. Hij was er spoedig uitgehaald en onder geleide der politie naar een plaats gebracht, waar hij geen last kon hebben van wind, water of vergunning. Te Hasselt is de Kloosterdijk doorgebroken. Ook het Lierder- en Molenbroek, pas van het water bevrijd, is door het overloopen der kaden weder onder water gezet. Bij Ileinoo moet do "Weteringdijk bezweken zijn. Uit Delfshaven bericht men dat de Maas op verscheidene plaatsen buiten hare oevers getreden en de geheele Ruige Zandplaat overstroomd is. Bij Wije zijn de meeste binnendijks gelegen lan den onder water gezet. Eenige gevels zjjn er ingestort. In Engeland hoeft de storm veel schade aange richt en een groot aantal persoonlijke ongelukken veroorzaakt. Te Brevy o. a. werden door het val len van een stoomschoorsteen door het dak van een fabriek drie personen gedood en zes gekwetst. Ook uit verschillende andere plaatsen komen nog berichten, gelukkig niet van ernstigen aard. BUITENLAND. Frankrijk. In de Couloirs verneemt men dat de Hovas- gezanten ten stelligste hebben verklaard nooit in onderhandeling te zullen treden op de grondslagen, zooals deze zijn vermeld door de „Times." De 4 punten, waarvan het blad nog melding maakt, vormen de basis van het ultimatum door de Franschen aan Ranavola gesteld. De gezanten hebben geenerlei tegenvoorstellen ingediend. Aan het ultimatum heeft de Fransche commissaris gee nerlei eischen van afstand van grondgebied gevoegd. In de gisteren door de Kamer van Afgevaar digden gehouden zitting vroeg de heer Baudry D'Asson een krediet van 20 millioen ten behoeve van de werklieden die zonder arbeid zijn. De urgentie van dit voorstel werd door de Kamer verworpen. De Senaat 'beraadslaagde over het krediet aan het schoolfonds. Ondanks het verzet der oppositie, bij monde van den heer Paris, werd met 177 tegen 34 stemmen het bedrag goedgekeurd, dat door de regeering was voorgesteld. Eene sterke verkenning is gedaan naar den kant van Bac-Ninh. Bij de samenvloeiing van de Roode en de Zwarte rivier werd de vijand in groot aantal aangetroffen. De vijand schoot op de ver- kenningspost, maar zonder gevolg. Men verwacht sterken tegenstand te zullen ondervinden. Groot-Britannië. De Londeneche bladen melden als gerucht dat de regeering, ten einde voorbereid te zijn op elke gebeurtenis welke plotseling in Egypte zou kunnen opkomen, stappen heeft gedaan, ten doel hebbende om 10,000 man troepen en de noodige transport schepen gereed te hebben. De Nederland8che gezant te Londen, graaf Yan Bylandt en zijne echtgenoote, zijn thans de gasten van den hertog en de hertogin van Bedford op Woburn Abbey. Effypte. Generaal Gordon is te Port-Saïd aangekomen. Ten gevolge van het ontvangon berioht. dat de eenige geschikte weg om Khartoem te beroiken is die over Koroko, heeft Gordon het voornemen op gegeven om over Soeakim rechtstreeks derwaarts te reizen. Gisteravond kwam hij te Caïro over en had een onderhoud met den heer Baring. De heer Barrois, hoofdambtenaar aan hot minis terie van openbare werken, zal rechtstreeks staan onder Moncrief. Er bestaat geen plan hoegenaamd om de Europeesche controle op hot Fransch-EDgelsch condominimum weder in te voeren. Yan den anderen kant is het voornemen niet opgevat, om Europe anen uit te sluiten bij het benoemen van ambte naren voor administratieve betrekkingen aan de verschillende ministeriën. De ministerraad heeft bosloten eene circulaire te zenden aan de mogendheden, die aan de samen stelling der internationale gerechtshoven hebben deelgenomen, om haar voor te stellen de commissie® voor den gerechtsvorm weder te doen bijeenkomen.;i;, IC? 1 e fg r a ia est au. MADRID, 24 Januari. De „Imparcial" meent té weten dat de vertegenwoordigers van Spanje bl alle mogendheden zullen worden vervangen, behalv( de gezant te Berlijn, graaf Benomar. LONDEN, 24 Januari. Lord Derby heeft e£ in toegestemd eene deputatie te ontvangen van dfij onlangs in Mansion-House gehouden openbare bij eenkomst van vrienden der Zuid-Afrikaanscho negers De dag der ontvangst zal later worden vastgesteld Naar men zegt, zal de Transvaalsche deputatf morgen het antwoord van lord Derby ontvangen. MADRID, 25 Januari. De heer Silvela, vroegf minister van buitenlandsche zaken, is tot geza' te Parijs benoemdde heer De Molins tot gezai bij het Vaticaan, en de oud-minister van justiti de heer Cardenas, tot gouverneur der Bank. De minister van marine heeft eene circular gezonden aan de commandanten der maritier departementen, waarin hun wordt opgedragen t materiëel der zeemacht te verbeteren in overer stemming met de vorderingen der moderne wete schap, opdat zij hare roeping, het verdedigen y Spanjes belangen en grondgebied, zal kunnen vè vullen. BERLIJN, 25 Januari. De keizer heeft hed< nacht goed geslapen en is om negen uren o; staan. Hij heeft daarop den politie-president en hofmaarschalk Perponcher ontvangen. WEENEN, 25 Januari. To - Floridsdorf, in nabijheid van Weenen, is een politieagent door revolverschot op straat gedood. Bijeen moordeni een werkman, vond de politie een dynamietbl een revolver en een vergiftigen dolk. Hij wei; eenige inlichtingen te geven. BERLIJN, 25 Januari. (Part. Tel.) Heden is kers lijk te Bremerhaven ontscheept. De gr. loods van de „Noordduitsche Lloyd" is tot rol zaal ingericht. Te Bremen heeft de lijkdienstpij*- tigheid zonder eenig confessionneel karakter pk - Alleen de treurige terugkomst van den Duits» patriot wordt herdacht, zonder te letten op p of geloofsbelijdenis. Maandag-morgen is te Beijg io de Synagoge de lijkdienst, waar het Zuid^ sche bekende katholiek parlementslid YriJM Stauffenberg 69ne lijkrede houdt. Des avonds zal er een politieke gedacht viering in de zangacademie plaats hebben, eenige redenaars zullen optreden en ook na' den Weener Journalistenclub ïn de Coucordï door de vereeniging der Berlijnsche pers een werkran3 op de kist zal gelegd wordeD. Ta deputation vooral uit Zuid-Duitschland meld» aan. Het kiesdistrict Meinïngen, dat Lasker govaardigde koos, brengt een zilveren lauwer) LEIDEN, 23 Januari, De verwachting voor morgen is: krachtige ten wind, buiig, stormachtig weer. Door hot kiescollege der Ned. Herv. gen alhier is hedenavond, ter vervulling der predi vacature, ontstaan door het aan ds. J. D. B. Br verleend eervol emeritaat, het volgende zest

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 2