Avond-editie. N°. 7193. jDInsd&g 31 Juli. A. S <3 o LEIDSCH jgg DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per 3 maandenf 1.10. France per post1.40. Afzonderltfke Nommers0.05. ©fllciëele KennisffeTingea. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Brengen ter kennis van belanghebbenden dat op Don derdag 2 en Yrijdag 8 Augustus 18S3 de passage over den Ouden Singel van de Janvossensteeg tot dé Mare voor rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 2S Juli 1SS3. HARTEVELT, Wethr., lo. Secrètaris. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld twee op den 27sten Juli jl. invorderbaar ver klaarde kohieren van het patentrecht, wijken 4 en 5, en een op denzelfden datum invorderbaar verklaard kohier der perscneele belasting, wijken 8 en 9 en restanten, alle voor den dienst "1883/84, en herinnert voorts den belang hebbenden aan hunne verplichting om hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 30 Juli 1883. DE KANTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente, over het dienst jaar 1882, rnet al de daarbij behoorende bescheiden, aan den gemeenteraad op heden is overgelegd, tegelijk voor een ieder, gedurende veertien dagen, ter lezing nederge- legd op de secretarie dezer gemeente en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 30 Juli 1S83. HARTEVELT, Wethrlo. Secretaris. LEiaE», 30 Juli. Bargemeesfcer en Wethouders dezer gemeente heb ben heden ten Raadbuize in het openbaar aanbe- «teed het verrichten van eenïge werkzaamheden teii behoeve van de Hoogere Burgerschool voor meisjes en het Gymnasium, bestaande in het maken van io6lnitingS8chuttingen om de open plaatsen ter zijden en achter die gebouwen, bonovens het maken van eene overdekking in ijzerconetructie. Ingeleverd waren vijf inschrijvingsbiljotten, bedragende 7010, G9S7, 6530, 5999 en 5424. Aan den min sten inschrijver, den heer J. Blansjaar, timmerman en aanuemer alhier, is het werk geguDd. Voor den lsten prijs bij het violoncel-concours van het Parijscke Conservatoire vinden we tot ons genoegen vermeld den heer Daniël Van Goens, vroeger leerling van den heer Do Graaf op de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst alhier. Het fijne en gevoelvolle spel, de uitnemend zui vere, krachtige ea tot in do grootste moeielijkheden onberispelijke voordracht van den heer Van Goens werden door de aandachtige toehoorders luide en herhaaldelijk toegejuicht, nog voordat de jury hare vleiende uitspraak liet hooren. Naar men verneemt, heeft de majoor C. D. H. Sethe van het 3de reg. huzaren te Leiden non activiteit aangevraagd. Ter gelegenheid van den door de Amster- damsche schietvereeniging „Claudius Civilis" uitge- 8chre7cn wedstrijd bood de Leidsche studenteo- vereeniging „Pro Patria" een vrijen eereprijs aan, bestaande uit 12 zilveren vergulde lepeltjes in étui. Er bestaat gelegenheid tot verzonding der cor respondentie naar Ned.-Indiö en Padang door middel van het stoomschip „Zeeland", waarvan de laat ste buelichting aan hot postkantoor te Rotterdam is bepaald op Zaterdag den 4don Aug. a. s., des morgens te 10 uren. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. dus uiterlijk des morgens om half- acht bezorgd zijn. "We ontvingen per Hollandsche mail de Indische bladen van 25 en 26 Juni. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoli ters, waren de hoogste prijzen 37, 18, 3.70 en ƒ4.80; de laagste 36, 17.50, 3.50 en ƒ1.S0. Ter verkrijging der akte als hoofdonderwijzer eerden 26, 27 en 28 dezer te 's-Hsge geëxami- Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. neerd 16 candidateD. 