Dinsdag 18 Februari. A°. 1883. Avom dl-e clitie. TT O 7AKO raus DEZER COUR AST: Toor Leïdea per 8 moandeo1.10. Fiinw per post1.40. AfzoauwHjkt iNommers.9 0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, nitgegeven. ?RIJS 1>ER ADVERTENTIE*! Van 1—regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£» Grootero lettere naar plaatsruimte. Voor het incawcd- rca buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Oflleiëelo T£esinl?sp:e-vingreii. Vergadeiiing van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 15Febr. 1883,des namiddags te twee uren. Punten ter behandelingt 1°. Benoeming van eene derde onderwijzeres aan de school 2de klasse voor jongens en meisjes. (20) 2°. Idem van eene Regentes van het H. G.-of Arme Wees- en Kinderhuis. (29) 3°. Voordracht betrekkelijk de verhuring van hetRaamland onder Zoeter watide. (17 en 21) £4°. Verzoek van N. P. J. Woensdregt om ontslag als tweede onderwijzer aan de school derde klasse no. 3. (22) 5n. Idem van het bestuur van het Invaliedehuis om een schoeiing te maken. (23) G°. Idem van A. Kcrenhoff, om een sloep te leggen. (25) 7°. Idem van hel Bestuur van het H. G.- of Arme Wees- en Kinderhuis em een trottoir te leggen enz. (28) 8°. Idem van D. F. P. Beeser, om een duiker te leggen. (27) 0". Idem van J. Boudri, om een stoep Ie leggen. (32) 10°. Voordracht betrekkelijk de herstelling van balansen aan de Waag. (24) 11°. Idem betrekkelijk de verbetering van den Rijnsburger- singel. (20) 12°. Idem tot tijdelijke vermeerdering van het hulpper soneel aan de bewaarscholen. (30) 13". Idem tot het verleenen van restitutie van schoolgeld aan II. Boom. (31) S3 Februari. Kaar wij vernemen, zal op do derde kunst beschouwing van „Ars Aomula Natura", Donder dag a. o. des avonds van halfacht tot tien uren in do Stads-Gehoorzaal te houden, tor bezichtiging worden gesteld do portefeuille van den heer J. H. Ta te in Kolthenius, to Amsterdam. Ds. J. J. Van der Lip hield gisteravond in de Pieter.-.kerk zijne intreerede Daar aanleiding der verzon 53 van het Ssto hoofdstuk der Handelingen. De in het bedehuis vereenigde zeer talrijke schare zong den nieuwen leeraar na het eindigen der plech tigheid het 3do vers van Psalm 134 toe. Dr. J. A. Boyerraan alhier is beroepen tc-fc predikant bij do Remonstrantsche broederschap te Meppel. Dij de heden gehouden openbare verkooping -van cokes in partijen van 100, 50, 10 eu 5 hec toliters, waren de hoogste prijzen f 34.00, 18.00, f 3.70 en f 1.85; de laagste f 34.00, f 17.50, f 3.50 en f 1.75. Da. M. Hoog to Voorschoten komt voor op hot zestal voor predikant te Goor. Door de steeds toenemende belangstelling in e zaken der vrije Evangelisatie te Nieuwveen, il eerstdaags, ten einde in eene reeds lang ge- oe-de behoefte te voorzien, worden overgegaan tot hot beroepen van een vasten Evangelist. Hec Bo9tuur der maatschappij tot exploitatie er duingr jnden te Nocrdwjjk noodigt alle in Neder- rind gevestigde architecten uit tot de beantwoording er volgende prijsvraag: Het leveren van een ont werp voor „Kurhans" inet hotel aan het strand o Noord wijk. De antwoorden moeten zijn anoniem n, van een motto voorzien, vóór 15 Maart a. s. ija ingezonden aan den burgemeester van NoorJ- ijk, mr. C. L. C. W. Pické, die op aanvrage eroid is tot nadere aanwijzingen op het terrein oor hot te stichten gebouw. Een bijgovoegdo ver- egclde brief, met hetzelfde motto, moet den naam en e woonplaats van den vervaardiger van het project ovattOD, terwijl op het couvert moet staan het adres oer de terugzending der 6tukken en voor evon- ueoïe correspondentie mot don ontwerper vóór de pening van het naambriefje. Hot beste ontwerp ordt bekroond met eene promie van f 1000; boven- ien wordt een tweede premie van f 300 en een erde van f 200 uitgereikt. Voor deze premiën lijven de ontwerpen hst eigendom der maatschappij. 