goud beslag, aan „Zwarte Moor", eigenaar J. "W. Huber, bereden door M. Huber. Daarna had een harddraverij van bokken plaats, waarbij de prijs, een bokkentuig, werd behaald door J. J. B. Huber en de premie, een zweep, door C. De Bruyn. In den namiddag werden nog eenige vermakelijk heden uitgevoerd, zooals zakloopen, hardloopen met hindernissen enz., om fraaie prijzen en premiën, die ton deel vielen aan G. v. d. Yeen, J. J. B. Huber W. Peursem en Jongeneel. Al het vorenstaande geschiedde onder begunsti ging van schoon weder en afgewisseld door muziek, welke zich na afloop der vermakelijkheden, nog lang ton genoegen van de commissie, die gezorgd had dat een ieder over de vooraf beraamde plannen tevreden kon zijn, in de zaal van Leeuwenhoek deed hooren. (ïtb.) Omtrent het ongeluk, dat aan het station te Bussum heeft plaats gehad, wordt aan het Yad. het volgende geschreven: „Uw bericht omtrent den dood van don milioien te Bu68um is minder juist. Yooreerst behoorde de jongeling [zoo als wij zelf reeds meldden] niet nabij Leidon, maar to Haarlemmermeer te huis, en was bij niet voor een maand onder de wapens, maar aan het einde van zjjn eersten diensttijd en zou hij den 15den met groot verlof vertrekken. Yerder is het volko men onwaar, wat men zegt, dat een bevel of eon wenk van zijn kapitein do oorzaak van zijn dood zou zijn. De kapitein bevond zich op dat treurige oogenblik in hot bureel van den stationschef om plaats te nemen, nadat zijn paarden in een aan de overzijde der rails geplaatsten paardenwagen waren geplaatst. Om zich naar die paarden te begeven, liep de mili oien van het perron naar de overzijde, vlak achter den van Amsterdam komenden sneltrein om en werd toen docr den insgelijks juist passeerenden sneltrein van Hilversum gegrepen en gedood. Zoo men wil, is eigen onvoorzichtigheid, doch daarbij evenzeer groote dienstijver do roden van het onheil. De kapi tein verliest in hem een trouwen en braven oppasser." Eenige heerenzoudenhedenbij gunstig weder van Schoveningen uit een tochtje maken naar de plaats, waar vanwege de marine duikers bij de „Adder" bezig zijn: zij hadden voor dat doel een garnaalboot afgehuurd. In het Panopticum to Amsterdam is thans ook Arabi te zien. In hot kristallen paleis te Munchen zal een internationale tentoonstelling van electriciteit worden gehouden, welke haar voorgangster to Parijs en Londen waardiglijk naar de kroon zal steken, want tevens zullen van uit bet tentoonstellingsge bouw een aantal straten met lampon van Brush, Edison enz. worden verlicht. Bovendien zal op den toren van het kristallen palois een reusachtige reflectour worden aangobracht van eeno lichtsterkte van 10,000 kaarsen. Te Sainte-Marie-aux-Minos, in den El- zas, is een gedrukte lijst verspreid van de namen der onverbeterlijke dronkaards van dio plaats en uit den omtrek, aan wie het don tappers en her bergiers aldaar voortaan verboden is sterken drank yerstrekken. Die lijst bevat de namen van 31 per sonen, waarvan de jongste 23, de oudste 68 jaar telt. Van Calster, Robert en Picard zullen 'Armand Poltzer verdedigen; een der beste advo caten van Brussel zal worden uïtgenoodigd do ver dediging van Léon op zich te nemen. Het openbaar ministerie zal eenige vroogere dienstboden van Ber- nays als getuigen dagen om uit te maken, of er een liaison bestond tusschen Armand en mevr. Bernays; daarentegen zullen Armands verdedigers een aantal iLames uit do beste kringen doen voorkomen. Mevr. Bernays zal onmiddellijk, nadat de rechter van instructie Ketels het woord zal hebben gevoerd, worden ondervraagd. Robert Peltzer wordt uit Buenos Ayre8 terugverwacht; de kleine Mariette Peltzer is nog steeds bij haar grootvader te Neukirchen; zij woet niets van hetgeen er gebeurd is. In het Prater te "Weenen is oen wed strijd tusschen schoone vrouwen gehouden op eene nieuwe wijze. Eeno commissie organiseerde een feest op groote echaal. Ieder man, die het bijwoonde, ont ving eene kaart om deze aan de dame te overhan digen, wier uiterlijk hem het meest trof. Bij do tel ling bleek dat eene dpme 324 kaarten had ontvan gen. Haar werd aTs eerste prijs eon fraai servies aangeboden, terwijl twee jonge dames den tweeden