runderen en 156 kalveren geslacht, gelijkstaande aan 65338 kilo's vïeesch en vet. De gemiddelde prijzen waren 81 cents voor de runderen en 1.02 voor de kalveren per KG. Met den tram LeidenVoorschoten der IJsel- Sfcoomtramwegmaatschappij werden van 731 De cember slechts 2244 personen vervoerd, nl. 808 naar en 1436 van Voorschoten. De staat der bruggelden van de gemeente Leiden wijst aan dat ƒ6568.55 op gewonen tijden /,2104.02'/s op buitengewonen tijd, samen 8672.57'/., ontvan gen werd. „Vergunning" tot den verkoop van sterken drank hadden 271 personen, en dat hiervan een goed gebruik werd gemaakt, blijkt uit het verslag der ge- meente-politie, waaruit men ziet dat 466 personen wegens openbare dronkenschap in voorloopige poli- tiebewaring moesten worden gesteld. Door de stads-genees- en heelkundigen werden voorgeschreven en voor rekening der gemeente ge reedgemaakt: in de stads-apotheek 20,100 en bij de wed. II. S. Coebergh 6532, samen 26,632 recep ten, tegen 23,234 in 1881. Van de Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen werd gebruik gemaakt door 77 kwee- kelingen, nl. 35 mannelijke en 42 vrouwelijke, terwijl 13 hoofdonderwijzers, 54 onderwijzers, 5 hoofdonderwijzeressen en 40 onderwijzeressen aan de afdeeling B deelnamen. Het gemiddeld aantal leerlingen der bewaarscholen bedroeg in do Lijsbethsteeg 224, op de Onde Vest .333 en in de Groenesteeg 324, samen 886, waarvoor .nan schoolgeld ontvangen werd ƒ1105.35. Volgens het Weekblad van minder courante of Incourante fondsen van Broekman en Honders werden gedurende de afgeloopen week de oprichters-aan- deelen Rijnl. stoomtram noch aangeboden noch ge vraagd; de aandeelen spoorweg Leiden-Woerden aangeboden tot 70 pet.; de aand. Rijnlandsche stoomtram gevraagd tot 64 pet.; de aand. Kon. Kederlandsche Grofsmederij te Leiden gevraagd tot 100 pet.; de aand. Leidsche Duinwatermaat schappij noch aangeboden noch gevraagd; de aand. Leidsche Broodfabriek gevraagd tot 190 pet.; de aand. straatweg en vaart Gouda-Bodegrave gevraagd tot 14 pet. Op het drietal voor pred. bij de Chr.-Ger. gem. te Franeker zijn geplaatst de heeren II. De Jonge, te Enkhuizen; A. Littroy, te Middelburg, en A. Van der Sluis, te Leiden. In het „Hotel Keizershof" te 's-Hage heeft eene bijeenkomst plaats gehad van eenige kapita listen en bouwmeesters ter voorloopige bespreking van een plan tot oprichting van een nieuw badhuis te Scheveningen. Daarvoor wil mon aankoopen het terrein, waarop thans het „Café Bellevue" staat. Het badhuis met terras zou een uitgestrektheid hebben van 4500 meter. Het maatschappelijk kapi taal zou 250,000 bedragen. Bij Koninklijk besluit is op voordracht van don minister van marine een gratificate van 500 toegekend aan het personeel der stedelijke brand weer te Amsterdam, wegens de door dat corps ver leende krachtdadige hulp bij den jongsten brand op de Marinewerf aldaar. Deze som zal naar mate van de door hen bekleede graden onder do manschappen worden verdeeld. Het Burgerlijk Armbestuur van Heemstede is verrast door de ontvangst eener aanzienlijke gift van 120, met het bijschrift: „Uit dankbare her denking aan 22 Juli 1824 op 22 Juli 1883, den 59sten verjaardag van ons huwelijk, van