pensioen- den met verlof hier te lande aanwezigen kapt. der inf. van het leger in Ned.-Indiö J. "W. Van Vooren, op zijn verzoek, eervol uit Zr. Ms. mili tairen dienst ontslagen, met toekenning van pen sioen, wegens finale ongeschiktheid voor den activen militairen dienst, ten gevolge van verminking, in en door den dienst ontstaan. Gemengd Nieuw». „De koning komt!" - Deze aankondi ging onder de advortentiën in ons vorig nommer was voor vele onze" lezer3 zeker oen raadsel, dat wij hun zoo spoedig mogelijk wenschen op te lossen. De hier bedoelde koning is er nl. geen van vor- stelijkon bloede, maar rekent zich tot den „Koning der Goochelaars", niettegenstaande do sterke con currentie die deze handige lui elkander aandoen. Het blijkt dan ook werkelijk dat daar, waar de heer Philippe tot nog toe optrad, hij dit stoeds met zeer veel succes deed, zoowel te Groningen b. v. als te 's-Hage in het Gebouw voor Kunsten ^n Wetenschappen en te Delft in de bovenzaal der Sociëteit „Eensgezindheid." Zijn we bij het optreden van een goochelaar gewoon horn omringd te zien van een aantal toestellen en instrumenten, waarvan hot een al sierlijker en kuustmatiger is dan het andere - volgens de Dolftscho Crt. gebruikte do heer Philippe juist geen instrumenten en verrichtte hij zijne toeren eenvoudig met geldstukken, een ring, horloge of dergelijke zaken, die hij van do toeschouwers in leen vroeg. Hij gebruikte daarbij, zooals hij zelf zeide, geen „hocus pocus", ja, hij ging zelfs zoo ver dat hij enkele handgrepen en vingerbewegingen, bij zijne toeren noodzakelijk, ver klaarde on ophelderde. Drie militairen, die hedenmorgen mot een roeibootje door den Hieuwen Rijn voeren, konden hun lnst niet wederstaaii om ic oen herberg, bij de Middelstegracht, eens even aan te leggen ten einde voor den inwendigen mensch te zorgen. Toen ze omstreeks twaalf uren hun watertochtje wil den voortzetten, had de drank hen blijkbaar oenigszins opgewonden gemaakt, althans zij stapten het vaartuig zoo wild in dat het omsloeg en twee hunner een nat pak bekwamen. De derde, die, om dat hij nog droog was gebleven, de jaloerschhoid zijner wapenbroeders opwekte, werd nu opgenomen en inoost zich mede een nat pak getroosten. Of hij zolf zijne goedkeuring aau het ten uitvoer gebrachte besluit der twee anderen kon hechten wordt sterk betwijfeld. Tusschen Leiden en Haarlem ver voerde de Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtramweg- Maatschappij in de maand October 23,018 reizigers, mot een opbrengst van f 5311.15. Dezer dagen trad eone straatzangeres, vergezeld van een guitaarspeler, te Parijs in een wijnhuis binnen en hief een sentimenteel lied aan, waarvan het refrein luidde: „Ik blijf altijd mijn liefde trouw". - Leugenaarster! - klonk hot op een maal - gij uwe liefde trouw, die zeven jaar geleden met al mijn spaargeld van mij woggeloopen zijt?- Het was maar al to waar. Een der gasten, een metselaar, had in do zangeres zijne wettige huis vrouw herkend. Zijne zuster, die bij hem zat, vloog haar verwoed te lijf en er ontstond een govecht, waarbij don guitaarspeler zijn instrument op het hoofd aan stukken werd geslagen. Eindelijk nam het tweetal do vlucht, gevolgd door oeno bende straatjongens, die hun luidkeels nazong: „Ik blijf altijd mijn liefde trouw!" De Engelsche bladen behelzen allerlei berichten omtrent overstroomingen ten govolge V3n de geweldige regens, dio aldaar in de laatste veer tien dagen