LEIDSCH DAGBLAD. 7/41/ Donderdag 31 Mei. A°. 1883. Eerste Blad. Avond-editie. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADTERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Gróotere lettere naar plaatsruimte. Voor het incasseer ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Uit Nomiiier bestaat uit TWEE BLADEN. Officieel© Keanisgevingen. INSC11R1J¥L\G SCHUTTERIJ. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren bij deze nogmaals den belanghebbenden (de geborenen in 1858 en, voor zoover zij zich tusschentijds in de gemeente heb ben gevestigd en alhier nog niet voor de schutterij moch ten zijn ingeschreven, ook de geborenen in 1819—1857) hunne verplichting om zich voor den schutterlijken dienst te doen inschrijven. De gelegenheid daartoe bestaat dagelijks (den Zondag uitgezonderd) ten Raadhuize, tusschen 9 cn 4 uren, terwijl op den lsten Juni aanstaande de registers van inschrij ving worden gesloten en zij, die zich niet vóór dat tijd stip hebben doen inschrijven, bij ontdekking, ambtshalve ingeschreven en door den Schuttersraad tot eene geldboete verwezen zullen worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 22 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden dat te beginnen met Maandag 4 Juni tot en met Zaterdag 9 Juni a. s. eenige herstellingen moeten worden verricht aan de Piet Gijzen- brug over de Haarlemmertrekvaart en dat mitsdien de brug gedurende dien tijd niet kan worden gebruikt voor de passage met rij- en voertuigen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 28 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van be langhebbenden, dat dagelijks, den Zondag uitgezonderd, des voormiddags van 9—12 uren, de Paspoorten voor de miliciens dezer gemeente, behoorende tot de lichting van den jare 1878, en voor de Zeemiliciens der lichting van 1879, verkrijgbaar zijn ter Gemeentesecretarie, mits men zich in persoon en voorzien van zjjn zakboekje daartoe aanmelde. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 30 Mei 1883. DE KANTER. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 29sten Mei jl. invorderbaar verklaard kohier der Patentbelasting, dienst 1882/83, 4de kwartaal, en herinnert voorts een ieder aan zijne verplichting om zijnen aanslag op den bepaalden tijd te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 30 Mei 1883. DE KANTER. LEIDEN, 30 Mei. Burgemeester en "Wethouders geven den ge meenteraad in overweging gunstig te beschikken op het verzoek van J. Bijleveld, wonende tusschen Postbrug en Voorhout, aan de Haarlemmertrek vaart, om eene schoeiing voor zijn huis te maken; op dat van F. Veelenturf, te Hazerswoude, tot het leggen van twee duikers en twee waterpijpen door het Utrechtsche jaagpad, zoomede op dat van F. H. Ritman alhier, om restitutie van betaald school geld voor zijne drie kinderen, leerlingen der Jon gensschool en Meisjesschool lste kl. Aangezien de laatste adressant zich in de maand Mei hier ter stede heeft gevestigd, wordt voorgesteld eene som van 11.25 terug te geven, zijnde het bedrag over de maand April. Der commissie van financiën waren in handen gesteld de suppletoire staten van af- en overschrijving van het R. K. Wees- en Oudeliedenhuis en van het R.