J. W. Jr. en E. W.J." De nestor der Limburgsche geestelijkheid, de heer Antonius Klaessen, is te Buggenum in zijn 91ste jaar overleden, na 68 jaren priester ge weest te zijn. Sedert 1824 was bij als pastoor te Buggenum werkzaam. Z. M. heeft do volgende pensioenen verleend aan P. Westenberg, gewezen commies der poste rijen te Utrecht, ten bedrage van 1043; J. C. Smitt, gewezen directeur van het postkantoor te Schiedam, ten bedrage van 1617; J. S. Van Weerden, gewezen postbode te 't Zandt (Groningen), ten bedrage van 226; H. J. Van Oerlen, gewezen brievengaarder te Nieuwkuik (Noord-Brabant), ten bedrage van 57J. T. Hibbel, gewezen hoofd brievenbesteller te Amsterdam, ten bedrage van 305 'ejaars; - aan jhr. mr. W. F. Rochussen, laatst Heister van buitenlandsche zaken, een pensioen verleend ten bedrage van 4000 'sjaars, en aan H. Van Dullemen, laatst kamerbewaarder on con cierge bij het dep. van buitenlandsche zaken, een van 805 'sjaars. Telegrammen. CAIRO, 24 Jnli. De khedive zal aanstaanden Donderdag naar Alexandrië terugkeeren. In een Engelsch infanterie-regiment te Suez zijn cholera gevallen voorgekomen, en twee personen overleden. Ook in eeu Engelsch regiment, dat in de citadel te Caïro dienst doet, zijn 3 gevallen voorgekomen, waarvan één met doodelijken afloop. In het etmaal, dat dezen morgen te 8 uren ein digde, zijn te Caïro 463 personen aan die ziekte overleden, waarvan 259 in de voorstad Boulak. Verder stierven er 117 personen te Chirbim, 95 te Ghizeh en 2 te Ismaïüa. CAIRO, 24 Juli. Zeven compagnieën van het 35ste regiment zijn hedenavond Daar Ismaïüa ver trokken. Het 79ste regiment zal het kamp op de hoogten van Mokattan betrekken, boven d8 citadel van Caïro. De artillerie en twee andere regimenten zullen zich morgen begeven naar het kamp Elwardin nabij Elashmunn. De luitenant Lequesne is aan de cholera overleden. De sterfte gedurende het etmaal, geëindigd hedenmorgen te acht ureo, bedroeg te Samanoud 12, te Benha 2, te Soufra 3, te Damiate 11, te Talka 4, te Mitgamr 9. LONDEN, 24 Juli. Bij de Bank van Engeland is heden 115,000 pd. st. gestort. PARIJS, 25 Juli. (Part. Tel.) De heer De Les- seps verklaart voor een tweede Suez-kanaal geen nieuwe concessie noodig te hebben, daar hij nog terrein genoeg bezit. Dit tweede kanaal zou in 1886 gereed zijn. LEIDEN, 25 «Tuli. Do verwachting voor morgen isr veranderlijk weer, regen. Tot adjunet-commies der eerste klasse bij het prov. gouvernement te Arnhem is benoemd mr. Krabbe te Leiden. De onlange door den Koning bij de verschil lende wapens bencemde 2de lnits.zullen ep 1 Aug.a. s«. bij genoemde corpsen worden geïnstalleerd en in functie treden. Prinses Hendrik heeft den heer C'ordes, pre sident der Amsterdamsche tentoonstellingscommissie, benevens de andere heeren, die de Prinses bij haar laatste bezoek rondleidden, aan hare tafel ten pa- leize te VHage geaoodigd. De Synode ving have aesdo zitting aan met de behandeling van de aangelegenheden van de algemeene kas en van enkele administratieve maat regelen, terwijl tevens werd besloten, den minister te verzoeken om vrijdom van port ook 70or de dienst zaken van de classieale besturen. Daarna werd overgegaan tot het vormen