9 werden afgewezen en 6 toe gelaten, nl. de heerenJ. Hage, B. M. "Webster en L. Driebergen, uit Leiden; P. H. De Haan, uit Bodegrave; K. Klamer, uit Aifen aan den Rijn, en G. Werdes, uit Wassenaar. 1 candidaat trok zich terug. Op den laatsten dag van den achtdaagschen wedstrijd van „Claudius Civilis" behaalde gisteren de studentenvereniging tot vrije oefening ia den wapenhandel „Pro Patria" te Leiden 219 punten; het corps kon. scherpschutters van Sohiedam 193 p. en de scherpschuttersvereeniging „Frederik Hendrik" vau Delft 159 p. Daarna moesten de tien hoog6te corpsschutters karapschieten; bij dezen strjd zege vierde de hoer H. G. Koster Wz., lid van do ver- ecniging „Eendracht" te Amsterdam, welke den eereprijs behaalde, bestaande in een zilver-couvert. De uitslag van den corps wedstrijd is: „Claudius Civilis" van Amsterdam 232 punten; corp3 Kod. Scherpschutters van Rotterdam 221 p.studenten vereniging „Pro Patria" van Leiden 219 p.; „De Zwijger" te Utrecht 216 p. De vereeniging „Een dracht" van Ylaardingen behaalde ook 216 p., maar viol of volgens de bepalingen van het programma. Personeele prijzen werden o. a. behaald door de volgende Leidsche heeren A. Van Thiel met 49 p., T. H. Cockink met 49 p., jhr. M. YanReenenmet 48 p., jhr. W. F. Van der "Wijck met 47 p., de eerste lid van do Burgerscherpschuttersvereeniging, de drie laatsten van „Pro Patria. De Koning heeft gisteren op dea Rijn bij Renkum een watertocht gemaakt, in een der prach tige sloepen, diegisieroa voor Z. M. uit Amsterdam waren aangekomen. De Syaode der Nod. Herv. Kerk heelt op verzoek van kerkvoogden te Lieve-Yrouwon-parochie de som van ƒ150 toegestaan (voor ëén jaar) ten behoeve van den predikdienst in die gemeente. Dank zij den steun vau ouders en kinder vrienden, wordt don 330 leerlingen van School No. 4 te Hoofddorp (Haarlemmermeer) tegen Yrijdag 3 Augustus e. k. een feest bereid, Volgens opgaaf van het Bureau Veritas zijn in de maand Juni verongelukt 3 Hollandsche zeil schepen en in 't geheel 72. Naar men bericht, zal de heer Musquetier, Zr. Ms. secretaris op „Oranje Nassau", worden over geplaatst naar hot kasteel des Konings te Colmar- Berg (Luxemburg). Het stoomschip „Drente," van Java naar Rot terdam, vertrok Zaterdag van Suez. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Amersfoort, jhr. mr. T. A. J. Van Asch Van Wijck; - A. A. Sprenger en J. A. Lodowijks, met 1 Sept. benoemd tot onderwijzers bij den cursus tot op'.eidicg van gymnastiekonderwijzers te Haar lem; - benoemd bij het wapen der genie, tot kapt., den lsten luit. L. Waller van hot wapen, gede tacheerd bij het leger in Ned.-Indië, en bij den staf van het wapen, tot kapt., den lsten luit. jhr. E. Quarles Van Ufford, en tot lsten luit., den 2deu luit. J. M. Van Hoogstraten, beiden van dien staf; -den kolonel der infanterie, laatstelijk chef van den generalen staf in Ned.-Indië H. F. Meyer, be noemd tot generaal-majoor Gemengd Nieuws. In de afgeloopen week werden binnen deze gemeente 3 personen door pokken aangetast en is dén persoon aan dio ziekte overleden. De wereldberoomde glasfabriek te Bac carat in het Fransche departement Meurthe-Moselle, de grootste van geheel Frankrijk, welke 1700 ar beiders kunstenaars werk verschaft, had haren vertegenwoordiger verleden week cp de Leidsche kermis gevonden in den heer Henri Froment op den Nieuwen Rijn tegenover den heer Timmerman. Hij blijft daar nog een paar dagen. PRIJS DER ADTERTENTIEJf: K Tm 1—# regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17J.' Groeten lellen