Tan den wagen te springen. Het paard heeft men Blechts met veel moeite kunnen redden. De oorzaak van het ongeluk is, dat het paard schrikte van eene koe, die met den kop boven eene heining uitkeek, om welke reden jl. Vrijdag aldaar ook een rijtuig te water raakte. Een man en vrouw, die op hetLedigerf in Den Haag samen woonden, kregen hevigen twist, ten gevolge waarvan de vrouw, zekore B., het huis uitliep en zich in het water aan den Noord wal wierp. De man sprong haar na om haar te redden, maar slaagde daarin niet. Zij werd levenloos opge haald en hij met moeite gered. Do ongelukkige laat drie kleine kinderen onverzorgd achter. In de kamer van den portier van het ministerie van binnenlandsche zaken is het volgend raadselachtig plakkaat opgehangen: „Stukken van het ministerie van oorlog, waar spoed op staat, hebben geen spoed!" Een agent van politie te 's-Hage heeft, met behulp van een opperwachtmeester, een artil lerist naar de kazerne gebracht, die in licht be schonken toestand met zijne sabel bij v. G., op het Cuntaloupenburg, den boel kort en klein sloeg. Een werkman, op het terrein van den Rijispoor te Rotterdam werkzaam, is in het ruim gevallen van een daar liggend vaartuig. Hij is onmiddellijk daarna aan de gevolgen overleden. Een lief 5-jarig knaapje, dat gister- namiddag in de Kerkstraat te Amsterdam achter een paard liep en het al spelende vooruitjoeg, kreeg zulk een geweldigen slag van het dier tegen het hoofd, dat het kind voor dood opgenomen en over gebracht werd naar het binnen-gasthuis. Twee reeds ontslagen bedienden van het Amsterdamsche tentoonstellingsbureel zijn nu wegens vervalsching van toegangskaarten in hechtenis. - Een paar personen kregen dezer dagen „moeite," daar zij van uitgestalde voorwerpen teeke- nlngen maakten. In de nabijheid van Avenhorn is een man van Schellinkhout, die een stier naar de Beem- stermarkt zou brengen, door dit dier gedood. Zondag-avond te omstreeks kwart voor twaalven brak te Dordrecht een hevige brand uit in een pakhuis van de bierbrouwerij „de Leeuw," staande aan het Schuitenmakorsstraatje. Spoedig stond het bovenste gedeelte van het gebouw in laaie vlam en deelden de vlammen, daar de straat zeer nauw is, zich mode aan het daartegenover staande pand, zoodat ook dit eene niet onbelangrijke schade heeft bekomen. Door de hulp van twee stoom- en negen hand-spuiten, benevens brandkranen der waterleiding, was hot gevaar te ongeveer één uur voor de belendende perceelen geweken en was men het vuur te omstreeks halfvier geheel meester. Het pakhuis, waarin hoofdzakelijk mout en hop geborgen was, is van boven geheel uitgebrand. Do oorzaak is vooralsnog onbekend. Alles was tegen brandschade verzekerd. Een zoontje van den voerman van D. uit Terborg, dat Zondag-avond op noodlottige wijze onder den stoomtram geraakte, is reeds gisteren aan de gevolgen overleden. De krijgsraad in het 5de mil. ar r., standplaats Leeuwarden, heeft den milicien-plaatsv. J. D., van het lste bat. lste reg. inf. te Leeuwar den, wegens het bestelen van zijn kameraad in het slaapkwartier, veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. Te Tidi-el-HaBsein, in de Algier- Bche landstreek Oran, zijn tijdens de afwezigheid van den eigenaar eener pachthoeve diens vrouw en dochter door hare Maroccaansche bedienden ver moord. Het twintigjarige meisje schijnt zich wan hopig verweerd en een der moordenaars een wond in het gelaat toegebracht te hebben. Een der boos wichten had de politie reeds in handen gekregen. Een vermakelijk voorval had onlangs in een plaatsje in Beieren plaats. Den waard eener herberg aldaar was, terwijl hij eene naburige markt bezocht, zijn paard ontstolen. Vruchteloos trachtte hij de dieven op het spoor te komen en ging ein delijk in arren moede naar hnis. Des nachts werd hij wakker doordat hij zich verbeeldde het paard te hooren hinneken. Hij keek naar buiten en zag zijn beestje met een vreemden wagen voor de deur staan. Toen hij zich haastte om het binnen te halen, vond hij twee mannen in derf wagen zitten, vast in Blijkbaar had het paard, z>ch zeiven zijn oud tehais weer opgeJ°cht en met- overgelaten, een de dieren medegebracht. Het lijk van kapitein Webb is ge