a -veen met een lsten prijs; Yoor de beste veulen merrie met haar veulen, A. Verwey te Langeruige- weide met een lsten prijs; voor de beste merrie, geboren in 1879, J. Yan den Akker te Bodegrave met een 2den prijs en dezelfde met een lsten prijs voor de beste merrie, geboren in 18S0 of 1881. Op do paarden markt te Haarlemmer meer geraakte gisteren een jong paard, toebohoorende aan den heer v. d. S. aldaar, te water. Verschrikt door de massa volks, die zich van weerszijden langs de Kruisvaart verdrong, zwom het prachtige dier met snelheid vooruit, steeds in het midden blijvende, en dit bijkans een kwartier gaans ver. Eindelijk omgekeerd, zwem het nog de helft van zijn weg terpg, voordat men er met behulp van eön schuit en een paar bootjes in slaagde het af gematte, schuchtere dier machtig te worden en met touwen op het droge te brengen. Reeds vroeg in den morgen heeft te Roelofarendsveen een treffend ongeluk plaats gehad. Een 22-jarig jongeling, de knecht van den heer Jac. Van der Meer, zou in het Noordveen turf gaan laden, en voer te dien einde met een ledige praam derwaarts. Onderweg is vermoedelijk zijn schuif boom, waarmede hij het vaartuig voortbewoog, in den drassigen bodem blijven steken, met het ongelukkig gevolg dat hij voorover in het water stortte en jammerlijk den dood vond. Ofschoon spcedig na het ongeval conige menschen ter plaatse aanwezig waren, die den drenkeling op het drog9 haalden, mocht het evenwel niet gelukken, de levensgeesten bij hem op te wekken. Te Oude -Wetering is gistermorgen een jongeling van 23 jaar te water geraakt en verdronken. In die gemeente doet een dergelijk onheil zich menigvuldig voor. Gistermorgen vond men bij den 1 a n d- bouwer S. Be Groot, te Hoofddorp, in den stal eene koe dood, staande met de horens in den grond. De oorzaak is onbekend; men vermoedt dat hot dier door angst voor het onweder de horens zoo vast in den grond heeft gewerkt dat loswringen onmogelijk was. Hoewel het onweder zeer nabij was, gelooft men toch niet dat de koe hierdoor is omgekomeD. Toen te Scheveningen de bomschuit „Juffrouw Betsy" van den rcoder P. Do Niet voor de haringvisscherij zou afvaren, sproDg de matroos L. P. over boord om zich aan den dienst te ont trekken. Hij word door eenigo personen, die aan het strand zijn roekelooze daad hadden gezien, gered. Er is door den waterschout togen den onwilligen matroos proces-verbaal opgemaakt wegens desertie. Er bestaat groote kans datSchevenin- gen weer een groot hotel krijgt; er worden althans door den eigenaar van het „Victoria-theater" aldaar onderhandelingen gevoerd met een combinatie van Amsterdamsche heeren over den verkoop van „Vic toria", dat, als hotel verbouwd, 90 kamers zou bevatten. De Dordr. Crt. moldtdat gisterochtend omstreeks 10 ureD, kort vóór het onweder, door enkele personen aan het spoorwegstation te Dor drecht een luchtverschijnsel werd waargenomen, waarbij stukkon vunr ter grootte van een hoenderei uit het luchtruim vielen. Een uit do cellulaire gevangenis te Tiel ontsnapte veroordeelde is te Zoelmond gevat; Hij had zich daar in den schoorsteen der ouderlijke woning verborgen. Te Eijgenbil8en (Limburg) is, gedurende een hevig onweder, de toren der kerk, die in bouw- valligen toestand verkeerde, ingevallen. In Frankrijk heeft men erg veel last van benden Zigeuners. Een troep van die lieden nam met pak en zak zonder veel omslag zijn intrek in het spoorwegstation te Foucherans en beant woordde het verzoek van den chef om zich te ver wijderen mot bedreigingen. Deze seinde naar Dóle om militaire hulp, en eerst toen er een twaalftal bereden gendarmes verschenen, wilden de Zigeuners zich verwijderen. Thans echter word een groot deel der bende ingerekend. In de Oo8 tenr ij k 8che A1 pen 1 an den is de sterke warmte van Juni en de eerste dagen van Juli plotseling door eene ia dit jaargetijde on gewone koude gevolgd. De bergen in Krain zijn met ver8cho sneeuw bedekt, evenzoo, naar van 14 dezer uit Innsbruck gemeld wordt, die in Tyrol. Ook de berichten uit het Salzkammergut zijn voor toeristen niet gunstig; bij eene temperatuur van 10 gr. R. en voortdurenden regen worden nu win terjassen