van een drietal predikanten en ouderlingen, waaruit Donder dag oen benoeming moet geschieden voor 2 leden der Synod. Comm. Na herhaalde stemmingen wer den uit die predikanten op het drietal geplaatst de heeren Alingh Prins, Jans en G. Bruna en uit de ouderlingen tot candidaten benoemd de heeren mr. M. J. Van Lennep, mr. O. W. Star Numan en mr. P. Van den Brandeler. Het overige gedeelte der zitting werd gewijd aan de behandeling van een ingewikkelde zaak betreffende een beroeping. De verschillende vroeger benoemde commissiën zijn thans bezig met het bespreken en het vast stellen van de gegevens voor hare rapporten, terwijl op heden de kleine toelagen aan gemeenten en personen worden behandeld, waarvan het volledig rapport der commissie nog niet kon worden voor gelezen. Tot Grootkruis der orde van den Nederland- schen Leeuw is benoemd graaf Pahlen, groot cere moniemeester der kroning van Zjjne Majesteit den keizer van Rusland. Het stoomschip „Prinses Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde heden te Marseille. Uit Hoorn wordt gemeld dat door den heer H. Linse, civiel-ingenieur te 's-Gravenhage, aan de betrokken gemeentebesturen enz. ter beoordeeling is gezonden een gewijzigd plan voor de droogma king der Goudzee en het Hoornsche Hop. De om- ringdijk van het droog te maken gedeelte loopt over eene lengte van 20,500 M. en in het ontwerp komen twee havens voor, te Nek en te Marken, waardoor de tegenwoordige haven aan de westzijde van het eiland zou vorvangen worden. Do kostoa der droog making, die vijf jaren zal vovdoroïi, woröon op 12,000,000 geschat. Naar men ons mededeelt, is hedenmorgen op een stoomboot der „Volharding" een passagier, die zich in plaats van als gewoonlijk in de late kajuit, nu zich in de 2de had begeven, kort daarna plot seling dood gevonden. Hij moet apotheker en te Alfon woonachtig zjjn geweest. Het Zendingsfeest te Assen op heden werd door ruim 8000 personen, van elders gekomen, bijgewoond. Naar het Vad. verneemt, gaat de heer Modder man in de laatste dagen minder goed vooruit. Er vertoonde zich wat koorts en de wond etterde weder. Volgens het gevoelen der geaeesheeren ia er echter geen reden tot bezorgdheid. De eerediploma, weli£9 de jury der tentoon stelling aan de kunstenaars heeft toegekend, heet: „diplome d9 la grande médaille d'honneur57 en heeft grooter waarde dan de gouden medaille. De „Western Union Telegraph-Corapauy"deelt mede dat maatregelen zijn gen-omen om, ondanks de bekend gemaakte werkstaking onder haar per soneel, de transatlantische telegrammen voor Nieuw- York en alle voorname steden van Noord-Amerika even spoedig als vroeger over te brengen. Bij resolutie van den minister van financier, is bepaald dat de declaratiëD, hosger dan f 10, welke als siukken van uitgaaf worden overgelegd, van den natten zegelstempel moeten voorzien zyn, ook al bedragen de daarop voorkomende aandeelen minder dan 10. Declaratiën, bestemd ter voor loopige uitbetaling, behoeven niet gezegeld te zijn. INGEZONDEN Mijnheer de Redacteur Mag ik van uwe steeds welwillende bereidvaar digheid gebruik maken om deze weinige regelen in uw veelgelezen blad op te nemen, naar aanlei ding vac het artikel in het