ssaaa even te laat. Had de jongen niet het gelnk gehad zich geroimen tijd boven te houden, de uitslag ware zeker anders geweest. Tegen een aantal personen, die ter hoogte van den Vuurtoren aan het baden waren, is door de marechaussees proces-verbaal opgemaakt. Door den stoomtram is in de Scheve- ningsebe duinen van een ezel een poot afgereden, waardoor de eigenaar zich genoodzaakt zag het dier af te maken. Ten nadeele van eone dameskleeder- maakster te 's-Hage zjjn uit een ka6t op de trap harer woning drie damesjaponnen ontvreemd. Dei dader is onbekend- In de afgeloopen week zijn nog ge vallen van pokken voorgekomen, te Oud-Beierland 9, te Delfshaven 5, te Kralingen 1, te Leiderdorp 1, te Maasdam 1 (eerste geval, iemand die een pok lijder te Puttershoek had bezocht), en tePiershil2. In de maand Juni kwamen te Rotter dam voor 136 gevallen van pokken, 5 van rood vonk, 3 van febris typhoïdea en 1 van diphtheritis. Een meisje van twaalf jaar, dat voor een venster der tweede verdieping van een huis in de Barendsz8traat te Amsterdam speelde, is door onvoorzichtigheid daaruit gevallen. Zwaar gewond is het ongelukkige kind per brancard naar het Zie kenhuis vervoerd. Te Dordrecht is een kindje, dat door het spelen met lucifers in brand geraakte, aan do gevolgen dor bekomen brandwonden overleden. Te V en 1oo woedde g i sternamiddag weder een onweder. Niet minder dan 22 telegraaf palen werden door den bliksem getroffen en be schadigd. Een 19-jarige leorlingvan het gym nasium te Gratz, in Oostenrijk, heeft Zaterdag jl. een pistoolschot gelost op een der leeraren, omdat deze hem een ontkennend antwoord gaf op de vraag of hij door zijn examen komen zou. De leeraar is gelukkig slechts licht gekwetst. Te Glasgow is gisteren een ver schrikkelijk ongeluk voorgevallen. Bij hot van stapel loopen van het stoomschip „Daphne" kantelde het vaartuig en verdronken oen honderdtal personen. TeWiunipog (Canada) hadeoneontplof- fing plaats van buskruit in een vuurwerkmagazijn; 20 personen werden gewondsommigen zoo ernstig, dat er weinig kans is op hun herstel. BÜITENLAND. Frankrijk. In oen bulletin van eergisteravond werd aan gaande den toestand van den graaf van Chambord gemeld uJt de kalmte aanhield, maar de genees- heeren nog altijd oncerust waren. Een gistermorgen te Parijs aangekomen koerier uit Frohsdorff bracht opnieuw de tijding dat do geHeesheeren weinig hoop hadden op het behoud van den graaf en in nog latere berichten wordt "gemeü 3al SfiH consult Van geneesheeren is ge houden, maar volstrekt geen hoop meer op her-' stel overblijft. In Parijs loopt het gerucht dat de nadering der cholera op de inzichten der rogeering omtrent de Tonkin-zaak invloed uitoefent. Men zou Tricou terugroepen en door Ring vervangen, tegen een afstand van grondgebied de suzereiniteit van China over de reBt van Annam erkennen, en genoegen nemen met de opening der Roode rivier en der provincie Yuhnan voor den handel. Ter gelegenheid van de tentoonstelling te Amsterdam, zal de Fransche regeering aan de Kamers machtiging vragen, om in de orde van het Legioen van Eer, boven het bij de wet van 1873 voorgeschreven maximum, 2 commandeurs, 5 offi cieren en 30 ridders te benoemen. Een jongmensch, vóór eenige dagen des nachts op heeterdaad betrapt, toen hij op een mnur de woorden „Leve de Koning!" schreef, is door de rechtbank te Lyon tot drie dagen gevangenisstraf en 50 fr. boete veroordeeld. DuitscblaiicL De Berlijnsche „Post" bevestigt het bericht dat het sluiten van het Duitsch-Spaansch handelsver drag zeer spoedig mag verwacht worden. De clericale „Westfiilischer Merkur" meldt dat het Vaticaan het indienen van een Pruisisch kerkelijk-staatkundig ontwerp mot gennoegen ziet, maar verdere wetswijzigingen verwacht. Van een tegemoetkomen der Curie wordt met geen woord gerept. De internationale tentoonstelling van landbouw on veeteelt te Hamburg werd gistervoormiddag ge opend door den eerepresident, burgemeester Kir- chenpauer. Deze verklaarde met een jubelend „Hochop den keizer de tentoonstelling geopend, nadat hij in eeue rede met dankbaarheid de ver diensten, den moed en ijver van de tentoonstel lingscommissie had vermeld, en met den eerbie digsten en innigsten dank