en pelzen daar veel gedragen. Te Geddes, bij Syracuse, inden Staat Nieuw-York, waren den 23sten dezer achtmannen in een hoogoven aan eenige reparatiën bezig, toen deze instortte en allen verpletterde. BUITENLAND. Frankrijk. Bij de voortgezette discussie over de spoorweg- conventiën in de Kamer zijn gisteren alle amen dementen met eene meerderheid van boven de 150 stemmen verworpen, behalve een van den heer Lefèvre, strekkende om te bepalen dat al de spoor wegbeambten Franschen moeten zijn, hetwelk met 355 tegen 56 stemmen werd aangenomen. De commissie heeft dit amendement onderzocht en vroeg de verwerping er vande Kamer besloot daartoe met 248 tegen 174 stemmen. Nadat de artikelen 1 tot 4 waren aangenomen, werd de zitting opgeheven. De Senaat heefc do behandeling van het wets ontwerp op do rechterlijke hervorming voortgezet en met 131 tegen 86 stemmen verworpen art. 7, bepalende de opheffing der rechtbanken, die minder dan 150 zaken behandelen. De keizer aller Russen heeft voor het gedenk- teeken, dat te Langres voor Diderot zal worden opgericht, 2000 fr. geschonken. Duitsehland. Omtrent den toestand der keizerin wordt dd. 23 dezer uit Coblenz gemeld, dat H. M. dagelijks gasten aan hare tafol ontvangt en eiken avond uit rijden gaat, bijna altijd langs de door haar zelve gestichte plantsoenen langs don Rijn. Ofschoon haar toestand dus over het algemeon bevredigend en ook haar uitzien veel beter is, kan H. M. echter nog niet alleen gaan, ontvangt zij hare gasteu steeds zittende en mag zij aan den gemeenschappelijken maaltijd geen deel nemeD. Van den koning van Spapje is thans officiëel bericht ontvangen, dat Z. M. in de maand September een bezoek aan het Berlijnsche hof denkt te brengen. De tegenwoordige onderhandelingen, over het bedrag tusschen Turkije en Duitsehland, hebben niet ten doel eene gedeeltelijke verlaging van het Turksche tarief alleen wat Duitsche artikelen be treft; die onderhandelingen zullen den grondslag vormen voor een algemeen tarief beginsel, dat voor allo landen van kracht zal zijn. Daarom zullen de nieuwe bepalingen zooveel mogelijk vereenvoudigd worden. De voorzitter der Turksche tarief-commissie is de Duitscher Bertram. België. Woensdag heeft de Kamer de algemeene beraad slagingen begonnen over de voorgestelde nieuwe belastingen op de tabak, door de centrale afdeeling, daar de stemmen staakteD, verworpen. De heer Tack betoogde dat do bloeiende tabaks-industrie door do bedoelde belastingen zou worden te gronde gericht. Een ander lid betoogde dat tal van andere heffingen mogelijk en tevens veel verkieselijker zou den zijn. Een derde lid beweerde dat het den minis ter van financiën er slechts om te doen was, ten slotte tot de régie te komen. Hiervoor kwam de minister volstrekt niet uit, maar wanneer eenmaal de tabaks-industrie te gronde gericht zou zijn en hij zoo de handen vrij zou hebben, dan zou men zien, beweerde bedoeld lid, dat de minister zijne batterijen zou demasqueeren en het verfoeielijke monopolie invoeren. Verdedigd werd het ontwerp eindelijk door den heer Jottrand, die van zwaarder belasting der tabak ontheffing hoopte voor bier en suiker. Er zijn eene menigte amendementen ingediend. Bij de stemming over het wetsontwerp tot ver hooging van de belasting op hot gedistilleerd in zijn geheel is dit gisteren met 69 tegeu 66 stemmen door de Kamer aangenomen, evenals de verschil lende amendementen. GS-root-Britannië. In de gisteren door het Lagerhuis gehouden zit ting heeft de heer Gladstone er iu toegestemd dat aanstaanden Maandag het bekende voorstel van sir Stafford Northcote over het Suez-kanaal in be handeling worde genomen. De regeering kan zich volkomen met dit voorstel vereenigen, maar verzet zich voor het tegenwoordige tegen elke discussie; zij acht die nadeelig voor het belang van den Staat en onnoodig, aangezien de getroffen overeenkomst is opgeheven, en aan de groote scheopvaartbelangen tijd moet gelaten worden, om de zaak in overwe ging te nemen. Vandaar dat geen spoedige hervat ting dor onderhandelingen over de aanspraken der Kanaalmaatschappij in het plan ligt. De regee ring zal derhalve Norwoods wijzigingsvoorstel