en derden prijs behaalden. To R ij sol brak een hevige brand uit in een scheikundige fabriek. De schade bedraagt 1,500,000 fr. Te Antwerpen is zekere Temmerman, gehuwd en vader, in hechtenis genomen, die met een revolver twee schoten gelost had op twee jonge meisjes, wier broeder gewoon was hem te sarren en te plagen en die zeiven daaraan min of meer meededen. Ook in Frankrijk heeft wedereen spoor wegonheil plaats gehad. Op het station Poulhan, tusschen Roder en Montpellier, is een passagiers- trein op een goederentrein geloopen, ten gevolge van verkeerden wisselstand. Door de tegenwoordig heid van geest van den machinist werden grootere ongelukkeu voorkomen, maar niettemin werden nog 22 personen gekwetst of gekneusd. Te Tilleur (België) heeft een jongen van 14£ jaar een anderen knaap van 15 jaar met een mes een steek in den buik toegebracht, zoodat do ingewanden naar buiten kwamen en er weinig hoop op zijn behoud bestaat. Do ongelukkige had een voudig een meisje in bescherming genomen, aan hetwelk de jeugdige misdadiger iets uit de hand had willen rukkon. Hij had toen zijn slachtoffer ge dreigd dat hij hem zijne handeling zou betaald zet ten. Werkelijk wachtte hij des avonds den 15-jari- gen knaap op en bracht hem toen eon steek met een schoenmakersmes toe. Te Nieuw-Yorkis het geruchtinomloop dat do Fenians voornemens zijn het stoomschip „Cas- talia", dat 500 muilezels voor Egypte aau boord heeft, door middel van dynamiet in de lucht te doen vliegen. Voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Gesprok tusschen twee Par ij zenaars: „Hoe staat bet met uw huwelijk?" „Ik heb het laten afgaan." 7>Gjj?" „Ja, mijn schoon vader wilde informaties naar mij nemen." „En nam je dat kwalijk?" „Volstrekt niet, maar daar ik begreep dat hij het daarna zou hebben laten afgaan, vond ik het beter hem vóór te wezen dat is waardiger." Geveilde pcrccelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op Zaterdag 9 Sopt., ten overstaan van den notaris mr. J. A. F. GoeberghZes huizen en erven met gedeelte laan en pad, in de Gasthuislaan, buiten de voorm. Heeronpoort, onder de gemeente Leider dorp, gemerkt Z, Nos. 149 tot No. 154, Soctie A, Nos. 2082, 2083, 2220, 2404, 2403 en 2087, ge combineerd, kooper H. J. J. Van der Linden voor f 3G67; vier huizen en erven aan de westzijde van de Geeregracht, Nos. 9, 15, 17 en 19, Sectie E, Nos. 49?, 489, 483 ou 487, gecombineerd, koo per do Stoombroodfabriok „do Vereeniging" alhier voor 1950. BUITENLAND. Groot-BrltanniS. Do „Evening Standard" bevatte Zaterdag eene depeche uit Kassassin van donzolfden morgen, vol gens welke een algemeen treffen tusschen de En gelsehen on Egyptenaren ophanden was. Het ge weervuur der infanterie was reeds begonnen on troepen werden in allerijl naar het front gezonden. Arabi liet insgelijks troepen vooruitrukken; 5000 man waren reods zichtbaar. In eeno depeche van do „Daily News" uit Kas- sassin, ook van dien morgen, werd gemeld: „Heden ochtend te zes uren bracht de ruiterwacht het be richt dat de vijand in groot aantal aan do noordelijke zijde van den spoorweg naderde. De Engelschen waren onmiddellijk onder de wapenen. Te zeven uren begon het kanonvuur. De troepen van Arabi hielden zich echter op grooten afstand. Engelsche versterking komt van Mahsameh opzetten. Do En gelsche infanterie rukt by bot afzenden dezer depeche voorwaarts, maar de vijand begint zich terug te trekken." Gelijk uit deze berichten blijkt, heeft alzoo tus schen de Engelschen en Egyptenaren weder een vrij hevig gevecht plaats gehad. De sedert ontvan gen officiëele depeche van generaal Wolseley (ge- dagteekend 9 September, des middags, op S'/jmijl ten wosten van Kawassin) laat zich daarover aldus uit: „Een aanzienlijke krijgsmacht ondernam heden bij zonsopgang eene verkenning tegen onze voor posten. Generaal Willis rukte voorwaarts, viel den vijand aau, dreef hom met verlies torug en maakte vier stukken geschut buit. De verliezen aan onze zijde zijn gering. De vijand heeft zich aehter zijne aardwerken teruggetrokken, van waar hij op een afstand van 5009 meter het geschutvuur voortzet." Yolgens nader te Londen ontvangen bericht is generaal Wolseley met al zijne