vonden. Zijne reputatie als onvermoeid en geopend zwemmer was zóó groot dat velen weigerden aan zijn dood te gelooven. Thans heeft de vreeselijke draaikolk, waarin hij zijn dood vond, haar prooi teruggegeven. Het bleek dat Webb eene gapende wonde aan het hoefd had. Het heeft niet ontbroken aan personen, die Webb waarschuwden dat zijne poging met een zelfmoord gelijkstond. Op de groote markt te Stokhclm werd een dynamïetpatroon door het ventilatie-luik van het politiebureel geworpen. Door de ontploffing werd de vloer vernield, het behangsel van de muren gedeeltelijk afgescheurd, terwijl eenige ramen en een deur werden ingeslagen. Als verdacht van de daad is gearresteerd zekere Appelblad, werkman in een ijzerfabriek; hij bood heftigen tegenstanden verwondde eenige agenten met zijn mes, een nogal gevaarlijk aan den hals. Zaterdag is, volgens bericht uit Nieuw- York, in de nabijheid van Rochester een vreeselijk ongeluk gebeurd. De zoogenaamde pleiziertrein, welke van de Niagara-Falls naar de St.-Lawrence- rivier reed, kwam met een goederenwagen in bot sing, ten gevolge waarvan 19 personen gedood en 30 gewond werden. BUITENLAND. Frankrjjk. In de Kamer der Afgevaardigden zijn gisteren al de amendementen op de conventie met de Or- leans-spoorwegmaafschappij afgedaan; de meeste zijn teruggetrokken, nadat de minister Raynal op helderingen gegeven hadde overige werden ver worpen. Nadat de verschillende artikelen van het ontwerp waren goedgekeurd, werd het voorstel in zijn geheel met 206 tegen 91 stemmen aangenomen. De Senaat heeft de behandeling van het wets ontwerp betreffende de hervorming der rechterlijke macht voortgezet, en is gevorderd tot art. 21, dat goedgekeurd werd. De koningin van Spaüje is op hare teragreis uit Oostenrijk Zaterdag-avond te Parijs aangekomen en heeft voorts met haren schoonvader, koning Francois d'Assises, het middagmaal gebruikt en den schouwburg bezocht. De minister van marine en koloniën heeft van den kolonel Badcns in Tonkin bericht ont vangen dat bij een uitval van Nam-Dinh op 19 dezer 7 kanonnen op den vijand buitgemaakt en 1000 man van deze laatsten gesneuveld zijn. Van de 500 Franschen sneuvelden er elf. Dit bericht wordt in nadere berichten uit Hong kong bevestigd. De helft van het garnizoen scheepte zich op genoomden datum in aan boord eener jonk; de troepen voeren daarmede het kanaal af en vielen den vijand in den rug. Het gevolg daarvan was dat de Anamieten in de grootste verwarring op de vlucht sloegen. De Franschen maakten zich gereed, om andere vijandelijke stellingen aan te tasten. De toestand van den graaf van Chambord blijft steeds gunstig. Een Havas-telegram van Zater dag meldt dat de geneesheeren zelf zich nauwelijks de snel toenemende beterschap verklaren kunnen. De graaf komt in don salon en wandelt in den tuin, leest de bladen, en heeft een muziekgezelschap uit Neustad laten komen om hem wat voor te spelen. Alleen wanneer hij te veel eet, herhalen zich de verschijnselen der ziekte, en brengt hij slapelooze nachten door. Groot-Britannië. In de gisteren door het Lagerhuis gehouden zitting bestreed sir Stafford Northcote de motie-Norwood betreffende bet Suoz-kanaal en het bekende daarop gestelde araendement. De heer Gladstone kwam op tegen het dezer dagen door lord Salisbury verkondigde beginsel, dat aan Engeland alleen het recht toekomt zich met de quaestie te bemoeien, en de territoriale rechten in het belang van den wereldhandel omver te wer pen. Een Britsch kaBaal is slechts op Britsch ge bied mogelijk. Het voorstel van sir Stafford Northcote zou het privilege van den heer De Lesseps zoo goed als vernietigen. De aanspraken van laatstge noemde dagteekenen van het jaar 1872, en waren derhalve aan het vorige Kabinet bekend. Het Hnis kan buitendien de legale quaestie niet beslechten dat kan slechts geschieden door een Egyptisch, of internationaal Hof. Het Huis is door de houding der regeering niet gebonden. De spreker verlangde de verwerping van Norhtcotes voorstel, welks aan neming een slecht voorbeeld zou stellen aan andere wetgevers en de zaak slechts zou verwikkelen. Des avonds ontving men in het Huis een be richt, dat door de regeering voor juist werd gehou