In een r o c h t s g o d i n g, aanhangig to Ponghkeepsie, Nieuw-York, is het gebleken dat een jonge verkwister uit de stad Nienw-York, in één uur tijds, door kaartspelen de som van f 1,125,000 verloren heeft I Volgens eene opgave, die do gebroe- ders Rothschild te Frankfort voor de inkomsten belasting hebben gedaan, heeft baron Willy Von Rothschild een jaarlijksch inkomon van 4,878,000 mark, terwijl zijn ondere broeder, Mnicr Karl, het zijne op 4,560,000 mark heeft geschat. Volgens deze opgavo heeft de jongste baron iederen dag 13,120 mark te verteren. Do cholera te Manilla ia gestadig af nemende. Verleden Zondag stierven in de stad 34, in den omtrek 161 personen. Den 15den bedroegen de cijfers respectiovolijk 56 en 183. In de Zwitsersche Alpen hebben dezen zomer niet minder dan elf gidsen bij de uitoefening van hun boroep den dood gevonden. De Gothardscho spoorweg is tussehen Faido en Mont-Cenis ten gevolge van zware regens verzakt, maar in allerijl weder hersteld. Bij Bellin- zona en Giubiasco heeft de regen in de wijnbergen groote verwoestingen aangericht, en in het Maro- bliadal zijn bij de overstroomiogen menschen om gekomen. Op de Zwitsersche bergen valt. sneeuw en in de dalen stortregent het altijd door. Zekere deurwaarder Timmoney te Lif- ford, Donegal, is gevangengenomen onder verden king van moord, gepleegd op de vrouw van don landbouwer Mc. Cormiclc, op wions hoeve hij een exploit kwam beteokenen. Men berekent de schade, nu reedsdoor de overstroomingen in het zuiden van Tyrol aan gericht aan bruggen en wogen, op twee roillioen florijnen. Toendestoomboot„Arica"vanColling- wood, Ontario, naar do bovenmeren koers zette, ontstond een geweldige orkaan; het schip zonk en van de 100 personen aan boord zijn, naar men vreest, slechts een man en eene vrouw gered. Eerst genoemde verklaart dat men in drio boAen zich trachtte te redden. Die, waarin bij zich bevond, droeg reeds 48 menschen, toon er nog meer in- eprongon en zij omsloeg. Hij zwom toon naar de koot van don kupiteio, waarin IS personen waren. De een na den ander stierf van uitputting of werd door de golven weggeslagen, tot do twee overleven den met vijf lijken den oever bereikten. Van de derde boot scheen men nog niets te weten. Op een eenjarig vrijwilligers-oxamon doet een lid van do examen-commissie do vraag: „Was ist die Lie be?" - „De band", zegt de een, „die twee harten voor altijd voreenigt." - „Twee zielen en één gedachte, twee harton en één hart slag", zegt een tweede. „Ge zijt er niet, mijDO heerenl" antwoordt de examinator: „die Liebo is een kloin bijriviertje van de Oder." BUITENLAND. JDuitscIxlaiK-I. Het Rijksdaglid Ludwig Löwe, die zich ton be hoeve der vervolgde Russische Jodon naar Londen en Parijs begeven had, is van daar teruggekeerd. Het moet hom gelukt zij a eeno schikking te ver krijgen, krachtens welke de comité's in Amerika in staat gesteld zullen worden om voor de uitge wekenen zoo lang te zorgen tot zij zolvcn in hun onderhoud kunneu voorzien. Het vonnis der Munchenor rechtbank, waarbij 18 sociaal-democraten te Munchen wegens deelne ming aan een geheim gonootschap tot vijf en zos maanden gevangenisstraf veroordeeld werden, is door het Rijks-gorechtshof te Leipzig bekrachtigd. Iïet proces-Conrad, betreffende een vijfvoudi- gen moord, zal reods den 4den Oct. a. 8. voor het landgerecht I te Berlijn behandeld worden. Gro ot-Britanuio. De „Times" bevat een telegram uit Caïro, vol gens welke de commandant van Damietto, Abdellah, dood geschoten zou zijn door negersoldaten, die weigerden gehoor te geven aan zijn verlaDgoo, zich tot het uiterste te verdedigen. De Londensche avondbladen dcolen nog eon depeche uit Caïro mede, waarin verzekerd wordt dat er lichte wanordelijkheden in de inboorlingon-wijk dier stad zijn ontstaan. Generaal Wolsoley zou ge dreigd hebben het vuur uit de citadel te opencü, indien de wanordelijkheden zich herhaalden. Eene proclamatie aan de bevolking te dion opzichte zou hedon worden uitgevaardigd, ten eindo do rust te .herstellen. Eenige Engelsche officieren zijn tijdeüs een be zoek aan de pyramiden, door Bedouïenen aangevallen, waardoor