Singer-Maatschappij Ontvangen: OPENBARE VERK00PING Meubilaire Goederen, Verzekering-Maatschapp naaimachinesI 111. Haarlemmerstraat Hibernia- en Shamrock- Steenkolen. in den paardenstal gebracht en 't paard losgemaakt om zoodoende aan een toevalligen dood te doen denken. buitenlakd. Frankrijk. In de Kamer van Afgevaardigden roemde - bij de voortgezette discussie over de spoorweg- conventie, - de heer Wilson het plan van den heer De Frey- cinet, en bestreod hij de voorstellen der tegen woordige regeeriDg. Hij verklaarde zich met het betoog van den heer Allain-Targé wol te kunnen rereenigen, maar concludeerde alleen tot verwerping van de conventie, welke met de Orleans-Spoor- wegmaatschappij is gesloten. (Toejuiching aan de uiterste linkerzijde.) De heer Eaynal ondersteunde de conventie, om dat daardoor de aankoop door den staat verge makkelijkt wordt. Hij geloofde niet aan de politieke macht der Spoorwegmaatschappijen, en is voor de aanneming der regeeringsvoorstellen. (Toejuiching.) Do hertog De Broglie verwittigde den minister Challemel-Laconr dat hij eene interpellatie tot hom zal richten over den staat van oorlog met Tonkin en Madagascar. Hij wonschte te weten, waarom de regeering den oorlog heeft aangegaan, zonder het Parlement te raadplegen, en of zjj de bnitenlandsehe kabinetten in kennis heeft gosteld van den staat van oorlog, waarin Frankrijk verkeert. De minister verklaarde do discussie heden te aanvaarden. De heer De Lesseps heeft den hoofingenieur van do werken aan het Snez-kanaal nitgenoodigd, onmiddellijk naar Parijs te komen met plannon voor het tweede kanaal, ten einde zoo spoedig mogelijk met dit laatste een aanvang te maken. De Maat schappij is thans zeker van de financiëele middelen, voor de uitvoering benoodigd, hetzij overeenkomstig de aanbiedingen der Engelsche regeericg, hetzij langs anderen weg. In do budgetcommissie heeft de ondersecretaris voor financiën voorgesteld een som van 1,700,000 fr. te besteramen voor verhooging der traktementen van do mindere beambten bij den dienst der be lastingen. Aan de Kamer is 50 millioen fr. aangevraagd voor de kolonisatie in Algerië. De commissie, in wier handen dit voorstel is gesteld, heeft besloten eerst een onderzoek in te stellen naar den tegen- woordigen stand der kolonisatie. Hoezeer bij den graaf van Chambord bet dadelijk gevaar geweken schijnt, blijft de toestand ernstig. De patiënt heeft nu en dan nog veel pijn, en de voeding gaat mot veel bezwaren gepaard. De prinsen van Orleans vertoeven te Parijs. Het jaargeld van dr. Pastenr is, als orken- ning zijner groote verdiensten, door de Fransche regoering van 12,000 fr. tot 25,000 fr. verhoogd, met bepaling dat het na zijn dood overgaat op zijne vrouw en kinderen. Zoo stelt Frankrijk zijn be roemde mannen in staat, zich geheel en al aan de studiën te wijden, die der geheele menschheid ten goede komon. Duitschland. De „Nordd. Allg. Zeitung" maakt den tekst openbaar van het Duitsch-Spaansch handelsverdrag. Daarbij is de behandoling op den voet der meost begunstigde natie tot grondslag genomen. Hot ver drag treedt tien dagen na de ratificatie in werking en duurt tot 30 Juni 1887. Bij de mededeeling van het officieuze blad zijn gevoegd de tarieven voor Spaansche en Duitsche invoer-artikelen. Vol gens het slotprotocol kan Spanje