1st bestuur zal bij de beoordeeling der ontwerpen orden bijgestaan door prof. Gugel te Delft. Baron Snouokasrt Van Schauburg, zoon van en thesaurier des Konings, W. C. baron Snouckaert Van Schauburg, is beDoemd tot secretaris bij 's Ko ning8 thesaurie. Tot pensionnaires voor do schilderkunst van don Koning en do Koningin zijn aangenomenmej. C. Van der Hart te 's-Hagede heeren W. C. Rip, J. n. Scheltema en J. Weiland to Rotterdam; L. W. R. Wenkebacli te Utrecht; mej. G. I F. Verster te Heemstede; de hoeren Jac. H. Holleslelle te Middelburg; D. L. Kooreman ta Brussel; Henri LuyteD, Gerard J. Bos en J. Dunselman Jr. te Antwerpen; Louis Ch. Bombled te Parijs; mej. Clara Bruins, J. E. Van Son, Bertha Valkenburg en de hoercu 'G. H. C. Overman, C. L. Dake, Jan Voerman, J. Voskuil, I. H. F. G. Nachtwob, Jac. Van Looy, G. J. Van Soeren, I. II. Gèerliugs on H. Smith te Amsterdam. Gratificatiën zijn too- gekond aan do heeren G. H. C. Overman, J. H. F. C. Nachtwoh, J. H. Scheltema, Ilenri Luyteo, Jan Voerman, D. L. Kooreman en Gerard J. Bos. De heer Koppeschanr, directeur dor Hoogere Burgerschool te 'B-Hage, volhardt bij zijn besluit om als zoodanig af te treden, in weerwil van hot door tal van ingezetenen dier gemeente aan den gemeenteraad ingediende adres. Voor de feestviering ter gelegenheid van bot 35ste lustrum van hot Delftsche studentencorps zijn de terreinen der buitensociëteit „Reïneveld" verkregen. De commissie voor de feestviering van het tweehonderdjarig bestaan van het D. I. A. Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Amsterdam ontvangt yan verschillende zijden blijken van belangstelling. Zoo hebben o. a. de Amsterc'omsebe Omnibosmaat- schappij en do Rijtaigvereenigiog kosteloos vervoer aangeboden van de verpleegden van het gesticht op den Binnen-Arastel naar de Nieuwe-kerk op don Dam, waarin op 22 Febr. a. e. do plechtigheid in hot openbaar zal worden herdacht. Binnenkort zullen ook zilveren en bronzen exemplaren vaa den vervaar digden gedenkpenning verkrijgbaar wordon gesteld. Naar aan do N. R. C. verzekerd wordt, is hot departement van financiën dezer dagen gereed gekomen met het ontwerpen der nieuwe zegelwet, die door den minister onlangs in de EerBte Kamer der Staten-Geceraal werd aangokondigd. Daarbij zou een uniform zegelrecht worden ingevoerd, ten bedrage van óéa per raille, voor alle effecten, vreemde en binnenlandache, die hier te lande verhandeld worden. Levering van stukken, waarover het zegel recht niet voldaan is, zou aan oen belangrijke boete worden onderworpen. Omtrent den ziektetoestand van Hendrik Con science kan nader gemold worden dat de dokters verklaard hebben dat er van kanker in do maag niets te bespeuren is. Wol is dat lichaamsdeel lijdende, doch er is ongetwijfeld verbetering ia den toestand van den lijder op to merken, ten minste hij gebruikt nu goed voedsel. De hoop in Conscience is verlevendigd, toen de dokters verklaarden dat er geen gevaar bij was en zijne b8terechap met ra8scho schreden naderde. Eon zeer verdienstelijk landgenoot, wiens naam Europoesch vermaard is, dr. B. J. Tidemcn, hoofdingenieur, adviseur voor scheepsbouw, is te Amsterdam na een korte ongesteldheid overleden. De minister van binnenlandsche zaken brcDgt ter kennis van belanghebbenden dat aan do Rijks landbouwschool te Wageningen do betrekking van leeraar in den boschbouw to vervullen is. Jaarwedde f 2500. Sollicitanten moeten zich vóór of uiterlijk op 1 Maart a. s. aanmelden bij den hoogleeraar- inspecteur van het middelbaar onderwijs dr. M. Salverda te 's-Gravenhage. Aan de R. H. B.