LEIDSCH DAGBLAD. N°. 7079 Donderdag 15 Maart. A0. 1883. Tweede Blad. PBIJS DEZER COURANT 2 Voor Leïdea per 8 maanden.1.10. Fwnco per postv 1.40. Afzonderlijke Nommers.9 0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PBIJS HEB ADVERTENTIESt Tan 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letter» naar plaatsruimte. Voor het iocassea- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Gemengd Nieuws. Bij den vleeschhouwer v. G. in de Pie- terskerkkoorsteeg had heden om zeven nren in den morgen weder een schoorsteenbrandje plaats, dat door de hulp van eenige buren spoedig word gebluscht. Het aanwenden van kardoezen was hierdoor niet meer noodig. De vorige week kwamen in Delfshaven drie gevallen van pokken voor en te Katwijk één te Charlois en Leiden werden geen nieuwe gevallen aangegeven, te Rotterdam 28. De Haagsche kouter in de Prov. Gr on. Cour. verhaalt het volgende: De storm is nu weder bedaard; ter afwisseling hebben wij nu sneeuw en vinnige koude. Een paar dagen vroeger drentelden wij in zomerkleeren in de Scheveningsche boscbjes en meenden dat de lente een compromis met den winter gesloten had. Het kleine prinsesje scheen dit ook te denken, althans zij sprong en speelde er zoo dartel met de twee dames, die haar begeleidden, alsof de lente reeds daar was. Een oogenblik later kwam de Koningin aan, en nu werd er met zijn vijven ge wandeld en gepraat. Ons Prinsesje schijnt bijzonder schrander en vlug te zijn, misschien ook wel ge deeltelijk ten gevolge van haar voortdurenden om gang met volwassenen. Zoo heeft men opgemerkt dat zij burgers, die haar groeten, terngknikt, maar den militairen groet met eene buiging beantwoordt. Onlangs had het koningskind ontzaglijk druk moeten knikken en buigen, zoodat zij tot freule Heemstra zei: „Nu moet de freule maar buigeD, want prinsesje is te moe." - Een andermaal ont vangt het prinsesje bezoek van een oude dame, die het haar met vragen en praten lastig schijnt te maken. Althans toen de bezoekster vertrokken was en het prinsesje met hare poppen speelde, hoorde men haar tot deze zeggen: „Als jelui nu niet heel zoet en lief bent, dan komt de „oude dame." Te Scheveningen is bericht ontvan gen dat te 's-Gravenzande een tweede lijk is aan gespoeld, volgens het signalement dat van den stuurman Pronk van de verongelukte schuit van den reeder G. Den Duik. Nog 17 yischschuitcn worden aldaar sedert den jongsten storm vermist. Yan de Urker visschersvloot kwamen in het ge heel 26 personen in den jongsten storm om het leven, nalatende 17 weduwen en 57 kinderen. Omtrent het spoorwegongeluk te Uitgeest wordt nog het volgende gemeldDoordien een wissel niet voldoende aansloot, 6loeg een rijtuig 3de klasse, waarin 20 personen zaten, geheel op zijde, ten gevolge waarvan dit rijtuig en nog 2 andere meer of minder beschadigd werden. De passagiers, die met behulp van een ladder het om gevallen rijtuig moesten verlaten, kwamen met den schrik en onbeduidende verwondingen vrij. Gistermorgen schrikte een paard, dat gespannen was voor een wagen met cokes, op den Loo9duinscben weg, bij Den Haag, voor den stoomtram. Het beest viel op den grond en bleef op de plaats dood. Een werkman, die in de Koninklijke fabriek van stoom- en andere werktuigen te Am sterdam tusschen de machine geraakte, is in hot binnen-gasthuis overleden. De heer H. Rig ter, bloemist te Zwolle, heeft dezer dagen den Koning een bouquet aan geboden van irissen, door bem op den kouden grond Zekere B., teSchiedam, is in eene tap perij plotseling doodgebleven, vermoedelijk ten gevolge van overmatig gebruik van sterken drank. Hij laat een weduwe met 10 kinderen na. In de Czaar-Peter-straat te Amster dam is een stal