-K. Armbestuur, beide over het jaar 1882, waarop door haar geene bedenkingen zijn gevonden, zoodat zij den Raad voorstelt beide goed te keuren. Ook geeft dezelfde commissie in overweging den staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1882, strekkende tot verbooging van enkele arti kelen, die niet voldoende zijn ter bestrijding van de vereischte uitgaven, goed te keuren. Tegen de voordracht van B. en Ws. tot afstand in eigendom van een gedeelte sloot langs het Delft- sche trekpad aan C. L. Yan Dooren, en tegen dat om de tienden voor den oogst en de jaar schare, dit jaar te Leiderdorp te veld staande, evenals vorige jaren onder de hand aan tiendplichtigen af te staan tegen den prijs waarop die door twee deskundigen zullen worden geschat, heeft zij medo geen bezwaar, zoodat zij den Raad voorstelt in dien geest te be sluiten. Begunstigd door een lieflijken lonteavond in naam, maar een zomeravond in de daad, had gis teren het eerste der acht in den tuin van den heer Couvée te geven concerten plaats. Het was er heer lijk: eerst terwijl men onder de tonen van Völlmars kapel bij het licht der zon zoo van de den bezoe kers omringende schoonheden der natuur kon genie ten, later toen het daglicht door de in den geheelen tuin aangebrachte gasverlichting werd vervaügen, waarvan sommige gedeelten in de verte eene niet onaardige uitwerking hadden. Reeds dit eerste concert werd door een zeer tal rijk publiek bijgewoond, dat ook tegenover do exe cutanten en hnnnen directeur voor de vertolking van het fraaie en afwisselende programma, niet het minst aan den pistonnist in Waldteufel's „Tolle Streiche" en voor do zoo schoone als bekonde kerk- aria van Stradolla, bij herhaling zijne dankbaarheid betoonde. Dat deze avond op Zomerzorg van invloed zou zijn op het bezoek in do Stadszaal, was te verwach ten, ofschoon het minder dan den eersten avond aanwezige publiek toch geone mindere waardeering aan den dag legde voor mevrouw Frenkels spel. Tegen morgenavond wordt er weder eene voorstelling aangekondigd. Yolgens het Weekblad van minder courante of inoouranto fondson van Broekman oa Hcnders werden gedurende de afgeloopen week de oprichters-aan- deelen Rijnl. stoomtram noch aangeboden noch ge vraagd; de aandeelen spoorweg Leiden-Woorden noch aangeboden noch gevraagd; de aand. Rijnl. stoomtram gevraagd tot 64 pet.; de aand. Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden gevraagd tot 100 pet. de aand. Leidsche Duinwatermaatschappij noch aan geboden nooh gevraagd; de aand. Leidsche Brood fabriek gevraagd tot 190 pet. en aangeboden tot 195 pet.; de aand. straatweg en Yaart Gouda- Bodegrave gevraagd tot 14 pet. In de gisteren gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Hollandsche IJzeren-Spoor wegmaatschappij waren 100 aandeelen, rechtgevende op 76 stemmen, vertegenwoordigd. De balans en het voorgestelde dividend van f 75 per aandeel werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Op voorstel van den raad van administratie werd o. a. bij acclamatie tot commissaris buiten Amsterdam benoemd de heer J. Groll, voorzitter van den raad van beheer der Ned.-Indische Spoorwegmaatschappij, voor Leiden. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is de toegangsweg tot het station Zwammerdam van den spoorweg LeidenWoerden overgedragen aan de gemeente Zwammerdam. Ds. Ten Bosch te Oegstgeest heeft voor het beroep naar Haarlemmermeer bedankt. Ten einde alle geruchten tegon te spreken, maken burgemeester en wethouders van Katwijk per advertentie in verschillende bladen bekend dat te Katwijk aan Zee gedurende dit jaar zich geen geval van pokken heeft voorgedaan en dat deze ziekte te Katwijk aan den Rijn als geheel ge weken mag worden beschouwd. Bij do periodieke aftreding van het bestuur van den polder Weyland en de Bree (gemeenten Bodegrave en Rietveld) is tot voorzitter herkozen de heer S. Yerlaan en tot lid gekozen de heer B. Yan Hoorn. Op de tentoonstelling van 2- en 1-jarige stieren te Bodegrave zijn de volgende eigenaars bekroond voor