LEIDSCH DAGBLAD. K°. 7185. Zaterdag 21 Juli. A0. 1SS3. Avond-editie. PRIJS DEZER COURANT: ▼oor Leiden per S maandenf 1.10. Franco per post.1.40. Alxoodeiiyke Nommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADTERTENT1EK: - Tan 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.!7f.' Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseer ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Officieel e Kennisgrevingeil. PATENTBLADEN. De Burgemeester, Hoofd van het College van Zetters, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de patentbladen van Jcoffiehuishouders, slijters en tappers, dienst 1883/4, bij het Col lege van Zetters in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, waaruit moet blij ken dat minstens de helft van den aanslag is voldaan, verkrijg baar zijn op Try dag 20, Zaterdag 21 en Maandag 23 Juli, telkens des namiddags van één tot dne uren, terwijl na het verstrijken van dientermijn de onafgehaalde patent bladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 19 Juli 1883. DE KANTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adres van de Firma DROS en GEBRS. TIE- LEMAN, alhier, houdende verzoek om vergunning tot het plaat sen van een reserve-stoomketelbenevens het verplaat sen van den bestaanden ketel, in het perceel aan de Mid delstegracht No. 48 A Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 4875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag den 3den Aug. aanst., 's voormiddags te elf uren, cp het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 20 Juli 1S83. HARTEVELT, Welhr, lo. Secretaris. Burgemeester en "Wethouders der gemeente Leiden bren gen ter algemeene kennis dat, ingevolge de laatste alinea van art. elf der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad No. 85), de herstemming ter verkiezing van drie leden Tan den Gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag den 31sten Juli a. s, van des voormiddags negen tot des namiddags vijf uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 20 Juli 1883. HARTEVELT, Wethrlo. Secretaris. LEIDEN, 20 Juli. Burgemeester en Wethouders hebben, na in overleg getreden te zijn met den voorzitter der commissie van fabricage, geene bedenkingen op de verzoeken van de heeren L. Kirchmann en M. Viruly Jz., de eerste tot het loggen van een kelder- ingang in de stoep voor het perceel aan de Bree- straat No. 49, de tweede tot het plaatsen van een stoep met stoeppaal op den hoek van de Paarde- eteeg en Haarlemmerstraat. Het keldergat moet echter onmiddellijk na het inslaan van bier gesloten worden en mag slechts geplaatst worden tegen be taling van het recht, bepaald bij art. 3 No. 37 van het tarief, vastgesteld den 5den Maart 1857. De stoep moet een ronden hoek maken, die 10 c. m. boven de straat uitspringt, ter vervanging van. een paal die het inrijden in die steeg zoa kunnen beletten. Er bestaat mede geen bezwaar tegen het verzoek van dr. J. C. Kist, om ontslag als stadsdokter, en tegen dat van dr. G. J. Dozy, om ontslag uit de betrekking van leeraar aan de Hoogero Burger school voor Jongens, zoodat B. en Ws. adviseeren die ontslagen eervol te verleenen. Hollennamiddag ontvingen we per Fransche mail de Indische bladen alleen van 16 Jnni, zoodat die van 10 tot en met 15 Jnni nog ontbreken. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Noord-Amerika door middel van het stoomschip „Amsterdam", van Rotterdam ver trekkende. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. uiterlijk heden Vrijdag-nacht te twaalf nren bezorgd ziju. In de Staatscourant van heden is door den minister van marine het volgende geplaatst: „De jongens van de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden, zijn door de Deli-Maatschappij te Am sterdam in de gelegenheid gesteld, om de aldaar gehouden wordende internationale tentoonstelling kosteloos te bezichtigen. „Genoemde Maatschappij heeft hierdoor op onbe krompen wijze een blijk willen geven van hare waar deering van de in 1873 door de zeemacht bewezen diensteD, bij gelegenheid van een aanval van de BatakerB op de plantages aan de Maatschappij toebehoorende. „Die erkentelijkheid wordt door do marine zeer op prijs gesteld." De commissie nit de Provinciale Staten van Zuid-Holland, belast met het onderzoek der plannen tot verbetering van de watergemeenschap tusschen Rijn en Schie met hare aansluiting aan 's-Graven- hage, voor rekening der provincie met bijdragen van den Staat, heeft daaromtrent zeer gunstig ge- praoadviseerd en wenscht zelfs 's-Gravenliage niet twee derden, maar slechts één derde te laten be talen in de meerdere kosten van het grootere plan, waardoor diopgaande schepen 's-Gravenhage kunnen bereiken. Bovendien stelt de commissie voor, naar aanleiding der opmerking van Gedeputeerde Staten, „dat de ligging der Turfmarktbrug te Leiden voor de door vaart h'nderlijk is, doch dat verbetering hiervan tot de gemeontehui8houding behoort", dan met de gemeente Leiden de noodige schikkingen te treffen," opdat verbeterde inrichting hiervan verzekerd zij. Ook omtrent het voorstel tot verbinding van den Hoekschen Waard met den vasten wal luidt het advies der commissie gunstig. De meerder heid der commissie is tegen het verleenen van een subsidie aan de Tooneelschool te Amsterdam, de minderheid acht subsidieverlening gerechtvaardigd. Do machinist-leerlingen 1ste kl. P. L. Van der Barst, C. M. Pleyte, P. K. De Corpentler, J. C. Yan der Ben en