troepen naar hot kamp van Kassassin teruggekeerd, waar het hoofd kwartier gevestigd is. EgryX>te- Uit Alexandrië wordt van Zaterdag-avond gemeld Een groot aantal Bedoeïenen werd heden opge merkt, zich naar Mex begevende. De Engelschen richtten verscheidene kanonschoten op hen, maar aan eene kleine macht gelukte het, Mex binnen te komen. Des middags vielen de Engelschen hen aan en verjoegen ze met de bajonet. In do nabijheid van Ramleh löggen de Bedonïenen veel bodrijvigheid aan den dag. De Engelsche voor posten zijn dienvolgens versterkt en talrijke piketten doen de ronde in do omstreken van Ramleh. Een Arabier, die uit Tel-el-Kebir te Port- Saïd i9 aangekomen, bericht dat Arabi het kanaal van Ismaïlia heeft laten afleiden, ten einde zijne verschansingen door breede grachten te omringen. Hij moet d"' ~*r.F.n 1 va« Euro- peesche in; Het bericht dat het hoofd der u —aen, Gooidiuiau, in orderwerping is gekomen, wordt weder tegen gesproken. Hij bevindt zich nog te Hokiari en legt groote bedrijvigheid aan den dag. Verscheidene per sonen zijn in hechtenis genomen, onder verdenking dat zij tot Obeidullah iu betrekking staan. Do Porte heeft de nota van Moshin-Khan nog niet beant woord, en mon is voor diplomatieke moeilijkheden tusschen Turkije en Perzië beducht. Mot betrekking tot do militairo conventie wordt gemeld: Lord Dufferin verklaarde dat de bepaling betreffende het vertrek der Turksche troepen naar Port-Saïd in dezen zin moet opgevat worden, dat zij niet het recht zullen hebben om daar aan land te gaan, maar, eenmaal in de watören van Port- Saïd aangekomen zijnde, hun door den Engelschen bevelhebber zal worden aangewezen, werwaarts zij zich te begovon hebben. De Porte komt hiertegen op. Naar haro meening was men overeengekomen dat do conventie, waarvan d9 bepalingen waren vast gesteld, zou geteekond worden op het oogenlijk dat de proclamatie, waarbij Arabi tot rebel verklaard wordt, zou uitgevaardigd zijn. Do Porte gaf onder deze voorwaardo hare toestomming tot de uitvaar diging der proclamatie en vraagt dus thans de on middellijke onderteekening. Lord Dufferin verlangt voorts oonige wijzigingen in de proclamatie. De Porte heeft daarop geantwoord dat Engeland slechts de verklaring van Arabi tot rebol verlangde en zij hier aan voldaan heeft. Alles hangt nu af van de instruc tion, welke lord Granville zal zenden. Inmiddels hebben Derwisch-pacha en Bakor-pacha hun vertrek uitgesteld. Telegrammen. KASSASSIN, 9 September. De aanvallen van den vijand zijn afgeslagen, maar hot gevecht is heden- namiddag over eene uitgestrektheid van drie mijlen voortgezet. Verscheïdono bommen zijn in het Engolsche kamp nedergekomen, voordat de vijand teruggeslagen was. De verliezen aan de Engelsche zijdo worden tot dusver op 100 man aan dooden en gewonden geschat. (des namiddags). De vijandelijke strijdmacli bij den aanval van hedon wordt op 13,000 man ge schat met twaalf kanonnen, waarvan vijf door de Engelschon genomen werden. Een groot aantal Egyptenaren werd krijgsgevangen gemaakt. De Engelschen naderden tot onder het boreik van het geschut van Tel-ol-Kebir. LONDEN, 10 September. Een extra-nommer van de „Observer" bevat een depeche uit Kassassin van hedenochtend, luidende: „Behalve de troepen uit Tol-el-Kebir, die gisteren naar Kassassin voortrnk- ten, hebben nog vijftienhonderd Arabieren, welke door de woestijn van Salabien trokken, een aan val gedaan op den linkervleugel der Engelschen. Do aanvallers werden teruggeslagen door de Engel sche cavalerie, welke hun oen stuk geschut en een groenen standaard ontnam. De verliezen door de Arabieren te Tel-el-Kebir zijn zeer groot. Het kanon vuur hield aan tot drie uren 's namiddags, en aan het gevecht kwam eerst 's morgens te negen uren feitelijk een einde." KONSTANTINOPEL, 10 September. Saïd-paeha is hedenavond naar Therapia vertrokken en h%tft aan lord Dufferin een nieuwe redactie van de cjfc- ventie voorgelegd, waarover de gezant instruction bij zijne regeoring zal inwinnen. ALEXANDRIE, 10 September. Yier officieren uit Kafr-el-Dowar gedesorteord, hebben zich heden aan de Engelsche voorposten overgegeven on ver-

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2