f—'li-"'"""» i"inm '.V" en eerst onlangs uit de gevangenis was ontslagen. Niettegenstaande zijne pDgunetige antecedenten vond hij werk in de brood- en meelfabriek aldaar, doch wegens zijn minder goed gedrag moest hij ook deze betrekking weder spoedig verlaten. Ten einde nu aan geld te komen, beproefde hij bij her haling bij den sigarenhandelaar K. aldaar, op een valschen naam en met behulp van valsche briefjes kistjes sigare; machtig te worden, hetgeen hem vrij goed gelukte, daar hij tweemaal op een val schen naam en tweemaal op een valsch briefje kistjes sigaren bekwam. De beide laatste feiten werden den besch. thans ten laste gelegd. Hij be kende volledig de briefjes vervaardigd en er ge bruik van gemaakt te hebben. De adv.-geü. mr. Bijle- veld requireerde, ook met het oog op de vroegere veroordeelingen, thans eeoe veroordeeling tot 1 jaar celstraf en 4 boeten van f 50. Mr. Duynsteo, die voor den besch. als verdediger optrad, beval zijn cliënt in 's Hofs clementie aan. Hij werd heden veroordeeld tot 7 maauden eenzame opsluiting en 4 boeten van f 50. Gistermorgen zijn door den briga dier der marechaussees te Scheveningen twee jon gens van 14 en 17 jaar gearresteerd, die in dienst van de directie van het hotel d'Orange eene belang- rgke som hadden ontvreemd. Bij den portier en bij verschillende logó's moeten zij ongeveer f 700 gestolen hebbeneen gedeelte van dat geld was door hen notabene in een spaarbank belegd. Volgens 'tVad. heeft een „Cricket- club" te Den Haag het initiatief genomen tot het oprichten van een „Nederlandsch-Cricketbond." Door de politie te Delft werd gister- nacht aangehouden en ter beschikking der justitie naar 's-Hage gezonden J. C. S., koopman aldaar. Hij werd beschuldigd een paard te hebben gestolen van den landbouwer H. J. uit een weide onder de gemeente Rijswijk. Gistermorgen had in de suikerfabriek onder Delfshaven een treurig ongeval plaats. Een werkman geraakte tusschen de machine en werd totaal verbrijzeld. Hij was onmiddellijk een lijk. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij de notaris S. Jiskoot te Veen uit zijn ambt is ontzet, bevestigd. Door de rechtbank te Maastricht is naar den proc.-generaal bij het hof te 's-Bosch verwezen J. S., oud 23 jaren, landbouwer, laatstelijk gewoond hebbende te Maastricht en aldaar gedeti neerd, beschuldigd van in den avond van den 20 Aprill 11. een meisje door verdrinking van het leven te hebben beroofd. De beschuldigde is bereids naar 'a-Bosch overgebracht. Een boor uit de omstreken yan Wij- chen, die de vorige week een der voorstellingen in het circus van Oscar Carré te Nijmegen had bijge woond, vermeende alsnu ook, evenals de kunst rijders van den heer Carré, staande het ongezadelde paard te kunnen berijden. Toen hij den volgenden dag een paard uit do weide moest halen, giDg hij daarop staan. Het paard, aan zulle verrichtingen niet gewoon, begon hevig te steigeren en wierp den nieuwen kunstrijder met zooveel geweld op den grond dat hij ernstig bezeerd werd en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Een jongentje van 20 maanden, aan de moederlijke zorg ontsnapt, is Dinsdag te Kuilen burg in de stadsgracht verdronken. De ongelukkige moeder vond het kind drijvende; ingeroepen genees kundige hulp mocht niet meer baten. Aanstaanden Zondag zal in de ge meente Biervliet een eigenaardige wedstrijd plaats hebben, nl. een eier-wedstrijd met paard en kar, en aan welke vermakelijkheid ieder tegen betaling van 5£> cents kan deelnomen. De deelnemers, die de maaito eieren, t. w. eierschalen, stnk rijden, krjjgen ook de grootste prijzen. Een landbouwer, James Colo, te South Norwood, pakte zijn vierjarig zoontje bij de beenen en slingerde hot met het hoofd togen een muur aan, zoodat het kind den geest gaf. De dertienjarige zoon van den moordenaar was getuige van de daad en verklaarde dat de vader deo geheelen dag thuis was geweest en niets dan water had gedronken. De verontwaardigde menigte wilde den vader, toen hij werd gearresteerd, lyncheD. De beruchte rechter van instructie in het Tisza-Eszlar-proce?, Bary, is van Nyeregyhasi naar Lupos verplaatst, als een begin van straf voor zijne onwaardige houding. Honde.rd ra;o..v.er8 hebben te Florian, 