veranderd: veroordeeld tot 3 of 1 dag gev. en f 1 of 1 dag gev. en vrijgesproken van hot meer dere ien laste gelegde. M. M., huisvrouw van J. K., te Leiden, wegens alh: markten op eene andere plaats dan daarvoor door den gemeenteraad is aangewezen, en 't rijden met en wagen op de klinkerstaat anders dan om uit wijkon, tot 2-maal f 3 of 2-maal 1 dag gev. F. K., te LeideD, wegens alhier markten op eene andere plaats dan daarvoor door den gemeenteraad is aangewezen, tot 3 of 1 dag gev. J. Z-, te Katwijk, wegens als stuurman van oen vas :tuig, dat aan het strand te Katwijk is geankerd, nie voorzien te hebben van een helder brandend licht op ne zichtbare plaats op dat vaarluig, tot/"lof 1 dag gev. P v. N., te Oegstgeest, wegens te Sassenheitn twe honden die gebruikt werden om een voortuig te rekken op den openbaren weg, niet voorzien te hebben van oen muilkorf tot 2-masl f 1 of 2- maal 1 dag gevangenisstraf. A. v. d. W., to Zoeterwondo, wegens visschen met. een vischtuig waarvan de grootte der mazen niet voldeed aan de bepaling van het reglement op de uitoefening der jacht on visscherij tot f 3 of 1 dag gev. en verbeurdverklaring en bevel tot vernie ling van het vischtuig. E. J. K., P. De Y. en P. N. B., te Katwijk, de eer .te schuldig verklaard aan het afsteken van vuurwerk in de bebouwde kom der gemeente Katwijk zonder schriftelijke vergunning van den burgemeester, beneden de 16 jaar mot oordeel des onderschoids, verv>ordoeld de eerste tot 2 of 2 dagen gev. en de beide anderon vrijgesproken. B. S. en A. v. L., te Noord wijk, wegens te Noordwijk werpen met steenen oyer donoponbaren weg, veroordeeld de eerste tot 3 of 1 dag gev., de twcedo vrijgesproken, en gelast dat hij aanzijn nabestaanden zal worden teruggegoven. P. H. en J. v. D., te Katwijk, wagens aldaar in vereeuiging spelen met geld op den openbaron weg, do tweede beneden 16 jaar met oordeel des onder- scheids, veroordeeld ieder tot 1 of 1 dag gev. J. B., to Noordwijk, wegens enkelen diefstal van hout, tot 6 dagen gev. S. De H., te Oegstgeost, wegens het aldaar zitten op een door honden getrokken kar, tot 3 of 1 dag gov. J. v. D., G. H. en J. v. E., te Rijnsburg, wegen3 idem, ieder tot 3 of 1 dag gov. P. Kte Zooterwoude, wegeDs het tegen iemand uiten van scheldwoorden, tot f 2.50 of 2 dagen gov. De stoomtram Leiden Yoorschoton, welko tot nu toe bij aankomst alhier slechts tot vóór de spoorwegbrug reed, daar de weg dichterbij nog niet geheol goreed was, is nu in de gelegenheid zijne passagiers tot vlak aan do trekvaart te bren gen, hetgeen, vooral als hot regenachtig weer is, eene grooto verbetering kan genoemd worden, daar juist dat eind van don weg niet tot de „schoonste" gedeelten behoort. Susanne Maria Johanna Douw, oud 20 jaron, klein van gestalte, donker uitzicht, gekleed met bruinen rogenmantel, hoed met bruine voile, heeft heimelijk haren dienst te Gouda verlaten en is daarin niet teruggekeerd. Voor do slachtoffers van de ramp te Muiden was tot 4 Februari f 9938.40'/, ingekomen. De trein wolke om kwart over éónon van Amsterdam vertrekt, heeft gisteren nabij Half weg eon oponthoud gehad van drie kwartier door het springen van een der vlampijpen van do loco motief. In de gemeente Rotterdam zijn de vo rige wook 40 gevallen van mazelen aangegeven. De burgemeester van Kralingen heeft, als hoofd der gemecnte-politie, ter voorkoming van ongeregeldheden bevolen, dat de door hem aan te wijzen herbergen tijdens de loting voor de militie op 25 dezer zullen moeten gesloten blijven. In den nacht van 8 op 9 Februari ontstond eene hevige vechtpartij tusschen vijf personen, waarbij twee zoo ernstig gewoud werden, dat de éóa reeds is overleden. De vermoedelijke daders, twee wisselwachters van het spoorweg-emplace ment aldaar, zijn gearresteerd. Een telegram deelde reeds mede dat er een samenkomst te Kieuw-York had plaats gehad tusschen Moss, Hartmann en andere corypheeën der socialistisch-nihiHstische partij, naar aanleiding van de op handen zijnde kroning van den czaar, welke waarschijnlijk op 27 Mei a. s. te Moskou zal plaats vinden. Do Engelscho bladen weten van die bijeen komst meer te melden. Er zou namelijk besloten zijn