afgebrand. Een paard, dat er zich in bevond, is daarbij omgekomen. Te Zierikzee is een kindje van acht maanden gestikt in een stukje brood, waaraan het zat te zuigen. Men verneemt nog dat de Engelsche visscher, die een gedeelte van de equipage van den logger „MaasvindiDg" gered heeft, slechts zeven personen kon opnemen. De schipper van den logger besliste toen dat de zeven jongsten zouden meegaan. Toen de Engelsche viscbsloep terugkeerde om de vijf anderen af te halen, waren dezen reeds een prooi der golven geworden. Eene fabriek van Fransche bankbiljet ten van 50 fr. is te Barcelona ontdekt. De schul digen werden gearresteerd. Uit "Waterford wordt bericht dat Za terdag-morgen, toen de nachttrein uit Dublin aan kwam, een waggon der tweede klasse bleek te zijn bevlekt met bloed; men vond stukken hersenen; op den bodem lag bloed en een steen, bedekt met bloed en haren. De waggon was ledig. De politie doet onderzoek. In den nacht van Vrijdag op Zater- dag wilden eenige kommiezen, die in dienst waren op den straatweg van Mook naar Gennep, een beladen kar visiteeren, doch werden daarin door de op de kar zittende personen verhinderd. Yan beide kanten werd daarop geschoten, met het gevolg dat een der bedoelde personen een schot in den pols ontving. Een jacht der kommiezen op het snel rijdend voertuig volgde. Eerst te Gennep hield de kar stil, na een rit en wedloop van een uur gaans. De ambtenaren meenden natuurlijk een partij smok kelaars te zullen vinden, dooh troffen op de kar slechts een partij onschuldige biggetjes aan. De voerlieden beweren in den waan te hebben verkeerd van door straatroovers overvallen le worden. Weder zijds verwijt men elkander aanleiding tot de mysti ficatie te hebben gegeven. Een jongmensch te Parijs was verliefd op een meisje, dat door hare ouders zorgvuldig thuis werd gehouden. De minnaar huurde daarom eene kamer vlak boven hare appartementen, en het gelukte hem, door langs een touw naar beneden te zakken, 's avonds een ongestoord herdersuurtje te genieten. Een paar dagen geleden wilde hij weer de gevaarlijke reis aanvaarden, toen het touw brak en hij naar beneden viel. Met verbrijzelden schedel werd hij opgenomen en naar het hospitaal gebracht. Voor reizigers is het niet onbelangrijk te weten, welke uitspraak onlangs een gerechtshof te Parijs in een proces gedaan heeft. Het heeft na melijk verklaard dat een hotelhouder volstrekt niet van alle verantwoordelijkheid ontslagen is, door het plaatsen van biljetten, waarin hij den bezoeker aankondigt dat hij slechts verantwoordelijk blijft voor do waarden, welke men aan de kas deponeert. Wanneer de reiziger in zijn kamer voorwerpen van waarde laat staan, blijft de hotelhouder er voor aan sprakelijk, wanneer ze gestolen worden. Een bewoner van Asnières had plaats genomen in den tram en viel spoedig in slaap. Toen nu het voertuig, dat even had stil gestaan om een paar heeren uit te lateD, zich weer in bewegiüg zette, viel de slapende door den schok togen zijn buurman. Daar hij echter wat lang in dezelfde hou ding bleef liggen, wilde men hem wakker makeü, doch men bemerkte toen dat het moeilijk zou gaan: de man was niet meer in leven. De knecht van een Parijschen tand meester liet eene jonge dame, die hem haren wensch kenbaar had gemaakt om den heer te spreken, in de voorkamer en liet haar even alleen om zijn mees ter te halen. Toen de tandmeester kwam, was de dame eohter niet meer te vinden. De reden van haar bezoek liet zich echter verklaren toen men ook te vergeefs op den schoorsteenmantel de pendule zocht, d'ie men pas uit Amerika had laten komen en waar voor de bestolene 150 dollars betaald had. Men is de brutale dievegge nog niet op het spoor. De