slechts die geest rijke dranken als Duitsche koopwaar behandelen, welke uit Duitsche ruwe spiritus in Duitschland zijn vervaardigd. De Spaansche kustvaart is aan Spaansche schepen voorbehouden, en zoo lang dit bet geval is mogen laatstgenoemde geen aanspraak maken op toelating tot de kustvaart in Duitschland. Uit Berlijn wordt geschreven dat prins Bis marck dezen zomer waarschijnlijk zijne gewone kuur te Kissingen niet zal maken, doch op Frie- driohsruhe blijven, tenzij hij eene korte poos naar Gastein gaat. De kanselier schijnt weinig vertrouwen in zijne geneesheeren te hebben, zoodat dezen het opgeven hem langer met hunne adviezen lastig to vallen. Groot-Britamiië. Het Lagerhuis heeft het regeeringsvoorstel aan genomen, dat de „sergeant at arms" gevolg geve aan de oproeping van den heer Bradlaugh. (Gelijk gistoren gemeld is, heeft laatstgenoemde eene ge rechtelijke vorvolging ingesteld, mot hot doel den „aergeant at arms" te verbiedon hem het afleggen van don oed als parlementslid gewelddadig to beletten.) Dr. Hunter is naar Egypte vertrokken en zal aldaar door dr. Mackie en de Britsche leden van den Egyptischen gezondheidsraad ondersteund worden. De vertegenwoordiger van Engeland heeft in last ontvangen, op de Egyptische rogeering zekeren druk te oefenen, ton einde haar begrijpelijk te makon dat een gozondheidsreglement veel beter is tot onderdrnkking der cholera, dan cordons en quarantaine. Het Kaapsche Parlement heeft Hofmeyrs motio verworpen om ter zake van de Basuto quaestie een volksstemming te houden. In Zoeloeland is men zeer beducht voor Cetewayo, die steeds voortgaat met bedreigingen voor het geval dat zijne macht in zijn vroeger gebied geheel is horBteld. Uit Verra Cruz wordt gemeld dat de gele koorts d3ar in hevigen graad heerscht. In Mei kwamen 90 sterfgevallen door die ziekte voor, in Jnni 261 en sedert 1 Juli reeds 114. Uit Kaapstad wordt aan do „Daily News" gemold dat de plotselinge afzetting van den heer Jori3sen door de dagbladen van de Kaap en den Vrijstaat wordt afgekeurd, omdat voor hot deswego genomen besluit geene voldoende motieven worden aangevoerd. Logés in het seizoen 1S83 te Katwijk a/Zee. Groote Badhuis: Mevrouw A. Girl, mejuffrouw Ilerfkens, mejuffrouw J. KoeBt Van Limburg, me juffrouw M. Roest Van Limburg, do heer G. Van der Kloot, nit Rotterdam; do heer Martias, mevrouw J. Van der Wolk en familie, nit 's-Gravenhage; mevrouw wed. Van Oldenborgh en familie, uit Dordrecht; prof. Fockema Androae en familie, uit Leiden; mevrouw E. Hoos, mejuffrouw Hoos, nit Leiderdorp; de hoer Klausener en echtgenoote, uit Aachen; de heer Baleingal, uit Edinburg; de heer A. Veilion en familie, uit Genéve; de heer mr. P. Gratama en familie, uit Doetinchem. Hotel Levedag: De heer C. Asmus, uit Stiitgnrt; de heer P. A. Gildemeester, uit Amsterdam; me vrouw Lubbers en familie, uit Zevenbergende heer Blankenheim en familie, de heer J. A. W. Grothe, uit Utrechtde heer A. Jurgens en familie, de heer H. Jurgens en familie, uit Os; de heer Robbers en familie, do lieer J. M. Noorduijn en familie, uit Nijmegen; de hoor L. Van AUweijor en familie, uit Münchende heer E. H. Van Leeuwen, uit Zutfen. Wijk B 208: Mevrouw wed. Mjfelaar, mevr. wed. Zegers, uit Amsterdam. Wijk C 38: De heer N. F. Wilkens, uit Leiden; de heer Van Eymeren uit