Snelpersdrukker, KEUKENMEID P. G. lil HEERENGRACHT. U4. HEROPENING BIER- EN KOFFIEHUIS. e. J. COSTER. 114. HSEREK8RACHT. 114. De Araerika ansche generaal Beek aou n:et3 meer of minder voornemens zijn dan per luchtballon van Nieuw-York naar Eaorpa over te steken. Die ballon, een zoogenaamde montgolfière, •zou met petroleum worden verwarmd door middel eener groote lamp, geplaatst in een soort van kamer, vervaardigd van koperen plateD. Naar mate men de pit dier lamp op- of neerdraaide, zou de ballon rijzen of dalenalthans dat is de meening van den heer Beek. Om toch vooral goed te doen uitkomen, dat men hier met een Canard te doen heeft, wordt er bij gevoegd, dat de luchtreiziger een vliegenden storm zou afwachten om den overtocht over den Oceaan in drie of vier dagen te kunnen doen! Bij het einde der eerste opvoering van de „Troyens" van Berlioz vroeg men Auber naar zijn oordeel. Deze weigerde hardnekkig zijn meening te zeggen, en toen men hem geheel in het nauw bracht, sprak hij eindelijk„Het zou vreeselijk slecht zijn als het muziek was.'* 't Was reeds laat in den avond, toen men op het dak van een huis te Parijs een persoon zag loopen, die uitriep: „Ik zal me op de straat laten vallen!" Eensklaps doet do luchtwandelaar een misstap en rolt werkelijk laDgs het dak tot aan den rand der goot, grijpt dien on blijft er tot ontsteltenis der toeschouwers tusschen hemel en aarde aan hangen. Eenige te hulp geroepen brand weermannen wisten hem een strik om het lijf te werpen en hem zco op het dak te halen. De onge lukkige, de zoon van een bewoner van dat huis, bleek al spoedig Diet wel bij het hoofd te zijn. In dienst bij oen kurassier-regiment, te Angers in gar nizoen, was hij na het verstrijken van een hem verleend verlof blijven rondzwerven en had daarbij in een hotel een portemonnaie met geld gestolen. Telegrammen. LONDEN, 27 Juli. Uit Cairo wordt van heden geseind dat in het etmaal, hetwelk om acht uren dien morgen eindigde, te Ismaïla 2 personen aan do cholera zijn overleden, te Chizeh 31, te Mohallet 52 en te Tantah 28. ALEXANDRIË 27 Juli. De „Phare d'Alexandrië" bevat een brief met het bericht dat do cholera is uitgebroken in een Arabisch dorp nabij den post Moharremberg bij Alexandrië. LONDEN, 27 Juli. (N. R. CWebb's lijk is nog niet gevonden. Zijn agent looft op het vinden eene premie uit. Het blijkt dat Webb zijn waagstuk zonder belooning ondernam. De spoorweg-maat schappijen verwierpen zijne voorwaarden. Slechts weinige honderden woonden hot waagstuk bij. Nie mand gelooide dat Webb het zou uitvoeren. PARIJS, 27 Juli. De gemeenteraad heeft gisteren do discussie over het leeningsontwerp voortgezet, en met 50 tegen 13 stemmen do conclusie van het rapport aangenomen, dat is: het voorstel van den Seine-prefect tot het sluiten van eene leening verworpen. Twee leden van dien raad zullen, als zijne vertegenwoordigers, het te Boston in Noord- Amsrika te vieren eeuwfeest der onaf hankeijlkbeids- verklaring bijwonen. CAIRO, 28 Juli. In de laatste 24 uren is de sterfte in de wijk Boulak sterk afgenomer* CAIRO, 28 Juli. In de laatste 24 uren zijn te CdKO 277 personen aan de cholera overleden, waar onder 73 te Boulak. LKIDKN, 28 Juli. De verwachting voor morgen is: noordwestelijke wind, buiig weer, regen. Als hoofdonderwijzer zijn heden te 's-Hage toegelaten de heeron J. Hage, B. M. Wepster en L. Driebergen, allen te LeidenP. H. De Haan, van Bodegrave; K. Klamer, van AlfenG. Werdes, van Wassenaar. Hoewel het weder buiig eo het getal rijtuigen bij de wedrennen te Bussum ze9r gering