Uit het uitgebrachte verslag blijkt tevens dat de fiaanciëele toestand der vereeniging gunstig mag genoemd wordeD, evenals van het vóór enkele jaren opgerichte weduwen- of uitkoeringsfonde, waarvan het kapitaal nn reeds in die mate is gestegen, dat roeo, indien het noodig mocht zyn, in do volgende maand een aanvang kan nemen met eene uitkeering bij overladen. Hoewel het al vrij laat was eer de komedie- stukjos waren afgespeeld, voreenigden zich toch nog velen na afloop aan den dans, welke tot aan den morgen in de beste orde voortduurde. Aan hot station alhier zijn gisteren ongoveer S00 plaats kaarten alleen naar Den Haag afgegeven. Een zoogenaamd lid der zwakke kunne verkeerde hedennamiddag in zulk een afschuwelijk „kennelijken staat" dat ze door vier agenten op een tweewieligen wagen van den Witten Singel, waar men haar vond, naar het politieburoel werd gebracht. Haar eveneens in niet zeer fraaie plunje stekende galant, met wien men haar reeds Ges morgens had zien „wandelen", was zoek. Den 2 4 s t e n dezer zal F. E. Hendriks, brigadier-majoor en majoor-titulair der rijksveld- wacht te Noordwijk, den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaren als ryksveldwachter werd aan gesteld. Men schrijft ons uit Katwijk aan Zee: In de laatste drie dagen zijn hier 41 bomschuiten aangokomen, sommige uit de wostbiunonlok met mooio vangst, welko besomden van f 100 tot 170 in 4 a 8 dagen. De visebprijzen zijn nog zeer hoog in don afslag werd besteed voor grooto tarbot f 8 a f 10, groote tong f 0.70 a f 0.90, kleine tong f 0.20 a f 0.50, rog f 0.70 a f 1.25 en bunschol f 0.60 a f 0.S0 per stuk; lovende binnenlek 5.50 en 7 en buitenlek 10 a 13 per mand. Schipper D. Van der Plas. reeder P. Haasnoot Pz., is gistermorgen behouden aangekomen; hij wa3 vóór 18 dagen van IJrauidon uitgegaan en door lang durig stormweer tot beooston Borkum afgedreven'' Omtrent schipper M. Van den Oever, van den reeder W. Dubbeldam, reeds vier weken geleden van hier afgevaren, heeft men nog niets vernomea; hij is waarschijnlijk verongelukt. Bij gelegenheid van 'sKonings verjaar dag zijn bij het regiment grenadiers en jagers alle straffen opgeheven, met de daaraan verbondon ge volgen, met uitzondering echter van die 6traffen, waaraan het ontnemen van de sabel is verbonden. Zooals bekend is wordt de sabel ontnomen aan hem die zich schuldig maakt aan dronkenschap of aan het misbruiken van dat wapen. De heer T. De Jager, reedor te Sche- veningen, verloor in November van het vorige jaar zijne bomschuit „Proefneming" ten gevolge van eene aanzeiling door eeno vischsloep van Ostende. Daar het ongeluk geweten werd aan de onoplettendheid van de bemanning der sloep, stelde de heer Do J. een eisch tot schadevergoeding in bij do rechtbank te Antwerpen tegen de eigenaars der sloep, de firma Serruys en Co. te Ostende. De eisch ie thans den heer De Jager toegewezen, met dien verstande dat de rechtbank nader over de grootte der uit te keeren som beslissen zal. Omtrent den logger van den heer C. v. d. Toorn Jz. te ScheveningeD, het visschersvaartuig dat men reeds verloren waande, is te Schevoningeu het telegrafisch bericht uit Nieuwediep ontvangon dat de logger 11. Donderdag was gepraaid en dat alles wel aan boord was. De jeugdige weduwe van den stoker Boerigter, die bij bet spoorwegongeluk te Veenen- fiurg het leven verloor, heeft van de directie van de Hollandsche Spoorwegmaatschappij de verzekering ontvangen, dat men behoorlijk voor bare toekomst izal zorgen. Voorloopig behoudt zij haar mans week geld van f 9. De directie wenscht haar in eene zaak te zetten of eene uitkeering in eens te doen. "Zij heeft slechts te kiezen. De fraaie deuren van den hoofdingang van het nieuwe vischmarktgebouw te Rotterdam, prijkende met bronzen emblemen der vischvangst, vervaardigd naar teekeningen van den beroemden Arthur Qoellyn - den meester, die ook het Stad huis te Amsterdam met zijne fraaie beeldhouwwerken versierde - zijn in den nacht door eene balddadige hand totaal bedorven. Al het fijco lofwerk, voor namelijk de voelhorens der kreeften, zijn afgebroken of vernield. In de vorige week