dat Hartmann, vermomd, naar Europa zou vertrekken, om maatregelen te beramen, ten einde de kroning te beletten. Moss zou hom binnen een maand volgeD. Deze laatste had gezegd dat de kalmte in Rusland schijnbaar en een storm te wachten was. Hij voegde er bij dat de Russische nihilisten Krapotkïne niet erkendenhet aitvoerend nihilistisch bewind vergaderde waar en wanneer het dit noodig achtte, en Engeland was geenszins hun hoofdkwartier. - De correspondent van de „Stan dard" verneemt, dat er door do nihilisten druk telegrammen in cijferschrift tusschen Nieuw-York en Berlijn gewisseld worden. Een gruwolijke misdaad is dezerdagon te Kasan ootdekt. Aan de politie was ter ooren ge komen dat in het huis van den boer Waissow drie jongens in een onderaardsch vertrek verborgen ge- honden werden. Door de onmiddellijk ingestelde onderzoekingen werden de politiebeambten voor de deur gebracht van een onderaardsch hok. Op de vraag waar de sleutel van deze deur was, werd hun gezegd dat er geon sleutel van was en dat daar achter boosdoeners opgesloten waren. Toen werd de deur met gewold opengebroken, die toe- gaDg gaf tot een vochtig hol, waarin zich drio kna pen bevonden, die met zwakke stem slechts op do gestelde vragen konden antwoorden. Yan hier, waar zij 29 dagon doorgebracht hadden, werden de kna pen naar het hospitaal overgebracht, waar zij ver zorgd werden. Uit het onderzoek is nog niet ge- bloken welk oogmerk de boer mot deze gruwzamo handelwijze gehad heeft. Het waren knapen, die hem ter opleiding waren toevertrouwd. Den 4den dezer word do heer Buchan- Hepburn in Chihuahua (Mexico) door eenige mijn werkers vermoord. De bevolking maakte zich van hen meester en na een kort onderzoek werden vijf der moordenaars met den kogel gestraft. Verleden Woensdag-avond teachturen, terwijl de juwelier Mathieu in zijnen winkel aan de Mégisseriekade te Parijs met een klant stond te praten, sloeg een dief de winkelruit stuk en was in een ommezien met een menigte kleinoodiën ver dwenen. De heer Mathieu schat de waarde van hot gestolono op 20,000 fr. Door de gendarmen van Besan$onwerd Maandag-morgen, in vereenigiDg met hunne collega's uit den omtrek, jacht gemaakt op een bende zigeu ners, die zich in doze 6treken ophield. Men had ver nomen dat door dezo bende eone gruwolijke misdaad gepleegd was. Eenige maunen hadden over een der kinderen twist gekregen, die zoo hoog liep dat een van hen het kind uit de handen der moeder los rukte en in het vuur wierp. Nadat het genoeg ge braden was, werd het den kinderen en beren te eten gegeven. Na veel moeite viel de geheele bende in handen der gendarmen, die haar naar de gevan genis van Beson^on voerden. De beren werden in het abattoir geborgen. Na hot studentenbal in het Theatre Bellecour te Lyon moesten 4 knechten do zaal opruimen. Zij dronken uit flesschen, die onder het orkest waren blijven staan. Een der flesschen be vatte bichromaat van potasch, dat voor de elec- trische toestellen gebruikt wordt; 2 knechten zijn dienvolgens bezweken. Op de North Eastern Railway heeft zich Donderdag weer een jongmoDSch van het lo ven beroofd. Bij de aankomst te Northallerton vond men hem rechtop zittende in een tweedeklas rijtuig met een geladen revolver naast zich. Een der kogels ontbrak. De naam van het jongmenseh klinkt Nederlandsch; hij heet Yan Gelderen en woonde te New-Casleon Tyne. In don omtrek van Mende (Lozere), heeft een wolf een kind geroofd en verslonden; men vond den volgenden morgen slechts eenige beenderen. In de Kaapstad hebben in één week twee branden gewoedde schade wordt op 60,000 pd. st. geraamd; slechts voor 24,000 pd. st. was verzekerd. In 1882 werden in de Veroenigde Sta ten 750 moorden gepleegd en 101 doodvonnissen voltrokken. Van de moorden kwamen 131 voor in den staat Nieuw-York (76 alleen in de stad Nieuw- York). - Bij den brand te Havana werden 141 per sonen gewondgeen kwam om. De brand duurde twee dagen. Te St.