LEIDSCH DAGBLAD. i\°. 7200. Woensdag S Augustus. A0. 1883. Avond-editie. PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per 3 maanden1.10. FreDce per post,1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regel* 1.05. ledera regal maar O.ITf.' Groeier* letter* naar plaatsruimta. Voor het inctuea- ren buiten da *tad wordt 0.10 berekend. Offloiëele Konnlsgrevin^en. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden Brengen ter algemeene kennis dat de verkiezing van één lid van den Gemeenteraad, ten gevolge van het niet aannemen der benoeming door den heer W. F. VAN "WIJK Sr., zal plaats hebben op Dinsdag den 21stenAug. a. s., van des voormiddags negen tot des namiddags vijf uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 7 Aug. 1883. HARTEVELT, Wethr., lo. Secretaris. PATENTBLADEN. De Burgemeester, Hoofd van het bestuur der gemeente Leiden, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de patentbladen voor de gepatenteerde!», wonende in de wijken I, II en III, over het dienstjaar 1883/84, bij het College van Zetters in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van één tot drie uren. en wel van Woensdag 8 tot en met Zaterdag 11 Augustus e. k., terwijl na het verstrijken van dien termijn de onaf gehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afge geven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien centszonder meer. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 7 Aug. 1883. DE KANTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 8, 1ste alinea, der wet van 2 Juni 1875, (Staatsblad No. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend tot het plaatsen van gas- irachtwerituigcH aan de Firma E. J. BRILL, aan P. W. M. TRAP en aan het BESTUUR VAN HET HEILIGE GEEST- OF ARME WEES- EN KINDERHUIS, en rechtverkrijgen den, in de de navolgende perceelen, als: aan den Ouden Rijn No. 33, op de Papengracht Nos. 30/32 en aan de Hooglandsche Krrkgracht Nos. 17/19. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 6 Aug. 1883. HARTEVELT, Wethr., lo. Secretaris. LEIDEN, 7 Augustas. De heer W. F. Van Wijk Sr., onlangs verkozen tot lid van den gemeenteraad alhier, zal, naar wij vernemen, die betrekking niet aanvaarden. De benoemde heeft daarvan hedenmorgen aan het gemeentebestuur kennis gegeven. Eene nienwe ver kiezing moet dus volgen. Bij het notarieel examen, in de week van 30 Juli tot 4 Aog. te'8-Hage gehouden, zijn geslaagd Voor het eerste gedeelte de heeren: J. I. H. Hoe ben te Amsterdam, J. J. H. Verloop te idem, J. J. Bruning te Sappemeer, A. J. L. E. Fock te Hoorn, I. Vos te VGravenbage, H. L. De Boer te Amsterdam, H. J. A. Wennekers te idem, J. Koolhoven te Haarlem, W. J. H. Verheggen te Eindhoven, W. Van Campen te Leiden; - voor het tweede gedeelte de heeren: W. E. Bosch te Utrecht, A. D. Vermeulen te Oorschot, O. L. A. De Haan te Grave, J. P. Van Loon te Makkinga; - voor het derde gedeelte de heeren A. G. Bloem te Druten, W. A. G. C. Knap te Amsterdam, H. J. Oosting te 's-Gravenhage en G. J. H. "Welters te Appingedam. De hieronder genoemde personen of bnnne erfgenamen worden nitgenoodigd zich bij ongezegeld adres tot het dep. van kol. te wendon ter beko ming van uitkeeriDg van de hun toekomende buit gelden onder overlegging van de noodige stukken tot staving van hunne aanspraak. Voor zoover die gelden aan overledenen toekomen en niet meer be dragen dan 25, kan worden volstaan met de in zending van eene door een burgemeester afgegeven verklaring op ongezegeld papier, waaruit blijkt wie, volgens diens gemoedelijke overtuiging, met uit sluiting van alle andereD, tot de