roover8, die verleden weekeenHon- gaarschen postwagen bij Sissek planderden, zijn gevat, tenminste drie van de vijf, die het misdrijf pleegden. Het zijn boeren uit den omtrek en zij hebben bekend dat zij den postwagen des nachts opwachtten bij eene brug, waar zij den weg ver sperd hadden, zoodat de postiljon en de gendarme die hem begeleidde, afstegen om te zien wat er haperde. Toen hadden zij hen overvallen en met een paar slagen vermoord. Daarop hadden twee roovers in de kleederen van den postiljon en den gendarme den postwagen verder gereden tot zij de patrouille van het naaste dorp voorbij waren, 15,000 galden nit de geldbrieven genomen en den wagen met de overige brieven laten staan. Bij Braidwood, in Illinois, is in eene steenkolenmijn door overstroomingen eene verzak- kiDg veroorzaakt ten gevolge waarvan tusschen de zestig en zeventig personen het leven hebben verloren. Een nieuw gezelschapsspel is in Texas in zwang. Elk der jonge meisjes plaatst zich achter een ledigen stoel. De heeren verlaten de kamer en worden dan één voor één binnenge roepen. Elk mag zich een stoel kiezen. De damo daarachter geplaatst bindt een doek voordeoogen. Dan komt zeer zachtjes de zwarte keukenmeid binnen en kust hem. Het jongmensch is overge lukkig en plaatst zich aan het einde der zaal. Als dan zijn volgman komt, ziet hij wat er gebeurt. Hij kan zich dan troosten met de gedachte dat de anderen hetzelfde lot ondergaan. INGEZONDEN, Mijnheer de Redacteur Het schijnt dat men zich betreffende het heerschen der pokken alhier, allerlei verkeerde en overdreven voorstellingen maakt. Aangenaam is het mij dus u te mogen berichten dat alhier in do vorige week slechts één geval van pokken is aangegeven; dat alle lijders, except 2, reconvalescenten zijn; dat ook deze beide lijders hoogst waarschijnlijk zullen herstellen, en dat zich tot dusver te Katwijk aan Zee, te Valkenburg en te Rijnsbnrg geen enkel geval van pokken heeft voorgedaan. Hoogachtend, Katwijk a/d. Rijk, Uw Dw. Dienaar, 13 Maart 1883. Dr. K. P. Uitlotingen. ST.-PETE RS B U K G, 1/13 Maart. Trek king der Prcmieleening 1866. Serie 11683 Dr. 20 200,000; ser. 1366 nr. 45 75,000; ser. 3806 nr. 44 40,000; ser. 19698 nr. 25 25,000; ser. 7321 nr. 25, ser. 1225 nr. 35 en ser. 6410 nr. 6 ieder 10,000; ser. 4262 nr. 36, ser. 11514 nr. 32, ser. 1563 nr. 33, ser. 7441 nr. 23 en" ser. 11936 nr. 4 ieder 80H0; ser. 305 Dr. 88, ser. 7183 nr. 9, ser. 7240 nr. 2^, ser. 9821 Dr. 34, ser. 14963 nr. 14, ser. 32 nr. 3, ser. 19517 nr. 47 en ser. 9i68 nr. 31 ieder 5000 roebels. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten van JSed.-lndiê. GETROUWD. E. P. T. Duran met M. Beer, Soerabaia J. A. Laimy met Ch. Th. JohaD, Modjokerto. A. Van Vlie gen met D. L. C. Cramer, Tegal. H. J. Post met M. B. Bédier De Prairie, Soekaboemie. G. Fea met A. E. Bastière, Batavia. J. H. Stoove met G. Meeawessen, id. G. Freni met M. R. Hillebrand, Kistten. BEVALLFN. H. J. Rietbergen geb. Vobke, D., BoelèleDg mevr. Everard, D., Soerabaja. M. V. Koot geb. Koot, D., Kema. J. S. A. Van Loon geb. Corbin, Z., Sslatiga. M. C. E. Van der Waag geb. Van Bronckhorst, Z., Samaraog. H. A. Postma geb. Oadkerk Pool, D., Padaog Sidempoean M. A. Molier geb. Remoens, D., OeDgaran. mevr. Kievits, Z., Tjitrap. mevr. E. Bond, Z Batavia. M. Van Oven geb. Ten Broecke Hoekstra, Z., id. mevr. Maccoll, ZMees- ter-Comelis. C. Wolterbeek Molier geb. Van Naerssen, D., Ngondjofk. OVERLEDEN. W. C. L. Staver, 16 m., Soerabaia. F. A. Van der Patt, Solo. mevr. de wed. M. E. Van der Worm geb. Deelken, 72 j., Samarang. A. Smit, 83 j., id. H. Prange, 28 j.. id. A. J. F. Boer6, 37 j., Batavia.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1