gevallen zijn. De Theems is Zaterdag opnieuw buiten hare oevers getreden en heeft groote -schado veroorzaakt. De aanlegplaats voor stoom- booten te Charingcross is weggeslagen en tot de "Waterloobrug weggedreven. De „Daily Hews" schat de hoeveelheid regen, die te Londen in do jongste twee weken gevallen is, op 421/, millioen gallons. Te Hizza hebben de overstroomingen groote schado veroorzaakt, evenals te Cannes. In deze stad stond höt station half onder water en eenige personen verdronken bijna op straat. Te La Bocca, tusschen Cannes en Saïnt-Raphaël, moesten verscheiden treinen stilhouden; een brug was weggeslagen. To Saint-Raphaël werden de booten, die in do haven waren binnengeloopen, tegen elkander verbrijzeld. Zeven personen hebben te Cannes bij deoverstroo- mïng het leven verloren. Baron "Wintzingerode, een 87-jarig man, in Thuringon op een landgoed wonende, heeft fiO jaren van zijn leven in stilte gewijd aan een reuzenwerk: het schrijven der geschiedenis van de muziek. Hij is thans to Munchcn om over de uit gaaf van het werk, in veertig deelcn, schikkingen te treffen. Bij Racine, in Wisconsin, is eene bloop- boot, die met eene aDdero boot eene wedvaart be gonnen was, in do lucht gesprongen. Do gezag voerder en twee machinisten kwamen om. De keizer van Brazilië heeft uit zijn particuliere kas een jaargeld toegestaan aan den jeugdigen piauist Carlos De Mesquita, om hem in staat te stollen zijne muzikalo studiën in Europa voort te zotten. Er zijn thaDs in Europa 30 Brazi lianen, die op kosten van den keizer studeeren. Do moordenaar van Oplotwitz - do on gelukkige krankzinnige, dio zijne moeder en nog zeven andere personen om het leven hoeft gebracht - zette, nadat hij do woning, waarin hij vijf personen had vermoord, in brand had gestoken, met eon tweesnijdend mes gewapend, zijn tocht voort. Hij drong aan de zoogenaamde „Bachern" een woning binnon en wilde do vrouw des bewoners te lijf gaan, doch zij bracht hem met een bijl eon slag op 't hoofd toe. Daarop viol hij den man aan, maar ook deze weerde zich dapper en volde den aanrander voor dood neer. Iamiddels hadden gewapende boeren uit Oplotwitz hom achtervolgd en toen ze in de woniDg kwamen, lag de moordenaar, Hawranek, be wusteloos. Hij werd op oen wagen naar St.-Kuni- gund gebracht on stierf kort daarna. Telegrammen. ROME, 31 October. De Paus heeft aan den heer Erriugton een brief medegegeven voor koningin Victoria, waarin hij haar dank zegt voor hare goed gunstigheid jegens de katholieken, en tevens de hoop uitdrukt dat nieuwe diplomatieke betrekkingen tusschen haar en het Vaticaan daarvan het gevolg mogen zijn. CAIRO, 31 October. De diplomatieke agent vau Engeland heeft heden Cherif-pacba bezocht en hein gevraagd of het in de bedoeling van den minister raad lag den heer Brédif, den Franschcn controleur- generaal, uit te noodigen tot het bijwonen van do zitting. Chorif antwoordde dat do Ejropeesche con- trólo bestaat uit twee elementen, en dat, aangezien de Eogelsche controleur-generaal in last heeft ge kregen de vergaderingen der ministers niet bij te wonen, de raad besloten heeft den heer Brédif niet uit de noodigen. Met betrekking tot do in beslag genomen pa- pioren van Arabi-pacha, welke eerst als zoo hoogst belangrijk van inhoud werden voorgesteld, verneemt men thans dat do Engelsche advocaten zich hierin bedrogen hebben. De sultan is volstrokt niet gecom promitteerd in de brieven door zijno Arabische