bouwkundig: tijdschrift „De Opmerker", waarop u de aandacht vestigde? D& daarbij bedoelde steen namelijk van de familie Adriche in het Rijks-Unrversiteitsgebouvr alhier is door mij reeds twaalf jaren geleden geteekend voor do heeren mr. J. Koeppelhout en wijlen mr. Bodel Nijenbuis, van welken steen de afteekeniDgen nog bij rai; te zien en verkrijgbaar zijn. Twee jaren geleden is door mij aan het Leidsch-Museum een exemplaar eadeau gedaan en te dierzolfder tijd is door mij voor den heer De Boer sene teelroning er van ge leverd. Dus, Mijnheer do Redacteur, dat? woord „onlangs" schijnt elastiek t&zijn of „De Opmerker" is niet op de hoogte. U dankzeggende voo? de verleende plaatsing ver blijf ik steeds, Leiden, Uw. dw. Dienaar, 25« Juli 18S3. P. J. Muldeb. BURGERLIJKE STAND VAN tEIIJEN, van 19' tot en met 25 Juli. BEVALLEN. S. J'. Voorzasègeb. v. Berkel D. E. J. Waijlandgeb. v. d. Slootcn Z. N. E. Duscswa geb. v. Zwieten 21 J. N. v. d. Veen geb. De Nie D. M. Dirkse geb. v. dt Berg Z. M. H. Den Os geb. Mejjers D.A. M. C Koper geb. In huiset ZL A. \'er3traaten gtb. v. d. Bsijden Z. G, Wesselmaa geb. Petri Z. W. v. Vliet geb v. d. Kamp D. S. M.v. Xooperen geb. Laman 2?. J. R. v. d. Bent gob. v. Weeree D. A. Gijaenij geb. Beun D. W. C. Voorbrood geb. Zandvoort Z. C. Xorenhoff geb. v. Duuren Z. M. C. Roodenburg geb. Broekveldt Z. H. Teskc geb. w. ïterson D. Al. Neutebooia geb. v. d. Linden D. C. W. Ettinger geb. v. d. Steen D. >1. v. Luijken geb. v. Oosten Z. C. Tel- jeur geb. Weidema 2. M. v. d. Hoed geb. Dubbeldemau D. - S. M. De Mei} geb. Leemans 2 2. M. F. D» Keuning gA Rietbergen D. J. Lancel geb. Buskens Z. M. C. ThfcsrJ geb. Wilson 2. S. Martijn geb. v. d. Berg 2. GEHUWD. Dr. W. Caland jm, en J. E. v. Hetlisga Tromp jd*. A. Kiel jm. en H. C. La Riiière jd. W. Hammes-ja- en B. H. J. Van Beeten jd. J. A. Endta jm. en A. ÖJii* tdijk jd. H. Kalkboven jm. en J. C. Crama jd. L. Va der Pot jm. en J. Blaosjee jd. G. Hogpenbronwer jm. M. Frankhuizeu jd. A. Uitbot jm. en C. Sirajd.3.Delfl wedr. en M. Ligtvoet wed. OVERLEDEN. N. J. Siegtenhorst Z. w. J. BlaDsjai geb. Bavelaar Z. levenl. G. L. Poelms-n AL 34 j. P.H- J. Karstens Z. 22 m. J. Kreft M. 5^ j. G. A. Zierikifl W. S3 j. J. Kret D. 1 m. J. J. Dirkse 3. 1 d.- T. Onwerkerk Z. 3 j. C. W. De Buain 1). 7 m. J. Va der Wiel W. 74 j. J. Giezc M. 61 j. W. A. De Htf D. 3 j. J. Korpeïshoek D. 10 jo. H. M. Aniba D.5 m. J. Sinjou M. 35 j. J. EL Van Oorschot geb. Hd* terroan V. 74 j. A. Bronwer 2. 10 m. C. J. Va Egmood Z. 16 j. P. Kartevaft Z. 15 m. P. Karate 2. 4 m. S. M. Van den Berg I>- 2 na.J. Den Onde Z. 21 s Amsterdam, 9a Juli. Aardappelen. Wtatlandsche f 3.80 a id. Klei- in manden a id. id. lo» 2.60 a 2.80; id. id. Muisjes/ a Katwijker m®* 8.a 4.50; id. blanw zand- a f Noo? wijker zand- 2.50 a 440; Andijkers f a f Hs" lemmer zand 2 40 a f 2.7a; lJpolder zand f a f Sasser.heimers a Hillegommer zaad f Rijnsbnrgers f a f Gel&yscha Kr* 2.S0 a 2.90 Friesche 2.50 a Aanvoer 3000 HL, Londen, 25 Jnli. Friesche Boter 125 sh. RIJNLAND, 24 Jnli. Boegomstand^n 's morstens 8 af" Oude-Wete;ing 52. Katwjjk 55, S^arndam 52, Halfweg1 Gouda 5$, liefden 50,

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2