de hulp der hooge sou- vereinen en ook der regeeringen van Dnitschland en het buitenland herdacht had, waardoor het mo gelijk geworden was, dit werk tot een internationale gebeurtenis maken. iBelgië. De minister van onderwijs diende gisteren zijn wetsontwerp, betreffende het verplicht onderwijs bij de Kamer in. De heer Dedecker interpelleerde de regeering en vroeg of er maatregelen genomen waren tegen de cholera. De minister antwoordde dat een quarantaine waB ingesteld voor de schepen, komende van het oosten. Ook verklaarde de bur gemeester van Antwerpen dat het gemeentebestuur dier stad voorzorgsmaatregelen heeft genomen. Tot dusver is eon enkel geval te Antwerpen voorge komen, maar bij groote hitte heeft men er altijd jaarlijks zeker aantal gevallen. Gtroot-Britaniiië. In het Hoogerhuis verklaarde lord Granville dat geen bewijzen voorhanden waren, als zou de cholera uit Indië in Egypte zjjn binnengesleept. Het aan tal sterfgevallen was eergisteren te Damiate 130, te Mansourah 12, te Cairo 4; dat te Alexandrië was eergisteren vermoedelijk 8. De Egyptische re geering ontwikkelt groote geestkracht tot isoleering der districten. Hij deelde verder mede dat op Cy prus eene quarantaine van 10 dagen, op Malta en te Gibraltar eene quarantaine van 21 dagen zijn verordend. In Engeland zelf zijn voorzorgsmaatre gelen getroffen. Dr. Gull is van meening dat geen gevaar bestaat, als zou de cholera epidemisch over Europa gebracht worden. In de gisteren door het Lagerhuis gehouden zit ting deelde lord Fitz Maurice mede dat voor het oogenblik nog geen plan bestaat, om eene inter nationale conventie of een congres voor de qua rantaine bijeen te roepen. Voorstellen, hierop be trekkelijk, heeft de regeering ook niet ontvangen. Aan generaal Wolseley werd Zaterdag te Dublin een diner aangoboden en hij ontving bij die gelegenheid als eene hnlde aan zjjne militaire ver diensten een prachtig zilveren servies ten geschenke. Een particulier telegram aan de „Standard" meldt dat China zich met kracht strijdvaardig maakt. Groote hoeveelheden wapens en ammunitie worden in Amerika, Engeland en Dnitschland ge kocht, Do ziekte onder de troepen in Tonkin neemt toe. De fenians te Nienw-York hebben den „lord chief justice", wegens zijn aandeel aan het proces der dynamiet-heeren, ter dood veroordeeld. Telegrammen. PARIJS, 3 Juli. Hier ontvangen berichten mel den dat gisteren te Damiate 105 sterfgevallen aan de cholera voorkwamen en te Mansourah 16. De gezondheidscommissie beval de bevolking van Damiate zich onder tenten te verspreiden. De besmette wijk zal gedeeltelijk ontsmet, gedeeltelijk verbrand worden. De troepen van het sanitair cordon ontvingen bevel op alle vluchtelingen te schieten. LONDEN, 3 Juli. (N. R. C.) Het aantai slacht offers bij de ramp te Glasgow wordt verschillend geraamd tusschon 40 en 100. Vermoedelijk bedraagt het 70; doch het juiste cijfer kan niet bekend worden vóór het afloopen van het tij een nader onderzoek zal hebben mogelijk gemaakt. Hoewel er hulp nabij was, zijn er betrekkelijk weinigen gered. Het onheil geschiedde namelijk zoo geheel onver wacht en plotseling, zoodat er velen tusschendeks waren, toen het schip omsloeg. Het schip, 600 ton groot, was bestemd voor de vaart tusschen Glasgow en Londonderry. LONDEN, 4 Juli. Lord Granville, in het Hoogerhuis over de cholera sprekende, noemde niet Cairo, naar Mansourah, alB de plaats waar vier sterfgevallen voorgekomen waren, en sprak niet van acht maar van één doode te Alexandrië. MADRID, 4 Juli. Men verzekert dat, volgens een officiëele depeche, de cholera te Malta gecon stateerd is. ALEXANDRIE, 4 Juli. Aan de cholera zijn gis teren overleden: te Damiate 110, te Mansurah 6 (van de 15 aangetasten), te Samanoud 3 en te Shir- bin 1 persoon. I^TCJIDIC^rj 4 Juli, De verwachting voor morgen luidt: zuidweste lijke wind, goed weer, nu en dan regen of onweer. Hedenmorgen kwamen met de stoomboot „de Lijnden" 187 jongens van de Kweekschool voor Zeevaart uit Leiden te Amsterdam aan, om de tentoonstelling te bezichtigen. Zij schenen zeer van al het schoons te genieten en liepen in de beste orde pnder leiding van de luits. ter zee Yan Rijn en De Meester door de schoon e zalen. In de heden