laatste dagen zooveel verbeterd dat er gegronde hoop op herstel bestaat. Opnieuw kwamen te Scheveningen ver ontrustende beridhten; zeer waarschijnlijk is een tweede equipage, behooronde aan een Schevening- Bche schuit, in den laatsten storm omgekomen. Sohipper A. Blok, die er aankwam, rapporteert dat hij in volle zee nabij Cocksdorp een vaartuig nog drijvende aan zijn vleet en zonder bemanning ge zien heeft. De schuit had een witten rand, op een der brails stond de lotter "W. - Reeder en schipper van dit vaartuig zijn nog onbekond. Ongeveer 75 schuiten staan er aan wal, 10 andere zijn in verschillende havens binnen; van 110 sche pen werd nog niets vernomen. Uit Urk meldt men aan de Haarl. Crt. dd. 28 October: Had onze visschersvloot in langen tjjd geen verlies van personen of vaartuigen gehad, verleden Dinsdag zijn do verliezen van personen zoo talrijk en zoo hoogsttreurig geweest, dat de ontsteltenis en droefheid hier algemeen zijn. Eene schuit, schipper Hessel Kobus Bakker, sedert eeni- gen tijd van hier zich metterwoon te Nieuwediep gevestigd hebbende, is met man en muis vergaan, een weduwe mot kinderen geheel onverzorgd na latende; een zoontje had hij bij zich aan boord en twee knechts. Schipper Evert Hoefnagel met zijn broeder en zijn knecht zijn ook vergaan; deschip- per laat een zwangere vrouw en twee kinderen na. De 19-jarige broeder, bij een anderen schipper va rende, stapte in het Nieuwediep bij zijnen broeder aan boord en kwam zoo jammerlijk om. Do knecht laat eene vrouw met eon dochter na. Voorts is schipper Albert Kramer, bijna een jaar weduwnaar en ongeveer 23 jaar oud, wolko zijn vader van 60 jaar ook bij zich aan boord had en een knecht van 20 jaar, mede vergaan. Twee andere schippers hebben hun vaartuigen verloren, maar werden met hunne bemanning als door een wonder gered. In do zaak van don Staat der Neder landen contra curatoren L. Pincoffs, strekkende om geverifieerd te worden voor het bedrag van f 1416.25 wegens geliquideerde kosten op diens vervolging en wcderspannig-verklaring gevallen, werd bij vonnis van gisteren de eisch van den Staat ont zegd. De rechtbank overwoog dat vaststond dat deze vordering niet bestond op 17 Mei 1879, den dag der faillietverklaring, maar ontstaan is door Pincoffs kduprpr.'ïah"r,i^2' pn dannin wodorsDa.™- ie* -.o_aAr 0o,~ - nig-Yerklaring aan do wet. De op te lossen vraag was derhalve of deze handelwijze van P. invloed kon uitoefenen op het actief van het faillissement. Dit nu kon naar het oordeel dor rechtbank niet geschieden. Do gefailleerde verliest de beschikking en het beheer over do goederen tot het faillisse ment behoorende. Het recht om te handelen in 't algemeen en eigendom te verkrijgen verliest hij echter niet, zoodat hij voor de daden na zijne fail lietverklaring gedaan persoonlijk aansprakelijk blijft. In Kampen heeft men.... oen Stokvisch gevangen. Hij is te Dordrecht geboren en wordt voor den beruchten schoolmeesters-jassendief ge houden. Ten gevolge van het kwaadwilligdoor- steken van den Groenen dijk onder Megen zyn de gecombineerde polders Yan der Eigen en Yan Em- pel over eene oppervlakto van ruim 3500 hectaren weder onder water gezet. Als een staaltje van bureaucratie wordt aan het Dagblad medegedeeld dat bij een gemeentebestuur hier te lande dezer dagen door een kapitein is aangevraagd het getuigschrift van goed en zedelijk gedrag ten behoeve van een milicien zijner compagnie die, zoo luidde de aanvraag, „in uw ge meente is geboren October 1863 en aldaar tot Januari 1865 gewoond heeft." Yan het gemeente bestuur werd derhalve gevorderd een verklaring omtrent het goed en zedelijk gedrag van - een zuigeling. Deze aanvraag was ten overvloede door den bataljonscommandant voor „gezien" geteekend. Yan den tram, die van Harlingen naar Bolsward vertrok, geraakte de personenwagen, bij het passeeren van don hoek in de nabijheid van het station, los, ten gevolge waarvan hij ontspoorde en in do aangrenzende sloot terecht kwam. Alle passagiers, pl. m. 20, zijn min of meer verwond ge worden, doch niet ernstig en kregen bovendien een nat pak. De wagen is geheel over den kop geslagen. Twee Engelschen wisselden dezer da gen bij verschillende bankiers te Parijs voor 2 millioen fr. Engelsche bankbiljetten. Twee dagen later eerst bleek, dat de biljetten valsch waren. Het dossier-Peltzer, zegt de „Etoile Beige", omvat 1721 stukken, te zamen meer dan 7000 (geschreven) bladzijden. De akte van beschul diging is slechts 48 zijden druks; bij het proces van 't Kint besloeg die 312 bladzijden. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van de opmerking gedaan door een lid der coöperatieve vereeniging „De Leidsche Yleeschmaatschappij" in het Leidsch Dagblad van 23 October 11., betreffende de keuring aan onze vereeniging, verzoeken wij u beleefd ons voor een vollediger omschrijving van dit onderwerp eenige ruimte in uw geacht blad af te staan, omdat het kan zijn dat enkele lezer3 deze keuring eenzijdig uitleggen, en toelichting ons daarom niet overbodig schijnt. Eene commissie van drie leden uit het bestuur regelt den inkoop van het vee, en telken male wan neer aangekocht vee den stal bereikt, wordt het door deze commissie in tegenwoordigheid van den rijks- veearts nauwkeurig onderzocht en niet definitief gestald alvorens hot goedgekeurd is. "Wordt succes sief dit veo geslacht, dan onderzoekt een dier leden en do rijks-veearts opnieuw het opgehangen beest. Blijkt dan dat hot dier de kiem of sporen van deze of gene ziekte inwendig bezit, zoo wordt, en dit is herhaaldelijk gebeurd, het vleesch niet voor de con sumptie toegelaten. Aldus hebben de leden zich den grootst mogelijken waarborg verschaft van steeds volkomen gezond vleesch te gebruiken en de eenige reden voor hun lidmaatschap ligt in deze zekerheid want juist omdat het vee aan deze strenge eischen moet voldoen, is het steeds van zulke goedo qualiteit, dat de detailprijs gemeenlijk niet concurreerend kan zijn met dien van andere slagers. Yerdacht of minder deugdzaam vee wordt aldus volkomen geweerd tenzij men mocht moenon dat zoowel de veearts als de commissie onbekwaam voor deze keuring zouden zijn, en het bestuur als vertegenwoordiger der leden handelingen zou plegen, welke geheel in strijd zijn mot het beginsel der vereeniging. Dat dit beginsel op goeden grond gevestigd is, bleek ons dezer dagen opnieuw toen wij zelfs van bevoegde zijde geschreven zagen dat ook in deze gemeente veel vleesch geconsumeerd wordt dat strijdig is met de eiscken, welke aan gezond voedsel gesteld kunnen worden. Evenmin is zekerheid door gemeentelijke keuring te verkrijgen, want het verschenen verslag 'uer ^"gemeente-vleescaKeurin^ ^ö^^mscQrdhiijr \zitT Nieuws van den Dag 26 Oct. 11.) bevat de mede- deeling dat aldaar in Sept. slechts 10 kgr. kalfs- vleesch en één nuehter kalf (van rundvleesch is geen sprake) zijn afgekeurd, terwijl toch niemand naïef genoeg zal zijn om te gelooven dat al het in die maand aldaar verbruikte vleesch werkelijk tot keu ring werd aangeboden. Wij zeggen u dank voor de welwillend verleende plaatsruimte. Namens het bestaur der Coöperatieve Yereeniging „De Leidsche Yleeschmaatschappij", Leiden, D. Yan dek Horst, Voorzitter. 28 Oct. 1882. A. J. Binnendijk, Secretaris. BUITENLAND. Frankrijk. Naar men uit Lyon meldt, is de dynamietmakor, wiens vlucht dezer dagen gemeld werd, in den omtrek der stad, waar hij zich in een afgelegen huis schuilhield, gevat. Een dor personen, die bij de ontploffing in een restaurant aldaar gekwetst werd en die dientenge volge eone amputatie moest ondergaan, is hieraan bezweken. Intusschen is de paniek zoo groot geweest dat de schouwburg, bij welken de restaurant behoorde, zijne voorstellingen moest staken en ook in andere schouwburgen voor bijna leege zalen gespeeld werd. Verleden Zaterdag heeft een tweegevecht plaats gehad tusschen prins Louis Murat en den heer Ab- batucci, waarbij beiden licht gekwetst werden. Om trent de reden wordt niets gemeld. Italië. De uitslag der gisteren gehouden verkiezingen voor de Kamer naar de nieuwe kieswet is als volgt: te Rome werden twee ministers gekozen, twee progressisten, een gematigde, een radicaal en een monarchist; te Venetië vier progressisten en twee gematigden; te Turijn niets dan progressisten; te Florence drie progressisten en een gemachtigde; te Palermo en te Napels allen progressisten; te Genua drie pro gressisten en een gematigde; te Milaan vier radi calen en een progressist. Onder de gekozenen be vinden zich de heeren Crispi, Nicotera, Zanardelli, Luzzati en Visconti-Yenosta. Er