Woensdag ££4- Januari. A0. 1883. N°. 7036. Avond-editie. PRIJS DEZER COURANT: Toar Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post.1.40. Auoaderfijte Nosnuers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. I'EIJS DEE ADVERTENTIES: Vm 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsrnimte. Voor het ineaasee- rea builen de stad wordt 0.10 berekend. Voor de lnteekenaren daarop behooren bij dit nummer van het Leidsch Dagblad de Nos. 17 tot 19 der Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad. Offlclëele HciiuiBgcvtnsea. Kosfcloozc Vaec!na<fe. Ctir,- 'mees'er en "Wethouders der gemeente Leiden her- iniicrcn bij deze den ingezetenen, dat de gelegenheid tot kovteloozo vaccinatie en revacoinatic voor onvermo- génden, in het lokaal der Stadswaag, bij voortduring is opengesteld, en wel op Maandag 8, Dinsdag 16, "Woensdag 24 Januari, Donderdag 1, Zaterdag 10, Maandag 19, Dins dag 27 Februari, Woensdag 7, Donderdag 15. Zaterdag 24 Maar!, Maandag 2, Dinsdag 10, Woensdag 18, Donderdag 26 April, Zaterdag 5, Maandag 14, Dinsdag 22, Woensdag 30 Mei, Donderdag 7 Juni a. s. en zoo vervolgens met eóne tnsschenruimte van acht, of als die dag op een Zon dag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namid dags te een uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 6 Januari 18S3. E. KIST, Secretaris. &,EI»E3ir, 23 Januari. Mot 1 November 1S82 eindigde do onderhaud- scho verhuring aan do wed. J. Kooreman van het Raamland aan den Hoogen Rijndijk onder de ge meente Zoeterwoudo en zou een aanvang moeten gemaakt worden met de tot verbetering van hot land beucodigde werken van gemeentewege, waar van de kosten zijn geraamd op f 2000. Aangezien even wol in het vorig jaar een plan is medegedeeld tot den aanleg van een spoorweg tusschcn Amster dam en Rotterdam, die oen gedeelte van het Raam- land zou doorsnijden, on dat plan nog niet is opge geven, stelt de commissie van fabricage voor de bedoelde werken nog een jaar uit te stellen en in middels op dezelfde voorwaarden het Raamland weder tot 1 November van dit jaar 't zij in het openbaar of ender de hand te verhuren. B. en Ws. kunnen zich hiermede vereenigen en geven den ge meenteraad mitsdien iu overwoging het land op de bestaande voorwaarden tot 1 November 1883 op- nieuw te verhuren aan de wed. Kooreman voor de som van f G50. Door P. A. Monsbouwer, gegageord adjudant- onderofficier, wonende in het Pieter Huibertshof, is remissie verzocht van de betaling van schoolgeld voor zijGe drie kinderen, leorlingen der school 2de klasse voor jongens en meisjes, wegens vertrek uit d9 gomeente mot 1 Februari. Yermits hst ver schuldigd schoolgeld van het lsto kwartaal 1883 be draagt f 9, geven B. en We. met hot oog op do bestaande bepaling in overweging een remissie te verkenen van 2/3 tot een bedrag van f 6. Do commissie van financiën heeft geone beden kingen tegen het voorstel van B. en Ws. tot aflos sing van f 8250 van de 4/, pct.-geldleening ad f 125,000. Het bestuur dor Kweekschool voor Zeovaart. alhier bericht dat jongens in voornoemde inrichting kunnen geplaatst worden, die eene verbintenis in 'a Rijks zsedienat wenschen aan te gaan. Yeroischten zijn: lo. lichameljjko geschiktheid; 2o. leeftijd van 13% tot 16 jaar; 3o. lengtemaat van 1.45 meter cot den 15-jarigen en 1.47 tot den 16-jarigen leeftijd; 4o. een weinig lezen en schrijven. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij den [irecteur der Kweekschool, op fraDco aanvraag. Niet do heer Mutters, maar de lieer Lemmons vas 't die op waarlijk hoogst verdienstelijke wijze ien heer D. Haspels, door eene ongesteldheid ver nederd op to treden, in de opvoering van „Zwarte ïriet" alhier verving en met lauweren word be kroond. Ouder de door het bestuur genoodigden behoorden o. a. de rector magnificus der universiteit, de secretaris van den academischen senaat, bene vens de stedelijke autoriteiten en de vertegen wocr* digers van het Leidsch Studentencorps. Na afloop der voorstelling vereenigden zich de bestuursleden der atdeoling mot den loco-praeses en ab-actis van het collegium en den oud-secretaris der afdeeliog aan een souper ton huize van den secretaris, den den heer Ed. Jacobson. - De studentonafdeeling alhier van het Noderlandsch Tooneelverbond telt thans 115 leden. Het bestuur dezor afdeeling heeft ia overleg mot de jury (bestaande uit do heerou R. Maceleater Loup, Rosïor Faassen en D. F. Van Hcyst), be sloten dat de inzendingen op do dcor haar uitge- schroven prijsvraag, wolko niet bekroond mochten worden, aan do schrijvers, op aanvraag, zullen worden teroggezonden. Do inzending blijft open gesteld tot 1 Februari. Op de voordracht voor hoofdonderwijzeres dor oponbaro meisjesschool te Tiel staan de darae3 Yer- mandol te Leiden, Kuijl te Eindhoven en Vorder- man te Leeuwarden. Bedankt is voor het beroep naar Haarlem mermeer door dr. J. Gr. Bruining, te Vreeswijk. De gemeenteraad van Leiderdorp heeft afwij zend beschikt op het verzoek van de heeren M. H. Dibbetz en H. O. Van Sillevoldt om concessie tot aaDleg van eou stoomtrainwog langs den Lagen Rijndijk. De Raad achtto het gevraagde subeidio van f 2000 "sjaar3 gedurendo 10 jaren niet in verhouding tot het voordeel, dat dit middel yan vor- voer schenken kan. Aan den gewezen sub.-ontvangor W. Gr. Meijer te Voorschoten, die gedurende ongeveer 25 jaar die betrekking met de meeste welwillendheid voor de ingezetenen heeft waargenomen en onlangs onge- wacht en ongedacht, tot veler leedwezen eervol ontslag verkreeg, werd gisteren namens eenige inge zetenen een bowijs van waardeering uitgereikt. De gang der bevolking was over 1882 in de gemeente Leimuiden aldus: geboren 33 z. en25d., totaal 58; overleden 25 m. en 12 v., totaal 37; uit do gemeente vertrokken 61 m. en 76 v., totaal 137, en er vestigden zich 66 m. en 72 v., totaal 138. Het aantal huwelijken bedroeg 10. Op 31 Dec. bestond de bevolking uit 802 m. en 777 v., totaal 1579, tegen 1557 op 31 Dec. 1881. De heer H. P. Schim Van der Loeff, predikant by do Remonstrantscbe gemeente te Gouda, zal in het vervolg ook bij do gemeente te Zevenhuizen dienst doen. Ten gevolge van het overlyden van prin3 ICarel van Pruisen zal do voor hedenavond bij don minister van buitenlaodscho zaken te 's-Hago aan gekondigde receptie niet doorgaan. Het Koninklijk Kabinet van Zeldzaamheden zal na 1 Fobrusri a. s. gesloten zijn. Het voornemen bestaat om op het graf van wijlen don hoogleeracr dr. J. J. Van Oosterzee een gedenktoekon te plaatsen. Daartoe heeft zich te Utrecht eene commissie gevormd. Naar men mededeelt, bestaat bij do directie der Haagsche Tramwegmaatechappy het voornemen het kapitaal te vergrooten, om daardoor ook Neder- landscho, in het bijzonder Haagsche en Amsterdam- sche heereD, gelegenheid te schenken aandeelhouder te worden van de Maatschappij. De directie zou door dezen maatregel meer sympathie, meer mede werking verwachten van de zijde van het Haagsche publiek en de autoriteiten dan zij tot dusverre genoot. Mon is aan de Haagsche opera druk bezig met het monteeren en instudeeren van Gounods „Lo Tribut do Zamora". Zaterdag had het eerste ensemble van artisten en koren plaats. Do balletteD, die veel zorg en voorbereiding veroischen, worden door den heer