gehouden zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft de heer Begram, voor zooveel het Rijksbestuur betreft, de aandacht gevestigd op de noodzakelijkheid tot verhooging der traktementen van de leden van Gedep. Staten, den griffier en de ambtenaren tor provinciale griffie* Hij achtte het oogenblik voor eene gedachtenwis- seling over die traktementen-regeling uitnemend geschikt nu eene staatscommissie zich bezig houdt met het onderzoek naar Grondwetsherziening. Tot leden van het college van Gedeputeerde Staten werden herkozenmr. C. W. Hubrecht, met 68, jhr. mr. H. A. C. De la Bassecour Caan, met 64, mr. G. J. Goekoop, met 56, tegen 8 uitgebracht op mr. R. baron Yan Rhemen Yan Rhemenshuizen, en mr. P. L. F. Blussé, met 66 stemmen, die allen verklaarden, onder dankbetuiging voor het vernieuwd blijk van vertrouwen in hen gesteld, de benoeming opnieuw te aanvaarden. Tor vervanging van mr. C. Van Vollenhoven, die wegens redenen van verge vorderden leeftijd voor het lidmaatschap van Gedep. Staten bedankt heeft, werd bij tweede stemming benoemd mr. C. J. E. Graaf Yan Bylandt, die verzocht gebruik te mogen maken van den termijn van beraad voor de aan vaarding dor betrekking. Als buitengewoon lid van Ged. Staten werd herbenoemd mr. K. A. Poortman met algemeene (71) stemmen. In deze zitting zijn goedgekeurd de voorstellen van Ged. Staten tot wijziging der Provinciale be* grooting voor 1883, in verband met de kosten der havenverbetering te Stellendam, en tot toekenning aan den eervol ontslagen commies ter Provinciale griffie J. N. Voorstad, van eene gratificatie in eens ten bedrage van f 3000. Daarmede waren de werkzaamheden, voorheden aan de orde gesteld, afgeloopen. De overige voor stellen en onderwerpen in deze zomerzitting te behandelen, werden over verschillende commissiën verdeeld. De volgende vergadering is belegd tegen Dinsdag 10 Juli te 12 uren tot verkiezing van leden der Eerste Kamer en tor behandeling der aan de orde gestelde zaken. Mr. A. E. J. Modderman, die reeds eenige weken tot herstel van zijn gezondheid te "Wiesbaden doorbracht, verkeert niet buiten gevaar. Hij lijdt aan een ingewandsziekte welke een zeer bedenklijk karakter heoft aangenomen. De geneeskundige Staatscommissie heeft heden tot arts toegelaten de heer en J. Harke on L. A. F, Schakers, candidaat-artsen, en voor het lste ge deelte den heer P. Scheltema, dooforandus. De Commissaris des Konings in deze provincie, de heer Fock, bood gisteren aan een 20-tal leden der Provinciale Staten in zijne woning een diner aan. Heden vereenigt de Gouverneur een tweede gedeelte van de Staten-leden aan een gastmaaltijd. Prinses Hendrik heeft zich heden naar Neu- wied begeven, ten einde Prinses Marie der Neder landen met haar verjaardag op morgen geluk te wenschen en verder eenigen tijd aldaar de gast te zijn van den vorst en de vorstin. BURGERLIJKE STAND YAN LEUJEN, van 28 Juni tot en met Juli. BEVALLEN. D. M. Noest geb. Jasperse Z. J. De l'Eclme geb. Hanselaar Z. M. J. Parmentier geb. Kenlemans Z. C. E. P. Meinhardt geb. Scheük D. M. Montanns geb. v. Hoore Z. J. v. d. Lubbe geb. v. Dijk Z. J. C. H. v. d. Drift geb. De Jong D. H. Plag geb. v. Iterson D. M. v. d. Steen geb. Takker Z. S. L. H. v. d. Wilk geb. Philippo Z. J. Alofs geb. v. d. Zaidwind Z. J. M. J. Filbrij geb. v. d. Bergb Z. R. v. Gelderen geb. De Vries Z. N. A. Mieremet geb. Lotte D. M. S. Kerkvliet geb. De Kaper D. J. H. v. Dijk geb. Dijkman D. J. Leoge- ring geb. Galij Z. A. M. v. d. Zanden geb. v. d. Lof Z. T. Enders geb. Middelkoop D. H. J. Gesink geb. v. Reemst Z. M. J. H. v. d. Henst geb. Duchateaa D. J. M. De Haan geb. Gotz D. M. Chri'spijn geb. Mathol Z. S. Ko renhof geb. v. Berkel Z. J. Taffijn geb. Ebers D. J.M. C. v. Venetio geb. Kooreman Z. A. Ankerna geb. Pennen- bnrg D. E. Kuyper geb. Overdijk D. E. H. H. v. d. Glas geb. Oortwijn Z. A. M. H. Huibers geb. Bernard Z. L. E. J. Hoorn geb. Raaff D. J. v. d. Blom geb. Galjaard Z. A. H. v. d. Kwartel geb. Honsbeek D. GEHUWD. M. C. Overdnin jm. en J. J. Stouten jd. J. J. C. Van der Meer jm. en M. Koeken jd. A. F. Van der Heijde jm. en E. Onderwater jd. H. Kwik jm. en A. Verloop jd.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2