-Louis schoot een van moord be- schuldigde man in de rechtzaal zijne vrouw en zich zeiven dood. Parker was met zijne vrouw naar eene kamer van het gebouw gegaan, met vergun ning van de autoriteiten, kwansuis om met zijne advo caten te overleggen. Kort daa,rop hoorde men do twee pistoolschoten. Alles was vooraf beraamd én Parker's zuster had voor het pistool gezorgd. Te Marsoillo is Woensdag 11. zokere P. in hechtenis genomen, beschuldigd van de dyna- mietpatroon in do speelzaal to Monte-Carlo gelegd te hebben, waarvan het springen vóór eenige maan den zekere ontsteltenis en eenige schade veroorzaakte. Tweeërlei kus. - Waarom plegen do meisjes elkander te kussen en de joügons niet? Omdat de meisjes niets aardigers to kussen heb ben - maar de jongens wol. BUITENLAND. Frankrflk, Het debat in den Senaat over het ontweÈp van wet. tegen do pretendenten is begonnen. Do rappor teur Allcu verklaarde dat de commissie wel is waar het ontwerp verwerpt, maar niettemin, mot het cog op de voorgestelde amendementen, voorstelt de arti kelen in behandeling te nemen. De heer Challemel- Lacour bestreed de conciusiën der commissie en ondersteunde het ontwerp tot verbanning der prin sen. De heer Barthólémy Saint-Hilaire bestreed het als de deur openende tot willekeur en als schade lijk voor de republiek. Do heer Dovës, minister van justitie, verdedigde het ontwerp; hij verweet aan de prinsen van Orleans dat zij zich aan de legitimisti8che monarchie hebben aaDgoslcteD. Hij beschouwde ook do monarchistische gastmalen als een gevaar voor do republiek. Naar men zegt, is de heer Do Freycinet door president Gróvy ontvangen, maar heeft hij verklaard goen Kabinet te kunnen samenstellen omdat hij de meerderheid in de Kamer Diet bezat. De Kamer hervatte Zaterdag de discussie over de gemeentewet en ging uiteen, na 25 artikelen aangenomen te hebben. Gelijk men reeds weet, is prins Napoleon, daar er geene termen gevonden worden om hem ver der te vervolgen, weder op vrije voeten gesteld. Voor zijne woning in do „avenue d'Antin" stond het niet stil vau rijtuigen en bezoekers. Toen den prins de beslissing gemeld werd, zeide hij„Daarin erken ik de edele traditiën van do Fransche rech terlijke macht." Naar men wil, zal de prins Frankrijk vooreoni- gon tijd verlaten, ten einde in de eersto plaats keizerin Eugéoie een bezoek te brengen. Hij is in- tusschen nog altijd ongesteld. Duitschland. Het onderzoek in do zaak van de „Cimbria" is Zaterdag in openbare zitting begonnen. Na voorle zing van do in de instructie afgelegde verklaringen der getuigen werd kapt. Cutill van do „Sultan' gehoord. Zijne verklaring stemde overeen met het geen reeds uit de dagbladen omtrent het gebeurde bekend is. Alleen verklaarde kapt. Cutill dat hot bericht der „Times", als zou do „Sultan" het eerst de bakboordberichten der „Cimbria" gezien bobben, op een misverstand berustte. Dat betrof een ander schip, waarvoor hij geweken was. Toen de voor zitter hem deed opmerken dat dit niet sloot met hetgeen hij vroeger onder eede verklaard had, zeide hij dat bij toen de vraag verkeerd verstaan moest hebben. Het verhoor werd des aronds te halfnegen ge sloten; dat der getuigen van de „Sultan" is afge- loopen. De verklaringen, bij het voorloopig onderzoek door de getuigen der „Cimbria" afgelegd, werden voorgelezen. Twee voorstellen van den rijkscom missaris zijn aangenomen, als: tot oproeping van den directeur der Stoomvaartmaatschappij tegen morgen, Dinsdag, en tot onderzoek van het wrak der „Cimbria" door duikers. Eeu extra-nummer van de te Bonn verscbij* nende katholieke „Deutsche Reichszeitung" meldt uit Rome dat 's Pausen antwoord op den brief de» keizers te kennen geeft, dat eene overeenkoms omtrent de rechten van den Staat bij de benoeming van geestelijken niet anders dan te gelijk met eerf herziening der organieke Mei-wetten zou kunnen plaafi vinden. Bij dat antwoord zou een brief vau den kardinaal-staatssecretaris gevoegd ajn, waarin de loop der te voeren onderhandelingen nader werd uiteengezet. De kroonprins en de kroonprinses van Duitsch land hebben bij gelegenheid van hun zilveren bruiloft ook een telegram ontvangen van den keizei van Öhina, in de Chineescko taal, geteekend „Hu ang-su", de naam des keizers van het Hemelsein rijk. Dit is het eersto telegram dat een Chineescb souverein aan een Europeesch vorst zond.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2