de 2-jarige stieren is de lste prijs ad 25 toegekend aan J. B. Kortman te Aarlanderveen, de 2de prijs ad f 10 aan L. Hoogduin te Alfen, de 3de prijs ad f 5 aan T. Oergunst te Aarlan derveen. Yoor de 1-jarige stieren is de lste prijs ad f 20 uitgereikt aan B. Yan Elben Jr. te Bode grave, de 2de prijs ad f 7.50 aan A. Yan den Akker te Hazerswoude, de 3de prijs ad f 2.50 aan B. Yan Hoorn te Bodegrave. In afwachting van 's Konings bevelen heeft de waarn. gouverneur der residentie bepaald dat wegens den dood van prinses Marianne bij de schut terij en militaire corpsen daar ter stede geen trom mag wordon geroerd of muziek gemaakt. Prinses Marianne heeft een olographisch testa ment nagelaten, dat gedeponeerd is bij den notarÏB Klink te Yoorburg en gistermiddag zou geopend worden. Naar men ons mededeelt, bestaat van de zoo genaamde Mexicaansche Bewijzen, welke tegenwoor dig voor ongeveer f 10 worden verhandeld, het grootste gedeelte nit valsche stukken. Hoewel dit aan de Amsterdamsche Beurs bekend wa9, wer den eenige jaren geleden, toen aan deze bewijzen weinig of geen waarde word gehecht, deze stukken rijp en groen door elkaar geleverd en werd alles als echt beschouwd, daar het aantal nagemaakte bewijzen zoo groot was dat aan ziften niet gedacht kon worden en omdat dit uithoofde der weinige waarde ook niet noodig werd geacht. Nn hun even wel door de schuldregeling eene zekere waarde is toegekend, worden alleen de och te bewjjzen erkend, zoodat verscheidene houders die ze vroeger als goede stukkon hebben gekocht, nu zeer teleurgesteld wor den, daar de valsche natDurlijk totaal waardeloos zijn, en aangezien vroeger echt en nagemaakt door een werd verhandeld, hebben de houders nu geen verhaal op de commissionnairs, door wier tuaschen- komst de bewijzen indertijd zijn gekocht. De koningin van Zweden vertrekt morgen ochtend om 5 min. voor negenen van Amsterdam. Om diefstal door controle te kunnen tegen gaan, ontvangt iedereen, die op de Amsterdamsohe tentoonstelling iets koopt, van den verkooper een bewijs, door of vanwege den commissaris-generaal geviseerd. Zonder zulk een bewijs wordt hom, die met een voorwerp het terrein wil verlaten, het uit gaan belet. Met het oog op de te Rotterdam heerschcnde pokken-epidemie heeft de minister van oorlog den commandant van het lste regt. vesting-artillerie aangeschreven om de miliciens, die, als behoorende tot de 9de comp. van dat regiment, gisteren in wer- kelijken dienst moesten komen en te Rotterdam verblijf houden, van die opkomst vrij te laten. Het programma der wedrennen en harddra verijen, door de Ned. Harddraverij- enRenvereeni- ging op Zaterdag 28 Juli a. s. te Bussum te houden, is verschenen. Gisteren herdacht de heer H. Van der Geest, prior van het Dominicaner klooster te Nijmegen, den dag van zijn 25-jarig priesterschap. Ds. E. E. Gewin, predikant te Renkum, ontving ter gelegenheid dat hij dezer dagen voor zijn 43ste beroep heeft bedankt, van zijne gemeenteleden een kostbaar present, bestaande nit een Smyrnaasch tapijt. In de jongste jaarvergadering van de „Cercle Hollandais" te Parijs is het bestuur samengesteld uit de hoeren Brandes, voorzitter; Suur, secretaris Levié, penningmeester; Braat, Yan Gogh, Franken en Yan den Bronk. Jhr. mr. J. M. Yan Pabst Tot Bingerden, die van 1848 tot 1877 kantonreohter te Nijmegen was, is aldaar overleden. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat decommissiën die, gedurende ééa jaar, eindigende 1 Aug. a. s., belast zijn met het afnemen van de examens van apothekers-bediende, zullen zitting houden te Meppel

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1