ontvaDgst van die gelden zijn gerechtigd: D. Van Battum, matroos *8te kl., f 13.43, H. Van Dorpen, id., 5.09, J. G. ^eR?tz, koksmaat, f 29.10, J. J. De Klerk, matroos kl., f 1.60, K. Mulder, id. 3de 1:1., (overleden) t 1-60, J. P. J. Neeland, 2Je ziekenoppasser, ƒ1.60, J. Van der Veere, matroos 1ste kl., 13.72, H. W. Welsing, id. 3de kl., 1.60, T. Van der Wolk, id. lste kl., (overleden) 2.05. Prins Albert van Pruisen heeft zich heden morgen per Rijnspoor Daar Amsterdam begeven. Waarschijnlijk keert Z. K. H. hedenavond naar Scheveningen terug. In het Hotel „Maréchal de Turenne" te 's-Hage houdt sinds eergisteren verblijf de heer Lobanow, gezant van den keizer aller Russen bij het Hof te Weeaen. De minister van boitenlandsche zaken geeft heden een groot diplomatiek diner ter eere van den Belgischen gezant baron D'Anethan. Het plan voor een liefdadigheidsfeest, door de directie van het „Zeebad Scheveningen" en den heer Van Hamme ontworpen voor Dinsdag 14 Aug., heeft bij het Dagelijkech Bestuur van Den Haag geen gunstig onthaal gevondeo. Burg. en Weths. hebben althans, naar men verneemt, afwijzend be schikt op het verzoek van de directie betreffende het oprichten van kramen op het terras, het af sluiten van het terras aan de landzijde en het stremmen van het verkeer van rijtuigen gedurende eenige uren van den avond van 14 Ang. B. en We. meenen toch, dat het opstellen van kramen in strijd is met het besluit, waarbij de Scheveningsche kermis is afgeschaft, en vreezen dat het houden van een optocht als bedoeld werd, zulk een men- schenmassa op de been zou brengeD, dat groote schade aan hoornen en p'antsoen op den Scheve- ningschen weg zon worden toegebracht en persoonlijke ongelukken niet zouden uitblijven. Op het Amsterd. gymnastiekfeest is de eerste prijs van uitnemendheid toegekend aan „Lycurgus- Achilles", van Amsterdam, een zilveren lauwerkrans, uitgeloofd door het comité van uitvoering der Ten toonstelling. De tweede prijs werd behaald door de „Algemeene Tarnvereeniging", van Rotterdam, een kristallen drinkbeker op zilveren voet, uitgeloofd door de Roei-Vereeniging „Fortuna" te Amsterdam de derde prijs door „Olympia", van Amsterdam, een zilveren lauwerkrans, uitgeloofd door het comité der Tentoonstelling, en de vierde prijs door den „Deut- 8cher Turn-Verein", van Amsterdam, een zilveren lauwerkrans, uitgeloofd door het Ned.-Gymnastiek- Yerbond. Tevens werd aan „La Fraternelle" nit Reims en aan den Amerikaanschen gymnast Dazin uit Altona, als blijk van sympathie, dat zij de verre reis naar hier hadden ondernomen, een lauwerkrans met diploma vereerd, waarvoor wegens het aantal behaalde punten ook in aanmerking kwamen „Kracht en Vriendschap", van Amsterdam, de „Rot- terdamsche Gymnastiek- en Schermvereeniging", van Rotterdam, „Plato", van Amsterdam, „Bato", van Utrecht, en „Ampels Gymnastiek-vereeniging", van Amsterdam. De gondelvaart, gisteravond door Amsterdam gehouden, slaagde uitstekend. De Koninklijke Nederlandsche Beiersch bier brouwerij is op de tentoonstelling te Caen, bij Havre, voor Beiersch en Pilsener bier met den eersten prijs, eene groote zilveren medaille, bekroond. Er is eene volledige geschiedenis verschenen van het ontstaan van het Perspaviljoen op de Am8terdam8cbe tentoonstelling. Het werkje is zeer netjes gedrukt bij de firma C. A. Spin Zoon en bevat, behalve eene beknopte herinnering hoe de Am8terdamsche Journalistenkring ontstond, de namen van allen, die tot den bouw van het pavil joen en de meubileering in de meest uitgestrekte beteekenis, welke aan dit woord kon worden ge geven, hebben bijgedragen. Ridder J. A. A. C. Van