den, volgens hetwelk de beruchte aanbrenger of verklikker in het proces te Dublin, James Carey, aan boord van het schip, waarop hij als landver huizer was ingescheept, is doodgeschoten. Volgens nadere berichten was Carey in Donald Currie's stoomschip „Melrose Castle" op reis naar Port-Elizabeth in Afrika. Hij werd bij het aan wal gaan in die plaats doodgeschoten door een man, O'Donnell genaamd, die onmiddellijk gearresteerd werd. De moordenaar was, korten tijd geleden, van.' Londen naar de Kaapstad vertrokken. Italië. De aardbeving duurde 15 seconden. Vijf huizen zijn te Casamicciola 6taande gebleven. Het bevestigt zich dat daar 2000 dooden zijD. Dat is dus weer minder dan gisteren. Omtrent het aantal dooden zijn overigens de opgaven nog niet gelijkluidend. In de hospitalen, doodenhuizen en waar men maar in schuren of loodsen plaats kon vinden, is het vol met dooden en stervenden. Aanhoudend komen stoombooten aan vol menschen, wier naaste betrek kingen of vrienden op Ischia vertoefden. Gisteren zijn nog 800 man troepen naar het eiland gezonden. De genie werkt met alle kracht om hen te redden, die nog levend onder de puin- hoopen zijn bedolven en wier hulpkreten men hoort.. Het schoone eiland Ischia ligt in de Golf van Napels. In hot midden van het eiland verheft zich de berg Epomeo - ook monte San-Nicola geheeten - een uitgebrande vulkaan, 2349 voet hoog. De berg ziet er door zijn hoekige vormen vreemd en grotesk uit, van de zee gezien. Aan den voet van den berg ligt het badplaatsje Casamicciola, welks warme bronnen huidziekten en rheumatismus genezen. Z uid-Af rilia. Volgens den berichtgever van de „Times" te Durban bestond er Vrijdag 11. nog eenige twijfel aan den dood van Celewayo. Maar volgens de be richten van den specialen correspondent van de „Pictorial "World", die te Ulundi, in Zoeloe-land, vertoeft en Cetewayo heeft zien uittrekken, is hij stellig omgekomen, maar zijn zij, die hem hebben omgebracht, bevreesd voor hunne daad uit te komen, daar zij volgons de wet van Zoeloe-land daardoor het leven verbeurd hebben. Usibepu had, volgens dien berichtgever, na het gevecht een bezoek ge bracht aan den heer Fynn, den Britschen resident bij Cetewayo, en verklaard dat hij Cetewayo's grondgebied had moeten aantasten, daar het hem gebleken was dat deze voornemens was, in het zijne een inval te doen en hem te verdelgen. Omtrent het lot van Cetewayo deelde Usibepu toen louter mede dat Cetewayo twee wonden bekomen had. Zijne mannen trachtten het lijk te vinden, maar tevergeefs. De aanval van Usibepu op Cetewayo duurde sleohts korten tijd. Binnen een half uur was de koning geheel verslagenmen hoorde weinig schieten en grootendeels werd van assegaais gebruik gemaakt. Uit Durban wordt bericht dat behalve Cetewayo's zoon ook zijn broeder Dabulamanzi is gedood. In zijn laataten brief aan den bisschop Colenso (van 18 Mei) klaagde Cetewayo er bitter over dat hij van den resident Fynn last had gekregen zich stil te houden al werd hij door de „impi" van Usibepu nog zoo gemolesteerd. Telegrammen. CAIRO, 30 Juli. Er zijn nog verscheidene sterf gevallen onder do Engelsche troepen voorgekomen, doch hun gezondheidstoestand is over het algemeen bevredigend. De sterfte bedroeg in bet laatste etmaalte Caïro 330 (waaronder 36 in Boulak), Chirbin-Elkum 54, Mehalleh 26, Ghizeh 46, Benha 17, Tantah 24, Zifteh 13, Alexandric 4, Touza (in 14 dagen) 13, Zagazig 18, de provincie Minieh 43, de prov. Gal- lioubiek 88, de prov. Garbich 37 en de prov. Be- nisuef 21. DURBAN, 30 Juli. De "Volksraad van de Trans vaal heeft een voorstel aangenomen, strekkende om de stammen van Mampoer en Mapoch te ontbinden, en de daartoe behoorende inboorlingen gedurende vijf jaren bij pachters in de leer te doen. LONDEN, 30 Juli. Bij de Bank van Engeland is heden 95,000 pd. et. gestort. BRUSSEL, 30 Juli. De Belgische Senaat heeft de belastingwet op het gedistilleerd met 36 tegen 20 stemmen aangenomen. NAPELS, 31 Juli. (Part. Tel.) Omtrent de aard beving op Ischia deelt een ooggetuige het vol gende mede: Wij zaten op oen balkon, uitzicht gevende op de wijnbergen in den tuin, toen tegen halftien een

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2