on dersteunen. Norwoods amendement stelt voorhand having van de vrijheid der Kamers in haar oordeel over de waterverbinding tusschen de Middellandsche en de Roode Zeeën. De regeering verklaart zich tegen elke resolutie over toekomstige onderhandelin gen en stappen. Verschillende berichten, uit Znid-Afrika ont vangen, komen hierin overeen dat Cetewayo gesneu veld is. Nadat hij den slag verloren had, eene groote slachting onder zijne manschappen was aangericht en hij zelf gewond was, werd hij door Usibepu's mannen achtervolgd, stortte op zijne vlucht een paar malen van zijn paard en vond den dood. Met hem zijn twintig Kafferhoofden gesneuveldanderen vluchtten op Engelsch gebied. De partij van Cetewayo schijnt volkomen vernietigd. In het Lagerhuis antwoordde de heer Ashley op een vraag van Lowter dat de aanval van Usibepu op Cetewayo geschiedde als wraak op een aanval, die door Celewayo's troepen eenigo dagen te voren op Usibopu was gedaan, waarbij deze groote ver liezen had geleden. De heer Bartlett vroeg onder gelach van de leden of de regeeriDg ook zeggen kon, hoeveel menschenlevens waren opgeofferd inge volge Cetewayo's restauratie. Effypte- De berichtgever van de „Times" blijft steeds treu- r'ge tafereelen schetsen van den toestand in Egypte. Al de nietigheid van het geheele Egyptische be stuur komt steeds duidelijker aan den dag, zegt hij. Niets bewaart het ministerie voor zijn ontslag dan de onmogelijkheid om minder onbekwame ministers te vinden. "Wij staan thans, meent de berichtgever, voor een lang voorzien dilemmawij moeten óf het bestuur van Egypte geheel in onze handen nemeD, óf het land, gelijk men het noemt, „in zijn sop laten gaar stoven." De cholera blijft te Cairo steeds heviger om zich heen grijpen en verspreidt zich steeds verder in het land. De generaals Stephenson en Wood eu de kolonel Baker-pacha zagen zich verplicht, zich tot den ministerraad te wenden, ten einde op uitvoering aan te dringen van de maatregelen, voorgeschreven door de gezondheids-commissie, waarvan zij thans tot leden zijn aangesteld. De khedive is gistermorgen van Cairo naar Alexandrië vertrokkeD. Dr. Hunter is des namiddags te Cairo aange komen. Hij verzekert dat nieuwe gevallen van cholera onder de Engelsche troepen te Helouan zijn voorgekomen. De luitenant Croft, van de Royal field-artillerie, is aangetast en zijn toestand biedt geen hoop op herstel. Een geval met doodelijken afloop wordt gemeld bij het 60ste regiment, dat in do kazerne van Abdin ligt. Telegrammen. PARIJS, 26 Juli. Terwijl bij voortduring nit Frohs- dorff gunstige berichten ontvangen worden, loopt het gerucht dat do maagontsteking, waaraan de graaf Van Chambord lijdt, door vergiftiging veroorzaakt zou zijn. Eenige personen beweren dit van dr. Vul- pian vernomen te hebben. CAIRO, 26 Juli. In het etmaal dat dezen mor gen te acht uren eindigde, zijn te Ghizeh 56 per sonen aan de ziekte overleden, te Chibin-Elkum 48, te Mehallet 20, te Mansourah 12, te Tantah 30, te Damiate 9, te Alexandrië 2; in de provincie Gali8ubië 67, te Caïro 360, waarvan 121 in de voorstad Boulak, 85 in de oude stad en 24 in het hospitaal te Cairo. KOPENHAGEN, 26 Juli. De koning van Denemarken en zijne gemalin zullen niet naar Rus land vertrekken, maar de keizerin aller Russen komt eerstdaags, in gezelschap van den koning der Hellenen en den prins van Wales, te Kopenhagen. NAPELS, 26 Juli. HDe quarantaine voor schepen, die uit Egypte komen, is tot 21 dagen verlengd. LONDEN, 27 Juli. (Part. Tel.) In Engeland zijn twee choleragevallen voorgekomen, het eene in Wales, het andere in de Londensche dokken. On middellijk zijn ontsmettingsmaatregelen genomen en do strengste bewaking is ingesteld. De gezondheids raad constateert dat enkele diergelijke gevallen elk jaar voorkomen, echter zonder bezorgdheid te ver wekken. WEENEN, 27 Juli (Part. Tel.). Tisza-Ezlar-proces. De officier van justitie Seiffert liet heden in eene lange redevoering alle punten van aanklacht vallen en verlangt vrijspraak, daarbij voegende dat naar zijne overtuiging het gevonden lijk met Ester Soly- moüy identiek is.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2