zij genoodzaakt waron naar Caïro terng te keeren. De doken van Windsor, Gerald Wellesley, is Zondag-nacht te Hazelwood, bij Watford, overleden. De koningin van Engeland verliest in hem een barer besto vrienden en raadslieden. Stanley is, van de Congo-rivier komende, over Madeira te Lissabon aangekomen. Hij is thans op reis naar Brussel. De heer Taylor, attaché aan het Nederlandscho consulaat te Londen, is Maandag-avond het slacht offer geweest van eene der tegenwoordig weder veel vuldig in de straten van Londen voorkomende aan- randingon. Hij stond bij de Chelseabrug op de Theomskado naar do groote machinerie voor de water ver versching te kijken, toen oen straatroover plot seling geld van hem eischte. De heer Taylor wildo verder gaan, maar de roover deed een schel gefluit hooron, waarop een tweedo verscheen en beiden hem met geweld trachtten af te zetten. Een voorbijganger riep gelukkig eon politie-agent, die den heer Taylor ontzette. Dezo was intusschen zijn horlogo kwijtge raakt en ontving bovendien den volgenden dag een dreigbrief. Italië. Men verzekert dat in den ministerraad do alge- meeno verkiezingen onder de Dieuwe kieswet be paald zijn op 29 October en de horstemmingen acht dagen later. In de provincie Yerona zakt het water in de overstroomde plaatsen langzaam. De provincie Padua is nog onder water. Volgens do laatslo opgave, zijn in Italic, waar de wetgeving op besmettelijke veeziekten uiterst gebrekkig is eu van waar deze zich gewoonlijk naar naburige landen, inzonderheid Zwitserland, verspreiden, 7500 govallen van mond-en klauwzeer waargenomen; daarentegen in Eizas-Lotharingen, in Frankrijk en Tyrol slecht3 eonigo. jRu.sla.zid. De Russische regeering is, volgens de „Pol. Corr.," to Odessa eene vertakking dor niliilisteu op het spoor gekomen, ton gevolgo waarvan verscheidene personen in hechtenis genomou zijn. Ook moeten eenige spoorwegbeambten en commiezen medeplich tig zijn aan de verzending van 200 pud dynamiet, welke naar Moskou zijn vervoerd en door do politie niet opgespoord kondon worden. Een der ergst verdachten is oen jonkman, dio gedurende vele maanden als vrouw verkleed te Odessa wcoudo en in wions woning een helsche raachioo is gevonden. Voorts wordt aan genoemd blad gemold dat het rechtsgeding tegen do moordenaars vau generaal Strolnikoff is uitgesteld, omdat hot drio dor aange klaagden gelukt is, uit do gevangenis te ontsnappen. Hot officicelo rogeeringsblad meldt dat de keizer met zijne gemalin en kinderen, benevens do grootvorsten Alexes, Sergius eu Paul, eergister avond van Poterhof naar Moskou vertrokken zijn. Ook do minister van binnenlandsche zaken heeft zich derwaarts begeven. Do streDgo veiligheidsmaatregelen, welke ver- ledon jaar voor verscheidene districten, waaronder Petersburg en Moskou, gelast werden, zijn met écu jaar verlengd. Ia eene offieiëele keunisgeving waren allo per sonen dio tot het hof toegang hebben, alle staf officieren, alle adellijken, benevens ste'delijko over heden van Moskou en andere steden en alle eere kooplieden opgeroepen om gistermiddag to half- tweo in het Kromlin-paleis te verschijnen. De geheele stad is gevlagd. Heden cn morgen is do tentoon stelling voor het publiek gesloten. Do jeugdige Russische kroonprins hooft reeds eon ridderorde gekregen, en wel een van Japan, dio hem door prins Arissongava werd overhandigd. Kniel-A.1T ril ca. Ter eere van den verjaardag van prins Alexan der was op 25 Augustus do Hollandsche driekleur aan het Nederlandsclr consulaat to Kaapstad uitge stoken, terwijl do rederijkerskamer „Eondracht", waarvan de Prins beschermheer is, een tooneelvoor- stelling gaf, die zeer goed slaagde on werd voor- afgegaau door het zingon van „Wien Neerlandsch Blood." Opgemerkt en betreurd werd do afwozig- lieid bij dozo gelegenheid van den Hollandschen consul. Telegrammen. CAEN, 20 September. Op last der regeering werd heden het standbeeld van Lodewijk XIV, op do Place Royalo alhier, verwijderd. ALEXANDRES, 20 September ('s avonds). De geruchten, volgons welke Abdellah, commandant van Damiette, door zijno soldaten zou zijn doodge» schoten en in