6 uren van Salonika, den gouverneur, den kadi en al de leden van den raad, die juist bijeen was, gevankelijk weggevoerd. Zjj eischen 240,000 gulden losgeld. Een gr on deigen a ar i n d e b uur t v an Breslau heeft eerst zijne vijf jonge kinderen en daarna zichzelf door ophaDging vao het leven beroofd. In het bevallige Fransche dorpje Yal-Mendon leefden de echtgenooton B., de man zestig jaar, de vrouw twee jaar ouder, met hun eenige dochter in hun nederige woning. Eenigen tijd geleden ging het meisje de wijuo wereld in en de oudjes bleven alleen. Tot overmaat van ramp kreeg de vrouw ecDe verlamming, zoodat zij niet meer in staat was iets uit te richten. Nu werd de taak den ouden man alleen te zwaar, en toen weldra gebrek en ellende voor de deur stonden, besloot hij die met zijne tronwe levensgezellin door den dood te ontgaan. Nadat hij zijne vrouw had opgehangen, beroofde hij zichzelf op dezelfde wijze van het loven. In een door hem achtergelaten brief deelde hjj al die bijzonderheden mee. Een gepasporteerd militair, ridder van het Legioen van Eer, die zijn intrek had ge nomen in het verplegingsgeBticht to Avallon, vroeg den opzichter, tegen wien hij een wrok koesterde, te spreken. Toen deze zijn kamer binnentrad, loste de oud-soldaat driemaal op hem een revolver. In het hart getroffen, stortte de ongelukkige leven loos neder. De Fransche 1uchtre i z i ger Lhoste is in zijne pogingen om het Kanaal over te steken niet gelukkig. Hij deed Maandag van Calais uit weder eene poging, maar kwam in de Noordzee terecht, waar hij door een Engelsche boot, die op weg naar Amsterdam was, opgenomen werd. Een der schepen, die hem veiligheidshalve gevolgd waren, nam hem eenige oogenblikken daarna van de Engelsche stoomboot over. Op het Grieksche eiland Delo s heeft men belangwekkende opgravingen gedaan. Bij den schouwburg van Apollo is nl. een woonhuis ge vonden, waarschijnlijk uit het Alexandrijnsche tijd perk. Tot dusver werden eene binnenplaats en twaalf kamers te voorschijn gebracht. De vloer van de bin nenplaats is zeer fraai ingelegd. Men heeft ook de poort en een deel van den weg die er heen leidde uitgegraven, en er is hoop dat men, bij voortzet ting van de onderzoekingen, misschien eene geheele wijk van de oude stad zal vinden. Volgens de „Courrier des Etats Unis" is door een inwoner van Hoboken, in New- Jersey, die 250 pond weegt, bekend gemaakt dat hij bereid is, tegen het begin van den winter plaats te nemen in een hollen boom van de Champs Elysées te Parijs en er drie maanden zonder eten of drinken te blijven; hij zal tot zijn levensonder houd niets anders doen dan zich de voeten en de handen likken. Hij is op dit denkbeeld gekomen, omdat do Canadasche beren evenzoo doen, na ver loop van drie maanden zeer gezond zijn en dan eenvoudig hun overtollig vet verloren hebben. Hij wenscht deze proetneming in het belang der woten- schap en zijner gezondheid te doen, indien eene commissie van vertrouwbare burgers hem wil instaan voor eene bestendige bewaking tor bescherming tegen de straatjongens, en als het genootschap voor de natuurlijke historie te Nieuw-York beloven wil, hem op kosten van het genootschap te laten begraven, indien hij onder zijne proefneming mocht bezwijken. Hij vertrouwt echter dat hij, zoo goed als de beren, in het leven blijven zal. Zekere kapt. Rhodes te Salamanca, uitvinder van een reddingskleed en geoefend zwem mer, heeft aangeboden, van zijn kleed voorzien, de Niagara over te zwemmen op de plaats, waar kapt. Webb dat tevergeefs beproefd heeft. Te Washington heeft iemand eene machine be dacht, waarmede hij zich voorstelt over den water val van de Niagara heen te komen. Het is een zijden zak, die den vorm vao een ballon heeft. Hij zal in het water springen en zich naar don water val laten drijven. Als hij aan den kant der rotsen gekomen is, van welke de waterval afstort, zal, rooent hij, zijn lichaam, door de machine veel lichter dan het water, in de lucht geworpen worden in zachtjes neerkomen, een meter of wat verder dan de waterval; vervolgens zal hij zich laten drijven tot aan de plaats, waar kapt. Webb zich te water heeft begevon, ou zoo meent hij de Canadasche kust te kunnen bereiken. Te Brussel had het