was, was de tribune echter bijzonder wel bezet. Erheerschte groote levendigheid. Buitenlanders waren er haast niet. Tegen den bekend gemaakten uitslag van den nationalen prijs werd protest aangeteekend. Op het terrein was weinig wind en de tempe ratuur was zeer zacht. Aartshertog Carl Ludwig van Oostenrijk en de kroonprins van Zweden woonden den wedstrjjd bij. De bookmakers waren nog talrijker vertegen woordigd dan bij vorige wedrennen. Alles liep in de beste orde af, behalve dat een paard plotseling in schichtige ren langs het terrain kwam vliegeD, zoodat de sjees halverwege Bussum gebroken in de struiken ligt. De ministers van waterstaat en marine en de inspecteur van het loodswezen en den stoomvaart dienst hebben deze week met het stoomschip „Zee meeuw" eene reis door den Rotterdamscben water weg gemaakt. Dcor do directie van de IJsel-stoomtramweg- maatschappij werd heden aan haar bureel aanbe steed het uitvoeren van de trambaan tusschen Utrecht en Vreeswijk. Minste inschrijver was de heer J. Do Haan te Arnhem voor 23.540. Dcor de werklieden van 's Rijks Werf is be sloten eene commissie van vier leden naar den minister van marine af te vaardigen, die in last heeft hunne belangen bij hem te behartigen, in verband met de voorgenomen inkrimping van het personeel der Werf. De aanklacht tegen den koopman S., lid eener te 's-Hage bestaan hebbende firma v. D. en S., zal correctioneel worden vervolgd en derhalve door de arrond.-rechtbank worden behandeld en wel op 7 Aug. a. s. Zooals men weet, waren S. en zijn com pagnon v. D. op verzoek van de Nederlandsche Regeering uitgeleverd door België. Na gerechtelijk onderzoek dcor de Haagscho justitie, is v. D. buiten vervolging en op vrije voeten gestold. De nienwo Portugeesche gezant, graaf San Miquel, zal binnen enkele dagen de residentie ver laten om medio September op zijn diplomatieken post lerug te keeren tot aanbieding van ziin ge loofsbrieven. De dienst des Konings, na zijne aankomst heden op het buitenverblijf „Oranje Nassau", be staat uit kolonel graaf Dumonceau, adjudant; jhr. De Ranitz, ordonnance-officier, en jhr. mr. Gevers Deijnoot referendaris bij Zr. Ms. kabinet. Het stoomschip „Prins Alexander", van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok gister«i van Mar seille; de „Conrad", van Batavia naar Amsterdam, wordt morgen in IJmuiden verwacht. INGEZONDEN. Geachte Redacteur Beleefdelijk verzoek ik voor onderstaande regelen een bescheiden plaatsje in uw veelgelezen blad. In de Delftsche Courant, dato 27 11., Ia3 ik een artikel over het Tooneelspel: Zwarte Griet, door het Gezelschap (niet troep) van den heer H. W. Nieuwenhuis hier ter stede opgevoerd. In dat artikel word beweerd dat bovengenoemd stuk, gedurende de opvoeringen er van bij het Nederlandsch Tooneel, stelselmatig is gestolen. Welnu, ik die de schrijver ben van hot manuscript dat zich nu in het bezit van den heer Nieuwenhuis bevindt, ik kan onder eede verklaren dat ik nimmer het genoegen heb gehad een opvoering van den heer R. Faassen's Zwarte Griet bij te wonen. Ik heb in een der vele dagbladen een gedetailleerd kunstverslag ge lezen en toen het stuk gemaakt; ziedaar al'es. En nu nog een woordje: Ik kan mij niet be grijpen hoe de N. R. C., sprekende over ons ge zelschap, de uitdrukking kan bezigen van Tooneel- troep. Ons gezelschap geniet, in iedere plaats waar het optreedt, de algemeene achting, do artisten zijn fat soenlijke, ontwikkelde menschen; schrijver dezer regelen behoort zelf tot een hoogst respectable familie en dus verwondert het mij ten