J. P. Kersbergen, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, wer den met 1 Aug. overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomBchïp lste kl. „Tromp." Het Rijkstelegraafkantoor to Katwijk zal van 1 Aug. tot en met 31 Oct. a. 8. op werkdagen open zijn van 8 uren 's voor- tot 2 uren 's namid dags en van halfvier tot 9 uren 's namiddags. De diensttijd op Zon- en feestdagen blijft onveranderd. Tot leden van don gemeenteraad te Waddingf- voen zijn herkozen de hccren G. Yan Lange, K. v. d. Torren Kz. en J. A. v. d. Werve. Te Warmond zijn de aftredende leden mr. A. Ne- dorburgh en H. J. Clarion herkozen. De koninklijke goedkeuring is verleend aan de gewijzigde statuten der „Rijnlandsche Stoom tramwegmaatschappij,'' te 's-Hage. In hare tweede zitting heeft de Synode op adviezen der betrokken besturen besloten de ge meenten Piershil en Goudswaard naar de classis Dordrecht over te brengen. Het viel den ring-pre- dikanten soms zeer moeielijk den dienst in die ge meenten bij vacature te vervullen. Een verzoek van een vroeger wegens onzedelijken wandel ont slagen predikant, om in een gemeente den dienst als hulpprediker te mogen vervullen, koü, omdat er sedert de dagtoekening van de uitspraak geen volle 5 jaren verloopen waren, naar art. 38 Regl. Opzicht en Tocht niet worden ingewilligd. De gemeente St.-Jacobi-Parochie in Friesland wenschte dispensatie van de bepaling van al. 2 art. 11 regl. kerkeradeD, dat tijdens de vacature het personeel der kerkeraden onveranderd blijft, daar de vacature waarschijnlijk (zij sprak zelfs van de eerste 20 jaren) zeer lang zou duren en vele gemeenteloden geducht opzien tegen een levens lange functie als ouderling en diaken, zooals zij zich uitdrukte. De Synodale Commissie had reeds geschreven dat de dispensatie slechts gegeven kon worden van die bepalingen, welke uitdrukkelijk bij de reglementen zijn aangewezen naar luid van art. 12 al. 6 Alge meen Regl., en dus aan dit verzoek niet kon worden voldaan. Echter besloot de vergadering na goed keuring van hetgeen de Syn. Commissie in dezen had verricht, met meerderheid van stemmen, dat aan de commissie voor de nieuwe wetsvoorstellen in handen zou worden gesteld de vraag of het reglement niet op die plaats behoorde te worden herzieD, te meer omdat ook andere gemeenten nog daardoor in moeielijkheden geraakten. Een voorstel van do classicale vergadering van Brielle om den 400sten geboortedag van Luther op 10 November en van Zwingli op 1 Januari a. s. te herdenken, werd algemeen toogejnicht, en be sloten dc daartoe bestemde nitnoodiging en opwek king aan de kerkeraden te richten, om den llden Nov. daarvoor te bestemmen. Aan een drietal leden, werd opgedragen den brief te stellen. Op heden en de volgende dagen zijn de finan- ciëele aangelegenheden aan de orde gesteld, in tegenwoordigheid van den quaestor-generaal, den- heer J. R. Scholten to Amsterdam, die daartoe ter vergadering is opgeroepen. Omtrent de ontmoeting van onzen Koning en onze Koningin met de Belgische vorsten, te Spa, wordt gemold dat de koning en de koningin der Belgen gistermorgen te 11 uren te Spa aankwamen; de koninklijke trein met den KoniDg en de Koningin der Nederlanden arriveerde te 11 n. 45 m. De beide vorsten omhelsden elkander en reden met hun gevolg naar het „Hotel Britanniqno". De Koning en de Koningin der Nederlanden zijn, na het gebruiken van het ontbijt, des namiddags te halftwee van Spa naar Col mar Berg vertrokken, en zullen heden, Vrijdag, op hun tocht naar Pyrmont, door België gaan. De graaf en gravin van Vlaanderen verlieten hedennamiddag om één nnr de residentie, terug- keerende naar Brussel. Vooraf bezochten zij nog met talrijk gevolg en met voel belangstelling de aqua rellententoonstelling. Naar wij vernemen, is de kapitein-ingenieur Van Schermbeek, die onlangs nit de residentie naaj Japan is vertrokken om zich met toestemming van onzen Koning in dienst van den keizer van Japan te begeven, ten einde zich aldaar te belasten met het aanleggen van fortificatiën enz., blijkens nit Yokohama ontvangen telegram, aldaar gisteren in goeden welstand aangekomen. Het stoomschip „Conrad", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde gisteren te Frioul (de qua rantaine-plaats voor Marseille). De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden dat do termijn voor de inzen ding van adressen om toelating tot het examen voor adspirant-administrateur wordt verlengd tot 25 Juli a. 8. Het stoomschip „Prins Alexander," van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde gisteren te Suez en ging terstond het kanaal ïd. Gemengd Nieuws. Het „Noderlandsch Volkstheater" van den heer Leoa Veith zal ook de Leidsche ker mis bezoeken en gedurende dien tijd geplaatst zijn- op de Ruïne. Is het door de groote verscheidenheid tot ont spanning misschien moeilijk een keuze te doen, het „National Theatre" van den heer Veith is ontegen- zeglijk een bezoek ten volle waardig. In andere plaatsen althans gaf hij zijne voorstellingen met het grootste succes en ook hier is hij niet meer - onbekend door zijne voorstellingen in het laatst.- van hot vorig jaar in de Stadszaal. la eeno advertentie in dit nummer kan men zied wat er alzoo bij hem te profiteeren valt. Ook de schouwburg „Frascati", directeur de heer H. W. -\ieu-,venbuis, zal eeuige comedievoorstellin- gea geven en beginnen met het welbekende volks stuk „Zwarte Griet."

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1