do inboorlingen wijk te Caïro onlusten zonden zijn uagobarsten, zijn ongegrond. MOSKOU, 20 September. Het keizerlijk paar is hedenmiddag alhior aangekomen. EoDe onafzien bare menschenmassa begroetto den keizor en de keizerin op den weg tot aan het Kremlin. ALEX AN DRIE, 20 September. Aanvankelijk bestond het voornemen, dat geen gevangeue, door de Engelschon aan de Egyptische autoriteiten over geleverd, zou worden ter dood gebracht zonder toestomming van Engeland. Hiervan is meu terug" gekomen en nn is bepaald dat de Engelsche hoofd officieren zullen zitting nemen inj de krijgsraden te Caïro. Een decreet van den khedivo is verschenen, waarbij een commissie benoemd wordt, welke in last heeft een onderzoek in te stellen met betrekking tot de moorden, plunderingen en brandstichtingen te Alexan dria gepleegd van 11 tot 16 Juni jl. Do commissie bestaat uit Europeanen en inboorlingen; haar voor zitter is een der laatstgenoomden. De commissie zal ook te Tanlah werkzaam zijn, wat betreft de misdaden in hot overige gedeelte van Egypte tijdens den opstand bedreven. ALEXANDRIE, 20 September. Ilot vertrek van den khedivo naar Cuïro is tot Maandag uitgesteld. Het bericht dat in Daraankur ongeregeldheden zija voorgevallen, wordt bevestigd. Eenige huizen werden geplunderd en drie menschen vermoord; de moorde naars zijn gevat. Een Engelsch regiment heeft de stad bezet. Te Bonha zijn alle huizen en werkplaat sen van Europeanen geplunderd. BUCHAREST, 20 September. De koning heeft heden op hot kasteel van Sinaia den vorst van Bul garije ten bezooke ontvangcu. Geen van beidon was bij deze gelogoahoid door een officieel persoon ver gezeld, en hieruit leidt men af dat het bezoek geen politieke beteekenis heeft, maar slechts als een be leefdheidsbetuiging is aan t9 merken. PORT-SAID, 20 September. Hedenochtend werd de commandant van Ghemiloh opgeëischt het fort over to geven. Twoo gepantserde schepen, de „Agin- court" en de „Northumberland", zijn uitgezonden om aan dit ultimatum kracht bij to zetten, en ho- deuavond of morgonochtend zal over don landweg een expeditie naar Gbemileh vertrekken. Indien het fort weigort to kapituleereD, zal bet door de pantserschepen gebombardeerd worden. PORT-SAID, 21 September. Het fort Ghemiloh heeft zich met 80 man overgegeven. Do rest van het garnizoen is in den afgelcopcn nacht naar Damietto vertrokken. LEIDEN, 21 September, Do verwachting voor morgen is: oostelijke wind, vrij goed weder, bij afwisseling bewolkt en helder. Door de „Commissie van Voordracht" uit de Synode der Ned. Herv. Kerk zijn heden de vol gende beide drietallen samengesteld ter benoeming van twee kerkelijke lioogleeraroa aan de Amster- damsche universiteit: lo. Dr. J. Van Dijk (Arnbom), dr. J. II. Gun ning Jr. ('s-Gravenhage) en dr. E. II. Van Leeuwen (Zutfen). 2o. Dr. J. Knappert (Leiden"), dr. W. C Van Manen (Ziorikzeo) eu dr. II. U. Meyboom (Assen). Buiten do gasfabriek werd heden een gevecht geleverd, waarbij het nogal hevig tcoging, ten ge volgo waarvan een der deelgonooten zelfs onder geneeskundige behandeling moest gesteld worden. Drio vechtersbazen bevinden zich in arrest. Aan het departement van marine werd hedeD o. a. aanbesteed de levering van 8000 liter jenever, waarvoor minste inschrijver was de hoer A, F. Hopman tc Leiden, a f 72.26. De commissie uit do Tweede Kamer, belast met de aanbieding aan den KoniDg van de candida- tcnlijst voor de benoeming van een voorzitter, heeft zich hedeunamiddag to halftwee van hare taak ge kweten. Z. M. verklaarde dat hij zich onverwijld met het doen eener keuze zou bezig houden. Bij de behandeling van het ontwerp-adres van antwoord op de Troonrede vroeg do hoer Borsius in het algemeen meerdere mededceliugen aangaande den loop on den duur der ministerieel© crisis daa uit do berichten in de officieuze pers is geblekei^ voornamelijk wat betrefc het aanknoopen of af springen van onderhandelingen mot anderen. De minister van fioanciën, de heer Van Lijnden, dio het beslaan eener officieuze dagbladpers ont kende, zocht de oorzaak van den duur der crisis

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2