Deer plulsroimle. Toor het ittCMeM- reo builen de ated wordt 0.10 berekend. Tot welke hoogle men deze industrie in Frank rijk heeft opgevoerd kan men zien wanneer men zich de moeite geeft eenige oogenblikken bij de nit- stalling en werkplaats van den heer Fromout te verwijlen. Edel gevormde kristallen glazen, bekers, bokalen enz., versierd met de schoonste wapens en arabesken, vindt men daar in groote verscheidenheid bijeen eu zullen zeker menig liefhebber van fraai glaswerk doen watertanden. Niet alleen dat men voor werkelijk billijke prijzen zich hier iets schoons op dat gebied kan aanschaffen, de heer Froment, zelf bekwaam en handig artist, graveert in fabelachtig korton tijd de verschillende teekoningen en initialen, waarvan men hem de uit voering opdraagt. Zoowel to 's-Hage als te Utrecht hebben voorname familiën van do aanwezigheid van den hoer Froment gebruik gemaakt om hunne familie wapens op glas werk te doen graveeren en men twijfelt geen oogonblik of ook hier ter stede zullon den Bijvoren kunstenaar nog vele bestellingon ten doel vallen. Op do Zaterdag te Voorschoten gehou den paardenmarkt waren rnim 800 stuks paaiden aan do lijn gebracht. Voor luxe-paarden werd besteed van/"SOO a ƒ850 tot 900. De handel waB vrij levendig en er werd veel door bnitenlandsche kooplieden aangekocht. Het zoontje van don heer L. D. B. te Voorschofon had het ongeluk te struikelen op het oogenb'.ik dat eeD rijtuig aan kwam rijden. De wi den gingen hem over de voeten, doch het knaapje kroeg geen belangrijke kwetsuren. Door de te en- woordigbeid van geest van den koetsier was het rijtuig niet meer in vollen gang, en hierdoor verd het ongeval belangrijk verminderd. Men Bchrijft ons uit Katwijk aan Zee: In de vorigo week werd de verschvisseherij nog met 2 bommen uitgeoefend, welke besomden van 150 tot 190 in 5 dagen. ISr werd besleed voor kleino tarbot 4 a 6, groote tong 0.75 a 1, kleine tong 0.20 a 0.50 en bunschol ƒ0.60 a 0.75 per stuk; groote braad 6 a ƒ7 en dn.og- 8'harren ƒ12 a 14 per mand. Nog 5 schuiten staan gereed om met gunstig weer op de harlng- visscherij uit te gaan, waarbij behoort dc nieuw ge bouwde bom „de vrouw Necltjo", schipper A. Schaap, van don reeder C. Szfcado Van Doorn. Te Schevoningen zijn thans gelo- geerd 1151 vreemdelingen met 145 bedienden. Sedert den aanvang van het seizoen was bet aantal vreemdelingen 2390 met 275 bedienden. In do afgeloopen week worden te Kotterdara door de pokken aangetast 23 personen; aan die ziekte stierven in die week 8 personen. Do hoofdprijs in de Haaricmsche paar- denloterij, bestaande in een Berliner met 2 vos- merriën, is gevallen op No. 5621, toebehooronde aan een kantoorbediende te Zwijndrecbt. Gedurende het overvaren naar Dordrecht kocht hij het geluk kige nummer van een dorpsgenoot. Over de houding van oen deel der ver leden Zondag naar Gouda tot rustbewaring gezon den huzaren zijn weer klachten gerezen. De straf is ditmaal niet uitgebleven. Volgens dit H.Dbl. is de wachtmeester van het troepje gedegradeerd, een huzaar naar de klasse van discipline verwezen eD een ander tot 14 dagen provoost veroordeeld. De wedrennen te Bussum waren Za- terdag namiddag afgeloopen. Vóór den wedstrijd geraakte een paard, op weg naar het terrein, op hol. Do berijder viel, brak zijn arm en word in de barak op het torrein onmiddellijk van een gipsver band voorzien. .Alleen van Amsterdam waren circa 2000 kaarten voor de renbaan afgegeven en van de andere stations kwamen er via Amsterdam nog ongeveer 1000 personen.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1