cylinder-horloge, op de buitonkast gemerkt C. H., waaraan een zwart koordje met gouden sluiting en dito medaillon, waarin vrouwenportret, benevens een portemonnaie met oenig geld. To Arnhem spoelde gisteravond in Musis Sacrum een Amerikaanseh cafó-chantant- gezelechap. Een persoon daarvan, die voor hengelaar fungeerde, maakte een ongelukkigen pas en viel van eene slechts 2 M. hooge stellage af. Eerst na gernimen tijd gelukte het eenige geneeskundigen weder de levensgeesten bij hem op te wekken. Zijn toestand is zorgwekkond. Kapitein Sluiter, gezagvoerder van het stoomschip „Mercurius", te IJmuiden binnen gevallen, redde Maandag-avond te acht nren tus- schen het vuurschip „Buitingen" en den Westhinder den luchtreiziger L' Hoste, die te Calais was opge stegen om halfzes in den namiddag. De ballon was op het punt van in zee te vergaan. L'Hoste bad plan gehad het Kanaal over to steken. Toen hij aan boord werd opgenomen, was hij geheel uitge put, doch na een gerusten slaap weldra geheel hersteld. Dit is de vicr-en-vijftigste beer dat hij met zijn ballon opgestegen en altijd er gelukkig afgekomen is. De onlangs wegens herhaalde dron kenschap ontslagen brievengaarder V. te Beek en Donk, wilde Maandag-avond op den tram 's-Bosch- Helmond springen, met het ongelukkig gevolg dat hij onder den tram raakte en een zijner beenen geheel werd afgereden. Misbruik van sterken drank moet oorzaak van het ongeval zijn. Te Maastricht is een werkman, dio in eene ijzergieterij werkzaam was, in een gloeienden ketel en een leiendeker van oen dak gevallen. De eerste is met erge brandwonden naar zijne woning, de laatste zwaar gekneusd naar hot gesticht Cal- variënberg vervoerd. De boekhouder van de bank van lee ning te Tiel is met zijn gezin vertrokken. Zijne borgen of de erven daarvan hebben het tekort reeds aangezuiverd, zoodat de gemeente geen schade lijdt. Te Oostburg hoeft men een paard, van den landbouwer A. De Smet, dat aldaar in eene weide liep, de tong afgesneden. Ondanks de ijverige pogingen van de politie is het nog niet gelukt, den ellendeling, die zich aan dit misdrijf heeft schuldig gemaakt, in handen te krijgen. Wegens de niet-toetreding van Neder land tot de overeenkomst bereffendo de druifluis, is dezer dagen aan het grenskantoor te Aken de invoer geweigerd van allo bewortelde planten, waar onder eenige waggons aardappelen. Deze maatregel treft vooral de groentenhandelaren te Maastricht en omstreken. De metselaar A., wonende te Royan, schoot eene gehuwde vrouw, moeder van drie kin deren, met eene revolver vier schoten door het hoofd. Vervolgens richtte hij het pistool op zich zeiven en trok den haan over. Oogenblikkelijk gaf hij den geest; aan het leven van de vrouw wordt gewanhoopt. De moordenaar waB ook gehuwd en laat zes hulpelooze kinderen achter. In een bosch te Bazainville werd aan een boom het lijk gevonden van een omstreeks vijftigjarig man. Twee geneeskundigen verklaarden dat het lijk er reeds dertig of veertig dagen moest gehangen hebben. Onnoodig dus te verklaren dat de man geen aangenamen geur meer verspreidde. buitenland. Frankrijk. Ofschoon de regeeringsbladen het tegenspreken, schijnt het wel zeker dat admiraal Pierre's oogziekte niet zoozeer de reden van zijn plotseling vertrek van Madagascar is, als wel zijne verontwaardiging over de zwakke wijze waarop de Fransche regee ring hem tegen Gladstones aantijgingen verde digd heeft. De correspondent van het „Journal de Bruxelles" meent te weten dat de minister van marine, Charles Brnn, een heftig onderhoud met Ferry over den admiraal Pierre gehad heeft, en zelfs geweigerd heeft de benoeming van diens opvolger te tookenen bet aftreden van den minister zou daardoor eenige dagen vervroegd zijo. De bezetting in Tamatave moet evenzeer in be nauwdheid verkeeren als destijds die te Kanoö. Zij bestaat uit hoogstens een paak honderd man troepen, die geen pas buiten de vesting kunnen doen, inge sloten als zij is door duizenden Hovas, in regel matige verschansingen wonende. De