is sprako van een huwelijk tusschen don hertog van Aosta, broeder van koning Humbert (oud 37 jaren), on de 32-jarige prinses Thercse, dochter van prioe Leopold van BeiereD. Groot-Britannië. De „Pall Mali" verneemt dat de regcering be sloten is lord Dufferin voorloopig naar Caïro af te vaardigen om de onderhandelingen te leiden tot regeling van den toestand van Egypte. Hij zal bij gestaan worden door den heer Malet. In het Lagerhuis verklaarde sir Ch. Dilke gisteren, dat over de samenstelling der commissie voor de eischen tot schadevergoeding teAlexandrië nog met de mogendheden wordt onderhandelddat de aanwervingen van Tscherkessen, Albaneezen en andere buitenlanders hebben opgehouden; dat deEgyp- tische regeering Engeland zal raadplegen over toe komstige stappen tot organisatie van het leger, en dat Engeland geen deel heeft aan eenig geheim verdrag of verbond betreffende Egypte. - De heer Ashley verklaarde dat de uitlevering van hoofden der Cubaansche opstandelingen te Gibraltar aan Spanje op een dwaling der overheid berustte: de uitlevering had slechts overeenkomstig het uitleve ringsverdrag mogen geschieden. De Spaanscho regee ring was daarvan nu onderricht. Effypte» Uit Cairo wordt gemeld dat do laatste berichten uit Soedan minder ongunstig zijn dan die, welke het departement van oorlog eerst ontvangen had. Karthoum is voor het oogenblik niet bedreigd; de valsche profeet belegert nog altijd de hoofdstad der provincie Kourdofan. Baker-pacha meent dat eene expeditie van 10,000 man binnen drie weken naar het zuiden zal kunnen vertrekken. De ministerraad heeft Bakers reorganisatieplan met geringe wijzi gingen goedgekeurd. Telegrammen. CAIRO, 30 October. De Egyptische regeering heeft besloten geen verslaggevers van de pers bij do zittingen der commissio voor het onderzoek in de zaak van Arabi c. s. toe te laten. Men hoopt echter nog dat zij op dit besluit zal terugkomen. "WEENEN, 30 October. Yolgens een telegram uit Belgrado aan de „Pol. Corr." heeft het kabinet zijn ontslag ingediend, dat echter door don koning Sloir-SüSgesOEiSïF-ifc ministers wilden aftreden op grond van het beweren dat de koning ontevre den over hen is, daar niet in tijds ontdekt was geworden de samenzwering, welker bestaan ver ondersteld werd en die het vermoorden van den souverein ten dool had. Hoewel men al meer en meer tot de overtuiging komt dat de kolonelswe duwe, die het schot loste, aan waanzin lijdt, het ge volg van hare smart en wraakzucht over de dood straf door haren echtgenoot ondergaan, wordt een zeer nauwkeurig onderzoek ingesteld, om zoo moge lijk een complot te ontdekken. Reeds twaalf per sonen zijn onder verdenking van medeplichtigheid in hechtenis genomen. KONSTANTINOPEL, 30 October. De Engelsche ambassadeur, lord Dufferin, heeft heden de nota der Porte van 17 dezer betreffende de ontruiming van Egypte door do Engelsche troepen beantwoord. Naar men verneemt, is het antwoord ontwijkend. PARIJS, 30 October. De heer Legrand, oud-af gevaardigde, is benoemd tot gezant te 's-Graven- hage, de heer Lefèvre De Behaine, thans te 's-Gra- venhage, tot ambassadeur bij het Yaticaan, en de heer Desmichels tot ambassadeur te Madrid. BERLIJN, 30 October. Ook uit Zwitserland komen verschrikkelijke tijdingen over het weder en de door de elementen aangebrachte verwoestingen. In het Grindelwalddal woedde een vreeselijke or kaan, die alle gebouwen in de ongeveer 3500 in woners tellende gemeente vernietigde en de be roemde heerlijke bosschen in het dal vernielde. Merkwaardiger wijze werd geen mensch gedood. ALEXANDRIE, 30 October. De „Phare d'Alex- andrio" meldt dat een der Bedouïenen, medeplich tig aan den moord op de heeren Palmer, Gill en Charrington, in hechtenis is genomen, omdat hij in het bezit was van een sigarenkoker, welke aan een der slachtoffers toebehoorde. Het blad voegt er bij dat de man eene volledige bekentenis heeft afgelegd. LONDEN, 31 October. Al de bladen geven hunne tevredenheid te kennen over de aan lord Dufferin opgedragen zending. (Zie buitenland.) Dit is, vol gens de „Times", een gevolg van de overtuiging welke bij de Engelsche regeering bestaat, dat het nood zakelijk is de macht van den khedive en van zijne ministers te beperken.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2