raadsmannen aan Arabi geschreven. De correspon dentie van Abdellal is zonder politieke beteokoeis. "Wat het procos betreft, woei men nu met zekerheid dat 150 beschuldigden voor het militair gerechtshof zullen terecht staan on de heer Broadley als verdediger der voernaamsten onder hen zal optreden; dezo zijn Arabi, Ali-Fehmi, Abdellal, gowezen ministers van oor log, van justitie en van openbaar onderwijs, benevens Tulba, Yacub-Lami, Osman Fouzy, do sheikh Maho med on Ahmed-Reffdt. De instructie tegcu Arabi is afgcloopen en hoeft volgens gerucht het bewijs ge leverd dat hij medeplichtig is aan de te Alexandria bedreven afschuwelijke misdaden. ST.-PETERSBURG, 31 October. Het water heeft hier een ongewoon lagen stand, die voor de scheep vaart een groote hindernis is. Bovendien voorspellen weerkundigen in de eerste weken een stortvloed en zware stormen uit hot westen. KOHSTAHTINOPEL, 30 October. Lord Duffe- rin zal Donderdag naar Cairo vertrekken. HIEUW-YORK, 31 October. De Park-schouw burg, waar mistress Langtry gisteravond hare eerste voorstelling zou geven, is des namiddags tot don grond afgebrand. KOHST AHTINOPEL, 31 October. Toen de sultan vernomen had dat aan lord Dufferin eene zending naar Cairo is opgedragen, liet hij gisteravond den eersten minister en de ministers van buitonlandscbe zaken, van binnenlandsche zaken en van justitie bij zich komen. De discussie duurde tot in den vroegen ochtend. Per telegraaf noodigde do eerste minister lord Dufferin uit ten paleize te verschijnen. Doze vol deed hieraan en gaf te kennen dat de ziokte van sir E. Malet de voornaamste reden is van zijn ver trek. De reis van lord Dufferin baart in de Turk- 8che kringen groot opzien. LïCÏ 13333 N, 1 November. De verwachting yoor morgen i3: krachtige zui delijke wind, buiig, stormachtig weder. De commissie voor het geneeskundig staats examen heeft heden tot arts bevorderd don heer F. A. Rietema, doctorandus, en toegelaten voor het lste gedeelte de hoeren H. L. Van Haarlem, C. L. Yi- tringa, doctorandi, zoomede A. W. PuHe en G. E. A. Kaulin, cand.-artseD. Ter openbare vergadering van den Raad van State, Afdeeling voor de goschillen van bestuur, heden gehouden, werd behandeld het geschil tus schen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en Noord-Holland betrekkelijk het goedkeuren cener door hot bestuur van Rijnland vastgestelde veror dening op do stoomvaart in do boezemwateroa van dat Hoogheemraadschap. Nadat door dcc staatsraad Smidt verslag was uitgebracht, werd namens Rijn lands bestuur do zienswijze van Gedop. Staten van Noord-Holland bestreden door rnr. B. M. Ylielander Hein, advocaat te 's-Gravonhage, die tevens de be voegdheid van Rijnland tot het maken dor bodoelde verordening nader ontwikkelde. De stoomvaartbe- langen werdeu voorts verdedigd door den heer Schoenmakers, directeur der Leidsche Stoomboot maatschappij de „Volharding". Do heer Yan Dissol, ingenieur van Rijuland, verstrekte der Afdeeling eenige inlichtingen. Haar men mededeelt, bedraagt hot aantal der sollicitauton naar de te Delft vacante plaats van kantonrechter recus eon honderdtal. De toestand van den minister van financiën is sedert eenige dagen vrij gnnstig. De graaf Yam Lijnden verricht reeds eenigen lichte bezigheden. Heden is op bet kerkhof te Diemen het ge- donktcektn onthuld, dat daar op hot graf van den betreurden Amsterdamschen rector prof. Kappeyne door zijne dankbare leerlingen is