zijn te Rotterdam aangegeven 21 gevallen van pokken en 24 gevalleu v|& mazelen- In de vaart onder Lievevronwonparo- chie is het lijk gevonden van den ambtenaar bij de belastingen. Reeds eenige dagen werd do man vermist. De geldelijke bolooningen voordemili tairen van het garnizoen te Naarden en van het detachement vesting-artillerie te Mnidon, welke bij de ramp te Maiden dienst hebben gedaan, zijn door den minister van oorlog bepaald tot een bedrag van f 15 voor BergeaDt-majoors en adjndant- onderofficiers10 voor do sergeanten enfouriers; f 5 voor de korporaals on 3 voor do manschap pen; bovendien zijn aan enkele onderofficieren en manschappen - welke zich hebben onderscheiden - buitengewone toelagen verleend van 5 tot 15 gul don. Deze belooningen werden gistermiddag te Naarden aan de onderofficieren en minderen uit gereikt. De machinist aan de fabriek der firma Vau den Bicholaar Cie., te Eindhoven, kwam gisteren in aanrakiDg met een der raderen van do machine, on werd moe rondgeslingerd, met het on gelukkig gevolg dat do man als het ware verplet- lerd werd. De overledene laat eene weduwe en drie zeer jeugdige kinderen na. OpdevisschersschuitvanE. M., liggende op de reede te Yollenhovo, ontstond Zondag-voor middag een hevige brand, zoodat het vaartuig voor een aanzienlijk gedeelte vernield werd. Do oorzaak van den braud wordt toegeschreven aan een vuur, hetwelk de knecht voor het verlaten van hot vaartuig had aangelegd en dat zich aan het houtwerk schijnt te hebben medegedeeld. Een jeugdige visscherszocn, wetende dat de eigenaar der schuit zich in de kerk bevond, begaf zich derwaarts om hem het ongeval bekend te maken. Bij het binnenkomen van het gebouw zeido hij zeer lako- niek: pastoor schei eons even uit, en nadat deze aan dat verzoek had voldaan, doelde hij met luider stem aan E. M. mede, dat zijn schuit in brand stond. Niettegenstaande de aan den eigenaar berokkende schade, gaf dit incident tot hilariteit aanleiding. Be schuit is niet tegen brandschade verzekerd. Eene vrouw teAmmorstol, zich buitens- huis op zekere plaats bevindende, zag in het zand iets schitterenliet was een oud goudstuk. Hot bleek bij onderzoek een gouden rijder van het jaar 1751 te zijn, waarvoor een goudsmid te Schoonhoven ge noemde vrouw f 14.25 uitbetaalde. Bij de Belgische rogeoring bestaat hot voornemen eene internationale commissie te benoe men, die de opdracht zou ontvangen, om naar aan leiding van do veelvuldige over3troomingen in het stroomgebied der Mark, de afwatering dier rivier boter te regelen. Te Corbeil hooft eene kruitont- ploffiog plaats gehad van 5 a 6000 kilo's. In het geheel zijn zes werklieden omgekomen, waarvan twee als het ware vermorzold teruggevonden wer den. Twee zijn or bovondion lovensgevaarlijk ge kwetst. Do corzaak is onbekend. buitenland. Frankrijk. In afwachting van de vorming van een nieuw kabinet is de Kamer der Afgevaardigden tot aan staanden Donderdag uiteengegaan. Do heer Ferry heeft inmiddels zijne pogingen tot kabinetsvorming voortgezet. Het ministerie zal heden niet in hot „Journal officiel" staan, ten gevolge van de afwezigheid van den heer Waldeck-Rouaseau. De radicale linkerzijde der Kamer heeft bosloten de regeering uit te noodigen tot toepassing dor wet van 1834 op de pretendenten en tot het invoeren van de hervormingen, welke door het land gewenscht worden, voornamelijk wat de herziening van som mige grondwettige bepalingen betreft. Zij laat aan de regeering de verantwoordelijkheid van het initia tief der uitzetting. Do Democratische Unie heeft het besluit genomen, haar vertrouwen te schenken aau een kabinet, dat ernstig voornemens is om de republikeinsche in- steïlingsn, vooral door de protendonteD, te doen eerbiedigen, en zich toe te leggen op de vervaar diging van die wetten, waaraan het land bovenal behoefte heeft. Groot-Britannlë. In de gisteren door het Lagerhuis gehouden zitting deelde de beer Fitz Maurico mode dat de regeering, in het belang der provinciën van Aziatisch Turkije, de rivieren Euphraat en Tiger voor alle vlaggen geopend wenscht te zien. Yerder verklaarde hij dat het plan tot verkoop van