LEIDSOH DAGBLAD. N°. 6908. Donderdag tlA Augustus. A°: 1882. Avond-editie. PRIJS DEZER COURANT: Yo-or Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1-40. Afcooderlyke Nommers0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DEK ADVERTENTIE»: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17^» Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het iocassee- ren baiten de stad wordt f 0.10 berekend. Voor de lnteekenaren daarop behooren bij dit nummer van het Leidsch Dagblad de Nos. 149 tot 159 der Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad. LEIDEN, 23 AngaMns. In do gemeenteraadszitting van 8 December des vorigen jaars was aan de orde gesteld de voordracht om afwijzend te beschikken op het verzoek van de directie der IJsel-Stoomtramweg-Maatschappij om ten beboovo van een aan te leggen Stoomtramweg tasschen 's-Gravenhago en Gouda met een zijtak van Stompwijk naar Leiden rails te leggen en te doen berijden in de Doezastraat, alsmede een station te plaatsen op de Roïno, welke voordracht niet in behandeling werd genomen op grond dat het ver zoek was ingetrokken, vermits door het gemeente bestuur van Zoetorwoudo voor een tramlijn in deze richting de vergunning was geweigerd. Sedert zijn andere plannen door do directie van voornoemde maatschappij opgemaakt en bestaat thans het voornemen tramlijnen aan te leggen van VGravenhage, Voorburg, Leidschendam, Stompwijk, Kniplaan, Voorschoten, de Vink, Leiden, met ver bindingslijn "Wassenaar-Voorschoten, terwijl de daar toe'strekkende verzoeken zijn ingediend. De gemeente Leiden is hierbij betrokken voor i zooveel betreft den aan de gemeente behoorenden I berm langs don Haagweg, van de Haagbrug tot de Boschbuizersluisbrug. Vermits nu het belang onzer gemeente ontegen zeglijk betrokken is ook bij het tot standkomen van dezen stoomtramweg en het alzoo wenschelijk is de zaak zooveel doenlijk van gemeentewege te steunen, stellen B. en Ws. den gemeenteraad voor aan bovengenoemde Maatschappij vergunning te vor- leenen tot het leggen van rails, ten behoeve van den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van Leiden naar Voorschoten, op den zuidelijken berm van den Haagweg van de Haagbrug af tot aan de Boschhuizersluisbrug, overeenkomstig de door of vanwege bet college van Dag. bestuur te geven voorschriften en zulks onder de volgende voorwaarden lo. Dat de boomen, welke moeten worden ge rooid, tegen schatting van door B. en Ws. te be noemen deskundigen door de Maatschappij worden overgenomen en de daarvoor bepaalde prijs ten kantore van den gemeente-ontvanger vóór de rooiing wordt betaald, zullende door de deskundigen bij de taxatie do waarde van de boomen in den winter in aanmerking moeten worden genomen; 2o. dat alle kosten aan de vergunning verbonden komen ten laste der Maatschappij3o. dat do vergunning ver valt wanneer de Maatschappij in gebreke blijft binnen twee maanden na de dagteekeniDg van het raadsbesluit zich over de aanneming schriftelijk te vorklaren en het werk binnen één jaar na de aan neming te voltooien, zoomede wanneer de weg ge durende drie achtereenvolgende maanden niet wordt gebruikt on verder onder vast te stellen voorwaar den betrekking hebbende tot de Leidsche Duin waterleiding. Bij de op 21 Augustus gehouden openbare aanbesteding van het bouwen eener Hoogere Bur gerschool voor Meisjes en van een Gymnasium op de Ruïne alhier, werd besloten de gunning aan te houden. Thans is hot werk gecombineerd gegund aan den heer A. C. Vink, aannemer te Utrecht, voor de som van f 101,500. Naar het Haagsche Dagblad mededeelt, had de 8choone avond van Vrijdag, al was het niet de Koninklijke Militaire Kapel, welke de leden op een muziekuitvoering zou vergasten, toch nog een talrijk publiek in den Dierentuin bijeengebracht, waar de kapel der Leidsche Schutterij een goed ge kozen programma zou uitvoeren. En het als degelijk bekend corps, van 't welk de heer G. Locher ka pelmeester is, voldeed don kenners van do muziek uitnemend. Deze kapel bevat dan ook voortreffelijke kunstkrachteD, terwijl de heer Locher bewijst, hoe men, als men de gave der artistieke leiding bezit, met een be perkt, maar bekwaam personeel toch nog veel schoons op het gebied der kunst kan leveren. Al de num mers - ook die door den heer Locher zeiven be werkt - gaven veel genoegen, maar onder die met welke dat muziekcorps bijzonder veel succes inoogstte, behoorde vooral „Abendstandchen" van Herfurth. De heerlijke Augustus-avond - op zich zeiven een „Lied ohne Worte1' - zal tot het effect van dat nummer niet weinig hebben bijgedragen. Don heer Locher en zijn staf komt dus, zoo eindigt het Dbl., wel een woord van lof toe. Iu de gisteren gehouden vergadering van do Hollandsche Maatschappij voor Landbouw, afdeeling Alphen en OmstrekeD, is besloten een subsidie te vorleenen van f 100 aan de to houden internatio nale. tentoonstelling in 1881 te Amsterdam. Tot bestuursleden dier afdeeliug werden herkozen de heeren Ch. J. Van Eeghen en dr. A. M. Prins; als afgevaardigden voor de algemeene vergadering te Gouda zijn gekozen de heeren Ch. J. Van Eeghen en A. P. Zaalberg. In do laatst gehouden vergadering van de afdeeling Hoorn en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, te Schellinkhout, is o. a. het voorstel der afd. Overflakkee en Goede reede, om de jaarlijksche tentoonstellingen der Maatschappij slechts te Amsterdam, Haarlem, Rot terdam, Den Haag en Leidon te doen houden, al gemeen afgekeurd. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kounis dat do groote zaal van het Slot to Muiden de laatste vijf dagen van iedere week, te boginDen met 22 Augustus, tot nadere aankondiging voor het publiok zal gesloten zijn. In de gisteren gehouden zitting van den ge meenteraad van 's-Gravenhage is o. a. medegedeeld dat Gedop. Staten van Zuid-Holland hunne goed keuring haddon onthouden aan het laatste belasting kohier over 1881, op grond van te-late vaststelling. Aan de plaatselijke belasting-commissie is opgedragen, deze zaak te onderzoeken en daarover rapport en zoo noodig voorstellen te doen. - Het voorstel van B. en "Ws. tot bet stichten van een huldeblijk ter nagedachtenis aan den oud-burgemeester jhr. mr. F. G. A. Gevers Deynoot, in den vorm van een marmeren steen met opschrift, in de raadzaal, werd aangenomen. - Ten gevolge van de afwijzing van het verzoek van den belanghebbende om verlenging der onderhandsehe verpachting van de tenten en stoelen op het strand te Scheveningen, zullen die zitplaatsen voortaan publiek verhuurd worden. - Ter zake van do aanhangige grensregeling tusschen de residentie en Wassenaar zal de Haagsche ge meenteraad zich aan den Koning adresseeren, na Gedep. Staten een grensscheiding handhaven, die door den Raad en de commissie uit do ingezetenen is verworpen. Het comité tot stichting van een Casino- theater te Scheveningen heeft zich tot don gemeen teraad gewend met het verzoek het geheele ter rein tusschen het Hotel Garni en de Wassenaar- sche straat in erfpacht te mogen bekomen. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram heeft Zr. Ms. schroefstoomschip „Marnix", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee jhr. C. C. Six, den 21 sten dezer Port-Said verlaten, en do terugreis naar Nederland aanvaard. Do gewone audiëntie van den minister van financiën zal Donderdag, en die van den minister y$H koloniën Vrijdag a. 8, niet plaats hebben. Gemengd Nieuws. DeAmerikaansche voorspelling is weer uitgekomen: hot stormde vandaag geweldig, alles behalve ter begunstiging van de vijfjaarlijkscbe feesten te Voorschoten bij gelegenheid der twee- daagsche vee-, land- en tuinbouwtentoonstelling aldaar; van de illuminatie hedenavond zal nu wel niets komen. Op den Ouden Rijn alhier is tusschen de Heerengracht en do Bakkersteeg een boom om gewaaid. Te Haarlemmermeeris AlidaElizabeth Beedijk, oud bijna 5 jaren, dochtertje van de wed. Beedijk, nabij fort de Liede, in een pot met kokende pap gevallen en ten gevolge der bekomen brand wonden overleden. Maandag-namiddag, toen oen tramrijtuig op de lijn Hollandsche-spoor—Anna-Paulownastraat te 's-Hage de brug over den Zuidwal wilde overrijden, trachtte een wagen van de expeditie-onderneming De Gr. het nog voorbij te rijden. Juist stapte de tramconducteur P. van de trede; hij word door den wagen omvergeworpen en over de borst gereden. Zwaar inwendig gekwetst werd de ongelukkige naar het gasthuis gebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. In oene vergadering van belanghebben- den bij het maken van de Passage Buitenhof- Spuistraat te 's-Hage, is besloten den bouw door te laten gaan. Voorloopig zal men echter het ge deelte Passage, dat in den Praktizijnshoek moet uitkomen, laten rusten. Ook is het maken van een Eden theater vooreerst opgegeven. Bij een nader ingesteld onderzoek is het der politie gebleken dat er in den nacht van Zaterdag op Zondag op den Schoveningschen weg geen revolverschot is gelost, maar alleen met een zoogenaamden voetzoeker geworpen is. Daar do zee den gekeelen dag zeer on stuimig was, zijn- to Scheveningen geen baden kun nen genomen worden. Bij vloed kwam het water vrij hoog, enkele tenten werdon omvergeworpen. Een haringschuit was genoodzaakt bij het terrein der heerenbaden to landen. Aan het Katwijksche strand was het natuurlijk niet minder guur. Bezuiden Egmond is aangespoeld een lijk in verren staat van ontbinding. Naar de klee ding te oordeelen, is het waarschijnlijk een visscher van Scheveningen, Katwijk, Noord wijk of Zandvoort. In de afgeloopen week zijn in de pro vincie Zuid-Holland geen gevallen van pokken waar genomen. Een Amsterdam sche agent van politie is gisteren in beschonken toestand door drie zijner collega's zelf naar het politiobureel gebracht. Voor een paar dagen bracht de moeder van den jongen man, die ten vorigen jare een zee man in de Goudsche Wagenstraat te Rotterdam doodde, een bezoek in de cellulaire gevangenis, en bleef plotseling dood toen zij in hare woniüg aan de Kipstraat was teruggekeerd. Op het erf van de wed. Rooymans, Kleine Berg te Eindhoven, is een roode kool gewon nen, die als een zeldzaamheid in hare soort mag beschouwd worden. De kool heeft oen omvang van 1 meter 20 centimeter en weegt ongeveer vijf en vijftig pond. Twee militairen te Arnhem hebben met de sabel een burger zeer ernstig aan het hoofd verwond. De sedert jaren zoo beruchte Hartjes dag" is ditmaal te Slofcerdijk doodstil voorbijge gaan, niettegenstaande de Amsterdamsche Haarlem merdijk, Haringpakkerij en de streken van deJor- daan even woelig waren als altijd. Heden is door den rechter-commissarïs bij de Haarlera6che rechtbank een aanvang gemaakt

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1