-S, te Leeuwarden is te ver vullen de betrekking van leeraar in de lagere klassen voor de Franscho en Hoogduitscho taal. Jaarwedde bij tijdelijke aanstelling f 1400; bij definitieve aanstelling f 1S00. Bezit der akte B voor het onderwijs in althans één dier talen is vereischte. Sollicitanten moeten zich vóór of uiterlijk op 20 Februari a. s. aanmelden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs dr. D. J. Steyn Parvó te 's-Gravenhage. In Augustus a. s. zal een vergelijkend examen plaats hebben voor jongelieden, dingende naar de betrekking van adspirant-admiDistratcnr (vroeger scheepsklerk), bij de Kon. Nederlandsche Zeemacht, waarvoor 6 plaatsen worden opengesteld. Tot dit examen worden toegelaten jongelingen, Nederlanders zijnde, die op den lston September van het jaar waarin het examen wordt afgelegd den ouderdom van 16 jaren hebben bereikt, doch hun 19de jaar nog niet zijn ingetreden. Naar het Utr. Dbl. meldt, zal de heer S. Bartstra, sedert 1869 secretaris-generaal van finan ciën, tot directeur van de Staatsloterij benoemd worden. Iu zijne plaats zou tot secretaris-generaal benoemd worden mr. F. graaf Van Rand wijck, refe rendaris bij het departement van financiën. Het stoomschip „Gelderland*', yan Rotterdam naar Batavia, vertrok Zaterdag van Marseille. Blijkens eon bij hot departemout van marine ontvangen telegram heeft het schroefótoomschip „Leeuwarden", onder bes el van don kapitein ter zee C. F. T. Van "Woeldercu, in don morgen van 10 dezer, van Batavia de terugreis naar Nederland aanvaard. Do gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag a. s. niet plaats hebben. Z. M. heeft benoemd tot inspecteur der x*egis- tratio en domeinen van de Isto kl. in do d-visie van inspectie Arnhem, K. F. Ariens, thans insp. der registratie en domeinon van de 2de kl; in die divisie van inspectie; in do divisie van inspectie Rotterdam. F. H. Kok, thans inspecteur der registratie en dom«- van de 2de kl. in die divisie van inspeclie; van do 3de kl., in de divisie yan inspectie Alkmaar, J. A. Eouma, thans ontvanger der registratie en domeinen to Zaltbommel; in de divisie van inspectie Breda (2de afd.) A. F. W. Jord'.vm, thans ont vanger der registratie en domeinen te ïlceronveen- bij het departement van buitenlandsche zaken be vorderd tot hoofdcommies, de heeren D. C. Van Duysberg en "W. Do Lorm, beiden thans commies, en W. F. Brucns, tot dusverre adeistent-bode, tot bode; - S. H. A. Wierdoman benoemd tot klerk ter directie van do Rijkspostspaarbank- aan A. J. Ram au, op verzoek, eervol ontslag verleeud als directeur van het postkantoor to Scheemda; - bo- vorderd tot hoofdcpzicher bij de laedsgebouwen L. Fabor, thans opzichter; tot opzichter bij de lands- gebouwon J. W. Van Oort, thans buitengewoon opzichter. Gemengd Nieuws. Door het kantongerecht alhier zijn heden de volgende uitspraken in strafzaken gedaan J. v. d. B., te Noordwijkerhout, wegens twee maal bejagen van eens anders grond zonder voor zien te zijn van een daartoe betrekkelijke akte e» van een bewijs van vergunning van den eigenaar ot rechthebbende, en 't zich met geladen schietgeweer in het veld bevinden zonder de vcreischto jacht akte: veroordeeld tot 5-maal f 15 of 5-maal 5 dagen gev., verbeurdverklaring en bovel tot uit levering van 3 geweren, bepaling der waarde op f 4, vcor ioder geweer betaling dier waardon, sub sidiair één dag gov. voor iedere waarde. D. T., te Leiden, w. alhier markten op eeno andere plaats dan dasrvoor door den gemeenteraad is aan gewezen, en belemmeren van den openbaron weg door daar buiten noodzaak een voorwerp to plaat sen, waardoor de vrijheid van het vorkeer wordt

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1