opgericht. Indien bot gerucht waarheid bevat, staat de kans om den voortvluchtigen graanhandelaar Engels in handen te krijgen, niet zoo goed als men aan vankelijk had verwacht. Twee dagen na zijn vertrek uit Amsterdam, zou hjj nameljk to Ham burg scheep zijn gegaau naar Buenos-Ayres, waar mede wij geen uitlevoring3-tractaat hebben. {Hol.) Tot lid van den gemeenteraad te Hieuwveen is mot bijna algerneeno stemmen gekozen de heer Jan Habermehl, landbouwer on cijjkgraaf van de Zo venhoven scho Droogmakerij. Hot stoomschip „Insuünde", van Amsterdam Daar Batavia, passeerde gisteren Kaap Carboeiro. BURGERLIJKE STAND TAN LEIIffiN, van 20 October tot en met 1 November BEVALLEN. C. Abeu geb. Engolbregt D. D. M. Bink gob. Weasel nk D. v. d. Wtyden geb. Ketteais D. H. J. Korswagen geb. "Wolff Z. J. C. v. d. Velden geb. VreagJtnbiirg Z. M. v. d. Krogt geb. Heosiog Z C. v. d. Liodei geb. Krcuger Z. N. Swaaa geb. De Vos D. N. v. d. Hoeven geb. Mark Z. F. Dee geb. Jaspirse D. G. v. Wceren geb. Galjaan Z. S. M. Ba elaar geb. Kramer Z. J. De Neef geb De Gruitcr Z. A. C. v. Noort geb. v. d Maas Z. P. C. v. d. Kaay geb. v. Leeuwen D. M. H. Piket geb. llcyk:op Z. A. Lsunc geb. v. Gaaien D. W. v. Zanea geb. Koet D. AI. Klevn geb. v. J. Laken Z. C. De Mey geb. v. d. Laaken D. R. S. v. d. Worm geb; Gorta D. F. Eikerbont geb. Paonckoek D. A. NI Jagel geb. Haarlem D. S. Bekooy geb. Reyerse tweel. Z. en D. S. v. Leeuwen geb. v. Evert Z. L. M. v. d. Porape geb. Braxhovcn Z. J Scgaar geb. v d. Laaken D. A. G. v2 d. Loo geb. De Lange Z. C. Wal'aart geb. Spaa Z. J. Lipse geb. Dc Vroede Z. S. Louwrier geb. Favier D. C. v. d. Walle geb. Sasburg Z. W v.d. Meer gab Stall-aZ. C S. M. Ouwcrkerk geb. Serdiju D. J. C. Konwenberg geb. v. Leeuwen Z A. Reyst geb. Lejennc Z. GEHUWD. T. P. Heusschen jm. en C. Kettcnes jd. II. Wtarsenburg wedr. en M. Ka'meyer jd. J. Boom jm. en M. Pardon jd. H. Zierikzce wedr. en G. Verstrat n wed. H. C. BerenGngcr jm. en M. Vau der Steen jd. M. Gans wedr. en F. M. Bonnet wed. P J. De Brn'n jm. en J. Er- kenbout jd. K. Blau-jaar wedr. en D. Colijn jd. J. II.' Prevoo im en C. Korenhof jd. OVERLEDEN. J. L. Doove Z. 3 j. E. Touw 22j. G. De lieer W. 71 j. J. J. Beaucbez geb. Van do Genng- ten W. 83 j. M. Van Wietingen D. 21 j. W. J. Van Gylik Z G m. M. W. Smit geb. Siljce W. 73 j. S. Moraal geb. Filippo D. Lvenl. W. J.Vermeulen W. 65 j. W. F. Mulder Z. 5 m. L. Wallaart D. 20 j. P. Tiele Z. 4 j. D. J. Do Haas Z. 21 m. H. Klein M. 59 j. L. F. J. Wijtecbarg Z. 3 w. L. Van Valderen Z. 22 m. H. Vellbuïsen D. 2 m. J. P. Van Berkel Z. 26 ro. H. J. C. Boffart D. 3 m. J. Ovcrdijk D. 2. j. C. C. Was gtb. Li'a.'n Z. levcnl. J. G. G. Van de Klashorst D. 70 j. T. Megcbelse 1). 1 ïr. M arktborichtcn. Bodegraven, 31 October. Op dc weekmarkt alhier werden heden aangeveerd: Kaas 126 wagens, te zarnen 5430 stuks, we gende 27,150 kilo, prijs lste 60ort Goadschc f 2S a 80.50, 2de soort f 24 a f 27hieronder 9 wagens Derbyka»3, prijs lste soort 26 a ƒ28; 2de soort 22 a f 25. Handel rantig. Boter niet aangevoerd. 5 koe en, 5 scbapeD, 1 aard en 2 v ulens. Nieuw-York, 31 Oct. Petroleum ruw o/d. bronnea (per barril) 95, dito gcraffin. (per gallon) 75/9. Suiker, Moscovados, 75/i6- Meel 450. Maïs t>4. Roode Wintertarwe 1081/4, per Oct. los3/», per Nov. 110, per Dec. 111 roode voorjaars dito nom. Vracht voor Granen n. Liverpool 4 p., idem voor Katoen

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2