koortsen teis- tcsen zeer het garnizoen; van eene compagnie van 120 man, zijn er 65 tot herstel naar het eiland Bourbon overgebracht. De graaf van Chambord schijnt thans in zeer wezenlijk gevaar te verkeeren. De krachten ver minderen eiken dag en de maag kan bijna geen voedsel meer verdragen. Spanje. Do Lissabonsche bladen bevatten een telegram manifest van de uitgewekenen van Badajoz, waarin kolonel Vega en de andere hoofden van den opstand verklaren te protesteeren tegen het denkbeeld, alsof zij alleen om de regimentskaB en de provinciale fondsen den opstand begonnen zouden zijn. De beweging van Bajadoz wilde volgens hen niets anders dan het programma van Ruiz Zorrilla en Salmeron uitvoeren, die de constitutie van 1869 eischen tot heil des lands. Zij zijn slecht3 van Por tugal uitgeweken om bloedstorting te voorkomen, daar hunne beweging niet den verwachten steun vond, en om te wachten tot hun programma verder kan worden uitgevoerd, hetwelk omvat de republiek, de constitutie van 1869, afschaffing van slavernij op Cuba, algemeenen dienstplicht en een aantal admi nistratieve hervormingen. Het blijkt dus inderdaad dat men met eene voor barige uiting van eene algemeen voorbereide be weging te doen heeft. De koning heeft gisteren eene wapenschouwing over 12,000 man troepen gehouden en werd daarbij luide toegejuicht. Binnen enkele dagen zal de koning zich van Madrid naar Yalladolid, Vittoria, Saragossa, Barcelona en Valencia bogeven. Hij zal daarna Parijs, Duitsch- land en Oostenrjjk bezoeken. Telegrammen. ST.-PETERSBURG, 14 Augustus. (Part. Tel.) Niettegenstaande de verstandhouding tusschen Duitschland en Rusland sedert de kroning van den keizer aller Russen verbeterd schijnt, bedreigt de anti-Duitsche beweging in RuBland, die ook in hooge kringen wordt waargenomen, opnieuw de goede verstandhouding tusschen de twee keizerrijken. Eenige Duitsche regimenten infanterie en cavalerie zijn uitgezonden om wacht te houden aan de Rus sische grens, om, bij gevaar, Trakhaen en andere voorname plaatsen in oost-Duitschland te bescher men. Men gelooft dat allengs meer troepen, voor namelijk cavalerie, naar dat gedeelte zullen worden gezonden, tot bewaking der grenzen. Wederkeerig wordt de westelijke grens van Rusland door Rus sische soldaten sterk bezet gehouden. WEENEN, 14 Augustus. Bij de heden alhier gehouden trekking der Hongaarsche loten 1874, is de hoofdprijs gevallen op No. 2282 serie 1; een prijs van ƒ15,000 op No. 1583 serie 43; ƒ5000 op No. 5063 serie 47 en ƒ1000 op No. 2187 serie 5, No. 3427 serie 48, No. 691 serie 11 en No. 74 serie 30. De overige uitgelote serieën zijn 117, 786, 1047, 4314, 1399, 2444, 2523, 2702, 2733, 2771, 3270, 3668, 4088, 4133, 4368, 4715, 4813, 4930, 5092, 5102, 5134, 5403, 5805. BRUSSEL, 14 Augustus. De Kamer heeft de nieuwe kieswet in haar geheel met 62 tegen 41 stemmen aangenomen. Twee leden onthielden zich van stemmen. MADRID, 14 Augustus. In geheel Spanje heerscht volkomen rust. ALEXANDRIE, 14 Augustus. Op last van het ministerie zullen de pelgrims, die naar Mekka gaan, wegens de cholera over land moeten reizen. CAIRO, 14 Augustus. In de 24 uren, die heden morgen te 8 uren eindigden, waren onder de En- gelsche troepen voorgekomen drie gevallen van overlijden ten gevolge van cholera. Van de inboor lingen stierven 55 te Damanhour, in de provinciën Minieh 141, Behera 58, Charlieh 69, Ghirgheh 72, BeniBoef 95 en in de overige 135. WEENEN, 14 Augustus. (H.) Volgens hier ont vangen bericht, zou de graaf van Chambord 6edert hedenochtend in doodsgevaar verkeeren. De bloed verwanten zijn per telegram ontboden. De graaf van Parijs bevindt zich thans te Hamburg, waar hij de komst van den hertog van Chartres afwacht. NIEUW-YORK, 14 Augustus. Do heurs was heden vaster en er heerschte minder agitatie. De noteeringen zijn iets beter. PARIJS, 14 Augustus. De heer Charles Brun, de pas afgetreden minister van marine, is tot com mandeur der orde van het Legioen van Eer be vorderd. BERLIJN, 14 Augustus. De heer