Egyptische domein goederen nog onvolledig was, on Arabi niet op Ceyloa gevangen zat, maar zich dddr vrij mocht bewegen, op zijn aan Egypte gegeven eerewoord. De heer Ashley zeide, niet te konnen verklaren dat het land westwaarts en zuidwestwaarts van do Transvaal in vrodelievenden toestand verkeerde. Mot betrekking tot de grenspolitie zal de rogoering aan het gouvernement van de Kaap nieuwe voor stellen doon. Do rento van do zoogenaamdo Am- sterdarosche leening werd door de Transvaabche rogeering tot Januari 1882 betaald. Hij hoeft sedert niets daarover gehoord en vermoedt dat zo verder betaald wordt. In het debat over het adres van antwoord op de troonrede werd do aandacht gevestigd op den nood waarin de landbouw verkeerde. De heer Mundella betreurde het dat handel en industrie leden. Hij kon bet voorstel om den invoer van vee uit andere Staten te verbieden niet goedkeuren, daar de vleesch- prijzen er door stegen. Het Huis hoeft het ontworp nopens het faculta tief stellen van den parlemeDtairon eed bij eerste leziüg met 182 tegen 53 stemmen aangenomen. Mr. Condy Stephen, secretaris vanhetEngebche gezantschap in Perzië, is op zijne reis door de Tur- komansche steppen door de inboorlingen aangevallen. Elf personen van zijn escorte werden gedood. Stopbon zelf is ongedeerd ontkomen. Het verhoor te Dublin betreffende het moord complot is voortgezet. Al do beschuldigden, behalve Whelan en Joseph Smith, zijn naar het gerechtshof verwezen onder aanklacht van den moord op de hoeren Cavendish on Burke gepleegd te hebben. Telegraniraeü. WEENEN, 19 Februari. Het grootste provinciaal theater van Hongarije, dat te Arad, is gistermiddag te óón uur verbrand. Yerlies van menschenlevens is daardij gelukkig niet te betreuren. Vier per sonen, waarondor een decoratieschilder, sprongen uit een der ramon van de derde verdieping, werden in vangzeilen opgevangen, zoodat zij sbchts lichte verwondingen kregen. Yan hot gebouw staan nog slechts da naakte buitenmuren. Het theater was voor 130,000 florijnen verzekerd, dcch had een waarde van 700,000 florijnen. Zaterdag-avond speelde er een groot Duitsch tooneelgezebchap. CAIRO, 19 Februari. Kolonel Stewart telegra- pheert uit Khartoem dat Obeïl 17 dezer in han den vau den valschen profeet gevallen is. Er heerscht echter ernstige verdeeldheid onder de aanhangers van den profeet en velen zullen zich, wanneer zij voortrnkkon, bij het Egyptische leger voegen. Khar toem loopt geon gevaar. LONDEN, 20 Februari. De „Daily News" ver neemt dat de vertegenwoordigers van Engeland en Frankrijk op de Donau-confereütie aan vorst Ghika recht van stemmen wilden toekennendoch do Rus sische en de overige gezanten verzetten zich daar tegen. BERLIJN, 20 Februari. Iu den Landdag ant woordde de minister Maybach op eene vraag van Hammacher, dat men particuliere spoorwegonder nemingen slechts van rijkswege dwingen kan, om, ook tegen haren wil, werken in het belang dor landsverdediging te ondernemen. Pruisen heeft voor het indienen van zulke wetten stappen gedaan bij den Rijksdag. Indien dit in het bijzonder heeft plaats gehad mot het oog op den toestand der spoorwegen in hot oosten der monarchie, dan moet toch de gedachte aan mogelijke politieke verwikkelingen, die hierbij zoo licht op den voor grond treedt, ter zijde worden gesteld. LEIDEN, SO Februari, Een buitengewoon bericht uit Engeland doet zien dat de depressie sedert gisteren weder in be- teekenis is toegenomen. Haar gebied heeft zich aanmerkelijk uitgebreid. De verwachting voor morgen is zuidwestenwind. Do Indische mail per Nederlandsch stoom schip „Conrad" wordt morgen alhier verwacht. In do vorige weck kwamen te Leiden 4 en te Charlois 7 gevallen van pokken voor. Niet alleen te Charlois, maar ook te Rotterdam, waar gisteren weder 8 nieuwe gevallen werden aangegeven, zi> de pokken epidemisch verklaard. De jonge Prinses deed boden in open rijtuig een tochtje door de hofstad en omstreken. Het oudsto lid der firma Hakkert Co. fc Rotterdam, die o. a. de Passage aldaar en de zee badplaats Ztlbdvoort beeft gesticht, de heer Martin

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2