Rotterdam. Wijk C 95: Mevrouw Van der Mey en familie, uit Leiden. Wijk B 82: Mevrouw Bowier-Versfolt, uit Voor schoten. Wijk B 62: De heer C. Bonger, mevrouw J. M. BongerDros uit Leiden. Wijk B 83De hoer dr. A. Van Rhijn en familie, uit Leiden; de heer F. E. Daubauton en fam., uit Zwolle; de heer E. L. G. P. C. Andrau en familie, mevrouw wed. Van LimburgBrouwer en zoon, uit Utrecht. Wijk C 15De heer K. W. Tuinzing en familie, uit Rotterdam. Badhotel De ZwaanMejuffrouw E. Kraaij uit, Kat wijk aan den Rijnde heer H. Uijlenberg en familie, mejuffrouw Dekker, uit Rotterdam. Wijk C 90Mevrouw F. Hus en familie, uit Rot terdam; mevrouw C. Grashuis en familie, uit Leiden. Wijk C 83: De heer S. Salisbury Tuckerman, uit 's-Gravenhage. Wijk A 130: De heer A. Helders en familie, uit Rotterdam. Hotel PensionMevrouw Chr. Van WijkHelfrich en familie, uit Leiden; de heer R. Bergh, de heer Nils Breugel, uit Parijs; de heer Alfs. J. H. Van Ulft, uit Amsterdam. Wijk B 84: De heer dr. E. F. Van Dissel en familie, uit Leiden. Wijk B 45: Mejuffrouw M. Scheffer, mejuffrouw A. Scheffer, uit Amsterdam. Wijk B 46De heer J. Eichhorn, uit Weimar. Wijk B 81Mevrouw J. Faber en 6 kinderen uit Leiden. Wijk B 29: De heer A. Fruitier De Talma, J. Fruitier De Talma, nit Amersfoort. Wijk B 143: Mej. Gefken en familie uit Utrecht. Wijk B 14: De heer H. L. Cosijn en fam., A. C. Alma en fam., uit 's-Gravenhage. Wijk E 161: Do heer D. A. C. Artz en tam., nit 's-Gravenhage. Yervolg der Advertentiën. versclie Deventerkoek J. ROODENBUKG, HAARLEMMERSTRAAT 21. Com contant geld), op Woensdag 25 Juli 1883, 's morgens telOures, ten sterfhnize van de Wed. C. VOOYS, te Kal wijk aan den Rijn, van als: Linnenkast, Bureau, Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Veeron Bed mot toebehoorea Klok, Kachel, Vloerkleede.n, Matten, Koper-, Glas-, IJzer- en Aardewerk, eindelijk 4 Kippen en eetf partij Mandjes. Te bezichtigen 's morgen vóór de verkooping. Alles behoorende tot de benificiair aanvaard: nalatenschappen" van de echtelieden CORNELI: VOOYS en GRIETJE BERKHEY te Katwijk PC, den Rijn. Informatiën te bekomen ten Kantore van ds Notaris J. W. J, PAPE te Warmond. Eerste Ncdcrlandsclie OP HET LEVEN, tegen Invaliditeit en Ongelukken, gevestigd te 's-GRAVENHAGE. Tarieven, Voorwaarden en Statuten worden ver strekt door de vertegenwoordigers in Nederland e: door de Directie: Buitenhof A?, te's-Graveo hagc. Informatiën te bekomon te Leiden bij Jhr. A. C. VAN HAEFTEN, P. C. NICOLA Hcofd-Agent, Agent, Papengracht 14a. Breestraat 141 Het Depot der Origineele DER (bekend als de beste Naaimachines der Wereld) j bevindt zich te Lelden uitsluitend: 11 N.B. De Machines worden op proef geleverd onderricht wordt gratis verstrekt opdat een ieder i van de onovertroffen deugdelijkheid dezerMachicj] zelf kan overtuigen voordat hij koopt. Wekclijkschc afbetaling van f' 1..j Flinke korting voor contante betaliop Prima qnaliteit Haard-, Kachel-, Smec- Machine-Kolcn te bekomen aan het Goederf station van den Nederl. Rijnspoorweg, buiten I voormalige Wittepoort, zoowel bij groote als kleg hoeveelheden. Bestellingen worden aangenomen aan het he] kantoor bij don Hoer GODEFROY, Breesfr N». 92. VAK DER MA BE, Agent Nedorl. Rijnspoorweg. Ook te verkrijgon Cns-Cokes.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2