Rappard, gep. kolonel der genie, is te Veldhorst (Gelderland) in den ouder dom van 87 jaren overleden. Dg inschrijving, door „De Tijd" ten behoeve van den Paus geopend, heeft reeds f 6995 opgebracht. Aan Dr. D. Lubach te Kampen, inspecteur van het geneeskundige staatstoezicht in Drente en Overijsel, is door het Ned. Onderwijzers-Ge nootschap het eere-lidmaatschap aangeboden. Door den minister van koloniën is de heer J. Paré, arts te Opheusden (gemeente KestereD), en eervol ontslagen reserve-officier van gez. der lste kl., gesteld ter beschikking van den gouv.- generaal van Ned.-Indië, om te worden bestemd ter vervalling van een der beschikbare plaatsen als burgerlijk geneeskundige in Ned.-Indie. De gewone audiënties van den minister van financiën en die van oorlog zullen Donderdag a. s. niet plaats hebben. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Zwolle mr. H. G. Jordens, thans kantonrechter te Zuidbroek; - benoemd tot vice-president der arr.- rechtbank te Assen mr. W. R. Alingh, thans rechter in die rechtbank; - met 10 Aug. a. s.,aanS. E. S. Holland, op verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Egmond-binneD, van Bergen en van Egmond aan Zee, met dankbetniging voor de vele door hem bewezen diensten; - den heer J. J. Backer Dirks, op verzoek, met 15 dezer, benoemd tot commies bij het dep. van marine, met bepaling dat hij zal blijven belast met de betrekking van directeur van de modelkamer en van de bibliotheek bij het gemeld departement; - mr. R. T. Mees, op zijn verzoek, eervol ontslagen uit zijne betrekkrng van adjunct-commies bij het dep. van koloniëD. Gemengd Nieuws. Door de politie te 's-Hage is aange houden eer daar ter stede wonende handelsreiziger, die verdacht wordt zich voor een aanzienlijk bedrog te hebben schuldig gemaakt aan misbruik van ver trouwen ten nadeele van zijn patroon te Rotterdam. Het was gisteren in den namiddag een vermakelijke hurrie op de Amsterdamsche Beurs, 't Geheele gebouw was.... één effectenhoek, altoos wat lawaai betreft. Er waren wel zeshonderd kinderen bijeen, voorts de noodige moeders, oudere zusters en een enkele vrijgezel. De kinderen sloegen op de trommelen van diere dam deine, stoeiden, speelden krijgertje, vielen, huilden, hadden ruzie, maar toch altoos pret. En de ouderen vermaakten zich met en over hen. Hier en daar zag men zelfs kerels wien de baard reeds in de keel zat en die nog met al den ernst van kleine kleuters den roffel sloegen, dat het zoo'n aard had. 't Is een eigenaardig Amsterdamsch gebruik, dat trommelen op de Beurs! (D. v. N.J In de Ridderstraat te Amsterdam kwam een jongen met zijn hand tusschen een boormachine en raakte daarbij twee vingers kwijt. In een der dorpen in den omtrek van Zutfen had Zondag volgens de „Zutf. Crt." het volgende plaats De predikant maakte aan het einde der gods dienstoefening aan de gemeente bekend, dat hij bedankt had voor het op hem uitgebracht beroep. Onmiddellijk daarop begint de voorzanger te zingen „Dat 7s Heeren zegen op u dale." Een ouderling zingt mede, maar de gemeente zwijgt. Sommigen trekken een gezicht alsof zij willen lachen, waarop de dominee den voorzanger toefluistert: „Schei er maar uit!" Van Ommen is gevankelijk naar Zwolle getransporteerd de persoon van G. Hoogen- kamp, landbouwer te Eerde, Ambt OmmeD, die reeds volledig bekend heeft, na eerst zijne goederen buitenshuis te hebben geborgen, in den nacht van 1 op 2 Aug. 11. zijn huis in brand te hebben ge stoken en het nog aanwezige vee iu den stal moedwillig te hebben laten verbranden, ten einde

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1