volgende ongewone voorval plaat9. Een werkman, die bemerkte dat een zijner schoenen was losgegaan, wilde dien weder vastmaken, maar had de onvoorzichtigheid met dat doel tegen de spiegelruit van een koffiehuis te gaan staan. Onder die ongewone drukking sloeg de ruit, over 's mans hoofd heen, voorover en werd op het trottoir verbrijzeld. De onvoorzichtige werkman kwam met den schrik vrij. BÜIXEPïlLALrtfX}. Dultsehland. De „Köinische Zeitang" wijdt nog enkele regelen aan de politieke beteekonis van do komst des konii)g8 van Raraenië te Berlijn. Zij wijst er op dat juist den dag, waarop de koning kwam, het Londenschö protocol ondertoekend word, dat het toezicht op de Donau-scheepvaart regelt op eene wijze, die Rumenië niet erkent, welk koninkrijk hierdoor in eene onaangename verhouding tot Oos- tenrjjk Hongarije dreigt te raken. Maar deze mo narchie is de bondgenoot van Duitschland en koning Karei brengt thans niet alleen aan het Berlijnsche hof een bezoek, maar op zijne terugreis ook aan het Weener Hof, dat op dit oogenblik den koniag van Servië als gast heeft. Oostenrijk-Hongarije heeft zoo groot belang bij eene goede verstandhouding met Servië eu Rumenië, die tegenover Ruslands vermoedelijke plannen bijna gezegd kan worden den vrede te waarborgen, dat het Weener Kabi net wel eenige concessiën zou kunnen doen in de Donau quaestie, welke het Keulsche blad eene „quaestie van ijdelheid of etiquette" noemt. Grroot-Britaniiie. Het Hoogerhuis heeft, bij derde lezing, het wets ontwerp op do verkiezingsknoeierijen en dat tot vermindering der staatsschuld aangenomen. Verder is goedgekeurd de door het Lagerhuis voorgestelde lezing der pacht-bill, met deze uitzon dering dat het amendement-Salisbury, betreffende de bestaande contracten, met 48 tegen 4 stemmen opnieuw in het ontwerp is opgenomen. Eene verwisseling, welke niet zonder betee konis is, heeft in het personeel der Engelsche ambas sades plaats. De eerste secretaris van legatie te Berlijn, sir John Walsham, zal bij lord Lyons te Parijs komende heer Plunkett uit Parijs wordt gezant in Japan, terwijl sir Henry Smith Parkes uit Japan naar Peking verplaatst wordt. De Engehche regeering heeft thans officiéél bericht gekregen, dat Cetewayo leeft en in de „Reserve" is. Sir Henry Bulwer berichtte dat hg vergezeld is van verscheiden zijner broederen. Heden zal de heer Gorst in het Lagerhuis vragen of het waar is dat Cetewayo dreigende boodschappen zond aan de Zoeloes in de „Reserve". Spanje. De berichten uit Spanje doen zien dat daar alles rustig blijft. De koning is op zijne reis door Cata- lonië en Arragon te Valencia, Castellon en Barce lona zeer goed ontvangen. In de particuliere cor respondentie van de „Indépendance" uit Madrid van 15 Augustus wordt gezegd dat het nog niet geheel zeker is, of de koning in September zijne voorgenomen reis naar Duitschland doen zal. Vele militairen en koningsgezinden zijn er tegen, o. a. omdat, indien er maar eenige vonken van den opstand achtergebleven waren, deze opnieuw tot eene vlam zouden kunnen worden, hetgeen, bij des konings afwezigheid, een zeer onaangonamen toestand zou doen geboren worden. Effypte. Naar men verzekert, zal de khedive, vóór zijn terugkeer van Alexandrië naar Caïro, een stoom- boottccht naar Damiate en Rosette maken en ook verschillende andere steden bezoeken. Sedert de laatste opgave, tot gistermorgen 8 uren, is te Cairo óéa persoon aan de cholera be zweken. Het totaal der overledenen aan de epi demie in de provinciën was in het laatste etmaal 131. Rusland. Te St.-Petersburg zal eene commissie benoemd worden om de dossiers te onderzoeken van poli tieke misdadigers, die niet onder de termen van het kroningsmanifest vallen en wier lot toch ver zacht mag worden. Als leden worden genoemd de minister van binnenlandsche zaken Orscbeffsky, de directeur van het departement van politie Plewe en diens onderdirecteur. Volgens te Eerlijn ontvaDgen bericht wordt de czaar met zijne familie eerstdaags te Kopenhagen verwacht, en zal hij verscheidene weken in die hoofd stad vertoeven. Telcgrararuen. PARIJS. 22 Augustus. De Chineesche regeeripg heeft eene vergoeding toegestaan voor den moord

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2