Canovas Del Castillo, hoofd van het kabinet tjjdens den laatsten Carlistenoorlog en die zich voor een badkuur te Karlsbad bevindt, hoeft van koning Alfonsus een telegram ontvangen, mot het verzoek naar Madrid te komen, waar de optreding van een nieuw Kabinet verwacht wordt. SAMARANG, 15 Augustus. (A.) Heden te Ba tavia verkocht 15,000 picols Samarang-koffie a 30.40 en 10,000 picols Kadoe-koffie a 32.63 per picol. BERLIJN, 15 Augustus. (Part. Tel.) Sedert heden morgen zijn aan alle postkantoren biljetten aange plakt, luidende: „Hier worden giften aangenomen voor Ischia." Aangezien de keizer officieel heeft toegestemd dat de Duitsche kroonprins het beschermheerschap aanvaardt over het centraal comité tot hulpver leening aan de noodlijdenden van Ischia, verkrijgt deze aangelegenheid dan ook meer en meer een staatkundig karakter. Behalve al de rijksbankinstellingen en postspaar banken van Duitschland, hebben ook de districts overheden van Berlijn, vele staatsambtenaren en alle dagbladen zich bereid verklaard tot ontvangst van giften. Het hoofdburoel daarvoor is de rijksbank. Dergelijke regeling tot hulpverleening bij een ramp, in het buitenland voorgevallen, was hier nog nooit gezien. De ministeriëele „Provincial Correspondenz" verklaart heden dat do jongste samenkomst der twee keizers te Ischl een borg is voor het voortduren van het Oostenrijksch—Duitsch verbond. Uit dit oog punt zal de 8ste Augustus eene belangrijke plaats in de geschiedenis van dit jaar innemen. CAIRO, 15 Augustus. Het decreet van den khe- dive tot instelling van een Staatsraad wordt spoedig verwacht. In het laatste etmaal zijn hier 9 personen aan de cholera overleden. ALEXANDRIE, 15 Augustus. In het etmaal, dat dezen morgen te 8 uren eindigde, zijn te Alexan dre 40 choleragevallen voorgekomen. De Nijl begint te dalen zoowel te Cairo als te Khartoum. LONDEN, 15 Augastus. Het Lagerhuis heeft in derde lezing het wetsontwerp aangenomen tot vermindering der Staatsschuld. LEIDEN, 15 Augustus. De verwachting voor morgen is: noordwestelijk wind, buiig weer. Met den pleiziertrein uit 's-Hage, Rotterdam, Leiden, Gouda en Amsterdam arriveerden heden te Arnhem 1260 reizigers. In de heden gehouden tweede vergadering der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" deelde de voorzitter mede dat het voorstel tot het oprichten van een Kweekschool voor Bewaarschoolhouderesnen, dat, zooals gisteren reeds bekend was, is aange nomen, 671 stemmen vóór en 184 stemmen tegel kreeg. Het voorstel-Monnikendam (ƒ5000 voor een bewaarschool aldaar) werd door de commissie urged verklaard. De afgevaardigden hebben gisteravond aangensai doorgebracht in het Volkspaleis, waar ter hunnt eere een vuurwerk werd ontstoken. De secretaris-generaal bij het departemei van marine, de heer L. J. Th. Broekhoff, heel tegen 1 Oct. zijn pensioen aangevraagd. Als nj! opvolger wordt genoemd de zeeofficier jhr. Vr der AVyck, oud-adjudant van den minister o' marine. Prins Albert van Pruisen, zijne gemalin t kinderen verlieten heden Scheveningen, alwaar bi vorstelijk gezin omstreeks een maand van h badseizoen heeft doorgebracht. Te 4 uren 20 ffl" nam de familie per Rijnspoor de terugreis of Duitschland aan. De reden, waarom de voorgenomen opto'' tot opluistering van het a. s. Zaterdag te Scbe11 ningen te houden liefdadigheidsfeest ten bate de algemeene armen der residentie niet zal gaan, is, dat de aanvraag om het noodige aan' huzaren van het garnizoen aldaar met hunne p«' den, die den gekostumeerden stoet moesten vorm® afgewezen is. De tentoonstelling te Amsterdam werd gisk' bij dag bezocht door ongeveer 19,000 betalen personen. Van den vreemdelingentoevloed ge»° het Panopticum 4000 bezoekers. Hedenochtend omstreeks drie uren is een J hevige brand ontstaan in eene woning in de 8 derstraat. De brandweer had het vuur spoedig bluscht. Het gerucht als zou eene vrouw bij brand omgekomen zijn, is onwaar. Eene vrouw, die in de Lange Leidsohod"4

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2