zeerste dat een Redactie, bij wie men de oer niet heeft be kend te zijn, zulk een minachtende uitdrukking kan bezigen. U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, noem ik mij met de meeste hoogachting, Mijnheer de Redacteur, UEd. Dienstw. Dienaar, George Van der Mey. Leiden, Tooneelspeler bij het Gezelschap 29 Juli 1883. van den heer Nieuwenhuis. Programma's van Muzlckulivoeringen. BuileiiSOCiëteit „Amicitia,,. Zondag 29 Juli, 's avonds te halfacht door de Stafrauziek van het 4de Keg. Infanterie, Kapelmeester de heer H. A. Greutzins. late afd.: N°. 1. Defi- leer-Marach," gecomp, door Kok, laten luit. hij het Sste reg. inf.; 2. Ouverture: „Athalia", Mendelssohn3. „Den Schonen Heil", Walzer, Weisenhorn; 4. Adagio aus der „D-dur Saitf", fiach5. Fantaisie sur l'Opcra „Trouvère', Verdi. 2de afd.: G. Waflentanz", Carl; 7. Zwei Satze aus der Unfolendetten Symphonic, Schnbert; 3. „Allegro Militaire", Stalfeld 9. Ouver- tare de l'opéra „Martha", Flotow. Moeders met zieke, lastige, zuigende Kinderen, I zullen haar kind genezen en zichzelf veel goed doen j door Hop-Bitter te gebraiken. Duizenden sterven jaarlijks aan de eene of andere ongesteldheid der nieren, welke zij zouden hebben kunnen vermijden door bijtijds Hop-Bitter te gebruiken. Wegens de wedrennen te Bassnm Is lieden de Amsterdamsche Sears gesloten* ADVERTENTIES. 25-jarige Ecktverecnig van JACOB COLPA en (H CHRISTINA WILHELMINA f ONVEEL. Hun dankbare Kinderen en A BeJiuwdkind. Leiden, 28 Juli 1833. t'i 3 miiii Bevallen van een Zoon E. J. VAN HEST, geb. Roczexdaal. Leiden, 28 Juli 1833. Volstrekt eenige kennisgeving. Overleden fe Leeuwarden onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder de Heer M. B. VOS, Heel- en Verloskundige aldaar. Mevr. de Wed. GOUDSMIT Vos. Mr. J. B. VOS. C. VOS Dbielsma. A. KOETSER, R. KOETSER Vos. S. B. VOS. A. VOS ZADOKS. Leidek, H. II. B. VOS. 27 Juli 1SS3. M. VOS Schaap. Volstrekt eenige kennisgeving. Visites worden niet afgewacht. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot II. N. BROUWER, betuig ik, mede namens Kinderen en Behuwdkinderen, mijnen oprechten dank. Wed. H. N. BROUWER S. Walle. Leiden, 28 Juli 1883. Rij E. J. BRILL, Oude Rijn 33a, wordt gevraagd een aankomend Amsterdam, 28 Juli. Aardappelen. Weatlandsche zaud /3.20 a ƒ3.40; id. Klei- in manden/.a id. id. losse 2.35 a/2.50; id. id. Muisjes/2.80 a 3.— Katwijker zand- 3.50 a 4.20; id. blauw zaud- f a Noord- wijker zand- 2.30 a 4 GO; Andijkers a Haar- lemmor zand 2.10 a f 2.40; lJpolder zand a Sassenheiraers 2.30 a Hillegoramer zand a f Rijnsburgers f a f Gelderscho Kralen f 2.75 a 2.90 Friesehe a Aanvoer 1500 HL. Handel tamelijk. Men verlangt op een Buitenplaats nabij Leiden eene KEUKENMEID, F. G., liefst van buiten. Men adresseore met franco brieven aan het Bureel van het Loidseli Dagblad onder letter C. De ondergeteekende geeft bij deze kennis dat zij haar Koffiehuis op de Heerengracht No. 114 met 1 Augustus overgedaan heeft aan den Heer C. J. COSTER, dien zij bij deze minzaam aanbeveelt. Zjj maakt tevens van deze gelegenheid gebruik om haren Stadgenooten dank te zeggen voor bet haar geschonken vertrouwen. Met achting, UEd. Dienstv. Dienaresse, De Wed. RET HE. van het Zuid-Hollaiidsch De Ondergeteekende, zich refereerende aan boven staande advertentie, beveelt zich beleefdelijk bij zijn Stadgenooten aaD, belovende niets onbeproefd te zullen laten om zich het vertrouwen, zijn Voor gangster geschonken, zich waardig te maken. UEd. dw. Dienaar,

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 3