Van Hamme zelf geregeld; 53 dan seuses en figuranten zijn opzettelijk daarvoor ge ëngageerd. Voor de vier aotes schildert de heer Plaat nieuwe décors en men stolt zich vooral veel voor van het décors der 3de acte, een Moorsche zaal. De kostumes, ten getale van 310, zijn geheel nieuw en zullen bijzonder fraai zijD. De groote Murche in do 2de acte zal bestaan nit 350 personen en 15 paarden. Do koston voor do opvoering van deze opera wordon volgens het Vad. op 30,000 gul don geraamd. Op verzoek van Zr. Ma. gezant to Londen, graaf C. Van By landt, ondersteund door sir Philip CunclifF Owen, directeur van hot museum van South Kensington, heeft de prins van Wales, als een bowijs van sympathie voor Nederland, een gedeelte van zijne sohoone collectie Indische voorwerpen voor de te Amsterdam to houden internationale tentoonstelling afgestaan. Bij die collectie zal worden gevoegd die van lord Lytton, vroeger gouverneur-generaal van Britsch- Indië, en van andere hooggeplaatste personen. Even eens wordt eeu gedeelto van het South Kensington Museum voor hetzelfde dool overgezonden. Het geheel zal worden geplaatst in een der ver trekken van het nieuwe Rijksmuseum, welwillend door de Nederlandscho regeoring aan de tentoon stellingscommissie afgestaan, en zal volgons verklaring van sir Philip Cuccüff Owgd de schoonste collectie vormen die ooit op dat gebied is tentoongesteld. Door den minister van marine is bepaald dat Zr. Ms. gaffe!schooner „Argus" voortaan geregeld en op gezette tijdon van hot Nieuwediep zal uit varen, om voor de belangen der Nodorlandsche vïs- schers te waken. Naar hot D. v. N. verneemt, wordt do lijn van Amsterdam op Nieuw-Vork van de Koninklijke Stoombootmaatschappy opgeheven wegens eene over eenkomst, gesloten met do directie der Ned. A merit. Stocmvaartmaatschappy, welke voortaan die lijn gehoel zal cxploiteeren en daartoe een paar stoom schepen van do Kon. Stoombootmaatschappy onder hare vloot zal opnemen. De minister van binnenlandsche zaken breDgt ter keunis van belanghebbenden dat de commissie belast in 1882/83 met het afnemen van do practische examens van arts en tandmeestor, zal zitting honden op Dinsdag 23 Januari a. s. en volgende dagen, te Arasterdam. Het stoomschip „Zaandam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde gisterochtend Lizard; de „Zeeland", van Java naar Rotterdam, arriveerde Zondag te Suez; de „Jason",vanNieuw-Yorknaar Arasterdam, is gisteren te IJmuiden aangekomen. De gewone audiëntie van den minister van marine zal Vrijdag a. 8. niet plaats hebben. Z. M. heeft den kapt. ter zee W. H. baron Van Heerdt, benoemd adjudant des Koninga in buitengewonen dienst, met 1 Febr. a. a., op ver zoek, wegens langdurigen dienst, op pensioen ge stold, onder toekenning van een jaarlij ksch pen- eioon van 2100 en van een verhooging van dat pensioen van f 300 'sjaars voor werkelijk ver blijf in militairon dienst in 's Rijks overzeescbe bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen dr. G. Salomon, geneesheer te Kopenhagen, tydelijk, d. i. voor 5 jaren, benoemd tot officier van gezondheid- 2de kl. by het leger in Ned.-Indië. Gr e ui. engd Nieu tv s. Hot gunstig bekende honden- en apen theater van den heer Wery, dat in den laatsten. tijd de omatreken dezer gemeente bezocht en alstoen veel bijval verwierf, vooral door de genoegens die het in het bijzonder aan de jeugd verschaft, zal morgenmiddag en avond ook in de Stadszaal alhier een voorstelling geven. Velen zal dat zeker welkom zijn, ten einde ook hun kinderen eenige prettig* uren te doen doorbrengen.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1